Widok

objawy piramidowe

czy moze ktoś się orientuje co oznaczaja objawy piramidowe ? na skierowaniu na TK mam napisane wlasnie objawy piramidowe....
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o to co powiedział wszech wiedzacy wujek google

Objawy piramidowe świadczą o zaburzeniach przekaźnictwa nerwowego w układzie piramidowym. Trzy podstawowe objawy piramidowe to objaw Babińskiego, objaw Gordona i objaw Oppenheima.


Układ piramidowy (łac. systema pyramidale) – część układu nerwowego kontrolująca ruchy dowolne i postawę ciała. Układ piramidowy posiada dwie drogi unerwiające ruchowo mięśnie. Pierwsza z nich to droga korowo-jądrowa, która unerwia mięśnie twarzoczaszki, szyi, a także część mięśnia czworobocznego. Druga to droga korowo-rdzeniowa, która unerwia resztę mięśni organizmu.



o tych objawach najwiecej znalazlam przy stwardnieniu rozsianym.
Teraz pomnóż to przez nieskończoność, rozciągnij na wieczność, a będziesz miał pojęcie o czym mówię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :( i zyj tu czlowieku w niepewnosci do badań :(
szukałam w google ale z mała na reku nie bylo to takie proste...
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karina25, lekarz powinien ciebie wysłać na EMG przewodnictwa ukł. nerwowych, które potwierdzi dokładniej czy coś masz problemy z przewodnictwem nerwów. A dzięki takiemu badaniu np. wiem że mam zmniejszone czucie w kciukach. Długo by opisywać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki, w poniedziałek ide robic TK a potem z wynikami lece do niego zobaczymy co dalej...
ale tak zaczełam czytac to skierowanie i cos mi nie pasowało...bo w sumie nie mowil nic o tym tylko napisal....pierwszy raz bylam u neurologa, dostalam od kolezanki juz namiar na jakiegos dobrego i z wynikami juz pojde do niego
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
życzę zdrówka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyda się :) dziękuję
image[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam od 2009r. najpierw rezonans magnetyczny głowy potem 2010r. emg przewodnictwa nerwów wzrokowych a na koniec pełna diagnostyka w szpitalu i postawiona diagnoza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karinka, przede wszystkim nie panikuj. Ja też zaliczyłam takie objawy, u mnie wystąpiły akurat po wypadku, w związku z uszkodzeniami nerwów. Miałam problemy z lewą dłonią. Piszę miałam, bo po dwóch latach albo całkiem ustąpiły, albo ja ich nie widzę. Widzisz, sporo osób z takimi historiami:) Do lekarza idź jak najszybciej, ale bez nerwów. Zdrówka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Dobry fizjoterapeuta w przystępnej cenie??? (43 odpowiedzi)

Witam wszystkich, czy ktoś z Was może mi polecić sprawdzonego i w miarę niedrogiego...

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

Czy rozmiar członka ma znaczenie (16 odpowiedzi)

czy to jaką wielkość ma penis jest istotne ? czy byście zakończyły związek tylko dlatego, że...

do góry