Widok

mieszkam tu

Drodzy, być może przyszli mieszkańcy. Mieszkam w Młodym Straszynie od tygodnia, wiele rzeczy jest bardzo okey, ale przestrzegam przed: kotłownie sprzedali najdroższemu operatorowi jaki może być "PEC", ogródki mają takie skosy w dół, że dzieci to raczej biegac po nim nie mogą, wilgoć jest wszędzie, zwłaszcza piętra wyższe:/, jak juz kupisz mieszkanie to potem szanowna Pani Magda ma wszystko w głębokim poważaniu, okna i parapety porysowane ( ale oczywiście nie w każdym mieszkanku:)) o administracji nie wspomnę, developer za nas wybrał i to jest jakaś katorga ( administracja BIMON) po za tym, żeby nie było że jestem nakręcona tylko negatywnie: ciszaaaaaa, nieziemskie widoki wieczorkiem, ale i za dnia też, czysto, drzwi wejściowe bardzo solidne, ramy okienne szare, co nadaje uroku:), w trakcie remontów podpieli nas pod prąd budowlany także spora oszczędność :P, plac zabaw, miejsca parkingowe, rewelacyjne wykonanie klatek schodowych.
Życze powodzenia w zdobywaniu kredytów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie kupuję tam mieszkanie.
Czy mogłabyś coś więcej napisać o kosztach eksploatacyjnych (ciepło z PEC, czynsze, ewentualnie inne), o administracji, bo w biurze sprzedaży ciężko coś na ten temat się dowiedzieć. Mówią tylko o stawce czynszu 1,65 PLN/m2 mieszkania.
Ciekawi mnie też, dlaczego deweloper okroił drugi etap inwestycji (3 budynki zamiast 4, brak hal garażowych. I czy nie będzie to oznaczać w przyszłości problemów z miejscami parkingowymi na osiedlu.
Życzę szybkiego wykończenia mieszkanka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie się wydaje, że jeszcze za wcześnie aby pisać na temat ogrzewania bo go nie ma ,a co do czynszów to za sierpień było 115 za 45m2 bez wody ,co do zarządcy to teraz jest narzucony, bo jeszcze nie ma wspólnoty mieszkańców.Mój ogródek jest bez skosów,ja akurat odebrałam mieszkanie bez usterek i bez wilgoci,ale to okaże się w przyszłości .NARAZIE JESTEM BARDZO ZADOWOLONA-OBY TAK DALEJ.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to prawda, że jak juz kupisz odbierzesz to mają cię głęboko.... tylko świecą oczami, nie wiedza co odpowiadać. zero informacji.

jestem ciekaw czy zrobią nam drogę dojazdową... co z tego co teraz widać po nex budzie- to wszystko jest możliwe. zostawią nam te obłocone płyty .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi mówili ,że cała droga dojazdowa będzie jak ukończą I etap budowy,ze zwgledu na ciężki sprzęt ,który jeszcze jażdzi na pozostałe 3 bloki i by ją zniszczyły.Co do krętactwa to u wszystkich dewoleporów jest to samo,jak szukałam mieszkania to przejrzałam kilkanaście forum powstających nowych osiedli dla przykładu poczytajcie sobie forum "Osiedla Bursztynowego"co tam się dopiero wyprawiało-zwłaszcza blok G ,H, ORAZ PIERWSZE BLOKI.Moja siostra tam kupiła mieszkanie -było opóżnione pół roku ,krzywe ściany,zabetonowany odpływ od prysznica-okna w salonie do wymiany(jak lał deszcz to miała od wewnątrz mokre parapety}
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
OJ! PRZEPRASZM ALE STRZELIŁAM GAFĘ-miało być deweloperzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nastepny panikarz - droga bedzie jak skoncza budowe. a mnie jakos nie olewaja w biurze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
IIetap od samego początku miał 3 bloki i jak na razie to się nie zmieniło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz pewnie na myśli budynki 3,4 i 5, które początkowo były chyba oznaczane jako drugi etap inwestycji. Ale teraz pierwszy etap, to wszystkie pięć bloków, które już stoją, a drugi ma się rozpocząć dopiero w przyszłym roku. I jeszcze miesiąc temu na stronie dewelopera, w zakładce ZAGOSPODAROWANIE, składał się on z czterech budynków położonych między budynkami 3,4,5 i stawkiem. Z piwnicami i halami garażowymi, a teraz ostatni blok z mapki zniknął, a o halach garażowych cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie to był od początku I ETAP ,a II wprowadzili w kwietniu i odrazu p.Magda mówiła o 3 w tym jedny z pawilonami.Chyba że mnie okłamała,może innym mówiła co innego -to możliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie ma Pani RACJĘ ,wcześniej pisali o garażach ,a teraz na ten temat nie ma nic,ciekawe czy jest jakiś deweloper ,który nie kłamie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecność czterech budynków II etapu inwestycji na mapce w zakładce ZAGOSPODAROWANIE można oczywiście stwierdzić poprzez strony, które archiwizują historię stron w Internecie.
Ale jest też prostszy sposób. U mnie (w przeglądarce Chrome) widać je również jeszcze teraz, kiedy po otwarciu tej zakładki raz kliknę w któryś z budynków I etapu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba dla nas lepiej, ze będą 3 budynki a nie 4, ja tam się cieszę, bo nic nie będzie zasłaniało mi widoku:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kto bedzie mieszkal w CZWORCE SZUKAM SASIADOW
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cos zlego dzieje sie z Nex budem

nie wiem czy ktokolwiek zamieszka w 3 4 5
prace na budowie stoja nic sie nie dzieje.
dzis rozmawialaem z podwykonawca nexbud rozwiazal z nimi umowe
2 inwestycja ktora maja przy kartuskiej zrobili to samo

Uwaga wstrzymjcie transze w bankach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja zamieszkam w budynku numer 5. prace za chwile ruszaja. nexbud nie rozwiazal z nikim umowy. ma umowe z generalnym wykonawca tj. Davon Sp zoo. i dalej ja ma. a davon budowal z rybakiem, ktory dawal ciala:)) to teraz sobie wezma innego podwykonawce. NORMALKA. BEZ PANIKI. nexbud nie ma zadnej inwestycji na kartuskiej... ludzie, skad wy takie informacje czerpiecie ???????

kto kupil chate w piatce? tez szukam sasiadow :)))

BEZ PANIKI LUDZIE, NIE FISIUJCIE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja kupuję mieszkanie w piątce:) które piętro wybrałeś? Wg moich informacji podwykonawcy zaczną pracę od przyszłego tygodnia i na dzień dzisiejszy termin odbioru pozostaje bez zmian.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
prosze przestac wypisywac glupoty. wstrzymajcie transze w bankach ?? a niby czemu? co to za larum jakies glupie???? ja tam nie widze zadnego zagrozenia. tez mam informacje, ze od przyszlego tygodnia prace sie zaczynaja. przerwe jakas maja. wyznacznikiem klopotow dewelopera nie jest brak ekipy na budowie tylko to ze bank np. nie daje ludziom PROMES na to ze jak wplaca 100% to im mieszkanie bez hipoteki wyda! ja kupilem niedawno chate. promese dostalem za dwa dni. wiec jest wszystko ok. po co takie pitoly wypisywac i ludzi straszyc niepotrzebnie?? a jak maja kredyt to bank nad nimi czuwa i zanim kase wyplaci to jezdzi inspekcja. wiem, bo znajomy w invest komfort pracuje i tam sie tak robi. wiec tu pewnie tez. ja bym tylko te plotki wymienil bo mi sie nie podobaja :)
reszta jest super. zernknijcie na inne budowy w straszynie - wiocha - a tu sa budynki klasa. ja tam sie nie boje i nie narzekam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
parter a Ty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
drugie piętro:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Sąsiadów z "piątki" :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eeee to nie tak. I etap to budynki 1,2,3,4,5 a II to 2 budynki mieszkalne i jeden mieszkalno uslugowy. hal garazowych nie bedzie bo sie zapewne nie oplaca ich budowac. wtedy by za drogie mieszkania pewnie byly. i kto by kupil mieszkanie za 5 kola za metr? do tego windy tez trzeba. a pozniej koszty dla mieszkancow konserwacji napraw itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tej prostej przyczyny pewnie, ze hale garazowe sie nie oplacaja w budowie. a ze nie ma hali garazowej, to mozna wybudowac mniejsza ilosc mieszkan - wlasnie dlatego, zeby nie bylo klopotow z miejscami do parkowania :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
INFORMACJA OD ADMINISTRATORA BUDYNKU
DOTYCZĄCA CEN ENERGII CIEPLNEJ
Koszt 1 GJ dostarczany przez właściciela kotłowni gazowej,
(Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej) wynosi 73,27zł
brutto. Aktualna ilość zużytych GJ w poszczególnych lokalach jest
widoczna na indywidualnych licznikach ciepła usytuowanych w
sąsiedztwie wodomierzy.
Do tej kwoty należy doliczyć:
- Straty na wewnętrznej instalacji wynoszące ok 10%.
- Opłata stała za tak zwaną moc zamówioną, która w chwili obecnej
wynosi 0,30zł/m2 od metra powierzchni użytkowej lokalu, natomiast
docelowo ma wynieść 1,41zł/m2 (przy pełnym zasiedleniu budynku).
Wyliczenie wysokości zaliczki za centralne ogrzewanie;
0,45 GJ/ m2 przeciętne zużycie energii cieplnej w sezonie grzewczym na
1 m2 powierzchni ogrzewanej.
W pierwszym sezonie grzewczym przyjmujemy wartość 0,55 GJ/m2.
Przyczyną większego zapotrzebowania na energię cieplną są mokre mury i
wyziębiony budynek.
(0,55 GJ/ m2 * 73,27zł) : 7 = 5,76zł.
gdzie: 7 - liczba miesięcy w których jest pobierana zaliczka na C.O.
(październik kwiecień).
Do powyższej kwoty wliczamy opłatę stałą (pobieraną przez cały rok) za
tak zwaną moc zamówioną. Otrzymujemy zaliczkę w wysokości 7zł/m2 .
Wyliczenie wysokości zaliczki za moc zamówioną (opłata stała liczona od
metra powierzchni użytkowej lokalu).
Z uzyskanych przeze mnie informacji telefonicznych od Pruszczańskiego
Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej;
15.847,59zł/MW * 96KW * 1,23 = 15.847,59 * 96 * 1,23 (1000/1000000)
= 1.871,28 zł.
gdzie:
15.847,59zł/MW koszt wytworzenia energii cieplnej o mocy grzewczej 1
MW (według cennika 3 taryfa piece gazowe)
96KW moc grzewcza kotła gazowego który obsługuje naszą
nieruchomość
1,23 podatek vat
1.871,28 zł. - miesięczna opłata za moc zamówioną dla całego budynku.
Powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych wynosi 1.330 m2
otrzymujemy 1.871,28 : 1330 = 1,41zł/m2 wysokość miesięcznej
zaliczki za moc zamówioną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prognozy sa zawyzone na maxa!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
troszkę się pozmieniało - udało się zbić z 7 do 3.50 za ogrzewanie - jakie będą konsekwencje ? Zobaczymy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kotlownia zostala sprzedana pec, bo nie ma INNEGO dostawcy ciepla. Skoro ma Pani inne informacje prosze opisac ceny innych dostawcow jesli sa. i skad Pani wie, ze pec jest najdrozszy ? Bo ja nie wiem. a tez tam bede mieszkal. Kwestia wilgoci - chyba nie trzeba byc inzynierem, zeby sobie dodac dwa do dwoch, ze swiezy budynek po zakonczeniu budowy MUSI wyschnac. To jest chyba logiczne??? Okna i parapety porysowane? a jak Pani odbierala mieszkanie to byly rysy czy nie? moge sie zalozyc, ze wine ponosi Pani ekipa budowlana. Robole z reguly maja w nosie nasz dobytek. Co do administracji - firma bimon byla NAJTANSZA - a jak nam sie nie bedzie podobalo - po zawiazaniu wspolnoty mozemy go zmienic na innego. Co do pani Magdy - dla kulturalnych ludzi pewnie jest mila - vide dla mnie.
Ludzie - nie zajmujcie sie pitolami i nie wylewajcie zolci, bo sie plakac chce. zarąbistych bede mial sasiadow widze - prawdziwi narzekajacy Polacy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
eeeeee zmiana administratora to pewnie pikus. ja tam kupilem mieszkanie na parterze z ogrodkiem bez skosa. no chyba kazdy widzial jaki ma ogrodek kupujac? Pani ma skosy? bylo kupic bez skosow. tak ja ja :))) a nie teraz sie smiac z sasiadow. nieladnie. wilgoc to normalka po budowie/malowaniu/i innych. trzeba grzac kaloryfiksem i wietrzyc - ale jednoczesnie, bez sciubienia grosza, to wtedy raz dwa trzy i wyschnie. troche tez nie kumam narzekania na porysowane parapety. a co robiliscie podczas wydawania mieszkania? no przeciez takie rzeczy to sie mowi od razu i juz. a nie sie zalicie traz o szybach? bez sensu...

ja w kazdym razie na poczatku nowego roku sie spokojnie do piatki wprowadze... jak zdaze z kaflami, drzwiami,podlogami i innymi super rzeczami...ten bol jest najgorszy, potem tylko CISZAAAAA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W CZWORCE NIKT NIE BEDZIE MIESZKAL?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja będę mieszkać w 4,I piętro
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
coraz więcej sąsiadów:) ciekawe kiedy uda się wprowadzić, oby wszystko poszło zgodnie z planem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na II BEDE MIESZKALA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My kupiliśmy mieszkanie w 4 na parterze. :) Cześć Sąsiedzi!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, mam pytanie, jaka jest wysokość mieszkań?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2,60 m mierzone od wylewki do sufitu. Po położeniu podłogi będzie trochę mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za odpowiedź!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ,ja mieszkam w 2 wysokość mieszkania po położeniu podłogi to 2.62 ,a podłogę mam dodatkowo ocieploną ponieważ jest to parter.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zycze Ci tego z calego serca ale podejrzewam ze do 5 to liczcie na przeprowadzke na wiosne a nie po Nowym Roku, jak kupowalam mieszkanko w zeszlym roku to byly obiecanki ze odbior juz na wiosne a byl w sierpniu ostateczny we wrzesniu wiec lepiej podchodzic troche z dystansem pozdrawiam wszystkich sasiadow:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W umowach macie zapisany termin odbioru wiosną?
A deweloper wypłacił karne odsetki za zwłokę? Lub wynagrodził to wam w jakiś inny sposób?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE PRAWDA odbiór pierwszego budynku wg.umowy miał być 30 czerwca a15 lipca już mogliśmy wejść na budowę i robić mieszkania -czyli opóznienie było tylko dwa tygodnie ,a że nie mogliśmy jeszcze za miszkać ? to i tak to nic by nie zmieniło -chyba że ktoś chciał mieszkać w stanie deweloperskim -brrrrr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Otrzymaliśmy pismo, że odbiór mieszkania w budynku nr 5 przesunięty na 14 listopada z powodu braku balustrad.... oby to było jedyne przesunięcie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,owszem mówiono o wiośnie ale na umowie był termin 29 czerwca( od samego początku-)mieszkanie kupowałam we wrześniu 2011,w sierpniu mogliśmy się wprowadzić ,ale mieszkania już mogliśmy urządzać od lipca ,dlaczego nikt nie pisze że 1 była oddana przed czasem -co było powodem opóznienia 2,gdyż postanowili że odbiór techniczny zrobią razem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co za bzdury piszesz V jest już wykańczana i na pewno będzie to w tym roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwaga na światłowody w mieszkaniach - położone były niedbale i mogą nie działać :/ poza tym położyli je sobie jak im pasowało i puszkę zostawili np w korytarzu gdzie teraz specjalnie trzeba gniazdko doprowadzać żeby zasilanie zapewnić pudełeczku które potem się pod ten światłowód podpina ... no i jeszcze jedno wejście w gniazdku na router jak ktoś będzie stawiał... u mnie wszystko stoi na ziemi i kable przecinają podłogę w korytarzu...jakby nie mogli tego zrobić we wnęce pod szafę obok skrzynki z bezpiecznikami...teraz muszę wsio rozkuwać, a tego światłowodu boje się ruszać bo ledwo świeci (żyła od kablówki nie przewodzi ale i tak brałem N-kę)... Po co światłowody ludziom w mieszkaniach? najszybszy net to chyba 12 mega z JPK czyli wykorzystane jakieś 1% możliwości łącza a ile z tym problemów teraz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kabli nie mam przez środek mieszkania-poprowadziłam w listwie przypodłogowej i nic nie widać ,a skrzyneczkę mam schowaną pod szafką w przedpokoju i nie muszę się martwić że uszkodzę światłowody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam sąsiadow :-)

Witam wszystkich :-)
I ja bede mieszkanka budynku nr 5 na parterze :-) Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok zarowno z odbiorem jak i oplatami :)

A i jeszcze jedno pytanko, mieszkancy bud. nr 1 i 2 jakie sa opłaty eksploatacyjne, bo rozumiem, ze jesli mamy juz listopad, to i za ogrzewanie sie juz płaci ?

A i interesuje mnie parter, kladliscie ogrzewanie podlogowe ??

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałam przywitać sąsiadkę, również parter i budynek nr 5. Mam nadzieję, że zdążą z odbiorem. Byłam wczoraj na budowie, to oszkleń na balkonach jeszcze nie ma, na klatce brak tapet, ale za to są kafle na podłogach. Przy budynku jeszcze wszystko rozkopane..no zobaczymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A witam, witam :-)

hmm... to ciekawe co mowisz. A moze raczej nieciekawe. A pytalas sie moze w biurze sprzedazy, czemu nie ma jeszcze tak wielu rzeczy ??
Jedyna pocieszajaca dla mnie kwestia, to taka, ze jak pierwotnie mial byc odbior 31.10 to o opoznieniu poinformowali na 2 czy 3 tyg wstecz. teraz pozostalo juz jedynie 6 dni, wiec miejmy nadzieje, ze mieszkania w tym terminie odbierzemy:-)

Troche martwia mnie poprzednie posty odnosnie wilgoci, zagrzbialych zielonych naciekach na bud. nr 4.... mam nadzieje, ze nasze nowiutkie mieszkania nie obrosna grzeybem, bo tego bym raczej nie zniosla...
No i jeszcze te oplaty-ponad 500 zl za 44 m2??? to jakas gruba przesada, obecnie mieszkam w centrum Gdanska i tak duzych oplat nie ponosze. Kupilismy mieszaknie 64m2 wiec juz boje sie na sama mysl o rachunku, ile bede placic 700zl bez pradu ? to jakas porazka!

Zamieszkali juz sasiedzi wypowiedzcie sie prosze na temat tej kwestii, bo zaczyna mi ona spedzac sen z powiek.

Ohhh mam nadzieje, ze nie przejedziemy sie na Nex-Bud i bedziemy mogli sie cieszyc tak samo nowymi mieszkaniami, jak i piekna okolica :-)

Pozdrawiam:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwotnie za 64 m2 był rachunek 700 zł, teraz zmniejszyło się do 400 zł - bez wody, śmieci, bez prądu.... więc jeśli nikt nie zrobi porządku z administratorem, z opłatami za gaz to czynsze będą właśnie w granicy 700 zł za te 64 m2....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wielkie dzieki za odp. Szczerze powiem, ze jak dla mnie kwota troche bajonska. Mam rodzine, ktora mieszka w Gdansku na Orunii na nowym osiedlu i rachunki, z woda, ze smieciami i innymi remonotwymi funduszami oprocz pradu wynosza ich srednio 500zl miesiecznie.
a jakby nie patrzec z Orunii do centrum Gdanska jest 5 min, Straszyn w porownaniu do tego osiedla to wioska :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopytywałam się w biurze sprzedaży, czy na pewno odbiory będą w terminie, dostałam potwierdzenie, że tak. Ale wcześniej też tak mówiono. Również mam nadzieję, że został tak krótki termin do odbioru, że już chyba nie zdążą wysłać pisma ze zmianą daty. Termin oddania budynku przez podwykonawców to 11 listopada więc może warto się przejechać jedenastego popołudniu i sprawdzić jak wyglądają balkony.
Z czynszami to nawet bardzo gruba przesada, ale przecież to od nas będzie zależało, kto zarządza budynkiem. Kupując mieszkanie patrzałam również na finanse związane z późniejszymi opłatami. Miało to zupełnie inaczej wyglądać niż to jakie kwoty są wymieniane na forum. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mowiac, to wysztko mi sie juz pomieszalo :) Masakra jakas. mam nadzieje, ze w praktyce wszystko okaze sie pozytwyne, bo jak na razie to mam wiecej watpliwosci po przeczytaniu wszystkich postow niz radosci z tego, ze juz wkrotce zostane mieszkanka Młodego Straszyna...
na sasiednim watku, poruszony zostal temat odbiorow.
I tu tez wychodzi sprzecznosc w stosunku do tego co zapisane jest w umowie, mianowicie jeden z forumowiczow napisal, ze podobno 14.11 to termin odbioru jednak bez mozliwosci uzytkowania, a jedynie do celow wykonczeniowych. Czy ktos ma jakas wiedze na ten temat ?
Skoro to faktycznie prawda, to znacznie opozni to podpisywanie aktow notarialnych a co za tym idzie wpisow do ksiegi wieczytsej. Byloby mi to moze bez roznicy, gdyby nie fakt, ze bank do momentu wpisu do ksiegi pobiera od mojego kredytu ubezpieczenie, a wychodzi mnie ono ponad 300zm za m-c, to nie malo... Tak wiec mam nadzieje, ze tym odbiorem to tylko mrzonki, bo normalnie niedlugo od nadmiaru tych malo fajnych informacji zwariuje :-)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ponownie

Mam ten sam problem z kredytem czyli ubezpieczenie i wyższa rata. Jak dopytywałam się w biurze sprzedaży to developer ma czas na podpisanie aktu notarialnego do maja przyszłego roku, a co za tym idzie poczekamy na wpisy do księgi wieczystej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mi tez powiedziano, ze maja na to czas ok 6 m-cy... Z tym, ze mialam ogromna nadzieje, ze moze sie pospiesza i zaczna procedure wczesniej, a nie beda czekac do ostatniej chwili...

Tak wiec czeka nas wyzsza rata kredytu, a oprocz tego, dopoki nie mamy aktow not to nie mozemy wybrac nowego zarzadcy, co znaczy jedynie tyle, ze nasze czynsze beda tak absurdalnie wysokie jak w bud. 1 i 2. Wyzsza rata+bajonski czynsz= zyc nie umierac :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do odbiorów 14,11 bez użytkowania, taką informację dostałam wczoraj w biurze sprzedaży. Że tak ma najprawdopodobniej być... wydaje mi się że już tak mało czasu zostało, że powinni konkrety już znać, a nie owijać.... a dostaliście już jakieś oficjalne pismo dotyczące odbiorów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też taką informację dzisiaj otrzymałam. 14 listopada odbiór bez pozwolenia na użytkowanie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dowiedziałaś się może ile się czeka na pozowlenie na użytkowanie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, dwa tygodnie. Pewnie trzeba założyć nieco więcej czasu, żeby później się nie denerwować. Komisja musi odebrać budynek np. kominiarz, hydraulik. Trzeba ich poumawiać, a to schodzi. Tak przynajmniej zrozumiałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję za odpowiedź:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie musza byc odebrane wszytkie mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dostałam pismo,że odbiór 4 po 15 grudnia i nic więcej,ktoś jeszcze dostał takie coś.. z pozwoleniem na użytkowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

Jestem z 5, jeśli odbierzecie mieszkanie w połowie grudnia to na pewno, bez pozwolenia do użytkowania. Ale mieszkanie będzie można spokojnie wykańczać. Koleżanka jest zainteresowana kupnem mieszkania w 4 i termin oddania został jej podany od razu na połowę grudnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w piśmie które otrzymaliśmy odnośnie 4 jest jasno napisane, że po 15 grudnia będzie można wejść w celach wykończeniowych...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co z karą za niedotrzymanie terminu odbióru?...kara jest a akcie notarialnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
musza zwrócic 0.001 od wartosci mieszkania za każdy dzien opóźnienia
wiec to sa groszowe sprawy ale zawsze cos...
nam zrocą sie dwie wizyty inzyniera ktory odbieral mieszkanie.
własnie gdyby ktos chcial siwetnego fachowca to dajcie znac dam namiar :-)
mam tez namiar na faceta ktory robi tanio super kuchnie w bloku 1 i 2 robil juz paru osobom i wsyzcy zadowoleniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kk daj namiary do pana ktory robi KUCHNIE i do pana od ODBIOROW na ancia5807@wp.pl zgory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy Wasze mieszkania mają inny metraż niż w umowie?
Czy musicie dopłacać za większy?
Kiedy się dowiemy jaki metraż ma nasze mieszkanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tanio to znaczy ile za kuchnie w mieszkaniu 37 m,jestem zainteresowana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Granit Development

klient - ocena (4 odpowiedzi)

Firma nie dotrzymuje terminów oddania budynków/mieszkań. W Gdyni port deco budynek miał być...

do góry