Widok

łatwe studia ???

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
wiem, że to trochę głupio zabrzmi, ale chcię wiedzieć, gdzie można zrobić łatwe studia mgr? Potrzebuję tylko papierka, a mam dzieci i nie mam wiele czasu na niewiadomo jak ciężką naukę....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11
prawie każde prywatne zaoczne ...

Jakieś zarządzanie, pedagogika itd.

Ale tak naprawdę poza papierkiem to Ci one niewiele dadzą ....
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 11
niestety wiem też ze dzienne państwowe też niewiele dają, chyba że prawo, medycyna....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
Kończyłam zaocznie studia mgr i po pierwszym sem chciałam zrezygnować bo miałam 5 egz do tyłu więc nie powiedziałabym że każde zaoczne są łatwe...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6
prawo też niewiele daje ...
studia techniczne za to sporo dają.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Markowa:
jakie studia kończyłaś i gdzie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pedagodika jest ciezka, ja polecam psychologie - sama skonczylam i tylko na 1 egzamin sie uczylam bylo to osobowosc, pozostale to lajcik naprawde... , malo zajec i nie ciezko, ale emocvjonalnie obciaza...sadze ze jakas administracja, albo biznes an prywatnej jaies...
filologie odpadaj, bo duzo nauki...
image


image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
tak politechnika, ale nie znam tam latwego konkretnego kierunku...
image


image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo raczej nie ma ...
I dobrze, mniejsza konkurencja potem na rynku :), no i dowód że coś tam się jednak umie :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie, gdybym jeszcze raz wybieralabym, to jednak cos wolalabym na politechnice, niz UG, choc w moich czasach to biednie na PG bylo...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
administracja (i tym podobne) też nie bedzie bardzo łatwa bo jest rachunkowość, statystyka, a to nie są łatwe przedmioty (chyba że ktoś ma zmysł matematyczny, to bedzie ok, ja zmysłu nie mam i było ciężko, ale nadrabiałam teorią)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
administracja i rachunkowosc? na administracji jest głównie prawo
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
na administracji masz statystykę
na zarządzaniu tego wszystkiego jest jeszcze wiecej

a z resztą program nauczania WSAiB masz na stronie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli ktoś nie studiowal zaocznie na panstwowej uczelni niech się o łatwości ich studiowania nie wypowiada. Wszystkie egzaminy itp są identyczne jak na dziennych tyle, ze po prostu mniej ci tego wyłoża i sama musisz do wielu rzeczy dojść nie majac na to czasu pracując czy siedząc z dziećmi w domu. Więc nie polecam bo tyle samo trzeba ślęczeć nad książkami i w bibliotekach, a nawet więcej kasy wydac na książki bo przewaznie w bibliotece już wszystko wypozyczone przez dziennych studentów.
Może na prywatnych zaocznych jest latwiej ale tego nie wiem i nie sądzę aby pedagogika np należała do najłatwiejszych kierunków. Idz tam gdzie wiesz, ze dasz radę czy jestes typową humanistką czy raczej przedmioty ścisłe. Z humanistyki może socjologia, ja studiowałam historię i powiem, że nie jest ciężko ale np duzo osób zrezygnowalo już w pierwszym półroczu i po roku. zależy z czego jest Ci sie łatwo uczyć bo na egz musisz umiec chociaz to min.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
lipunia:
studiowałam ten sam kierunek zarówno zaocznie jak i dziennie - właśnie na państwowej uczelni ( robiłam go chyba na 3 albo 4 różne sposoby :P) z różnymi grupami ( zarówno na studiach jednostopniowych jak i dwustopniowych (robiąc m. innymi 2 semestry w jeden) i poziomy były diametralnie różne !!! Tylko studentom zaocznym się wydaje że mają super trudno :), nie zdają sobie sprawy jakie są wymagania na studiach dziennych (chociaż ten akurat kierunek i tak był łatwy ...)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
bzdury bzdury bzdury

Macie egzaminy na poziomie kolokwiów z dziennych :-)
Poziom studenta zaocznego dawniej jak i obecnie to 1/3 w porywach studenta dziennego.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
W pełni podpisuję się pod każdym Twoim słowem.
Studiowałam zarówno na dziennych, jak i na zaocznych ten sam kierunek i często bywało tak, że w tym samym czasie odbywał się egzamin dla studentów dziennych i zaocznych i był to ten sam egzamin.
Podobnie było na egzaminach ustnych - wchodziliśmy w dowolnej kolejności na egzamin, zadawano nam pytania, wystawiano ocenę, a dopiero potem proszono o indeks i numer grupy. Tak więc, wykładowca nie wiedział, do momentu otrzymania indeksu czy student jest ze studiów dziennych czy zaocznych.
W mojej ocenie poziom studiów zależy od uczelni, kierunku i wielu innych czynników. Wcale nie jest tak, że studia zaoczne są łatwe a dzienne trudne.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiście mój wpis dotyczy tego, co napisała lipunia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a WYZSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU W GDYNII?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kończyłam diagnozowanie na UG w Sopocie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nikaa ale ja nie studiowałam na UG tylko gdzie indziej i mialam egzaminy z dziennymi w tym samym czasie i dniu więc wiem co mówię wymagali od nas tego samego ani ciut mniej. zdarza się to prawda, ze jest lajcik na jakims egzaminie ale jak my go mielismy to i dzienni bo poprostu u nas mieliśmy w tym samym czasie 3/4 egzaminów nikogo nie obchodziło, że studiuje zaocznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
też nie studiowałam na UG, choć jeszcze zamierzam jakiś kierunek tam zrobić ale jeszcze nie wiem co :)


Wiem że na Akademii Morskiej też jest lajcik, koledzy zdawali za zaocznych ( za kasę) u nas mieli to w plecy a tam dostawali 5 bez żadnej dodatkowej nauki ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
na tej wyzszej szkole administracji i biznesu studiowala moja kumpela i mowila ze bardzo latwo na wiele egzaminow szla od tak sobie bez przygotowania ale ona umie sciemniac i byla dosc ladna wiec jej to duzo pomoglo. Jak masz gadane i potrafisz zmyslic cos albo mowić bardzo przekonująco nie na temat to pewnie nie powinno być trudno:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
hey z tego co wiem to mega latwa jest Hotelarka na Miszewskiego. tam dostajesz ocene za ladny zeszyt!!!!

do tego wyzsza szkola humanistyczna tam tez za nic.

fajt szkoly sa tragiczne no ale papier masz jak chcesz

pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Administracji i biznesu w Gdyni tez latwe.

do tego Wyzsza szkola turystyki i Hotelarstwa

I Wyzsza Szkola Humanistyczna w Gdansku

co do UG ja konczylam Administracje i nie bylo latwo. wrecz ciezko tam jest i to prawda tez nie raz zdawalam egzaminy z dziennymi. jedyna roznica programowa to brak zajec w-f.

Zatem Administracja i prawo sa mega ciezkie!!! Tzn ja sie duzo uczylam, zdalam z dobrymi ocenami ale nie bylo latwo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
jak ktoś jest głąbem totalnym to nigdzie nie bedzie miał łatwo

Ale z tego co widze po znajomych jak ktoś miał problem żeby skończyć szkołe średnią to idzie na pedagogikę. Mój kuzyn chyba ze 3 razy kiblował w technikum, ledwie zdał maturę a na pedagogice sobie radzi bez problemu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
a co kumu po papaierze z hotelarstwa jak aplikuje np na techniczne stanowsiko ??

dzisassssssssssssss ... laski ...


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zeby miec dobry papaier to trzeba spiąć pośladki na tym to polega ...


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
aneta gadasz bzdety dziewczyno ja konczyłam ta szkołe i nie bylo ocen na łatwy zeszyt
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
papier najlepszy z uczelni technicznych :)

a najprostsze studia to chyba psychologia...kolezanki studiowały i mówiły, ze lajcik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pedagogika jest trudna?
Skończyłam licencjat na prywatnej uczelni, dziennie, ostatnie pół roku i obrona z malutkim dzieckiem.
Że tak powiem brzydko, z palcem w dupie :).

Teraz kończę mgr zaocznie na UG i wcale bym nie powiedziała, że te studia były jakoś szczególnie ciężkie. Bez problemu zaliczyłam wszystkie egzaminy, pracując ( w zeszłym roku, bo już nie pracuję) i mając małe dziecko.
Myślę, że to kwestia priorytetów i ambicji, szczerze mówiąc nie przykładałam się za bardzo do nauki ( ale też nie miałam samych 3), więc jeśli potrzebujesz tylko papierka, nie zależy Ci na "nauce" to polecam ...
imageimage
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja kończyłam GWSH w Gdańsku pedagogika zaoczna i wcale bym nie powiedziała że łatwo było.
O hotelarce - moja koleżanka tam chodzi - to faktycznie lajcik
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
10 lat temu napewno w WSTIH lajciku nie było
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez konczylam pedagogike prywatnie. Nie powiem, zeby bylo mega ciezko, ale uczyc sie tez musialam. Nie chcialam leciec na samych 3, wiec troche wysilku w to wlozylam. Jak dla mnie to na kazdej uczelni uczyc sie trzeba. Moze na UG i PG troszke wiecej chociaz moja szwagierka robila zaocznie mgr na UG i z malym dzieckiem + praca i spokojnie skonczyla. Trzeba byc wytrwalym;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie, każdy teraz powie jakie jego studia były trudne, ile sie musiał uczyć itd

ja kończyłam dzienne studia na PG, uznawane za trudne, nauki było dużo, sesja to była sesja, a nie jakiś pryszcz

teraz w wolnych chwilach udzielam korepetycji i widzę czego uczą na studiach zaocznych w jakichś prywatnych dziwnych szkołach-śmiech na sali, jak na zaliczenie przedmiotu trzeba nauczyć się odpowiedzi na 25 pytań w stulu "inflacja to..." a studentka tego przedmiotu robi wielkie halo ile to ma nauki? jak na prywatnych uczelniach prowadzący od lat dają te same zadania na egzaminach? no bez przesady....

ale może te meeeega trudne egzaminy faktycznie są trudne dla osób którym w liceum nie szło, matura zdana bo zdana, syudia-bo wszzyscy poszli na studia więc ja też, dla mnie osobiście-jest to żenujące i wkur... że wkoło pełno magistrów, a w głowach pusto
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mówię tutaj o tym, że przychodzisz nagle na egzamin i piszesz go z głowy, nic nie wiedząc :).
Ale mi bardzo często wystarczało ( a wcale jakaś wybitna nie jestem) przeczytać notatki i byłam w stanie napisać egzamin na te 4, nawet 5...

To logiczne, że są wykładowcy i przedmioty łatwiejsze i trudniejsze. Do których trzeba trochę przysiąść, ale szczerze mówiąc, na świeżo opowiadam swoją mgr bo właśnie skończyłam ( bronie się we wrześniu), i niestety dla mnie to szkoła kiszenia ogórów :).

Niestety, bo poszłam na pedagogikę ze względu na zainteresowania, a nie łatwość studiów, i zawiodłam się ...
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
widzę to tak jak ja
też UG, mgr, pedagogika i tez obrona we wrzesniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ooo kasandra to może się znamy :), chociaż tam tyle ludzi się przewija, że ja połowy to nawet z widzenia bym nie poznała :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tak samo :)
jestem w sumie byłam na społecznej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
konczylam mgr na WSTIH dwa lata temu zaocznie
poziom to masakra, nizszegi to chyba nigdzie nie ma
tzw beverly hills

wystarczylo pojawic sie na egzaminach skserowac sciagi i szlo sie do przodu, czasem nie wiedzac nawet jak wyglada profesor
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
O matko!
Dziewczyny to co wy sobą reprezentujecie mając dyplom wyższej uczelni....?? To wy czegoś się nauczyłyście oprócz kserowania ściąg??

Oczywiście - NIE GENERALIZUJĘ- żeby nie było, że wszystkich do jednego wora wrzucam..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Studioealam pedagogike na UAM w Poznaniu majad dwójkę malych dzieci. Jak zaczynalam mialy 1 i 3 latka. Tryb studiów zaoczny. To byla masakra. pierwszy rok lacznie 32 zaliczenia w tym egzaminy, wszystko jeden pies-Full nauki tylko tyle piwiem. Nie spodziewałam sie az tyle. Trzeba byłoby sie przyłożyć i koniec. Ksiazki z psychologii po 400 stron, historie wychowania itp itd. Czasem z knwersatoriow z tych bardziej lajtowych przedmiotow byl do zrobienia projekt w kilka osób lub np dwue osoby i zaprezentowanie go grupie. Ja cuagle sie uczylam. Skonczylam ze srednia prawie 5,0. Ale wspominam to zle. Nawal nauki co dwa tyg zjazd i wszystko sie na warstwąlo mimo tego ze bylam bardzo systematyczna. Dla panienki bez dzieci, niepracujacej lub nawet peacujacej ale bez rodziny typu dzieci to moze byly łatwiejsze studia choc kolezanki tez twierdzily ze łatwe nie sa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
hahahaha debilka!!!!!!!!!!!!!!1
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
WSSE Gdańsk !!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja robiłam resocjalizację zaocznie na GWSH i generalnie uważam,że studia humanistyczne są łatwiejsze pod tym względem,że wystarczy się trochę pouczyć bez dużego zrozumienia:) studia techniczne to już pogłówkować trzeba i nie Każdy sobie da radę. Tak zupełnie nic się nie uczyć to nie da rady niestety. Moja siostra robiła ekonomię na UG dzienną i ciągle imprezowała;) Sama pedagogika to nudy trochę jak dla mnie, psychologia ciekawsza.No i może w cv lepiej wygląda, bo do pracy np. z klientem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łatwe studia to marnowanie czasu i pieniędzy. Najłatwiej i najszybciej ukończysz filologię klasyczną na uniwerku. Może nawet się to przydać w życiu.
Jeśli ma być tylko papierek to polecam europeistykę np. Skoro przewodniczący rady miasta Gdańska to skończył i jest magistrem to poradzisz sobie z tym nawet mając siedmioro dzieci pod opieką.
Zawodowo oczywiście nic nie zyskasz bo już odeszły czasy gdy wpis że jest się magistrem otwierał drzwi.
Obecnie trzeba być magistrem najlepiej inżynierem i to po studiach dziennych. Oczywiście nie w szkole prywatnej która powstała po 1990roku.
Poziom na PG UG i GUMED jest niski a na prywatnych uczelniach to już nawet nie walka a wojna o studenta któremu sprzedaje się papierek zbędny nieprzydatny wręcz śmieszny i hańbiący.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
wybacz ale nie czuję się zhańbiona;) W pracy nie patrzyli czy studia były prywatne/dzienne czy zaoczne, a nawet kończąc studia (licencjat)załapałam się.Jak znajomi po studiach dziennych szukali pracy to ja sobie już dawno pracowałam, niektórzy nie znaleźli w zawodzie. Jeszcze mi w pracy magisterkę i podyplomówkę dofinansowali:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ateneum :P:P,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~asasas - a ty studiwałas klasyczną ? ze tak łatwo ci oceniac? polonistka jest 500 razy łatwiejsza...nie wiem czy tak kazdy pzrejdzie z greki na 3cim roku albo przez opisową gramatykę greckiego...no ale coż - u mnie na roku zaynało 25, skończyło 12 - nigdy tyle osób (tak duzo) nie skonczyło ani wczesniej ani pozniej...przewaznie kolo 5 kończy. większosc wypada, a nei rezygnuje
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nilkaa, trochę dziwne rozumowanie. To, że Tobie się trafiło takie porównanie nie znaczy, że wszyscy tak mają. Tobie się trafiło porównanie na jednej uczelni, ok, rozumiem. I na pewno takie rzeczy się zdarzają. Może nawet w większości, ale nie można generalizować. No chyba, że porównujemy np. prawo na ug i prawo w wyższej szkole Krzak.
Kończę aktualnie studia zaoczne i mogę powiedzieć, że mieliśmy tyle samo jak nie więcej nauki niż dzienni. Oni w ogóle rzadziej mieli zjazdy, egzaminy łatwiejsze. Oczywiście, nie wszystkie, zależy z jakim wykładowcą. I nie chodzi mi o to, że łatwiejsze, bo zdolniejsi, tylko mieli np. testy, które się powtarzały od paru lat i wszyscy zdali w I terminie, a my np. jakieś zagadnienia do rozwinięcia, które nawet nie były poruszane na wykładzie i były warunki! Nie oceniaj wszystkich jedną miarą :) ja rozumiem, wieczorowi, oni nawet ćwiczeń nie mają, ale zaoczni nie raz mają ciężej niż dzienni :) chociaż, dla mnie to w sumie jedno i to samo. Tylko z tą różnicą, że za zaoczne trzeba drogo zapłacić, ale są w weekendy więc można pogodzić z różnymi obowiązkami. Myślę, że to zależy wszystko od uczelni, ale jeśli ktoś idzie na zaoczne, bo łatwiej to może grubo żałować. Ja np. już na pierwszym roku żałowałam, bo dzienni mieli jakoś mniej tego wszystkiego i łatwiej byłoby mi pogodzić pracę ze studiami dziennymi niż z zaocznymi. Tak samo pod względem ilości materiału do przyswojenia ;) ale nie podważam Twojego przypadku. Być może nawet na większości kierunków zaoczni mają łatwiej, ale nie jest to regułą. Wszystko zależy chyba od wykładowcy. Z niektórych przedmiotów to zaoczni mogli by iść za dziennych na egzamin i dostać 5, a na swoich studiach oblać ;)
Ja już w gimnazjum trafiałam na stereotypy, że coś 'jest łatwiejsze, bo tak i już'. Byłam w klasie niby 'najgorszej', a mieliśmy dużo lepsze wyniki niż klasa z rozszerzonym programem, szczególnie w testach humanistycznych - wszystko w rękach prowadzącego :D

Ale wracając do tematu to ciężko na to odpowiedzieć, bo dla jednego pedagogika to będzie mleko z miodem, a dla innego horror. Utarło się, że socjologia prosta, a niektórzy narzekają. Jedyne co, to chyba na pewno prywatne szkoły, czyli nie żadne PG, UG, GUMED... Może spróbuj jednak dopasować studia do swoich zainteresowań, jeśli ktoś np. kocha prawo to studiowanie prawa może być łatwiejsze, a na pewno przyjemniejsze niż pedagogiki. Myślę, że jak się robi coś na siłę, coś co w ogóle nie interesuję to i tak kolorowo nie będzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
przecież na dziennych nie ma zjazdów, zajęcia są codziennie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Finka, to zależy :) na magisterce, na jednym semestrze można było tak sobie ułożyć plan (czyli zapisać się na odpowiednie wdw) że zajęcia były raz w tygodniu na dziennych ;) dlatego nazwałam to w przenośni 'zjazdem' :) a zaoczni mieli zjazd weekend w weekend i rozbite na sobotę i niedzielę :P na licencjacie, na ostatnim sem. też miałam chyba 2 dni w tyg tylko zajęte ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a jakie to studia w ogóle były?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dla mądrego wszystkie studia są łatwe :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm papierek już ci nic nie da w dzisiejszych czasach, musiałabyś iść na studia praktyczne, z takich to polecam kierunki na wyższej szkole bezpieczeństwa, ponadto możesz studiować także zimą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziennie studiowałam kierunek ścisły na UG. Było naprawdę fajnie. I nie mam wcale na myśli, że łatwo wszystko szło, ale to,ze wykładowcy byli naprawdę pro studenccy. Bardzo miło wspominam te wszystkie zarwane noce. Na PG natomiast robiła studia zaoczne mając małe dziecko i pracując na 1,5 etatu. Było dużo projektów do wykonania, co zabierało sporo czasu, który można było przeznaczyć na sen. Ale mimo wszystko też miło wspominam ten czas. Tak naprawdę myślę, że wszystko wydawało mi się proste i fajne, bo po prostu ludzi w grupie i wykładowców miałam szczęście spotkać najlepszych na świecie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiper tylko że dostać się na psychologię dzienną na UG graniczy z cudem. Ponad 18 osób na miejsce. Także życzę Ci powodzenia..:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwaga to reklama.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy od tego, jaki kto ma umysł, dla jednego studia inżynierskie będą przyjemnością, a na humanistycznych by poległ, dla drugiego odwrotnie... Faktycznie niektóre studia zaoczne w prywatnych szkołach są bardzo proste, więc jeśli chce się mieć papierek, to droga wolna. Zastanawiam się tylko po co komu papierek ze studiów, które go nie interesują i w żaden sposób nie pomoże w karierze zawodowej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze to nie wiem czy istnieją łatwe studia.. ale no trzeba próbować. Kolega był na studiach magisterskich na WSB http://rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunki-ksztalcenia/studia-ii-stopnia i normalnie godził to z pracą. Na pewno wiele go to kosztowało, ale teraz ma już dyplom i chyba nie pamięta swojego poświęcenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co wy się tak wszyscy pienicie i tak wylądujecie na zmywa ku w Anglii heheheh, albo masz znajomośći albo trzeba wyjechać albo biedronka. No chyba że macie rodziców lekarzy, prawników itd to wtedy chocbyscie talentu i inteligencji za grosz nie mieli, lekarzem bądź prawnikiem zostaniecie. Wiadomo ukladziki. Ewentualnie bardzo bogaci starzy wtedy też da radę. Reszta do roboty fizycznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Głupoty gadasz... Teraz to się raczej z Anglii wraca niż wyjeżdża. Nie zauważyłam żeby był jakikolwiek problem ze znalezieniem pracy. 3 lata spędziłam z dzieckiem w domu, po pierwszym wysłanym CV dostałam pracę, a po miesiącu zmieniłam na jeszcze lepszą. Studia skończyłam na prywatnej uczelni, nie mam rodziców z "wyższych sfer" ani znajomości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy Wy naprawdę uważacie, że studia nic nie dają i po nich wyjeżdża się na zmywak? Mąż po inżynierskich (studiował w Szczecinie) pracuje teraz w polskim oddziale norweskiej firmy jako inżynier morski, ja po biologii kieruję biurem związanym z bezpieczeństwem pracy. Normalne firmy, bardzo dobre wynagrodzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli w zasadzie nożna powiedzieć, że Twoje studia nic nie dały, bo, jeśli dobrze zrozumialam, nie pracujesz w wyuczonym zawodzie. Nie obraź się, ale tym postem sama sobie zaprzeczyłaś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak najbardziej pracuję w swoim zawodzie, biolog to nie tylko sanepid i laboratorium z pobieraniem krwi. Każdy element odzieży ochronnej BHP jest certyfikowany w specjalnych laboratoriach np czy rzeczywiście jest odporny na kwasy itd Jedyne co musiałam się douczyć to kierowanie grupą pracowników, bo rzeczywiście tego moje studia mi nie dały.
Jednak nie do końca o to mi chodziło, chciałam zaznaczyć, że po studiach można mieć dobrze płatną pracę w Polsce, bez znajomości i układów. Brak studiów jednak zamyka wiele dróg, co nie oznacza, że wszystkie. Dużo zależy od predyspozycji osoby.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Czasem dzieki temu ze ma sie papierek mozna w ogóle aplikowac do jakiejś firmy..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jestem pewny czy jest coś takiego jak łatwe studia. Możesz zerknąć sobie na tą listę uczelni http://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/publiczne/ i wybrać taki kierunek i szkołę, gdzie Twoim zdaniem będzie Ci najłatwiej. To chyba jedyne i najlepsze rozwiązanie. Przynajmniej według mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jasne, z trójmiasta do warszawy... też mi pomysł na reklamę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tu może także zainteresować was oferta czegoś oczywiście bardziej lokalnego:P WSAiB z Gdynii ma bardzo ciekawy kierunek https://wsaib.pl/kandydaci/podyplomowe/zarzadzanie-projektem zarządzanie projektami studia dyplomowe. Nie sądzę, że będą to łatwe studia, jednak warto jak już się wybieracie na uczelnie to wybierać takie kierunki, które przydadzą się wam w życiu. Szkoda czasu na inne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

AMW Akademia Malych wymagan na oksywiu -trzeba sie postarac aby ciebie wyrzucili. Kolezanka na 1 roku rzucila ta szkole a do 3 roku byla na liscie ( bez zaliczen) :D Tam masz wymagania jak w Gimnazjum ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według mnie warto pójść na studia. Osobiście sam jestem na tej uczelni https://wwszip.pl/oferta-studiow-podyplomowych/ i mogę szczerze wam powiedzieć, że naprawdę warto! Mają oni bardzo dobrze wyszkoloną kadrę, która przekazuje rzetelną wiedzę. Skutecznie przygotowują oni nas do egzaminów przy okazji dzieląc się wiedzą, która przyda nam się w przyszłości. Nie spodziewałem się, że będzie mi tutaj aż tak dobrze. Można się naprawdę sporo nauczyć! Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma łatwego kierunku
Na każdym się trzeba uczyć, trzeba pracować, coś z siebie dawać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się że nie ma łatwych studiów, bo każde w pewnym stopniu są trudne. Wiadomo jedne bardziej drugie trochę mniej. Ja studiuje już drugi rok kosmetologię na Warszawskiej Uczelni Medycznej. Są przedmioty które sprawiają mi trochę problemów ale nie ma tragedii.;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wage złota. Podjęcie decyzji o pójściu na studia z pewnością jest jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Pamiętajmy jednak o tym by brać pod uwagę opinię ludzi z naszego najbliższego otoczenia, natomiast nie powinna być ona wyrocznią. W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie jakie zajęcie sprawi nam najwięcej satysfakcji. Nie ma chyba nic gorszego niż wybranie jakiegoś kierunku tylko ze względu na to, że w danym momencie był popularny. Należy patrzeć w perspektywie długoterminowej co ma największy potencjał. Jeśli chodzi o studia kraków to na uczelni WSE znajdziemy propozycje związane z branżą IT: grafika reklamowa czy game design. Trudno się nie zgodzić z jednym, można w niej liczyć na dość wysokie zarobki. Zapotrzebowanie na rynku pracy rośnie z każdym miesiącem więc jak najbardziej to propozycje godne uwagi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serdecznie polecam studia w WSB-NLU w Oddziale w Nowym Sączu. Mają bogatą
oferte studiów interaktywnych oraz przez internet.
https://www.wsb-nlu.edu.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Doskonała ofertę studiów podyplomowych dla pedagogów jest w ramach Łużyckiej Szkoły Wyższej w Żarach (http://www.lsw.edu.pl Jeśli chcesz się rozwijać w kierunkach pedagogicznych to uważam, że to faktycznie będzie dobry kierunek i warto się będzie na ta właśnie uczelnię zdecydować. Poziom wysoki, bardzo dobra kadra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja nie tyle szukam konkretnych studiów, bo te mam upatrzone:) Bardziej zastanawia mnie, trochę przeraża nawet stres związany z nauką, egzaminami itd. Da się go jakoś okiełznać? Znalazłam taki poradnik: http://psycho-help.pl/skuteczna-nauka-bez-stresu-i-zmeczenia-czy-to-mozliwe/ Co sądzicie, sprawdzi się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaliczenie byle jakiekolwiek kierunku daje ci wyłącznie stratę czasu, serio.
Zobacz - https://www.viessmann.ovh/ To już konkret, pewny zawód i praca - idź w taką stronę. Jako kolejny magister tego samego, co tysiące innych, niczego nie zmienisz na lepsze. Serio. Postaw na konkrety...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma chyba czegos takiego jak latwe studia... nauka, to nauka.zawsze trzeba poswiecic na nia czas. Ja studiuje na Kaszubsko Pomorska Szkola Wyzsza i bardzo sobie chwale poziom nauki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele dobrego słyszałam o tej uczelni od koleżanki. Bardzo chwaliła wykładowców na pielęgniarstwie. A ty na czym jesteś ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

po co ci papierek.. studia to wiedza potrzebna do pracy a nie swistek na sciane.. masz dzieci to poczekaj jak beda starsze.. ja poszlam do pracy a 5 lat pozniej dopiero studia zaczelam. studiuje w Wejherowie w Pomorsko Kaszubskiej szkole wyzszej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sie tam wybieram , miałam trochę obaw jak każdy przed czymś nowym ale znajoma studiuje w tej szkole i jest bardzo zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W takim wypadku najlepiej zdecydować się na uczelnię prywatną, warto sprawdzić sobie uczelnię Lingwistyczno-Techniczną w Świeciu (ultswiecie.edu.pl). Obecnie jest sporo opcji, co więcej niektóre kierunki można studiować zdalnie, co jest dużym plusem, jak się pracuje, ma rodzinę itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg mnie techniczne. Ew.prawnicze albo lekarskie, ale te to już długi maraton , 8-11 lat. Wiele firm rozpoczyna teraz prace to sztuczna inteligencja + nauczanie maszynowe. Ciekawymi tematami może być też jakieś zarządzanie social mediami, jednak świat idzie w kierunku internetu i komunikacji przez portale różnego rodzaju. To też wydaje się być przyszłościowe.
Studiować warto, bo studiowanie jest darmowe, a i w czasie studiów można liczyć na liczne przywileje studenckie czy możliwość finansownaia z kredytu studenckiego czy korzystnaia z darmowych kont studenckich. Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście polecić mogę http://www.lsw.edu.pl . Dodatkowe studia z zakresu pedagogiki na bardzo wysokim poziomie. Takie specjalizacje, których u innych nie znajdziemy. Jak ktoś chce się rozwijać to myślę, że będzie to dla niego dobre miejsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja realizuje studia pierwszego stopnia organizowane przez WSKZ. Studia są prowadzone w formie online dzięki czemu jest to bardzo wygodne. Kadre stanowi wykwalifikowana grupa wykładowców, dzięki czemu myśle, że dużo się naucze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma czegoś takiego jak łatwe studia ;) Wszędzie trzeba się uczyć, taka prawda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Faktycznie, założenie z góry, że studia będa łatwe jest raczej błędne. Myslę, że ewentualnie można sobie po prostu lepiej zorganizować czas na ich realizację, ale z założenia trzeba się uczyć. Ja np. zaczęłam magisterkę z administracji online na WSKZ i przez prace na dwie zmiany faktycznie mam mało czasu na naukę, ale dzięki takiej formie przynajmniej mogę sobie dopasowac tok nauki do wolnego czasu. Mam nadzieję, że uda Ci się jakoś mądrze wybrac, to w końcu zadecyduje w pewnym stopniu o Twojej przyszłości :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ma latwych studiów, jak chcesz byc w czyms dobry i miec fajne wykształcenie, to trzeba sie uczyc, po prostu. Ja obecnie studiuje pedagogike na Uczelni Korczaka w Warszawie, sporo nauki, ale jest naprawde spoko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

do góry