Widok

jaka pasta do zębów dla dwulatki?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
hej,
past na rynku jest milion pincet i nie mam pojęcia którą wybrać?

Mała była teraz na bilansie i dr powiedziała że już może śmiało myć zęby pastą. Ponieważ wiem, że połowa wyląduje w jej żołądku musi to być jakaś odpowiednia pasta. Możecie coś doradzić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja ufam tylko elmex i taką kupuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja też elmex i to jest od 0-6 lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
my myjemy już dawno i tylko ELMEX zresztą starsza córka i my również ELMEX
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my tez od pierwszych ząbków ELMEX:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzięki, sprawa jasna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj niestety nie lubi elmex.Od poczatku nie chcial,a ja dziwilam sie dlaczego nie chce myc zebow,przeciez to taka fajna zabawa.Zmienilismy paste na colgate chociaz sama myje elmex
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Elmex. A tak na marginesie to ząbki myje się pastą od pojawienia pierwszych, 2 latka to bardzo pózno a mycie wodą nic nie daje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie,dopiero teraz to doczytalam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Elmex najlepsza pasta :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
my też zabki myjemy od pojawienia się pierwszej sztuki :) do tego kontrole u densytsy co 6 mcy :) za każdym razme ząbki mojego synka są bardzo chwalone, że widać, że zadbane :) obecnie ma prawie 4 lata i zero próchnicy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
dziewczyny a kiedy pierwsza wizyta pownna być z dzieckiem u dentysty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mOJ tez nie lubil elmexa,ale powoli probowalismy,pojawialy sie tez owocowe pasty,ale tez mialy posmak miety.Ale jak kiedys dostal od dziadka tic-taca to teraz tylko elmex bez zadnego grymaszenia.My bylismy pierwsz raz na lakowaniu zabkow jak maly mial 1,5roku.Teraz ma 2latka i idziemy niedlugo znowu na lakowanie tym razem piatek;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a dlaczego wiekszość z was używa elmex? Pytam bo nie znam, ja pamietam, że dla tak małych dzieci stosuje się past bez fluoru, tak? Taki jest elmex?

My uzywamy Ziajka od pierwszego ząbka bez fluoru smak malinowy.zyt
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwsza wizyta jak dziecku wyjdzie pirwszy ząb i to wiem od stomatologa używam aquafresh ma fluoru 500 i nie słuchaj ludzi ja czekałam jak wyjdą wszystkie zęby bo tak mówili a teraz mój syn ma w buzi jesień średniowiecza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
My najpierw mylismy Nenedent Baby, pasta do zębów bez fluoru.Ale nie wiem czy to dobry pomysl,bo ona jest slodka i pozniej maly niechcial innych ,bo mialy posmak mietowy.
Jak bylismy u dentysty to dostalismy elexa probke i teraz myjemy nim,ma ona fluor,ale znacznie mniejsze ilosci,dostosowane do wieku.
Powoli udalo go sie przyzwyczaic,jak pisalam pomogly tic-taki;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
fluor jest szkodliwy, dlatego małe dzieci powinny myc ząbki pastą bez fluoru
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
My byliśmy na pierwszej wizycie u dentysty niedługo po roczku (bo wszystkie ząbki już były). Synek nie dał sobie obejrzeć ale Pani doktor powiedziała że czas najwyższy wprowadzić pastę bez fluoru (bo takiej się nie wypluwa a nie ma jak oczekiwać od roczniaka że będzie cokolwiek wypluwał). Następną wizytę mieliśmy przed drugimi urodzinami - wówczas Pani Dentystka zaleciła zmianę na pastę z fluorem przy czym dramat się nie stanie jak połknie ale lepiej żeby wypluwał i płukał. Zaleciła elmex - ale nie ze względu na jej super właściwości - ale nieciekawy smak co bardziej sprzyja chęci pozbycia się jej z buzi (wcześniej używaliśmy nanodent która jest dość trudna do dostania w aptekach). Powiedziała również że jak opanujemy sztukę wypluwania to możemy sięgnąć po szczoteczkę elektryczną dla dzieci - ponieważ nasz syn bardzo chciałby mieć taką jak rodzice.

O ząbki trzeba dbać od początku jak powstaną - a już wcześniej należy przemywać chociażby pieluszką tetrową zwilżoną wodą dziąsełka po jedzeniu. Dla maluszków jest specjalna pasta ze szczoteczką nanodent którą zakłada się na palec. Poza tym można myć samą wodą i używać te szczoteczki silikonowe.

Aha i jeszcze jedno - dopóki mamy zdrowe ząbki polecam wybrać się na pierwszą wizytę - mój synek bardzo mocno przeżył tą gdy był już prawie dwulatkiem (wcześniej nie był niczego świadom). Do dziś z wielką dokładnością opowiada co się działo, czego oczekiwała Pani Doktor - i że mógł sobie potrzymać endoskop. Jak oglądamy co jakiś czas ząbki - np. z latareczką to mówi że jak u Dentysty (u maluszków próchnica wygląda jak czarna plamka). I ma świadomość że jak nie będzie ich mył to będą dziurki i trzeba będzie wiercić wiertareczka i będzie to bolało - i na ten argument kończą się ucieczki od mycia ząbków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moj ma dwa lata nie dlugo mylismy najperw ziajka ale potem jak bylam sama u dentysty to podpytalam mial ponad rok i mowil zeby juz zmienic ta owocowa bo to zle przyzwyczajanie dzieci i zeby kupc np elmex tam tego fluoru nie jest chyba duzo z tego co pamietam ale ona ma juz smak past doroslych i do takich trzeba przyzwyczajac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my na pierwszej wizycie bylismy, jak maly mial 2,5 roku; bylam z nim w 'zwyklym' gabinecie, a nie specjalnym, kolorywm z TV dla dzieci.
Dentystka miala super podejscie, pozwoliła dotknąć wszytskich sprzętów, na których pracuje :) mały był podjarany; potem jak sie oswoił zajrzala do buzi - nie było żadnych problemów, na koniec dentystka nadmuchala rękawice, razem z moim synkiem ja pomalowali :)))) i dostal ją na pamiątkę + próbki, kolorowanki i... cukierka :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Asia - gdzie przyjmuje taka fajna dentystka? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w przychodni na Jeleniogórskiej, dr Czołgosz - ale pani Czołgosz, bo tam jest jeszcze jej mąz, do którego ja chodzę :) ale on dzieci nie przyjmuje... ona może chwilowo teraz nie przyjmowac, bo w ciąży była ... wiem, że na killka godzin przychodziła, szczególnie soboty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My podobnie jak Izaqueen uzywamy Ziajki.Maly chetnie myje zabki.Pasta ma taki mietowo-owocowy smak.Poza tym kosztuje ok.5zl a nie jak Elmex 20 pare.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ziajke odradzil nam lekarz, poza tym jak sie kup taka paste to ona jest i jest przeciez takemu malemu daje sie jej ociupinke na szczoteczke a nie jakas welka ilosc, wystarczy systematycznosc i bedzie dobrze przynajmnej mam taka nadzieje. w kazdym badz razie ziajka jest slodka na pewno nie mietowa sama robowalam. dlatego dentysta nam odradzil takie pasty. ale nie mowil ze koniecznie elmeks poprostu zeby juz przyzwyczajac dwulatka do mietowego smaku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
no bez przesady, aż tak oszczędzać na zębach malucha??

zresztą pasty daje się mało i wystarcza na dłużej ... no i nie kosztuje 20 zł ;) ja nigdy tyle nie płaciłam za elmexa
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie za 20 pare to mozna kupic 2 pasty elmex:)Ale lepiej myc ziajka bez fluoru za 5zl a pozniej 100 razy tyle wydac na dentyste:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
gdzie Wy elmexa za 20zł kupujecie? ja ostatnio kupiłam w rossmannie za 7 zł...

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
juz mi sie dopisywac nie chcialo e te 20 to wybujala cena ale tez wiecej jak okolo10zl nie dalam bez przesady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mąż kupił już elmexa i Madzia zasuwa ze szczoteczką chętniej niż przed używaniem z pastą :D i o dziwo wypluwa :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W aptece w centrum Gdyni wolali 20 pare zl za Elmex dla dzieci.Nie wiem moze byla jakas super extra nowosc.Juz wszyscy po mnie jada ze na dziecko oszczedzam.Poprostu nie widze potrzeby kupowania drogirj pasty tylko dlatego ze wszyscy jej uzywaja.Mi stomatolog powiedzial ze jak sie myje systematycznie zabki to nie ma znaczenia jaka posta wazne tylko zeby byla bez fluoru.'
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też stosujemy ziajkę żurawinową gdyż tylko taką mał chce myć zęby. Do dentysty chodzimy regularnie co 6 msc i wszystko jest w porządku. Nie cena jest wyznacznikiem pasty, ani nie moda. Dla mnie ważne że mojemu dziecku ta pasta odpowiada i że stomatolog nie ma do czego się przyczepić. I to czy pasta kosztuje 2 zł czy 50 za tubkę nie ma dla mnie większego znaczenia jak dla niektórych sądząc po wypowiedziach.
Na temat skuteczności elemxu się nie wypowiadam gdyż syn nie chciał myć nią zębów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale ziajka od elmexa rozni sie moze 2-4zl a elemx jest wiecej i starcza na dluzej no i mi dentysta powiedzial co innego:))takze to nie kwestia oszczednosci czy wydawania kasy. mowil ze ma byc mietowa i tego sie trzymam:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
mi nie chodziło już o jakość pasty i że to musi być elmex, tylko o napisanie, że po co przepłacać jak ziajka tańsza ;)

swoją drogą, może jest tutaj ktoś kto się zna ..
bo czytałam ostatnio jakąś "mądrą" chyba wypowiedź, że dzieciom powinno się właśnie myć zeby pastą z fluorem, nawet taką dla starszych dzieci bo te bez, nie zapobiegają próchnicy ..

ale że kompletny laik zębowy jestem, to może wypowie się ktoś kto wie cokolwiek na ten temat ;)
imageimage
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi tez dentystka powiedziala,ze troszke fluoru musi byc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja córka ma 4,5 roku i nam dentystka powiedziała że skoro mała dobrze wypluwa to mam stosować pastę z większą ilością fluoru czyli tą elmex dla starszych dzieci a nie 1-6 lat. na razie kupiłam pastę pośrednią z 1000 fluoru z colgate na wiek 2-6 lat. także lepiej nie patrzeć na firmę tylko na zawartość fluoru w paście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nam też dentystka kazala raz na jakiś czas myć elmexem z fluorem - Elmex Junior i raz na m-ac robię mu tydzień mycia pastą Junior, a reszta tą z mniejszą dawką fluoru, czyli tą 1-6. Dodam, że mały ładnie wypluwa pastę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Raczej radzę dla dziecka pastę bez fluoru. Nasze miało ajone. Większość lekarzy radzi rodzicom właśnie zaczynanie z pastami bez fluoru. Fluor niestety jest szkodliwy i może prowadzić do poważnych problemów, ale o tym polecam już poczytać w sieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A można wiedzieć kiedy dokładnie wprowadziliście pastę? Od pierwszego ząbka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my wprowadzilismy jak juz bylo co szczotkowac a od pierwszego zeba trzeba dbac sa tez takie szczoteczki na palec moz etez mozna uzywac z pasta ale chyba wystarczy wtedy woda bo takie miesieczne dzieci ne beda umialy wypluc tej pasty jednak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zęby zaczęliśmy myć jak ich jeszcze nie było :) najpier wodą dziąsła na noc , później pierwsze ząbki też tylko wodą. Około roczku Mały dostał pastę bez fluoru (ziajkę) i do tej pory nią myjemy (i w domu i przedszkolu). Teraz ma 2 lata i 3 miesiące i zero problemów z ząbkami. Chodzimy na kontrole systematycznie :)
Moja dentystka odradzała mi pastę z fluorem aż do 3/4 roku życia - jak nauczy się pożądnie wypluwać. DO tego czasu albo bez fluoru albo sama woda + zdrowe nawyki zywieniowe (dodam że nasze dziecko nie jada praktycznie słodyczy, nie pija słodzonych herbat, soków itp. myjemy ząbki zawsze przed snem).
Dodam jeszcze że podatność na próchnicę jest uwarunkowana genetycznie - ja mam słabe zęby (obojętnie ile je myję) ale na szczęście Młody raczej wdał się w tatusia.

Jakie są jeszcze inne pasty bez fluoru - bo mi tylko ziajka rzuca się w oczy :) ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas była to ajona - również pasta bez fluoru. Od początku ją wprowadziliśmy i uważam, że to był dobry krok, bo do dnia dzisiejszego nasze dziecko nie ma jakichkolwiek problemów ze swoimi zębami. Oczywiście myliśmy już nawet pierwszy ząbek ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
o tym, co jest w paście dla dzieci możecie poczytać tutaj: http://www.srokao.pl/2012/08/analiza-pasty-do-zebow-dla-dzieci.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zerknij sobie na pasty z rossmana z serii nature on. Dla dziecka do 6 lat jest bardzo fajna ta arbuzowa. Długo z niej korzystam i raczej przy niej zostanę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mój syn też polubił mycie zębów dzięki tej paście ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ej nawet ja lubie ją za ten arbuzowy smak a z wieku dziecięcego to dawno wyrosłam :d
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciii nie wolno móić o tym naszym dzieciom :D ale to prawda nature on arbuz wymiata :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W każdym rossmannie można ją kupić? Droga jest? Też muszę znaleźć sposób na mojego małego czorta ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba w każdym, a przynajmniej u mnie jest, a pochodzę z małej miejscowości. Droga też nie jest. O ile dobrze pamiętam to kosztuje coś ok 10-12 zł :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki wielkie za rekomendację. Nie wiedziałam nawet, że jest taka pasta :) Będę musiała wypróbować, bo obecnie wszystkie są fe ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z własnego doświadczenia z dziećmi mogę polecić nature on kids. Moja córka bardzo ją lubi bo ma smak arbuza, który jest jednym z jej ulubionych owoców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba wszystkie dzieci ja lubia z tego powodu :d dzieki tej pascie mycie zebow przestalo byc koszmarem haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kazdy stomatolog jest stomatologiem dzieciecym, a tym bardziej dobrym, a juz znalezienie takiego sledzacego na biezaco zmiany w zaleceniach to juz w ogole...
Ale do sedna. Straszenie fluorem to
Mit. Fluoroza to ultra rzaskosc,natomist prochnica u dzieci w Polsce to
Codziennosc. 90pre% dzieci w polsce ma prochnice. Studenci stomatologii ze skandynawii przynezdzaja do nas na praktyki zeby ogladac prochnice u dzieci na roznych
Stadich, bo u nich to rzadkosc. Tak. Sa kraje w ktorych wzywa sie pomoc spoleczna jam dziecko ma polowe zebow czarnych... bo to zaniedbanie rodzicow i szkodzenie dziecku.
Polskie towarzystwo stomatologiczne zaleca stosowanie psty w fluorem od 1 zabka. Wczesniej mycie dziasel wacikiem z woda. Zeby maja byc myte 2x dziennie po
Posilku. Zawartosc fluoru 1000 ppm do 6 roku zycia. Najpier sladowa
Ilosc - smyrnicie, ziarnko ryzu do 3 lat. Od 3-6 lat ziarnko grochu. Najlepiej pasty bez smaku, bo zniechecaja do polykania i takie nie pieniace sie.
Resztki pasty u dzieci ktore nie pluja, wymywamy mokrym gazikiem z buzi.
Szczoteczke soniczna Mozna stosowac od 1 zabka - my mamy brush baby.

Tutaj zalecenia ptsd:
http://ptsd.net.pl/wp-content/uploads/2016/01/PTSD_Wytyczne_na_temat_indywidualnej_profilaktyki_fluorkowej.pdf

Tutaj wpisy na blogu;

http://matkadentystka.pl/2018/07/jak-dziala-fluor/

http://matkadentystka.pl/2015/08/pierwsza-pasta-do-zebow-co-z-tym-fluorem/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moi synowie bardzo lubią arbuzową natureon z rossmanna :) to chyba jedyna której nie wypluwają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki tej paście jestem w stanie myć zęby mojej córce. Chyba pierwsza, której smak jej pasuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spróbuj też jabłkowej nature on . mojemu synkowi zasmakowała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my teraz kupujemy synkowi jabłkowa bo jest juz 6 latkiem i chyba nawet lepiej mu podpasowała niż arbuzowa :3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Arbuzowa ajest super! Na prawde efekty fajne i syn chce myc zeby ale nie wiedzialam ze jeszcze jest jablkowa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My od początku elmex od 1 ząbka, a teraz elmex junior.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Co do wyboru odpowiednich past do zębów to jak najbardziej mogę polecić Wam do sprawdzenia również https://www.sunstargum.com/pl/produkty/zele-i-spraye/gum-hydral-zel.html u których będziecie mogli znaleźć też inne produkty do higieny jamy ustnej. Można u nich znaleźć również żele i spraye aby skutecznie poradzić sobie z problemami jamy ustnej bo z tym również dość długo się borykałam i dopiero to przyniosło zamierzone efekty. Pozdrawiam i mam nadzieję, że Wam także pomoże ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

do góry