Widok

odsniezanie

Dotyczy to właścicieli szeregowców - Karygodne i niedopuszczalne jest usuwanie sniegu ze swoich podjazdów na sąsiednie ogrodzenia . Snieg ze swojego podwórka skladować należy wzdłuż wlasnego ogrodzenia ,w lecie natomiast deszczówka tez powinna byc zagospodarowywana we własnym gospodarstwie z reguły płynie swobodnie poza ogrodzenie .
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 9
Ale których szeregów?Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego wora.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Stanisław Anioł?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak nie ma gdzie składować, to proszę go zjadać we własnym zakresie!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
Gdy są ekstremalne opady śniegu, to śnieg się wywala tam, gdzie są wolne miejsca (tylko nie na drogę.)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12
To tak typowo po banińsku podrzucić śnieg do sąsiadów, odprowadzić wodę do sąsiada, wyprowadzić psa pod płot sąsiada....żenujący są niektórzy ludzie, zwrócisz uwagę takiemu ,to jeszcze wielce obrażony, bo przecież on jest przekonany ,że robi wszystko zgodnie z normami społecznymi ,a Ty jesteś rozczeniowy ,cóż poradzić na taką mentalność ,ech sąsiedzi :(
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 8
Przyjedz na Sportową (od Księżycowej po lewej stronie) ) i zobacz, jak wygląda solidarnoś sąsiedzka.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Byłem i widziałem. Na sportowej to wesoło macie. Wszyscy zasypani po sam mur, a jedni sąsiedzi (po lewej od księżycowej) na płasko przy posesji. Szczerze współczuję
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co to jest za zarzut do kogoś, że ma płasko i odśnieżone przed posesją? Jeżeli Ciebie nie zasypuje swoim śniegiem to tylko pogratulować takiemu sąsiadowi, że potrafi gospodarować swoim śniegiem przed swoją posesją. Co innego gdyby twoim kosztem sobie odśnieżył i sypał śnieg do Ciebie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Zarzut? Czytanie ze zrozumieniem się kłania :)
Wyprowadzajcie się do bloków, jak się nie podoba.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A mi przeszkadza głośna muzyka disco polo i liście sypiące się z waszych drzew, drodzy somsiedzi
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko dziwne, że ten sąsiad, śnieg wzdłuż płotu wynosi na drugą stronę a robi to w nocy kiedy sąsiedzi śpią.Przecież go nie zjada, jak już ktoś napisał i go też na samochodzie nie wywoził. To gdzie jest jego śnieg???!!!.Pogratulować takiemu sąsiadowi, brawo.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opisujemy tu kilku różnych sąsiadów....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za to ty też pod różnymi nickami piszesz ,hahahaha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja ja ja? Czyli kto kto to?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z ta kanaliza? Przypomnisz mi kto tam cię woda zalewał? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Śnieg to nie krowie placki, roztopi się i nie ma problemu, jeśli jest to jedyna opcja aby wyjechać z własnej posesji to ja również usuwam śnieg na graniczący z sąsiadem płot bo w niektórych miejscach nie ma innej możliwości
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
A dla mnie karygodne jest zwracanie uwagi sąsiadom, w momencie, kiedy widać jak wyglada wkoło. Nikt nie robi niczego złośliwie, ale jak ktoś ma się przypie*dolić, to to zrobi. Widać właśnie na kogo można liczyc.
Nie pozdrawiam.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8
Nikt nie wyrzuca śniegu po to, aby u siebie go nie mieć. Ostatnio były naprawdę ekstremalne warunki. W takich sytuacjach wychodzi na kogo można liczyc. Całe szczescie te buraki zwracające uwage są w mniejszości :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6
Zorganizować transport śniegu dzisiaj ciężarówka to niebproblem. To co robicie to zwykle januszowanie na obowiązkach jakie macie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
O januszowaniu pisze tem, któremu cecha taka jak empatia jest obca.
Grunt, ze można liczyć na innych, a jednak prawdą jest, że prawdziwych przyjaciół, jak i sąsiadów poznaje się w biedzie :)
Ps. Dobre wychowanie wynosi się głównie z domu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Właśnie chyba domyślam się kto pisze, że nie wolno komuś pod płot wywalać śnieg.Nie wolno jeśli mam miejsce pod swoją posesja,jeżeli są warunki ,że nie ma miejsca to wywalać się gdzie popadnie.Trzeba być wtrozumiałym.Poza tym poza posesja jest to własność gminy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Śmieszą mnie pomysły niektórych, że śnieg się wyrzuca tam gdzie są wolne miejsca ,czyli jeżeli sąsiad ma akurat wolne miejsce ,to wyrzucę śnieg do niego i niech ma zasypane przed posesją i teraz niech on ma problem z moim śniegiem ,czyli bezmyślnie lub celowo , gdzie popadnie, bo tak najłatwiej. I to się nazywa solidarnością sąsiedzką i empatią !? Gdybym ja miał problem gdzie wyrzucać śnieg, to zamowiłbym koparkę i wywiozł na swój koszt, a nie podrzucał sąsiadowi ! I nie jest karygodne zwracanie uwagi sąsiadowi, żebyś nie wyrzucał i nie zasypywał mu podjazdu śniegiem tylko twoje wyrzucanie ??!! Właśnie w takich sytuacjach widać na kogo można liczyć, ale cóż się spodziewać po kimś, kto uważa, że jeżeli teren przed posesją jest gminny, to można robić co się tylko chce, nawet jeżeli mieszka tam twój sąsiad. Porażka takie podejście i myślenie. Współczuję takich sąsiadów!! I takie zachowanie właśnie wynosi się z domu. Ubliżyć komuś za zwrócenie uwagi i wyzwać go od buraków ?!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

Anonim, rozumiem, ze wszyscy sąsiedzi z Twojej ulicy umawiają przyczepki i wywożą śnieg? Chłopie nie żartuj!! Zrobi to może jedna rodzina.
Jadący pług zawsze zrzuci śnieg na pobocze- w jedna ze stron, wiec argumenty, którymi się posłużyłeś są nijakie :)
Najprawdopodobniej nie byłeś na uliczkach i nie widziałeś jak to wyglada w wielu przypadkach, niestety.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

U mnie jest mało śniegu chętnie przyjmę każda ilość za opłatą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja podstawie przyczepke zrobimy interes :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właściciele szeregów jest zima, w tym roku faktycznie obfitująca w opady śniegu. Każdy z Was kupując lokum powinien uwzględnić ryzyko konieczności usuwania i składowania śniegu. Wczoraj jechałem Rolniczą i na jednej z bocznych ulic koparka ładowała śnieg na wywrotki.
Pewnie zrobili składkę .
Przypuszczam, że jest Wasz pierwszy dom i niestety takie są uroki mieszkania bezczynszowego. Sami musicie się martwić o takie sprawy. Wcześniej mieszkaliście w blokach w trójmieście i nie myśleliście o kosztach utrzymania dróg osiedlowych. Gmina na drogach gminnych ma tylko obowiązek zachowania przejezdności.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolejny kurka wujek dobra rada i samozwańczy strażnik Teksasu w jednym. Zajmij się łaskawie swoimi sprawami, pilnuj własnej chałupy i odp..ol się od innych, dobrze?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Sprzedam śnieg, cena i kolor do ustalenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanuj siebie i innych. Kolega dobra rada opowiada o stanie faktycznym. Czemu uważasz że nie jest to własnie jego sprawa? Może ktoś mu śnieg podrzuca ? Empatii trochę
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Szeregowiec" to pewnie jeden z "tych" co podrzuca śnieg sąsiadom, dlatego taki oburzony. Jak to mówią.... uderz w stół....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szeregowiec śmieszny człowieku mieszkasz miedzy ludzmi to sie dostosuj a te swoje uwagi to mozesz kierować do ludzi w blokowiskach bo tam państwowe albo niczyje tu jest czyjeś! i wbij to sobie do pustej łepetyny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wrrrr... ostro... dyskusja na poziomie 9 piętrowego bloku w Nowym Porcie albo na Przymorzu :) wszyscy jesteście prymitywami. Nikt wiecej niż czubek swojego nosa nie widzi. Wszystko mi się należy bo oddycham. A jak oddycham to i wydalam. Wasza egzystencja jest żałośnie kwiląco śmieszna. Każda cywilizacja się kiedyś kończy, a Wy przykładacie się do jej samozagłady. Nic tylko się z Was śmiać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kiedy w końcu zrozumiecie, że nie ma rzeczy niczyich? Państwowe czyli nasze z podatków! Trzeba dbać tak samo jak o swoje!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

~Edek co lubił chlebek 185.38.220.*
Ale masz wysokie ego. My wszyscy jesteśmy prymitywami ale całe szczęście, że TY jako jedynie oświecony mieszkasz w Baninie. Twoja inteligencja i wypowiedzieć powodują rozświecenie naszych tępych umysłów
Nie marnuj się i idź do psychiatryka na Srebrzysku. Tam o jaśnie oświecony znajdziesz słuchaczy na Twoim poziomie.

~Szeregowiec 37.248.157.*
Masz kompleksy, poczucie swojej niskiej wartości. Pilnuję własną chałupę ale nie znajduję powodów abyś w napastliwy sposób zwracał się do osoby, która w sposób neutralny wyraża swoją opinię. W szeregowcu w Gdańsku mieszkałem przez 12 lat i sam doskonale wiem jakie są + i -sy mieszkania w tego typie zabudowy. Eliminując jeden z minusów 10 lat temu przeprowadziłem się do Banina i mieszkam w bliźniaku.
Dołącz do ~Edek co lubił chlebek 185.38.220.* i leczcie się razem, bo masz zaawansowaną depresję i najwyższa pora abyś zasięgnął porady specjalisty ale obawiam się, że jest już za późno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Komuchu,trepie!!! , jakim prawem wyzywasz. ty jesteś dyżurnym tego forum. Zdaj wreszcie sprzęt i wyp..... stąd na zawsze.!!!.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Im dłużej wypowiadasz się na tym forum to potwierdzasz wcześniejszą diagnozę. Jesteś totalnym zakompleksionym matołem . Z Banina to ciebie wypitoli kredyt frankowy. Myślałeś pewnie, że wyzwisko komuch, trep jest obraźliwe. Nie ma większej obelgi: ty pisowcu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Boli trzodo, oj boli, ale to dobrze, bo będzie długo bolało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

~anonim 37.248.157.
Cechuje ciebie niepełnosprawność intelektualna w stopniu głębokim głęboki stopień niepełnosprawności umysłowej to najpoważniejsze zaburzenie umysłowe, które dotyka osoby z IQ poniżej 20 punktów. Dorosłe osoby posiadają rozwój intelektualny i społeczny zbliżony do 3-letniego dziecka. Będąc zwolennikiem PiS u potwierdzasz diagnozę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jaki to poziom 9 pietrowego bloku, oprocz innego niz 9? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja wywalam śnieg na drogę. Zrobiłem hałdę przed swoim domem. W d*pie mam to. Co za problem,że woda leje się do sąsiada to niech sobie lodkę kupi . Trzeba było myśleć przed zakupem domu . Kto kupuje dom w zagłębieniu drogi .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie zawiodłem się. Wasze wypowiedzi są właśnie takie jakich oczekiwałem i poteiwrdzaja tylko to co napisałem. Pozdrawiam z nad kieliszka kolorowych tabletek przepisanych przez doktora. Na srebrzysko aktualnie nie przyjmują ale dziekuje za radę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

do góry