Widok

magiczne słowo:MAMA kiedy usłyszałyście je ten pierwszy raz???

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
magiczne słowo:MAMA kiedy usłyszałyście je ten pierwszy raz???moja córeczka ma już prawie 6 ms i nie mogę doczekać się chwili kiedy powie do mnie mama......na razie gaworzy sobie po swojemu !!czy pamiętacie ten moment gdy wasz skarbek powiedział po raz pierwszy MAMA??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok 7 m-sca

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
MOJA córeczka miała ok 7 ms kiedy zaczęła wykrzykiwać wręcz mama mama a jaka była przy tym szczęśliwa że nareszcie jej wyszło....to był cudowny moment dla mnie,cierpliwości twoje maleństwo już niebawem wypowie to piękne słowo dla takich chwil warto żyć!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja ma prawie 7 i jeszcze nie mówi, ale cierpliwie czekam na te magiczne słowo :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj synek jak mial 7msc ale jego pierwsze slowo to tata:)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja też jeszcze nie mówi :)
Podobno dzieci, które szybko rozwijają się ruchowo później zaczynają mówić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ewwa nie prawda ze dzieci ktore szybko rozwijaja sie ruchowo to zaczynaja pozniej mowic moj maly zacza mowic tata jak mial 7msc a zacza chodzis jak mial 9msc:)
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gratuluję . Twoje dziecko to fenomen .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ochhh, też czekam.
Franek co prawda mówi .... MAM, i wymawia to tak po angielsku wręcz...jak takie mum, ale ... i tak nie odnoszę tego do siebie.

jaaaa, jak ja go uwielbiam - taka mała refleksja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
7 miesięcy...mama i tata
ale ze zrozumieniem to tak 10-11 miesiąc dopieor
image
image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Napisałam, że podobno, a nie, że tak jest zawsze...
A tak na prawdę, to każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiem tak tylko napisalam w zadnej zlosci do ciebie.
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
7-8 m-c zaczal mowic Mama ale jak mu tylko bylo źle:) i tak w sumie jest do teraz, non stop praktycznie mowi tata, data itp a mama w skrajnych sytuacjach:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spoko, źle odebrałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj 22.07 skończy 11 miesięcy, ale tak naprawde, to mowi tylko cos po swojemu i ba-ba-ba,raz chyba uslyszalam cos w rodzaju "mama" ale jest dwujezyczny, wiec moze to jest przyczyna?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja jak placze to mowi mamamamaammmmaaaaa, wiec chyba to i ok. 6 miesiaca mowila baba...ale swiadomie to na pewno jeszcze troszke...musze poczekac, ale mi logopeda mowil, ze moje moze pozniej mowic, bo dwujezyczne jest...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja Tosia zaczeła mówić dawno mama ze zrozumieniem ma 15 mięcy a tata to mówi jak miała 8 /9 mię -cy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak skończyła 9 miesięcy. Ale chwilę wcześniej było "tata".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
takioe nieświadome mówienie to ja nie traktuje jako muwienie tylko gaworzenie. A świadomie mama starszy to nie pamiętam, a mała ma 8 i to,ze sobie mówi to nie jest tak naprawdę mama:) Ponoć koło 9 mioesiąca dziecko już kuma jak sie go spyta gdzie jest mama powinno mamy szukać ale ze świadomym mówieniem to koło roku dopiero według opisów. Wtedy zaczynają się pojedyńcze słowa mama tata baba i odpowiedzi na zapytania jak robi krówka-mu;)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
8-9 miesiac juz bardzo wyraznie powiedziane:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie,. moja też długo mówiła mama, tata, Dada ale świadomie powiedziałam mama jak miała 9 miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas tata też był bardzo szybko, około 8 miesiąca. Mama zaczęła mówić sporo po roczku, a teraz za to nawet do taty mówi mama :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok. 2 lata i 1 mc, wcześniej mówił mamopodobnie: bapa, mapa;)
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
13 msc

"tata" było ok 9 msca
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Świadome - ok. 13 m-ca, płacz mamama ok. 8, a wiedziała gdzie mama ok. 6 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja ma prawie 10 m-cy i dopiero usłyszałam mama-ale to chyba raczej gaworzenie, zdecydowanie wcześniej było baba i dziaii (czyli dziadek- tak myślę ..)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja miala 5 miesiecy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój Tomek ma 1,5 roczku i jeszcze mama nie mówi;( nie wychodzi mu tylko "baba" i "tata" i "daj " mówi reszta po swojemu
mój pierwszy syn to nie pamiętam kiedy mówił "mama" ale w ogóle późno mówił wiec chyba Tomka mową też nie mam sie co przejmować ,ale szkoda że mu to "mama"nie chce wyjść
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
każda z nas czeka i wsłuchuje się żeby usłyszeć w końcu mama z ust swojego dzidziusia,mój synek ma prawie 10 ms i jest ze wszystkim na NE,NE,NE,A,DA,DA,PAPA,TATATA,BUBU,BABA a na mama wciąż czekam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zaczął 7 miesiąc, potem świadomie jak rok.


Od 2 miesięcy mówi ogolnie płynnie, ale najciekawsze jest jak tuli sie i mówi: Mama, jaka jest kochana.
Jasia mama, moja.
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale to słodkie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uważam, że do roku ciąg sylab mamama to wynik gawozenia, a nie żadne prawdziwe mama
moje dziecko od dawna tak sylabizuje, papapa, tatata no i absolutnie nie jest to żadne mama ani tata
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tam wole zeby Mała pierwsze powiedziała TATA bo tata wyjeżdza na kontrakty 4 tygodnie jest w morzu 4 w domu i strasznie teskni za Małą omijaja go pierwsze zabki, pierwsze siadanie wiec mam nadzieje ze pierwsze słowo usłyszy właśnie TATA:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do mnie w wieku 14 m-cy, wcześniej było tata do taty i ciacia do cioci. Teraz mama jest bez przerwy. W wieku 9 m-cy złożyła sylaby w ma-ma ale to bylo gaworzenie.
image
---
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabryś miał chyba coś ok 5-6m-cy jak "em" zastąpił słowem "mama", a "e" słowem "baba" :) (oczywiście chodzi o mnie i moją Mamę)


jak którejś z nas nie widzi - zaczyna śpiewać piosenkę ;) albo do mamy, albo do baby ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie to , żeby złośliwie.Nigdy w życiu 5-cio miesięczne niemowlę nie powie świadomie mama. Jest to rozwojowo niemożliwe droga mamo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek ma 3,5 miesiąca i właśnie dzisiaj powiedział mama, a jak sie denerwuje mocno to łała krzyczy, a pierwszy raz udało mu sie powiedziec mama w drugim miesiącu, ale nieświadomie. Ogolnie jak mial 3 tygodnie to już zaczął gaworzyć. Może mi nie bedziecie dowierzać, ale serio mówię... z mężem bardzo dużo do niego mówimy i już potrafi odpowiedzieć Hej i dać dłoń na powiedzenie cześć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 16
No, a mój na trakcie porodowym przybił położnej żółwika, a potem rzekł "Elo ziomale". Teraz ma 6mc i mówi zdaniami wielokrotnie złożonymi.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prosze sie nie przejmować komentarzami. Moj po urodzeniu kilka dni już mówił gi, a chyba z uwagi na wzmożone napiecie dzwigal glowke i umial sie obrócicz brzuszka na plecy. To minęło i rozwijał sje potem planowo. Ale w 5 mc bylo juz mama i baba.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
odstaw narkotyki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Już 5mc. Potem przez 1mc miał przerwę bo aktywnie rozwijał się ruchowo a od 7 mc zaczął mówić mama na okrągło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn ma 2.5mies. Urodził się mając 4 kg włosów jak u 2 letniego dziecka mniejsza z tym bo nie o tym mowa.... A mowa o jego słowach . Wszyscy piszą że dzieci gtucbaja czy jak to tan nazywają od 2 mies a mój syn już po 2 tyg to robił a dziś i wczoraj jak zostałem z nim sam i chciał jeść nerwus krzyczał tak jakby mama mama (a gdzie tata) hehe może dla niektórych wyda się to dziwne ale cóż moja krew... Ja jako dziecko mając roczek czy 2 więcej pamiętam jak co było miesiąc temu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Mój synek miał 6 miesięcy kiedy usłyszałam słowo mama. Na początku myślałam ze to przypadek ale zaczął regularnie mnie wołać , np po drzemce w łóżeczku . Teraz ma 7 miesięcy i ładnie mówi rownież baba . Niestety maź jeszcze czeka na upragnione tata :) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córeczka mówi mama tylko w tedy jak mnie woła przez płacz a tak to tylko gaworzy, ale pierwszy raz świadomy w wieku 6 miesięcy. Płakała bo chciała na rączki i powiedziała rzewnie mama a ja się rozpłynęłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

do góry