Widok

jakie rośliny doniczkowe najdłużej mają kwiaty?

Kupuję namiętnie storczyki, które po miesiącu stają się suchymi badylami, na Wielkanoc były żonkile, ale te wytrzymały 2 tygodnie i uschły, znacie jakieś roślinki, które wytrzymają dłużej w doniczce w dobrej formie a najlepiej żeby miały kwiaty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam napisać o storczykach, bo u mnie kwiaty trzymają się na nich najdłużej (ok. 4 miesiące), ale widzę, że nie masz dobrych doświadczeń. ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też właśnie pomyślałam o storczykach. Moje kwitną kilka miesięcy. Może coś nie tak z pielęgnacją robisz?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja hoduję fiołki afrykańskie z listka :)
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak się hoduje z listka? Ucinasz listki i je jakoś ukorzeniasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
storczyki kwitną kilka miesięcy??? Ja myślałam, że to normalne, że moje tak usychają hehe:) Trzymam je w tych osłonkach, podlewam 2 razy w tygodniu, czasem nawożę. Coś jeszcze mogę zrobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie fiołek chyba to jest alpejski (ma takie twarde ciemnozielone listki), kwitnie mi cały rok, jak kwiatki uschną to trzeba je oberwać i za jakiś czas znów kwitnie, ja mam takie śliczny fioletowy :) storczyki są piękne ale ja do nich ręki nie mam, wiele mi zmarniało więc zaprzestałam kupowania
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
urywam listka fiołkowi np. w kwiaciarni :P jak jest jakiś ładny którego np. nie mam wkładam do wody żeby puścił korzonki i potem w doniczkę :)
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierwsze co mi do głowy przyszło to storczyki:/ u mnie kilka miesięcy kwitnięcia. Ja je ogólnie olewam ok raz na tydzień są podlewane i wcale nie mam do nich osłonek przepuszczających światło:) moje nigdy nie są nawożone. Może za dużo się nimi zajmowałaś???:P
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jotenka, widzę, że "pielęgnujesz" storczyki podobnie jak ja. ;)
Moje kwitną 2 razy w roku, a jak już się pojawią kwiaty, to stoją tak przez kilka miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię tak jak mi przekwitną kwaity wciskam delikatnie w korzenie sztuczne i wyglądają jak żywe. Nie lubie jak są same liście a storczyk najpiekniejsze ma kwiaty i to ich główny atut. Jak widze tylko, że puszcza nowy pęd wyciagam sztuczne. A moja uwaga nie podlewać stoczyków za mocno one lubią być " źle traktowane" ale koniecznie na oknie - żadnych kompieli im nie robię raz na jakis czas wycieram z kurzu i spryskuje zraszaczem.

Dla mnie storczyk to roslina, którą się najłatwiej hoduje żadne alpejskie. Storczyk niektórzy mówią, "że to chwast jak rosnie w naturalnym środowisku"

Moje ulubione odmiany to :
Dendrobium i Cymbidium oczywiscie te tradycyjne też lubię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Azalie kwitna dlugo i pieknie. I nie sa drogie, kupilam za 13zl a kwitla 2 miesiace.
http://static.swiatkwiatow.pl/user_galeria/201209/duze/azalia-doniczkowa_54061348683073.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gwiazda betlejemska ;) Nie są to kwiaty ale liście, za to wyglądają praktycznie tak samo jak kwiaty. Sama trzymam gwiazdę nie tyolko na święta ale również w trakcie roku bo bardzo ją lubię:
https://niemczewscy.pl/oferta/rosliny-doniczkowe/

Daje namiar na dobrą szkółkę roslin - możecie tam w dobrej cenie kupić nie tylko rośliny ogrodowe ale rośliny doniczkowe.

Maja gwiazdy betlejemskie w bardzo wielu odcieniach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możecie się ze mnie śmiać, ale od kiedy kupiłem sztuczne kwiaty to mam wiele problemów z głowy. Jak znajdziecie dobrej jakości kwiaty to nie będzie widać różnicy i nikt nie kapnie się że to sztuczny okaz :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli lubicie rośliny w domu, polecam aranżacje oferowane przez firmę Zielone Ściany. Firma wykonuje instalacje roślinne pokrywające w całości ścianę. Świetnie to wygląda w pokoju dziennym lub sypialni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Ogród

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...

do góry