Widok

krem kawowy- cappucino

Dziewczyny mam pytanko znacie jakiśsprawdzony prepis na krem kawowy bądz cappucino ?????W sobote mój narzeczony ma urodziny i chce mu zrobić tort samochód.



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pół litra mleka- odlewasz taką większa szklankę, a resztę gotujesz z szkl cukru, w szklance rozrabiasz podwójny budyń śmietankowy z trzema zółtkami. jak mleko się zagotuje dodajesz roztwór budyniowy i masz budyń- trzeba mieszać drewnianą łyżką aż będzie gęsty. studzisz.
ucierasz masło do białości- dalej ucirając dodajesz wystudzony po łyżce budyń. aż zejdzi ci całość. w bardzo małej ilości wody rozpuszczasz kawę i dodajesz do masy- i tu zależy jak bardzo kawowa ma być.

moja rada- jak maslo zaczniesz ucierać wyjmij je wcześniej na 2 godz. z lodówki, i masło nie może mieć oleju- bo się zważy.


smacznego!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

do góry