Widok

nnt. ile kosztuje rozwód?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
jak w temacie, moze któras z was niedawno sie rozwodziła, interesuje mnie cala procedura, od złozenia wniosku, ile trzeba zapłacic i jak długo sie czeka. i gdzie sie składa papiery rozwodowe? w gdyni, czy w gdansku? no coz sama niedawno przygotowywałam sie do slubu a teraz szykuje sie do rozwodu. prosze o wszelkie informacje, dodam ze nie mamy dzieci ani majatku do podziału.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
przykra sytuacja :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ze tak powiem "wolnosc" kosztuje 600 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli "uwalniasz się " sama ...
reprezentowane przez adwokata kosztuje od 2500zł
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wpłacasz 600 zł. w kasie sądu i pokwitowanie wraz z pozwem składasz w kancelarii sądu. W każdym sądzie jest punkt info. w krórej zasięgniesz wszelkich informaci. W ciągu miesiaca przyjdzie do domu odpowiedż z terminem sprawy. W Twoim przypadku nie potrzebujesz adwokata (nie ma dzieci,majątku). Jeżeli oboje powiecie że się zgadzacie na rozwód bez orzekania o winie, to zakończy sie wszystko na tej jednej sprawie.
Nie martw sie,to nie jest takie straszne. Samo życie. Trzeba tylko być pewnym tego, co się chce w życiu. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety, będą dwie sprawy - jedna pojednawcza, druga ostateczna. Ta pojednawcza trwa bardzo krótko i jest taką formalnością. Niestety nie można jej uniknąć, chyba że sa jakieś ważne wskazania np. małżeństwo toczyło się w Gdańsku a teraz jedno z małżonków mieszka np w Katowicach, więc żeby nie fatygować go to omija się tą pojednawczą jeśli oczywiście złozy taki wniosek. Chyba że teraz jest tylko jedna sprawa. Jeszcze 4 lata temu były dwie
A, i koszta podnieśli z 400 na 600.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja kolezanka rozwodzila sie z mezem po 20 latach malzenstwa. Rowny rok temu. Okazalo sie,ze nie ma juz spraw pojednawczych. U nich skonczylo sie na jednej. Nie maja dziei, nie dzielili majatku.
Wiem,ze miala adwokata, na wszelki wypadek, ktory kosztowal ją 1500 zl. Nie wiem ile placila jeszcze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
600 zl. skonczylo sie na jednej sprawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a jak to jest gdy dziecko jest dopiero w drodze??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to zalezy jaka jest sytuacja,sad zazwyczj jest po stronie matki,czyli po rozwodzie on bedzie miec ograniczone prawa,,wizyty mniej wiecej 3 razy w tyg albo co 2 weekend..to wszystko jest do ustalenia,,,wszystko zalezy od tego w jakiej jestescie sytuacji prywatnej,dlaczego rozwod itp..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O, to przepraszam za zmyłkę. "Za moich czasów" były dwie. W końcu jest z tym porządek, a nie żeby dwa razy nerwy tracić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no i trzeba sie przygotować na klasyczne pytania sądu: o to kiedy wasz związek sie rozpadł (kiedy zerwały sie więzi emocjonalne, gospodarcze) i choć nie wynika to wprost z przepisów to praktyka jest taka, że sąd nie da wam rozwodu jeżeli np. kochaliście sie w czasie ostatnich 6-7 miesięcy- a na takie pytanie musicie być gotowi. I pamiętać, że sąd wcale chętnie rozwodu nie udziela młodym małżeństwom, jeżeli masz z mężem kontakt to ustalcie zgodne wersje:, że sie nie kochacie, nie macie wspólnej lodowki, razem nie jadacie, nie spędzacie czasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
yyyy ale to forum WESELNE a nie ROZWODOWE ...


popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
mój Mariusz dostał rozwód ze swoją ex żoną już na 1 rozprawie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aha, sprawy rozwodowe rozpatrują Sądy Okręgowe - Gdańsk, Słupsk zależy od terenu.

Z opłaty 600 zł można także być zwolnionym - trzeba poprosić o to sąd w pozwie albo potem ze względu na np. trudną sytuację finansową.

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za wszystki odpowiedzi, naprawde jestescie nieocenieni. szklana człowieczka to forum moze i jest weselnikiem, ale sa tez takie pary, które przygotowujac sie do slubu są po osobistych przejsciach, mam na mysli rozwód. Wiec kazdy ma prawo zapytac sie, poradzic sie kogos nie tylko jakie kupic zaproszenia ale dowiedziec sie ile kosztuje wolnosc, po to aby szczesliwie w koncu wyjsc za maz za kogos innego. jezeli sprzedajesz w sklepie, to moze i nawet mnie kojarzysz, kupowałam u ciebie tusz do rzes z allegro. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mój mąż ze swoją Ex na 2 rozprawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kogo obchodzi twój mąż i jego ex? :)

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie chce wprowadzac zamieszania ale cos slyszalam o zmianie przepisow i cena rozwodu ma byc uzalezniona procentowo od zarobkow ale to moze wtedy gdy jest podzial majatku albo dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powód(ka) wniosi opłatę w wysokości 600 zł w sądzie w momencie składania pozwu. w przypadku prostych spraw (małżeństwo bezdzietne, brak majątku do podziału) odbywa się tylko 1 rozprawa - bardzo krótka, trwa nie więcej niż 20 minut. sędzia zadaje każdej ze stron pytania takie jak:
czy nadal kocha pan/pani żonę/męża?
kiedy ustało współżycie?
od kiedy nie prowadzą państwo wspólnego gospodarstwa domowego?
jaki powód podaje pan/pani jako przyczynę rozpadu małżeństwa?
czy sądzi pan/pani że małżeństwo ma szansę na odratowanie?
itp.
następnie orzeka o rozpadzie małżeństwa i w przypadku rozwodu bez winy żadnej ze stron decyduje o zwrocie połowy kosztów sądowych przez sąd (tj. 300 zł), oraz o zwrocie połowy z pozostałej kwoty (tj, 150 zł) przez pozwanego/pozwaną. ostatecznie więc idealny rozwód kosztuje tylko 150 zł.
proponuję nie korzystać z usług adwokata, bo w prostych sprawach jest on zbędny. ewentualnie można skorzystać z porady przed ostatecznym zredagowaniem pozwu - takowa kosztuje ok. 50 zł.
_____________
www.arlena.org
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry