Widok

leniwe jelita .

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny znacie jakieś dobry środek na tak zwane leniwe jelita ( czopki glicerynowe odpadają) :) nie będę wdawać się w szczegóły bo to śmierdzący problem a każdy wie o co chodzi :)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U dziecka czy u Ciebie?
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety u mnie
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może śliwki.
może len mielony lub nie
może syrop lactulosum czy jakoś tak
może produky zawierające dużo błonnika - pieczywo, makaron pełnoziarnisty, kasze, brokuły.
oczywiście nie gwarantują efektu od razu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z rana wypić szklanke z łyżka miodu przygotowane wieczorem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam - miód rozpuszczony w szklance wody wieczorem,wypic na czczo.
- śliwki suszone
- zalac śliwki suszone wieczorem gotowaną wodą,wypic rano.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a szklankę czego z miodem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szklankę wody:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja potwierdzam dobroczynne dzialanie sliwek suszonych, wieczorem zalanych woda, zjedzonych rano. Do tego codziennie jablko, nawet male. Ja zawsze jem malego championa. No i jest duuuza roznica jak po zmianie pieczywa z bialego na razowe, z ziarnami. Cokolwiek tylko nie biale.
Do tego rzeczywiscie duzo warzyw, szczegolnie brokulow, mnie pomaga. A ja do tego mam chyba problem z tzw. drazliwym jelitem. Ale gdy jem to co wypisalam jets lepiej.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa jeszcze slyszalam, ze siemie lniane jest dobre, ja nie lubie takiej zalewajki woda, wyglada jak galareta, okropne, ale za to kupuje /robie czasami chlebek z siemieniem.

Ale jesli nie obrzydza Cie zjedzenie siemienia to polecam codziennie. Cos mi sie kojarzy, ze minimum lyzka dziennie, ale moge sie mylic.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znajomej pomaga wypijanie kubka maślanki codziennie rano na czczo :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
amarantus popping 2lyzki do porannych musli. Amarantus ma wiecej blonnika od otrebow, a zjedzony rano poprawi perystaltyke jelit na caly dzien, no i oczywiscie nie jesc po 17:00.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi w ciąży pomagało kiwi, ale obecnie moje jelita też się rozleniwily i kiwi jakoś nie pomaga. Spróbuję ze sliwkami. Mussli jadam codziennie rano i nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojj znam ten bol.przed ciaza mialam straszne problemy tego typu.nie pomagalo kompletnie nic a juz woogle jakies sliwki,maslanki itp.nawet leki w syropach.kiedys kilka lat temu prawie wyladowalam w szpitalu z tego powodu(12 dni niewyprozniania sie),bol okropny,ale wkoncu pomogło wypicie dwoch lyzek oleju.tak tak oleju.
po ciazy stał sie cud-jelita zaczely super pracowac! mam nadzieje ze juz tak zostanie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Otręby pszenne(dwie, trzy łyżki) i dużo płynów.
Siemię lniane.
Ale trzeba mocno uważać z ilością, żeby nie przegiąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wypróbowałam i śliwki i te wszystkie siemienia i jogurty - nic nie pomogło. A mam jelito drażliwe.
Najlepiej pomaga sex albo/i bieganie ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak bylo juz bardzo źle i okropnie bolał brzuch to piłam herbatke XENNE plus lyzka/dwie oleju.zazwyczaj pomagało.olej pobudza jelita do pracy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
xenna kobiecie w ciąży ????
nigdy w życiu, co najwyżej colon c ( po konsultacji z ginekologiem )
wspomniana woda z miodem też działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie napisalam ze mialam te problemy bedac w ciazy:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
autorka wątku tez w ciazy nie jest z tego co widzę:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm a co polecicie na takie zaparcia u 2 letniego dzieciaczka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo dziękuję za tyle porad , zaczynam od miodu i zobaczymy jakie będą efekty ... dziś jest 7-y dzień bez XXX pomimo że nie jestem w ciąży to mój brzuch wygląda na 5-ty mc.

Mój szkrab miał problemy z kupkami przy zmianie jedzenie, dawałam mu przed każdym posiłkiem wody a jak już było naprawdę ciężko to starym sposobem pomagałam mu termometrem :)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U dziecka to również wszelkie naturalne sposoby -śliwki,jabłka,dużo picia,mogą byc jogurty,maślanki,ograniczenie czekolady i słodyczy,z leków laktuloza.
Zależy jednak jakie podłoże mają te zaparcia.U mojej 2 letniej córci zaczęły się po przejściu z pampersa na ubikację i walka trwała ponad 3 miesiące,niestety nie działało nic,nawet Laktuloza i Debridad.
Musiałam wspomagac czopkami,gdy przestała wstrzymywac minęło jak ręką odjął.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi lekarz polecił Fructolax, wczoraj wzielam pierwsza tabletke i dzis normalnie moglam sie zalatwic , bez zadych skretów kiszek jak po jakiejś herbacie przeczyszczajacdej. Super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na początku brałam siemię lniane, ale nadal miałam problem z jelitami, więc spróbowałam ziół FibraVitale i nie żałuję. Bardzo mi pomogły na trawienie i odciążyły organizm. Mają naturalny skład, zawiera min in babkę płesznik, a w dodatku w zestawie są w promocji zazwyczaj, wiec mogę polecić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oprócz wymienionych powyżej metod należałoby zbadać florę jelitową, bo brak równowagi bakteryjnej czasem wpływa na złą pracę jelit i ich rozleniwienie. Warto wypróbować probiotyki, żeby ożywić mieszkańców jelit do normalnej pracy. Są różne produkty probiotyczne. Można zacząć od zwykłego jogurtu i kiszonek lub spróbować wyselekcjowanych szczepów bakterii w preparatach do suplementacji. https://justine-in-time.pl/produkt/dr-ohhira-kompleks-12-szczepow-bakterii-kw-mlekowego/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku zaparć najważniejsza jest szybka reakcja, by problem nie narastał. U mnie świetnie sprawdzają się czopki eva qu. Stosuję je zawsze gdy mam problem z zaparciami i zawsze szybko pomagają. Są bezpieczne, nie uzależniają, można jest stosować w ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też myśle, że czopki są bardzo skuteczne. Miałam mieszane uczucia, ale koleżanki mi poleciły przed wyjazdem i bardzo mi pomogły, bo na zagranicznych wojażach zawsze mam zaparcia. Warto mieć pod ręką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

do góry