Widok

od kiedy mozna podawać dziecku danonki???

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
j.w

imageimage

<a href="http://www.slub-wesele.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A po co w ogóle podawać dziecku takie słodkie g...?

popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
sa tez danonki ale jogurt daje sie od 6mca, serek po 1 ur

agatha, jogurty sa bardzo wazne w diecie dziecka są lepiej przyswajane niż mleko krowie, zawierają dużo białka, wapnia i fosforu.

natomiast serki zawierają wapń i wit D,

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja daje danonki synkowi odkad skonczyl 1 rok życia i nigdy nie mial po nich żadnych zaparć.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jogurt - tak. Ale nie to słodkie świństwo. Ja nie jestem w stanie przełknąć ani łyżeczki. Nikt mi nie wmówi, że coś, co ma w sobie łyżkę cukru na dwie łyżki pseudojogurtowej papki, jest zdrowe.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha napisał(a):

> A po co w ogóle podawać dziecku takie słodkie g...?
>
>

dokładnie :) są owoce, twarożek itp.

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja podaję po ukończeniu 10-go miesiaca i żadnych zaparć nie ma
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Wiki miała jakieś 6 miesięcy jak zaczełam dawać jej Danonki

image
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jeżeli chodzi o jogurty to producenci po prostu nie mogą dodawać do nich konserwantów, ponieważ nie wymagają one konserwacji. Śladowa ilość substancji konserwujących może trafić do jogurtu wraz z wsadem owocowym, ale ich stężenie jest minimalne. Żaden z jogurtów Danone nie zawiera konserwantów.

http://www.danone-zdrowie.pl/wiesz_co_kupujesz.html

a o serkach nic nie ma :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno danonki tak samo jak actimel- tylko wiadomo że nie dla bobasów to jedno wielkie g... :(( także generalnie nie wiadomo co jest ok -ale to podobno szczególnie ://
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie mam zamiaru dawac Danonków małej tylko zwykłe owocowe jogurty


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
magda, a czemu?

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bo Danonki sa przereklamowane i zgadzam sie zAgatha ze sa słotkie i niestety tyle cukru psuje zeby


popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja dawałam i daję jogobelli z duzymi kawałkami owoców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to w takim razie jogurty "dla dorosłych" są odpowiednie dla dzieci??? chętnie podam dziecku jogurt zamiast danonków tylko czy mam czekać aż skończy roczek czy mogę wcześniej- chce podawać codziennie...

imageimage

<a href="http://www.slub-wesele.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zaczełąm podawac danonki jak moja juleczka skonczyła 6 miesiecy zadnych zaparc nie było.
te jogurty co sa od 5 czy 6 miesiaca z nestle np sa OKROPNE!! Smakuja jak maślanka polecam danonki;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
mi powiedziana ze danonki można dawać dopiero po 3 roku życia, poza tym czy widzicie na reklamach takie małe brzdące jedzące je? nie tylko starsze dzieci. Lepiej dać danio
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
danonki są dla maluchów po 3 urodzinach ze wzgledu na ilosć witaminy D, której nie powinno się przedawkowywać.
Jedzenie dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia musi być dużo szczegółowiej badane i nie może zawierac sztuczności. Potem kontrola jest słabsza. Poza tym to dla dzieci , a nie dla niemowląt.
Tośka jada jogurty naturalne albo deserki słoiczkowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Danonki można podawać powyżej 3 rż., mają bardzo dużo cukru, obciążają organy dziecka, to opinia wielu specjalistów od żywienia dziecka. Na stronie danonków czy w reklamie oczywiście nikt się na ten temat nawet nie zająknie. Najlepiej podawać naturalne jogurty bez konserwantów, serek Bieluch.
To tyle teorii. Mój synek (2lata, 2 m-ce) dostaje od czasu do czasu danonka jako rarytas i rzadkość. Wiem, że to to samo jak miałabym mu dać słodycze, więc robię z tego wyjątki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przyznam, że kupiłam wczoraj i dałam na spróbowania małej danonka. Zjadła parę łyżeczek i nie chciała więcej. Poeksperymentować można... Choć próbowałam i rzeczywiście słodkie jak cholera.
Za to Misiowe jogurty i jogurty z Hippa uwielbia... Może zacznę kupować jogurt naturalny i dodam owoce ze słoika??? Albo świeże??? Choć to za kwaśne może być...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ewwa mysle ze jogurt naturalny plus bananek to pychotka :)

sama bym chciala malej podawac ale ma skaze
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie a jak to jest przy skazie ?
Kiedy będę mogła coś dziecku podać typu jogurcik itd?
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę aby ktoś z was wziął do ręki danonki i napisał mi tu skład i wartość energetyczną poszczególnych składników. Na tej podstawię mogę oszacować ile są warte te serki/jogurty w diecie niemowląt i małych dzieci.
Nie rozumiem wypowiedzi koleżanki piszącej o mleku krowim i że serki/jogurty są niby od mleka lepsza- przecież serki/jogurty robi się z krowiego mleka ?!?!?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napisze to, co powiedziala moja pediatra. Nie dawac dziecku Danonkow!!!! Jesli juz, to potraktowac je jak slodycze/lody i dac sporadycznie np.raz w tygodniu. Dziecko za szybko przyzwyczaja sie do ich slodkiego smaku. Dlatego my dajemy malemu jogurt naturalny. Pani doktor poradzila dodawac do niego troche owocow ze sloiczka,zeby maly chetniej go zaakceptowal,ale okazalo sie to zbedne. Je kubeczek dziennie odkad skonczyl 10 miesiecy.Zastapilismy w ten sposob jedno karmienie piersia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Misiak je jogurty natyralne z owocami albo takie owocowe

Danoni kupiłam parę razy-w sumie dla siebie bo lubię jeść je takie zamrożone ;)
ale Miśka ich nie lubi
w ramach słodyczy kupuje jej budynie czekoladowe np.Monte
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skopiowane ze strony danonków:

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Na pytania związane z produktem oraz kwestiami dotyczącymi producenta odpowiadają profesjonalne konsultantki Danone. Odpowiedzi na pytania specjalistyczne, dotyczące zaleceń żywieniowych i zdrowia zostały przygotowane przez pediatrę.



Odpowiedzi na pytania zadane pediatrze:





1. Moje dziecko ma 9 miesięcy. Od kiedy mogę zacząć podawać mu Danonki?



Wprowadzanie produktów mlecznych do diety małego dziecka trzeba zawsze konsultować z lekarzem prowadzącym, który zna dziecko i może pomóc dostosować dietę do indywidualnych potrzeb, a tym samym wykluczyć indywidualne przeciwwskazania (np. alergia na białko mleka krowiego, skaza białkowa). Danonki, tak jak wszystkie fermentowane produkty mleczne polecane są dla dzieci od trzeciego roku życia.



2. Sądziłam, że witaminy D potrzebują tylko niemowlęta. Do czego potrzebna jest ona starszym dzieciom?



Witamina D jest niezbędna, by wapń był prawidłowo przyswajany i budował pełnowartościową tkankę kostną. Regularne dostarczanie zarówno wapnia, jak i witaminy D, daje gwarancję, że kości dziecka będą prawidłowo budowane.



3. Czy regularnie należy wykonywać badania – analizy lekarskie, które mogą potwierdzić niedobory wapnia i witaminy D u mojego dziecka?


Nie ma potrzeby wykonywania tego typu badań w ramach regularnych badań kontrolnych. Trzeba natomiast cały czas czuwać nad właściwym składem posiłków dziecka, aby tych składników nie brakowało. Lekarz zleca takie badania ze szczególnych wskazań.



4. Czy karmiąc piersią należy podawać witaminę D3?

Tak, karmienie piersią nie pokrywa zapotrzebowania na witaminę D3, stad należy ją zacząć podawać od 2 tygodnia życia noworodka, jeżeli mama przyjmowała preparaty witaminowe w czasie ciąży, a jeżeli nie, to od pierwszego dnia życia w dawce 400jm (co odpowiada 1 kropli witaminy D3 dziennie).



5. Od kiedy należy wprowadzać inne produkty, w tym mleczne, do diety niemowląt?

Zalecenia WHO i innych organizacji zajmujących się żywieniem mówią o tym, że
wyłączne karmienie piersią powinno być do 6 miesiąca życia. Urozmaicenie diety w inne produkty należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.

6. Moje dziecko jest na diecie bezmlecznej, karmię go Nutramigenem, czy mogę zacząć podawać mu serki lub jogurty?


Nie, ale przed podjęciem decyzji należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym i ustalić, czy nadal wymaga diety bezmlecznej.

7. Jestem przyszła mamą, czy moje dziecko będzie miało zbadany słuch po porodzie?

Tak, dzięki Fundacji Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, która wyposażyła
oddziały noworodkowe w odpowiednią aparaturę, wszystkie noworodki przed
wyjściem do domu mają zbadany słuch, W przypadku nieprawidłowych wyników
kierowane są na badanie kontrolne.

8. Moje dziecko ma 7 miesięcy i jeszcze nie ma zębów, czy należy zwiększyć dawkę witaminy D3?

Nie, ale w razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem, który zbada dziecko i oceni jego stan zdrowia.

9. Czy to prawda , że coraz więcej dzieci ma próchnicę?


Tak, każde dziecko powinno być pod stałą opieką stomatologa.

10. Czy stosowanie kremów z filtrami ma wpływ na wytwarzanie się witaminy D?


Aby doszło do syntezy witaminy D w skórze, promieniowanie słoneczne powinno działać na skórę odkrytą, niezabezpieczoną warstwami kremów ochronnych z filtrami.

11. Jeżeli moje dziecko ma spłaszczoną potylicę i nadmiernie się poci, to powinnam zwiększyć podawanie mu witaminy D3?

Nie, aby stwierdzić niedobór witaminy D należy przeprowadzić szereg badań diagnostycznych pod kierunkiem specjalistów i po ustaleniu diagnozy, podjąć odpowiednie działanie lecznicze.

12. Czy należy leczyć zęby mleczne , bo są różne opinie na ten temat?


Oczywiście tak. Jama ustna to ogromny magazyn bakterii, które w przypadku ubytków w zębach stanowią ogromne zagrożenie infekcją, nie tylko w obrębie jamy ustnej – np. stany zapalne dziąseł – ale dla całego organizmu. Jest to również przyczyna uszkodzenia zawiązków zębów stałych. Stała opieka stomatologa oraz prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawowy warunek zdrowia.

13. Czy powinnam mojemu dwulatkowi podawać mleko następne tzw.3 lub inaczej juniory?

Pani dziecko jest w okresie szybkiego rozwoju i jego wymagania żywieniowe rosną. Potrzebuje on ważnych składników odżywczych i do 3 roku życia nie jest ono gotowe do diety dorosłych . Podając te mleka zapewni Pani swojemu maluchowi, to, czego najbardziej potrzebuje, a więc więcej składników mineralnych, witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowego rozwoju mózgu, odpowiednią ilość wapnia i witaminy D do rozwoju kość i zębów.


14. Czy powinnam moje dziecko zaszczepić przeciw pneumokokm?

Jest to jedno ze szczepień zalecanych, a więc decyzję powinni podjąć rodzice po
konsultacji z lekarzem, który dokładnie omówi przed czym chroni to szczepienie.
Jest to szczepienie polecane przez Towarzystwa Lekarskie, między innymi
Neonatologiczne.



15. Moje 6-letnie dziecko ma bardzo słabe paznokcie, do tego, wokół nich często schodzą mu skórki. Jak poprawić ten stan?



Paznokcie dojrzewają wraz z wiekiem. Stan skórek wokół paznokci u dziecka może być spowodowany niedoborem witamin. Niedobór ten można uzupełniać podając dziecku preparaty witaminowe z mikroelementami i aminokwasami. W tym przypadku najważniejsze witaminy to przede wszystkim A, C i E, a z minerałów to głównie cynk, selen i krzem. Dobrym sposobem na wzmocnienie płytki jest też smarowanie paznokci maściami zawierającymi aktywne składniki krzemu i związki bogate w siarkę. Jeśli w dłuższym okresie stan paznokci (i skórek) dziecka nie ulega poprawie wskazana jest konsultacja u dermatologa.



Odpowiedzi na pytania zadane konsultantkom Danone:


1. Czy Danonki zawierają konserwanty?



Nie, Danonki nie zawierają konserwantów. Dotyczy to także wsadów owocowych dodawanych do produktu.


http://www.danonki.pl/index_mam3latka.php?id=czM3bWs1NmJwMTE1MQ==
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytanie od kiedy podawac danonki... hmmm :)
Dla mnie im pozniej tym lepiej, ale sa mamy, ktore podaja nawet przed ukonczeniem roku bo dzieci tak chetnie jedzą... Nic dziwnego skoro to sam cukier....

Moja córka je jogurty naturalne lub serki naturalne zmiksowane z owocami (ze sloiczka, bananami, truskawami) lub po prostu same :)

Danonek jest od swieta, w zyciu zjadla moze z 5 i to w sumie jak od kogos dostala :)

Tak jak wiper raz na jakis czas podaje monte w ramach slodycza, a nie codziennego posilku :) i przy okazji sama zjadam bo uwielbiam :D:D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia co do skazy
ostatnio dodalam malej do owockow lyzeczke jogurtu naturalnego i niestety krostki sie pojawily dlatego poczekamy az mala skonczy rok

mozesz spr w ten sposob wlasnie, moze akurat twoja mala bedzie juz tolerowac
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu, my też jesteśmy na BP i ostatnio pediatra powiedziała, żeby dać jogurcik (ten nestle) ale żeby dać łyżeczkę jednego dnia, jeśli nic się nie będzie działo to dwie następnego itd. No i jeśli będzie wszystko ok, to około 10 mca będziemy przechodzili na normalne mleko.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasza Pediatra też mówiła, że Danonki zawierają właściwie sam cukier i mało co wapnia i witamin :P że to bardziej jest słodki deserek jak serek/jogurt...


Gabryś jeszcze nie jadł jogurtów :P jak myślicie - od jakiego zacząć? (mało słodkiego lub bez cukru)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zaczęłam właśnie od tych przypominających maślankę, hehe :) misiowych jogurcików i jeszcze drugich jakiś innych.
Kupuję jak są w promocji, bo niestety są dość drogie, ale nie daję codziennie, tylko wychodzi powiedzmy raz w tygodniu.
Ale mała też już je normalne produkty mleczne.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja jestem w szoku że dajecie monte
to bardzo tłuste jest, słodkie no i ma czekoladę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mała jest na nutramigenie i na piersi i też pediatra po9wiedziała zeby sprobowac podac jogurcik dla dzieci i malej nic po nim nie jest, dałem jej tez ostatnio słoiczek gdzie było masło i ser i nic jej nie było, takze mam nadzieje, ze alergii koniec sie zbliza ;-)

co do danonków i innych tego typu rzeczy to napewno tak szybko małej nie podam, jak juz jakies naturalne jogurty bez cukru
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i co z tego że ma czekoladę? :) Ja Lenie daję raz w tygodniu kostkę, dwie czekolady. Czasami gorzkiej, czasami zwykłej mlecznej. I nie umarła od tego :). Nikt tu nie mówi o podawaniu monte czy czekolady czy czegokolwiek codziennie po 3 opakowania :).
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego ja podaje monte w ramach slodycza raz czy dwa w miesiacu :)
Na codzien Mloda wcina serki naturalne lub jogurty z owocami

Przesada w kazda strone nie jest dobra....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej.

DANONKI.
Ja dawałam od kiedy Fabian skończył 9 miesiecy.
Dostawał 1 mały kubeczek co 2 dni średnio tak.
Teraz ma prawie 16 miesiecy i Danonki je naprawde sporadycznie...
Teraz przerzuciliśmy sie na POLSKIE SMAKI z Bakomy. ;)
tansze i smaczniejsze ;D
Monte i inne tego typu też dostaje.
Do tego nie pije mleka modyf.
Od 11 m jest na krowim.
Pediatra wie i nie mowi nic tak samo jak z Danonkami. Tez pytała ale nie skrytykowała. :)
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja Zuza bardzo lubi jogurty z Nestle. A Danonki- sam producent to powiedział, są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia, ze względu na dużą ilość cukru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajnie, zrozumiale napisany artykuł, co ze składu słodkich serków i w jaki sposób działa:
http://dziecisawazne.pl/smieci-dla-dzieci-cz-1-serki-owocowe/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przykro mi bardzo, ale danonki to szajs... mają tyle samo wapnia co zwykły jogurt, różnia sie tylko tym, że dosypano do nich cukier! Ja osobiście nie kupuje ich córce, czasem kupią jej dziadkowie (ale to nie moja wola :P) Niestety wielu rodziców uległo głupiej modzie na słodzone serki. Ja wolę kupić córce zwykły jogurt + owoce lub dżem od babci ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

do góry