Widok

megality i cmentarzyska,kurhany na Pomorzu

Aniołki Temat dostępny też na forum:
Uniradze,kolo Stezycy
archeolodzy przebadali ,niektore tylko szacunko okolo 3000 kurhanow,na tym terenie
sami tez przypuszczaja ,ze mogło byc ich o wiele wiecej,ok 4000
pochodza z okresu 1000 lat p.n.e. i wiecej
jest to najwiekszy obszar ,o najdłuzszej historii pochowkow ,ok 2000 lat i na tym etapie nie do konca wyeksploatowanego archeologicznie terenu uznaje sie ,ze jest to jedyny taki obszar w Europie
sa tam rowniez kamienne kregi ,o ktorych malo kto wie

to na granicy z gmina Przewoz

kurhany sa tez w Msciszewicach,Babich Dołach,Lesnie,Grzybnie,miejsc.Małe Stawiska,Zaskoczynie
i oczywiscie te bardziej znane -Wesiory i Odry
kamienne kregi ,mimo ,ze gdzieniegdzie niekompletne odwzorowuja gwiazdozbiory

cmentarzysko w Uniradze swiadczy o istnieniu duzych osad ludzkich
z wysoka kultura pochowku

czy to nie swiadczy o tym,ze istniejemy tutaj ,jako zorganizowana a nie dzika i poganska kultura od conajmniej
3 tys lat?
choc badania były okrojone i datowania ,ktorych sie nie publikuje, paru stanowisk siegaja jeszcze dalej wstecz

dlaczego historykow nie interesuja te fakty?
czy mamy wciaz wierzyc ,ze wzielismy sie krowie spod ogona od daty chrztu?
czy mamy wciaz wierzyc ,ze nasza kultura nie istniała,tylko przywedrowali tu przybysze ze Skandynawii
pozostawili swoja kulture slowianskim neandertalczykom i powedrowali soie dalej?

czy nie wydaje sie to wszystko dziwne?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie nie świadczy :( Nie ma żadnych przesłanek, żeby twierdzić że to były kultury słowiańskie. Raczej Bałtowie, Germanie, te sprawy. Słynna kultura łużycka w Biskupinie odkryta została już bardzo dawno temu. Nadal nie wiadomo, co to byli za jedni. Byli, żyli i się zmyli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to prawda, że początki państwowości muszą sięgać głębiej niż 966. Nie ma źródeł pisanych po prostu. A wykopaliska są nieme. Pierwsze kroniki to dopiero czasy pierwszych Piastów. Tietmar, Geograf Bawarski, Gall Anonim, żydowski łowca niewolników Ibrahim ben Jakow, czy jakoś tak... Prezydent Duda zrobił z niego w przemówieniu symbol przyjaźni polsko-żydowskiej. Raczej średni symbol, bo ci niewolnicy byli kastrowani. Slave - niewolnik. Slav - Słowianin. Duda ma doradcę od nart, a na historyka poskąpił. Albo mąci świadomie. Nie wiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciebie powinien zatrudnić. Dużo wiesz. A jak piszesz o muzie to mam wrażenie, że siedzisz w mojej chacie i bawisz się moimi płytami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to bym się musiał sprzedać albo zaraz wylecieć. Bo jak się politycy biorą za historię to zawsze wychodzi propaganda. Taki stary żeby to pamiętać nie jestem, ale słyszałem, ze jak Czerwone Gitary śpiewały Biały Krzyż, to ludzie wstawali z miejsc i słuchali z szacunkiem, w milczeniu. Bo to było o żołnierzach wyklętych. I faje to było. A teraz to z lodówki ci wyklęci już wyłażą. Taka popkultura się z tego robi. Jakaś odzież patriotyczna. Śmierć wrogom ojczyzny i komuniści zamiast liści :)

https://www.youtube.com/watch?v=VcsjIbbZcvQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gruboszyjowcy w bluzach z nadrukowaną biało- czerwoną opaską i ich pusty rechot. Nawet mnie to nie bawi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kultura prasłowianska to troche nazwa umowna i zaczyna sie to dzielic na bałtycko słowianskie
a nawet dzieli sie na przedslowianskie zachodnie
bo odnosi sie do wielu kultur ,plemion ,zamieszkujacych takze tereny na wschod od Odry
czy Bałtow nie nalezy wtedy zaliczyc do tej grupy,do grupy bałtycko-słowianskiej
odnosnie Germanow...ich historia wcale nie jest taka stara,zeby wywodzic od nich nasza kulture,
tzn wspominki o nich
Wandalow tez odnosi sie bardziej do kultury zachodniej ,blizej Germanom
to ja sie pytam
co za małpy zyły na terenach naszego kraju?
czyzby jakies bezpłciowe plemiona,ktorym wszyscy wokol musieli nadawac kulture i nazwe?
cos tu nie tak

Germanie to jedno z plemion,ktore stanowiło jakas wspolna kulture
i gdyby tak przewrocic historie to okazałoby sie ,ze Germanie to jedna z kultur,plemion,grup,ktore na rowni byli z innymi
tylko tych innych role i dziallanosc --cała kulture umniejszono
podstawiajac ja pod Germanow

problem jest z Wandalami
od czego nazwa jak juz mamy sie sie uczepic pochodzenia "slave"
to bardziej sugeruje od ..czego? od "Wandy" amoze "Wandali" a to prowadzi w dwie strony albo na poludnie albo na Azje
i pokrewienstwo z Sarmatami
wiec gdzie my tutaj?
czy mozna przyjac za fakt,ze my jedyni nie mamy swoich sławnych przodkow?

A czy koniecznie za pewnik trzeba przyjac ,ze slowianie wywodzi sie od "slave"
czy od "slawa"
i pierwotnie brzmiało Slawianie,tak jak mowia Rosjanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

Detektyw - wywiad gospodarczy (3 odpowiedzi)

Szukam pomocy detektywa, który będzie w stanie dla mnie wykonać wywiad gospodarczy pod kątem...

Emerytura -Ale chce być komuś potrzebny (4 odpowiedzi)

Jestem na szybszej emeryturze .Mam hobby ,zainteresowania nie nudzę się .Pracowałem w jednym...

do góry