Widok

jak z imionami w zaproszeniach?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
No właśnie - jaką logiką kierować się przy przygotowywaniu zaproszeń? Najpierw kobieta później mężczyzna czy może wg logiki, że najpierw rodzinę czyli np. brata ojca a dopiero później jego żonę?

A druga sprawa - odmieniać nazwiska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My odmienialiśmy nazwiska, te które można było, a najpierw kobieta i później mężczyzna...
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
imie kobiety, imię meżczyzny i odmienione nazwisko ( jesli sie odmienia)
Annę i Krzysztofa Kowalskich
mozna dopisac na końcu np. z dziećmi
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up up
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my robilismy tak:

np.brat andrzej, zona brata ewa, corka julia maja na nazwisko np. Kowalscy

wiec pisaliśmy:

E.A.J. Kowalscy albo jak odmieniasz, ze mamy zaszczyt zaprosić E.A.J. Kowalskich

i ogolnie bylo ok...zasada, ze zawsze pierwsza jest kobieta, meżczyzna i na koncu dzieci nawet jak sa dziewczynki;
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podepne się pod temat i zadam też swoje pytanie. Piszecie:
Jan Kowalski z osobą towarzyszącą. Czy wymieniacie imię i nazwisko partnerki?
http://rekodzielojozi.blogspot.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zależy czy chcesz by taki Jan Kowalski przyszedł z żoną czy np. z kochanką ;P
a tak serio to myślę, że jeśli jest w długoletnim związku (formalnym czy nie) to wtedy wypada z imienia i nazwiska wymienić tą osobę, dla mnie osobiście "osoba towarzysząca" jest wtedy gdy ktoś nie ma stałego partnera i bierze koleżankę/kolegę ze sobą :D
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:D Nie mówie o związkach już "zaobrączkowanych" :)
No właśnie ostatnio się głowię jak napisać żeby nikogo nie obrazić !
...... będzie u mnie dużo młodych osób niby ze stałym partnerami ale jak to w życiu bywa przez pół roku dużo może się wydarzyć :)
http://rekodzielojozi.blogspot.com/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my bedziemy pisac z osoba towarzyszaca :) i chyba nie bedziemy odmieniac nazwisk
image
image 05.06.2010r.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na zaproszeniach będę pisać
...Narzeczeni wraz z Rodzicami pragną, aby Sz.P Teresa i Zbigniew Janiak zaszczycili nas swoją obecnością.
A jeśli będzie jedna osoba i może przyjdzie z kimś a może nie to będzie to tak:
...Narzeczeni wraz z Rodzicami pragną, aby Sz.P Marcin Marczewski wraz z osobą towarzyszącą zaszczycił nas swoją obecnością.
Z reguły tak jest że na zaproszeniu zawsze piszę się pierwszą kobietę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w jezyku polskim nazwiska sie odmieniają. wiec jezeli forma tego wymaga trzeba odmienic... bo jak napiszesz mamy zaszczyt zaprosic ewę i jana kowalscy? albo ewe i jana Nowak? to nie jest poprawnie gramatycznie...lepiej wiec uzyc takiej formy jak Adusia :) wtedy jest ok :) :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jako polonistka popieram wypowiedź Karolli - wszystkie polskie nazwiska są odmienne, trzeba tylko wiedzieć wg jakiego wzorca :) ale są też wyjątki - wiele nazwisk w rodzaju żeńskim, np. Fobke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli para nie jest małżeństwem to piszemy z osobą towarzyszącą, na szczęście nie mieliśmy problemu, ponieważ tak się złożyło, iż większośc jest w nowych i krótkich związkach więc jeszcze wszystko się może zmienic;)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zależy kto z kim i ile jest, jeśli chodzi o związki, które znam od dawien dawna i "mam pewność" że się nie rozpadną piszę imiona i nazwiska a jeśli zapraszam znajomą i chcę żeby sobie kogoś zabrała, wtedy z osobą towarzyszącą. Co do odmieniania nazwisk, to już cieżka sprawa. np. zapraszam K.J.C Zaborów czy Zabora jeśli Zabora to poprawne nazwisko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akurat nasze nazwiska sie nie odmieniaja :P
my bedziemy mieli tak napisane
image
image
image 05.06.2010r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak sie nie odmieniają? nie kumam za bardzo przeciez masz odmienione....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akurat to nie jest moje :P ja jeszcze nie mam zaproszen :)
image
image 05.06.2010r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
okej sorki, wlasnie widze, ze data sie nie zgadza ;) hihih
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My będziemy wszystkim "niezaobrączkowanym" pisać "z osobą towarzyszącą" - kto chce niech się obraża, a co tam;)

Tylko nie wiemy, jak ugryź kwestie dwóch par, które na miesiąc przed nami się pobiorą - gdy będziemy im dawać zaproszenia, jeszcze nie będą małżeństwem, natomiast na naszym ślubie już będą...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga
To może lepiej wyprzedzić fakt i na zaproszeniu ująć Ich już jako małżeństwo?
Hm...
___________________________________________________

"A gdyby tak świat leżał u Twych stóp...?"

''Nie odkładać marzeń, bo nie zmieszczą się na półce"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze bedizemy się głowić.
W jednym przypadku to bliscy znajomi, więc może nawet z nimi "nieformalnie" o tym porozmawiamy - ot powiedzmy dzieląc się doświadczeniami zwiazanymi z przygotowaniami do ślubu.
Gorzej z drugą parą, gdzie może pójść foch na pół Polski, więc pewnie jednak zaproszenie wydrukujemy już małżeńskie... Jeszcze będziemy myśleć;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pisałam:
- najpierw kobietę potem mężczyznę, nawet jeśli kobieta była spoza rodziny
- nazwiska odmieniałam te które się odmieniają
- wpisywałam wszystkich imiennie nawet dzieci żeby było miło każdemu :)
- jak nie znałam osoby towarzyszącej to pisałam z osobą towarzyszącą choć tak naprawdę wiedziałam, że tym co tak napisałam i tak przyjdą sami
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga- no własnie u nas też będzie taka jedna para...my nasze zaproszenia rozdawac bedziemy pod koniec kwietnia,oni maja ślub w czerwcu i napiszemy po prostu ich imiona i nazwiska bez wyprzedzania faktu,bo przecież nie wiemy czy nazwisko zostawi swoje,czy po mężu a może nawet dwa...tego nie wiemy.
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaja - o tym w ogóle nie pomyśleliśmy...
Ale generalnie zaproszenia macie bez nazwisk, czy w tym konkretnym przepadku tylko?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że niby o taką drobną błachostę ktoś może się obrazić...
___________________________________________________

"A gdyby tak świat leżał u Twych stóp...?"

''Nie odkładać marzeń, bo nie zmieszczą się na półce"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madzia... generalnie to ja zakładam, że kogoś czymś na pewno urażę, jak nie jakąś drobnostką, to np. tym, ze serwerki na stole będą zielone a nie bordowe, a przecież wiadomo, ze cioci kolor zielony źle się kojarzy...
Tu chodzi o małżeństwo córki chrzestnej mojego A. (a chrześniaczki przyszłej teściowej), czyli chodzący ósmy cud świata, a która focha się o wszystko na tym świecie. Może już mnie stresik dopada, ze się tym zaczynam przejmować...;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaB
Nie przejmuj się tymi "pierdołami"
Staramy się Wszystkim dogodzić, nikogo nie urazić itp, a to przecież będzie Wasz dzień :)
To Ty jesteś Panną Młodą co oznacza, że tego dnia tylko Ty możesz się "fochować" gdyby co :)
___________________________________________________

"A gdyby tak świat leżał u Twych stóp...?"

''Nie odkładać marzeń, bo nie zmieszczą się na półce"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja postanowiłam do ostatniego "gwizdka" czekać ;P
Chce zamówić zaproszenia (wyjdzie mi taniej niż robić samemu) z personalizacją, ślub w sierpniu, zaproszenia chce wysyłać tak koniec maja/początek czerwca (na koniec czerwca muszę wiedzieć kto będzie na bank bo tak się z szefem sali weselnej umówiliśmy, że miesiąc wcześniej ile osób będzie), więc do tego czasu może się trochę pozmieniać ;P i mam kilka "starszych" osób na liście gości, mam też samotne młode - w takich przypadkach może się trochę pozmieniać ;)
I jak przyjdzie dzień zamawiania zaproszeń to wtedy będę wiedzieć czyje imiona i nazwiska dokładnie wpisać ;) Poza tym trochę ze względów oszczędnościowych trochę z takich nie wiem jak to nazwać... inaczej... stwierdziliśmy z moim Serduchem, że jak przyjdzie dzień zamawiania zaproszeń zrobimy dokładne i wnikliwe rozeznanie i policzymy samotnych i tych w "związkach od miesiąca" i jeśli będzie "po równo" to zaprosimy samych bez osób towarzyszących ;P (narzeczeństwa i małżeństwa w parach - to wiadomo :P) Bo z drugiej strony młodzi ludzie będą się między sobą dobrze bawić, a jak ktoś przyjdzie z kimś "nowym" będzie do niego uwiązanym, a nie daj Bóg okaże się że to jakiś wulgarny pijak? :/ różnie w życiu bywa ;P a może jakieś nowe pary się potworzą? ;P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam kłopot z rodzinami, tzn. ciotka, wujek, kuzynka i kuzyn (np. ok. 20-letnie). Napisałam im 1 zaproszenie dla 4 osób, bez osób towarzyszących.
"zapraszają:
Stanisława, Marię, Katarzynę i Marcina Kowalskich"

Nawet nie wiedziałam, czy mają jakichś chłopaków/dziewczyny. Nie znałam takowych, nie chciałam na weselu widzieć obcych małolatów, więc nie zaprosiliśmy. No i się poobrażali.

Myślicie, że kuzyni w takim wieku już powinni mieć własne zaproszenia z osobami towarzyszącymi? Czy tak jak zrobiłam - wspólne zaproszenie rodzinne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga my również mamy takie 2 pary, na zaproszeniach piszemy imiona z nazwiskami takie jak maja, a na winietkach już jako małżeństwa, którymi będą
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to moze takim parom napisac tylko imiona??
albo - jesli sa z humorem - przyszłych / już niedługo Państwa Kowalskich :)
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wychodzę z założenia, że póki mieszkają z Rodzicami to jedno zaproszenia, chyba, że z braku finansów mieszka młode małżeństwo z rodzicami to są to 2 rodziny i każda rodzina oddzielne zaproszenie ;P
Ja tam oszczędnie szykuje ślub i wesele, więc jak tylko gdzieś można zaoszczędzić to wykorzystuję okazję i dlatego na rodzinę zaproszenie ;) no chyba, że wiem, że ktoś z rodziny "spotyka" się, czyli "chodzi" z jedną osobą od np 3-4 lat mimo, że jest młodszy od4e mnie, to "nich stracę" zaproszenie oddzielne dla nich i niech z tą dziewczyna przyjdzie ;P (ale uważam że musi być to dorosła osoba, a nie jak mojego Serducha siostrzenica - ma rocznikowo 17 lat, co 3 miesiące innego chłopaka, nie uważam by ją zapraszać z jakimś jej kolegą :/)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie, ja chciałam mieć małe wesele rodzinne, a nie zabawę dla nieznanych mi "osób towarzyszących" moich wszystkich kuzynów.

Mój brat też był zaproszony bez swojej dziewczyny. 20 lat miał, co chwilę inna laska i jakoś cała rodzina go przekonała, że to nie jest dobry pomysł przychodzić z dziewczyną, z którą chodzi tak krótko, że jeszcze w domu u nas bała się pokazać. Parę miesięcy później i tak miał inną ;-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe o nie mogę ale się uśmiałam 20 Latkow z rodzicami zaprosiła hehehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odświeżając na chwilę temat jeszcze jedno pytanie, bo pytałem się o wszystkie rzeczy tylko nie o to jak odmienić swoje nazwisko.
czy kierować się tą wyznacznią: http://www.sjp.pl/co/rzepka ? bo brzmi mi ona przynajmniej dziwnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy odmienia się nazwiska Gralik i Głazik czy raczej się ich nie odmienia??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miało być Glazik to drugie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

schudnąć przed slubem ;) dieta 3D chili - proszę o opinie (116 odpowiedzi)

Dziewczyny przydałoby mi się przed tym najważniejszym dniem schydnąć co nieco... Stosowała któraś...

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

do góry