Widok

montaż balkonu

Remont - porady Temat dostępny też na forum:
zastanawiam się właśnie nad domontowaniem balkonu do mojego mieszkania. mam maleńkie mieszkanie, bez balkonu i bardzo odczuwam jego brak. mieszkam na 2 piętrze. mój blok jest właśnie przed dociepleniem, wiec jeśli podjąć taki krok to tylko teraz. czy wiecie jaki może być koszt takiego domontowania balkonu? czy to bezpieczne? gdzie trzeba się zgłosić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
1. zgoda wspólnoty na początek (lub spółdzielni), jeśli jest zgoda to
2. wydział budownictwa i architektury, jeśli jest zgoda to
3. rzeczoznawca jeśli nie ma zastrzeżeń to dalej
4. projekt (prawdopodobnie jeszcze raz konsultacje w wydziale architektury) dalej
5. zgoda na budowe,
6. ekipa remontowa i do dzieła

ad 1. jeśli to będzie spółdzielnia, zapomnij
ad 2. trochę to potrwa i w gdyni nie do załatwienia, ale poza gdynią możliwe że się uda
ad 3. to kosztuje, zakładam że 1000 pln jeśli gdzieś zachował się projekt budynku,
ad 5. to może potrwać
ad 6. to już będzie czysta przyjemność,

podsumowując łatwiej będzie polecieć w kosmos niż dobudować cokolwiek w istniejącym budynku. Jeśli dobrze pójdzie to 3 miesiące to minimum
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaki może być koszt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli to będzie konstrukcja wsparta na słupach i zakotwiona do sciany a nie ażurowa to będzie relatywnie tanio. Co oznacza tanio? w artykule który został przytoczony koszt 8tyś/balkon. Sądzę że jest to możliwe jeśli zakładamy 3 balkony kotwione, wsparte na fundowanych słupach stalowych.
Koszty metalu (słupy 200mm, zbrojenie fundamentu i balkonu, konstrukcja kotwiona, barierki) ~ 9000-14000pln
Beton, szalunek - 3000-5000pln
Robocizna 12000pln
do tego koszty farb antykorozyjnych, płytek ceramicznych,

w sumie w 8tyś/balkon można zaryzykować że się zmieścimy

koszty oszacowalem po cenie stali i tak z doświadczenia, to nie jest oferta :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
w sumie w 8tyś/balkon można zaryzykować że się zmieścimy
==
Jaką powierzchnię pojedynczego balkonu przyjąłeś do obliczeń?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
standard blokowy 4 x 1,25

myślę że do 5,5 x 1,25 cenę udało by się utrzymać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobudowanie balkonu na drugim piętrze jest dość kosztowne. A byle jakiego (i co za tym idzie taniego) wykonania bym nie ryzykowała. Np. takiego wiszącego jak w tym artykule:

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8695741,Na_KSM_ie_po_latach_moga_wreszcie_miec_balkony.html

Jeszcze jakby Twoi sąsiedzi też chcieli balkony to koszt wykonania solidnej stalowo-betonowej konstrukcji wspartej na słupach rozłożyłby się na większą liczbę osób. Wtedy możnaby się pokusić (o ile nie byłoby przeszkód ze strony spółdzielni, UM itd.) o przeprowadzenie inwestycji.
Ale tanie to na pewno nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo słuszny pomysł, jeśli to mały budynek to istnieje szansa zgrać dobudowę balkonów obniżając koszty i ujednolicając wygląd budynku.
Jeden balkon wyglądałby dziwnie, ale jak będzie kilka symetrycznie zamontowanych to już nie będzie taie dziwne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uuuu gruby pomysł, jeszcze o takim nie słyszałem...poza tym trzeba mocno uważać żeby się w Twoim nicku nie pomylić suSzko ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja owszem, słyszałam, bo na moim osiedlu kilka balkonów jest ponoć dobudowanych. co ma komentarz na temat nicka do rzeczy - nie mam pojęcia!
sąsiedzi balkony mają - tzn trzypokojowe mieszkania mają balkon, a dwupokojowe nie, więc co drugie w poziomie ma balkon, a zatem nie ma szans na wspólne konstrukcje.
życie w tak małym mieszkanku, w dodatku bez balkonu, na którym można wysuszyć pranie, jest trudne, stąd pomysł i nie jestem jedyna.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koszty budowy balkonu można obniżyć kupując balustrady do samodzielnego montażu. Sam takie kupiłem w firmie ESKATT. Wszystkie elementy otrzymałem przycięte na wymiar, który im podałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam http://bedziecieplo.pl/jaka-metode-hydroizolacji-balkonu-wybrac/ bardzo dobra ekipa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Temperatura ciepłej wody w kranie. (3 odpowiedzi)

Od jakiegoś czasu zauważyłem , że ciepła woda dostarczana w Gdyni-Karwinach ma dużo niższą...

koszty utrzymania domu a mieszkania (274 odpowiedzi)

Od dawna marzyliśmy z mężem, żeby wybudować niewielki domek. Jednak siostra i mama (obie już taki...

remont w bloku niedziele, święta i 1 stycznia - czy to już chamstwo czy life style? (108 odpowiedzi)

Może tylko nam się to nie podoba? Rozmowa nic nie dała, reszta sąsiadów woli cierpieć w milczeniu...

do góry