Widok

nie na temat-czy któraś używała szyny relaksacyjnej???

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
no właśnie,kilka miesięcy temu miałam taki bół szczęki i stawów ,że nie mogłam gryzc,dopiero dentystka, załapała od czego to jest-nerwy,stresy a tak ,żaden lekarz nic nie skumał.Poleciła mi szyne-silikonowa nakładka na dolne zęby na noc-nie wierzyłam,że pomoże i szok!!!!!śpie jak dziecko zero zgrzytania zębami,zaciskania zębów nic nie boli-takie małe coś,tylko drogie....ale wole wydac na to niż na leki.Może któraś też o tym słyszała z Was?????

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a gdzie chodzi do dentysty i gdzie robiłasm ta szyne i za ile jesli mozna wiedziec
bo powiem szczerze ze ja włąsnie szukam miejsca gdzie mozna zrobic taką szynę ale porzadnie
ja mam bruksizm czyli tez takie nocne zgrzytanie zebów i ogolnie miałam juz jedna wkladke ale srednio mi pasowała i szukam miejsca gdzie robią jakies dobre silikonowe

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
to jest namiar do mojej dentystki ,ma gabinet na Morenie tel 602660840 u mnie widze bardzo dużą poprawe,skończyło się zgrzytanie zaciskanie zębów,njeszcze do niedawna nie słyszałam nawet,o czymś takim jak szyna relaksacyjna

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja walczę z tą udręką od lat mam strasznie wymęczone ząbki przez to zgrzytanie i musiałam je ostatnioo poddac generalnemu remontowi.... teraz szukam nowej szyny bo stara juz nie pasuje i cche ja zrobic gdzie indziej niz ostatnio poniewaz poprzednia była zła .. a moge zapytac czy szyne robiła dentystka czy paradontolog.. i ile kosztowała ??

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dentystka zrobiła mi dokładny nie wiem czy to się tak fachowo nazywa ,,odlew'' ząbków i dała szyne do zrobienia fachowcom-najpierw dokładnie mnie zbadała-jest bardzo dokładna i bardzo dobra-może słyszałaś o niej Danuta Tomczak,wcześniej miała gabinet na ul.Konopncikiej we Wrzeszczu i na Chełmie-teraz ma super wyposażony na Morenie.
Szyna mam od 3 miesięcy na początku średnio ją nosilam a teraz od 2 tyg non stop i jestem w szoku jakie daje efekty-lepsze niż leki na uspokojenie ,zęby się nie niszczą.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kosztowała 300 zł

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nosze ale jeszcze nie wiem czy pomoze koszt 700 zl implant dentisk radom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak z ciekawości sobie tu zajrzalam zeby sprawdzic co to jest ta szyna i od razu mi sie przypomnialo...

kilka lat temu bylam z facetem ktory ciagle zgrzytal zebami przez sen,wyslalam go do dentystki i tez mial taka szyne na noc, swietna sprawa, zgrzytanie ustapilo, zabki byly bezpieczne i faktycznie ponoc to stres tak dziala

polecam wszystkim zestresowanym to rozwiazanie, bo juz nawet nie chodzi o zgrzytanie ale ponoc to bardzo zle wplywa na szkliwo zebow.

pozdrawiam:)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też miałąm sobie robić taką szynę, ale jak poszłam do dentystki to mi odradziła, Powiedziała, że to pomoaga doraźnie , i ze trzeba walczyc ze stresem. Bo protezę sie wypluwa i nei pomaga. No i zrezygnowałam. ALe 300 zł to bardzo dużo, myślałam, ż emneij to kosztuje.

[url=http://www.TickerFactory.com/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie prawda,że wypada-może przez pierwsze noce a teraz w ogóle nie wypada,nawet z nią mówić moge na spokojnie:))brałam leki przepisane przez psychiatre i chodziłam przymulona zęby zaciskalam,itd a teraz wszytsko jak ręką odjął.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
300 zl to nie wiele.. a taka szyma leczy chorobę poniewaz to zgrzytanie zebów zwie sie bruksizmem i jest co prawda zwiazane ze stresem ale nie tylko zalezy od osoby ja to mam od dizecka a jako dizecko wcale nie miałam stresów no i nie naleze do ludzi szczegolnie nerwowych .. to czasami ma sie dziedziczne ja otrzymałam po tacie :)... a to czy komus ponoze czy nie to juz tez indywidualna sprawa .. przy poczatkach dolegliwosc moze pomoc faktycznie po 2 tyg noszenia o osob ktore walczą z tym dłuzej tak jak ja niestety nie wiele to pomaga w sensie wyzbycia sie dolegliwości .. ulga polega jedynie na tym ze sciera sie ten ilikon a nie własne ząbki ...

image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bociany dzieki za namiary do dentystki odezwe sie niebawem do niej

image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja, chyba zadzwonie do tej pnao doktor

[url=http://www.TickerFactory.com/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie jak się okazalo zgrzytanie było od bardzo dawna nie zdawalam sobie z tego sprawy:))może ktoś też z rodzinki w spadku mi to dał:)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do poczytania: - wpływ stresu na uzębienie
kawi2003-05-09, ostatnia aktualizacja 2003-05-09 11:08
Niewiele osób wie, że stres i towarzyszące mu silne napięcie może prowadzić do poważnych uszkodzeń uzębienia.
Fińscy badacze dokładnie przyjrzeli się tej zależności i zaobserwowali, że poziom stresu w pracy przekłada się na zgrzytanie zębami i nadmierne zaciskanie szczęk. Cierpią na to osoby na wysokich stanowiskach.Co ciekawe, dolegliwość ta częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. - Kobiety mają bardziej miękkie zęby, które szybciej się ścierają, a to z kolei niekorzystnie działa na stawy - wyjaśnia Agnieszka Sicińska, dyrektor medyczny kliniki Eurodental.

Nawykowe i niekontrolowane zaciskanie zębów nazwano bruksizmem. Może być centryczny (zwarcie centralne w ciągu dnia) lub ekscentryczny (zgrzytanie zębami nocą, w różnych położeniach zwarciowych żuchwy). Przyczyną bruksizmu, oprócz stresu, mogą też być zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego czy nawet źle wykonane korony albo wypełnienia. - Jeśli plomba jest źle wykonana, zęby nie stykają się prawidłowo - mówi Agnieszka Sicińska.

Warto dodać, że siły wyzwalane na powierzchniach żujących u pacjentów z bruksizmem mogą być nawet dziesięć razy większe od tych działających podczas normalnych procesów gryzienia i żucia. Efektem mogą być poważne uszkodzenia zgryzu. Pierwszym objawem jest ścieranie zębów i uszkodzenia szkliwa. Na skutek spiłowania stają się znacznie niższe, a już około 40. roku życia praktycznie "zostają zjedzone". Takie starte zęby najczęściej trzeba umartwiać, gdyż ich część wewnętrzna - wrażliwa miazga - zostaje odsłonięta.

Inną poważną konsekwencją bruksizmu są uszkodzenia stawów skroniowo-żuchwowych, na których umocowane są kości szczęki i żuchwy. Gdy zęby dolne i górne dobrze do siebie pasują, a działające między nimi siły rozkładają się równomiernie i prawidłowo, stawy skroniowo-żuchwowe nie są narażone na uszkodzenia. W wyniku obniżenia się linii zębów kąt między szczęką a żuchwą w stawie jest mniejszy, a sam staw nadweręża się i wypacza. Podobnie dzieje się, jeśli mosty lub wypełnienia są niefachowo zrobione. Może to prowadzić do pęknięcia krążka stawowego.

- Najlepiej wyeliminować przyczynę, czyli nie denerwować się - radzi Agnieszka Sicińska. - Ważny jest też wybór lekarza, który ma wiedzę na temat takich patologii. Powinien też mieć dostęp do aparatów diagnozujących. Jednym z etapów leczenia nieprawidłowego zwarcia szczęk jest nałożenie tzw. szyn relaksacyjnych - przezroczystych nakładek na zęby, które uniemożliwiają ich zaciskanie.

W Polsce wiedza na temat bruksizmu jest jeszcze bardzo niewielka. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy ani z konsekwencji, do jakich może on prowadzić, ani z możliwości diagnozowania i leczenia.

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ,
ja mam problem ze stawem skroniowo-żuchwowym tzn podobno nie miesci mi sie krązek w tym stawie i jak otwieram buzie i przesuwam szczeke na bok to pyka . Mam wrazenie, że teraz nie moge do konca otworzyc buzi. Czy taka szyna jest w stanie zupelnie pozbawic mnie tego problemu? .Ostatni nawet slyszalam, że ta szczęka ktorej używają bokserzy do ochrony zebow ma takie same dzialanie jak szyna.Też pod wpływem zanurzenia w gorocej wodzie dopasowuje sie do ksztaltu zebów i też zapobiega stykaniu sie zebow gornych z dolnymi. Co wy na to???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojej koleżanki z pracy mąż szczękał zębami, ale teraz ma taki gryzak specjalny i już nie szczęka;)

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja zgrzytam zębami ale nie zawsze
to jest choroba ostatnio się dowiedziałam, bruksizm sie podobno nazywa i jest spowodowana nadmiernym stresem

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taka indywidualna szyna na bruksizm https://centrum-kore.pl/szyna-relaksacyjna-na-bruksizm/ to dobre rozwiązanie do ochrony zębów i rozluźnienia mięśni żwaczy. Ale nie wyleczy bruksizmu - jest elementem leczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

Fotograf na ślub i wesele 15.09.2018 (64 odpowiedzi)

Witam, szukam fotografa na ślub i wesele w Gdańsku plus plener. Interesują mnie tylko oferty bez...

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

schudnąć przed slubem ;) dieta 3D chili - proszę o opinie (116 odpowiedzi)

Dziewczyny przydałoby mi się przed tym najważniejszym dniem schydnąć co nieco... Stosowała któraś...

do góry