Widok

kiedy imieniny?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, kiedy powinno sie obchodzić imieniny? Konkretnie chodzi mi o moją córeczkę. Ma na imię Lena i od jej narodzin już kilka razy było "Leny" :) Np. dzisiaj też i za każdym razem dostaję sms od mojego taty "a czy Ty wiesz, że dzisiaj jest Leny?" A ja nie wiem, kiedy powinna obchodzić ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedyś było tak, że pierwsze imieniny po urodzinach :P



tym sposobem jestem kwietniowa - chociaż w międzyczasie dorzucili Agnieszkę jeszcze w marcu ;) (urodziłam się w lutym)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na stronach gdzie są imieniny jest że tylko 10 listopada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heheh, to zobaczcie tutaj:
http://www.imiennik.pl/index.php?ids=1,49
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wybierz kiedy chcesz aby obchodziła z reguły pierwsze po urodzinach lub te bardziej popularne w kalendarzu:-)
mój syn ma 7 lat i ogólnie imienin nie obchodzi jeszcze tak jakoś szczególnie , moze jak będzie starszy bo teraz jakos nie widzę sensu ich obchodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
o kurcze, nawet nie wiedziałam że tyle jest, u nas w domu się nie obchodzi imienin ( no może za wyjątkiem, bo ja czasami obchodzę ale to popularne ) także się tym nie interesowałam :))))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też nie będziemy obchodzić jakoś szczególnie, ale chciałabym wiedzieć, np. kiedy ktoś zapyta (starsze pokolenie jednak przywiązuje do tego wagę;)). Dopóki jest dzieckiem, to ważne będą urodzinki. Pozostaniemy jednak przy 10 listopada, bo to najbardziej popularne i zawsze będzie przed dniem wolnym ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mielismy ten sam problem ;).

Mloda tez Lena i jak sie urodzila i szukalam daty imienin, to znalazlam tylko 10 listopada ...
a teraz sie okazalo, ze jest kilka razy w roku ;).

I nie wiemy czy wybrac 21 lutego, zaraz po urodzinach, czy listopad tak jak bylismy pewni przez 2 lata ;) ...

i tym sposobem dziecko imienin nie ma :D haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
21 lutego bym wybrała bo zaraz po urodzinach, no i to "radośniejszy" m-c niż listopad ;)
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwsze w kalendarzu po urodzinach
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też szukałam w kilku kalendarzach i Lena jest tylko 10 listopada i u nas chyba już tak zostanie :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trochę nie na temat ;)

~A_ga - czy Twoja Mama ma na imię Zosia? :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, Małgosia :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a już myślałam... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kiedyś słyszałam taką wersję (dla osób wierzacych ;)) - wybieramy tę datę, kiedy jest wspomnienie świętego, którego chcielibyśmy za patrona dla dziecka - czyli, który miał np. cechy, które najbardziej nam sie podobają...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam w Wigilię, więc tak średnio ale przez tyle lat zdążyłam się przyzwyczaić, także obchodzone są zawsze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem z listopada, imieniny mam w październiku dlatego że kiedyś było tylko jedno Darii w roku, a teraz jest wiecej. Ale już przy tym październiku zostało.
Tak jak dziewczyny piszą, pierwsze Leny po urodzinach. Ale teraz ciężko określić bo co kalendarz to jest inaczej :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedy imie w kalendarzu pada kilka razy to imieniny obchodzi się pierwsze po urodzinach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak właśnie jest pierwsze po urodzinach =) ale można przyjąć inną datę i ten właśnie dzień obchodzić.
[url=http://www.maluchy.pl]image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś wybierano imieniny które były pierwsze po urodzinach,mój tata urodziny ma 29 lipca a imieniny 25 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najściślej opisano to w Wikipedii:

Imieniny – zwyczaj świątecznego obchodzenia (czasami hucznego) dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza lub innego dnia, tradycyjnie przypisywanego temu imieniu. . Czasem można spotkać się ze zwyczajem, że jeśli jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony (patron) imienia (tj. jeśli jest kilka dat imienin w kalendarzu), imieniny obchodzi się w dniu wypadającym jako pierwszy w kolejności po urodzinach.

Chyba nie ma jeszcze św. Leny
Lena – imię żeńskie, popularne w krajach słowiańskich i skandynawskich; usamodzielnione zdrobnienie od greckiego Ἑλένη (pol. Helena) lub Μαγδαληνή (pol. Magdalena). W grupie imion żeńskich nadawanych nowo narodzonym dzieciom w 2009 w Polsce Lena zajmowała 9. miejsce, a w 2010 – 4. miejsce.
Lena obchodzi imieniny 21 lutego, 21 maja, 22 lipca, 18 sierpnia, 28 września i 10 listopada.
Zuza
------------------------------------------------------------------
Dobry kalendarz to podstawa organizacji czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja obchodzę imieniny dopiero w październiku a urodziłam się w grudniu. Niby imieniny obchodzi się w pierwsze przypadające po dacie urodzin. W tym roku wyjątkowo na nie czekam, ponieważ mąż ma dla mnie niespodziankę. Polecam https://zailedni.pl/kalendarz-imienin 
fajnie opisane dni z imieninami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tutaj możecie wyszukać kiedy ma imieniny dana osoba obchodzi imieniny - https://wyliczanie.pl/sprawdzanie-imienin-po-imieniu
Wystarczy wpisać imię i wyskoczą daty imienin o danym imieniu. Przy niektórych jest ich naprawdę dużo w całym roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Małe mieszkanko jak sobie radzicie!! :) (116 odpowiedzi)

Troszkę inny wątek mam nadzieje że znajdą się też rodzinki które mieszkają w 1 pokojowym...

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

do góry