Widok

mieszkanie na raty od dewelopera

witam.mam pytanie czy w 3miescie jakis deweloper oferuje sprzedaz swoich mieszkan na raty bez udzielu banku? wiem ze swego czasu jhm w swojej ofercie mialo taka mozliwosc czy w tej chwili jakis dweloper ma taka mozliwosc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

JHM nie mógł mieć takiej oferty bo jak każdy deweloper buduje na kredyt. Pieniądze za sprzedane mieszkania najpierw wędrują do banku a co zostanie jest dla dewelopera. Deweloper to nie instytucja finansowa i nie może udzielać kredytów. Pierwsza wpłata przy kredycie jest obowiązkowa, a jej wysokość zależna od banku. Coś musiałaś źle zrozumieć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nic zle nie zrozumiałam
W 2011 roku taka ofertę mieli
Ze kredyt był zaciągnięty u dewelopera z odpowiednim zapisem w księdze
Raty splacalo się do dewelopera a po spłacie całkowitego zadłużenia własność przechodziła na tą osobę co splacala wiem co mowie bo właśnie koleżanka "taki kredyt" spłaca poza tym raty na mieszkanie bez udziału banku nie tylko w tym jhm były proszę poczytać w Internecie inne firmy deweloperskie też taką formę finansowania mialy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niemal każdy deweloper sprzedaje mieszkania na raty, ... tzn. raty wraz z postępem budowy. Ostatnia rata musi być wpłacona przed oddaniem mieszkania albo spisaniem aktu notarialnego. Jak wpłacisz pierwszą ratę kupując dziurę w ziemi, to zazwyczaj masz 2 lata na spłatę pozostałych rat. Płacisz zgodnie z harmonogramem według umowy deweloperskiej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

mi raczej chodziło o kredyt na zasadzie kredytu hipotecznego,nie o np 3/6 transzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w takim przypadku spółka deweloperska byłaby obowiązana do dostosowania prowadzonej działalności gospodarczej do dodatkowych wymogów działalności podmiotów pozabankowych, udzielających pożyczek konsumentom (ustawa z 11.X.2015 r.)
Nie wiem, czy któraś ze spółek deweloperskich chciałby "bawić się" dodatkowo w parabank
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu nie chodzi o pożyczkę jako taką ale o akt notarialny obciążony hipoteką. W tym akcie wpisany jest harmonogram spłat i w przypadku niewywiązania się dłużnika można automatycznie zgłosić egzekucję komornikowi. Każdy notariusz jest w stanie to ogarnąć o ile sprzedawca zgodzi się na takie rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za brednie. Jak już napisałem deweloper to nie instytucja bankowa i nie ma prawa udzielania kredytów hipotecznych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żeby ułatwić ci zrozumienie - kredyt hipoteczny jest to pożyczka na zakup nieruchomości, przy czym instytucja udzielająca kredytu nie musi być właścicielem nieruchomości. Właściciel może prawie dowolnie formułować warunki sprzedaży, w przypadku płatności w transzach ma możliwość zabezpieczenia się poprzez klauzulę egzekucyjna wpisaną w akt notarialny. Ponownie polecam kontakt z notariuszem celem dokształcenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież piszesz o kredycie z wpisem do hipoteki. Taki kredyt w tym momencie staje się kredytem hipotecznym. Nie ważne, tak czy inaczej odpowiedz na Twoje pytanie pozostaje taka sama. nie, developer nie udzieli ci kredytu hipotecznego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

@VIN - jeśli nie potrafisz znaleźć numeru notariusza lub wstydzisz się zadzwonić to odmawiam dalszej edukacji ciebie

@Ona86 - możesz kupić na raty pozabankowe nie tylko od dewelopera ale też z drugiej ręki, dowiedz się najpierw u notariusza, później możesz szukać ogłoszeń z ratami notarialnymi, ratami pozabankowymi, ratami prywatnymi itp. - stosuje się różną nomenklaturę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko gdzie taka ofertę znajdę bo tu jest problem ..
Dzwoniłam po różnych developerach w 3mieście żaden w swojej ofecie niestety nie posiada czegoś takiego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak deweloperzy sprzedają na raty tyle że w Ełku to aż ok 40 tys raty miesięcznej bo odpisali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

oprogramowanie sklepu (5 odpowiedzi)

Witam, mamy na forum kogoś kto potrafi doradzić w takich sprawach jak wybór platformy ecommerce?...

Invest Pel- proszę o jakieś opinie na temat tego dewelopera (46 odpowiedzi)

Witam, proszę o opinię na temat tego dewelopera, nic nie mogę znaleźć w internecie. Może ktoś...

do góry