Widok

nieszczęsne ząbkowanie :( pomocy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witajcie drogie Mamy. Trzy dni temu córce (4,5m-ca) wyrosły dwa dolne ząbki i już się cieszyliśmy, że mamy po bólu i tymczasowo spokoj z ząbkowaniem niestety okazało się, że jest jeszcze gorzej i tu moje pytanie czy to przez te dwa ząbki tak cierpi (jeśli tak, to po jakim czasie u waszych maluchów była poprawa?) czy może idą już następne? Pozdrawiam
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też się dołączam do pytania, moja Pola jutro ma 4miesiące i na dole już wyszły dwa ząbki, jest marudna, na szczęście bez gorączki ale zastanawiam się jak to potrwa długo to marudzenie? Aż jej te zęby całkiem wyjdą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas przy każdych nowych zabkach jest marudzenie, nie przy każdych na szczęście gorączka. Sytuacja staje się lżejsza, jak ząb już przebije dziąsło, a dziąsło wróci do normalnego koloru.
U takiego malucha nie dawałabym za dużo przeciwbólowych, ale żele na ząbkowanie jak najbardziej + gryzaki. Przy pierwszy ząbkach u nas za gryzak służyła szmaciana zabawka, przy kolejnych już prawdziwe gryzaki, z lodówki albo nie, zależnie od dnia.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mojego synka od miesiaca są ząbki wyszły do połowy a objawy ząbkowania są nadal ,myślę że to moze idą górne teraz bo przeciez w momencie przebijania dziasełko tylko boli i powinien być spokój

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nie pocieszę. U mnie co prawda przy 1 i 2 nie było marudzenia, ale teraz małej wychodziły dolne 4 a nadal wychodzą górne i nie jest wesoło :/
Ratujemy się OSANIT na bolesne ząbkowanie. Naprawdę skutkuje.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kasia osanit to jakis zel?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie. To są granulki takie malusieńkie, homeopatyczne. Dostępne w Niemczech-Austrii, naprawdę działają.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas prawie kazdy ząbek to masakra, temperatura, biegunka, katar... wszystko utrzymuje się ok 2-3 dni, ząbek się przebija i wszystko mija...tak to u nas wygląda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a czy zanim się ząb przebije to już widać że idzie??? Bo u nas Zuza marudna strasznie, ślinienie plus tarcie dziąseł jest non stop ale jak zaglądam jej do buzi to ja nic nie widzę. Powinnam coś widzieć? Aha, i czy przy ząbkowaniu Wasze dzieci są marudne cały dzień czy np. tylko wieczorem? Pozdrawiam i życzę i sobie i Wam cierpliwości :)
image[/url]
image[/url]


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas to samo mala zaczela byc marudna i sie slini wszystko do buzi laduje...wiec to zabki :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
basiula u nas nic nie było widać, że idą ząbki dziąsła wyglądały tak jak zwykle natomiast marudziła i śliniłą się dobry miesiąc a dzień przed wyjściem ząbków było najgorzej, niespokojna przez cały dzień i noc a rano były już ząbki. Pozdrawiam
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jest podpuchnięte dziąsło i widać kształt zęba. Potem to miejsce staje się białe, a jak sam ząb ma wyjść, to dziąsło się "rozstępuje" – widać dziurkę, a w ciągu kilku dni wysuwa się przez nią czubek zęba. Przy jedynkach były to dziurki w kształcie kreski, przy kolejnych już pojedyncza kropeczka.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas zawsze było widać, najpierw miejsce gdzie miał wyjść ząb było czerwone, taka kulka troche podpuchnięta,później miejsce było takie jakby białe no i na końcu taka kreseczka, ja zawsze sprawdzam łyżeczką-jak zastuka to znaczy ,że ząbal już jest:) czasem nawet nic nie widać,a jak tak łyżeczką sprawdze to słychać:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchajcie a właśnie zauważyłam małą białą kropeczkę na górnym dziąśle, czy to wychodzi już górna jedynka?
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas to był pierwszy objaw wychodzącego ząbka, ale musisz też zobaczyć, czy to nie pleśniawka
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to rzeczywiście muszę poobserwować. Dzięki;)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny mam pytanie, czy jest możliwe że dziecko przy ząbkowaniu ma mokry taki odrywający się kaszel, kurcze moja lenka właśnie ząbkuje i dwa dni temu pojawił się kaszelek, ale nie ma innych objawów chorobowych ani gorączki ani katarku nic, dodam że nie kaszle dużo tylko od czasu do czasu ale jak już zakaszle to tak mokro :(((((
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy ktoś ma możliwość załatwienia tych granulek OSANIT ????
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To trzeba przetrwać po prostu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popukaj metalową łyżeczką i będzie wiadomo czy ząbek czy pleśniawka.U nas też chyba idą kolejne 12 mamy już za sobą,teraz czekam trójki...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas wyszła trzecia trójka, właśnie pcha się czwarta. Dwie noce zarwane, temperatura 39...
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ziuzik czytałam trochę o tym ząbkowaniu w internecie i właśnie dużo mam pisało o występującym kaszlu przy ząbkowaniu, że może mieć to związek ze śliną spływającą w nadmiernych ilościach do gardła a druga możliwość to niestety infekcja, bo dzieci osłąbione przez ząbkowanie szybciej podłapują:(
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzisiaj to się już dosłownie załamałam, siedziałam godzinę i ryczałam, dodam, że to moje drugie dziecko, a ja jestem całkiem bezradna :(((( nie dość że od trzech tygodni siedzimy w domu, bo mała ( 8 miesięcy ) kaszlała, przy czym osłuchowo było wszystko w porządku ( w między czasie wyszła górna jedynka ), pediatra dała bactrim chyba na wszelki wypadek, sama już nie wiem, to teraz jak jej skończyłam podawać ten bactrim przestała mi jeść, kurcze nie chce ani obiadku ani deserku, mleczko wypija, ale za każdym razem zostawia połowę :(((( nie wiem czy to wszystko jest spowodowane ząbkowaniem , czy jednak infekcja i powinnam iść do pediatry, bądź tu mądry człowieku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas przy infekcji wystąpiła wysoka gorączka i po zrobieniu badania moczu okazało się że są bakterie i wtedy dostaliśmy bactrim, ale Max przestał praktycznie jeść tylko troszkę rano i tylko herbatka
jak masz wątpliwości to zrób badanie moczy z wymazem i jak będą liczne bakterie to jest infekcja, pediatra zaleciła nam też acidolac baby ale to wszystko po badaniach, nie chciała zapisywać leków na wszelki wypadek
zrób badanie i sprawa się wyjaśni
powodzenia i dużo zdrówka :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ziuzik, utrata łaknienia jest niestety częsta przy infekcji, ząbkowaniu i po lekach. Właśnie jesteśmy po tygodniowej kuracji: Bactrim, Clemastinum, Smecta i Dicoflor. Mała zaczęła normalnie jeść dopiero wczoraj, przy ostatniej dawce, a tak to dziennie jadła: mleko (połowa porcji), flipsy, parę łyżek obiadu, w miarę normalnie kaszka na noc i dużo wody.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dawało mi to spokoju, bo mała dostała gorączki 38,3 i poszłam jednak dzisiaj do pediatry, dziecko zdrowe, diagnoza ZĄBKOWANIE
matko a to dopiero 3 ząbek idzie :(((( jak ja przeżyję cała resztę
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
4 ząbek hehe już z tego stresu mi się wszystko pomieszało
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas wszystkie zęby w miare ale masakra zaczela sie przy trojkach. Przy gornych trójkach Szymonek dostał meeeega kataru (noce oczywscie zarwane) i przez 4 dni nie zjadl NIC. pediatra stwierdzila zeby nie zmuszac tylko podawac duzo wody, także biegalam za nic z lyzeczka i tylko w ten sposob udawalo mi sie go napic a z jedzenia nic doslownie nic. Potem jak już sie trojki przebily wszystko wrocilo do normy. Teraz właśnie ida dolną trójki i znow katar, na razie poki co je. Ale nasza opiekunka podpowiedziala nam pewnien sposob i w akcie desperacji zastosowalam i chyba dziala, Mianowicie na katar i pewnie inne infekcje tez pokroic z pol cebuli 2 zabki czosnku wsadzic w jakaś pończoche i powiedziec dziecku na łóżeczku. Tak tez zrobilam , smierdzialo okrutnie, ale dziecko przespalo cala noc, nosek sie odetkał, ewentualne bakterie wybiły i dzis już prawie po katarze ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeczytaj sobie ten artykuł https://www.phamily.pl/blog/artykul/zabkowanie-jak-przetrwac-i-co-robic-gdy-domowe-sposoby-nie-wystarczaja.html tu jest sporo na temat ząbkowania, warto przeczytać, na pewno znajdziecie pomocne wskazówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czopek Viburcolu przed snem i smarowanie dziąseł Viburgelem, to remedium na bolesne ząbkowanie i niespokojne noce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam również Gengigel Ząbkowanie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zdecydowanie poleacam Gengigel- najlepszy żel na ząbkowanie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za polecenie- kupuję tam Gengigel dla córeczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na ból polecam Gengigel Ząbkowanie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też używamy Gengigel- nie wyobrażam sobie przechodzenia ząbkowania bez tego żelu:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Gengigel- ma neutralny smak, zmniejsza obrzęk dziąseł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ząbkowanie- nasza zmora, u drugiej córki:-/ Polecam Pani Gengigel Ząbkowanie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również polecam Gengigel- nam ratuje życie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Córce (prawie 18miesiecy) najpierw wyszły jedynki góra dół następnie czwórki góra i prawa czworka na dole teraz przebiły jej się prawie w tym samym czasie dwójki i jeszcze dodatkowo lewa czwórka zaczęła się pojawiać a trójek nie widac. U starszej córki również książkowo pokolei się wyrzynały.

Jeśli dzieci źle znoszą ząbkowanie, polecam odpowiedni zel:
https://www.gadzetomama.pl/najlepszy-zel-na-zabkowanie-ranking/

Na stronie jest dobry ranking żeli na ząbkowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na uspokojenie przed egzaminem na prawo jazdy? (68 odpowiedzi)

Proszę o polecenie, jakiś tabletek uspokajających, ale nie usypiajacych. Będę baaaardzo wdzięczna :)

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

do góry