Widok

operacja żylaków-gdzie, u kogo, czy pomogła?

Mam coraz bardziej widoczne żylaki, zwłaszcza na lewej nodze, zaczynają mi puchnąć nogi, często mam ociężałe - radzą mi iść na operację. Tylko czy to na długo pomoże i gdzie oraz do kogo iść (lub gdzie i do kogo nie warto)?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie zawsze operacja pomoże. czasem się okazuje, że po jakimś czasie wszystko zaczyna się od nowa i można tak na okrągło operować, aż się zapas żył skończy. czasem zamiast operować, można zacząć nosić podkolanówki, czy pończochy przeciwżylakowe. one oczywiście nie wyleczą choroby, ale poprawią krążenie. przez swój przemyślany (frakcjonowany) ucisk zapobiegną zastojowi krwi w dolnych partiach kończyn i spowodują domknięcie się zastawek (czyli nie dopuszczą do obrzęku i "zalegania" krwi w kończynach). nosząc takie wyroby można na długo odsunąć decyzję o operacji. fakt, że są drogie (jeśli mają być skuteczne), ale chyba warto. przecież żyły są nam do czegoś potrzebne, nie można ich ot tak usuwać.
potraktuj to, co napisałam jedynie informacyjnie, ale z tą wiedzą udaj się do specjalisty - lekarza naczyniowca i go w tym temacie przemagluj :)
w gdyni jest clinica medica, a w niej przyjmuje dr Bednarczyk. bardzo estetycznie "wychodzą" nogi z pod jej ręki. jest oczywiście więcej lekarzy. wystarczy poszukać w necie.
najważniejsza jest diagnoza (na podstawie badania dopplera).
warto też poszerzyć własną wiedzę, zanim się podejmie ostateczną decyzję.
powodzenia :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dziękuję, a najbardziej zależy mi na opiniach tych, co już przez to przeszli - gdzie i u kogo sie operowali, czy byli zadowoleni czy nie i jakie są opinie na ten temat po roku czy więcej od operacji.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Mialam operacje obu nog w Swissmedzie, u dr Piankowskiego. Jedna w sierpniu, druga na poczatku listopada.
Ponczochy uciskowe sa tak ochydne, ze za kazdym razem czekalam na dzien zakonczenia mojej meczarni i estetycznego piekla ;). Chodzic w czyms takim latem, to juz zupelny hardcore, grube, brzydkie, jak trzeba (po operacji np.), to trzeba ale ciagle zamiast operacji w zyciu...
Poza tym operacje robi sie wtedy gdy sa wskazania medyczne, czyli calkowicie zatkane zyly (bedziesz wiedziala po Dopplerze), takie zyly groza zakrzepem i w konsekwencji zatorem, wiec siedzisz na bombie zegarowej.
Zwykle powtorne operacje nie sa potrzebne. U mnie narazie poznikaly krwiaki i prawie wszystkie blizny, nie mam nowych zylakow, troche naczynek mi sie pojawilo (popekanych), problemu naczynek nie mialam dotychczas.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja oglądam nogi po zabiegach codziennie. nogi młode, stare, po wielu operacjach, po jednej. po dniach, miesiącach i latach. i z tego co mówią właściciele tych nóg, często na jednej operacji się nie kończy.
z tego trzeba zdawać sobie sprawę, ale żeby się o tym przekonać musi upłynąć trochę czasu :)
pończochy uciskowe nie są ohydne - to sąd autorytarny. bywają mniej lub bardziej estetyczne (podejrzewam, że dla Ciebie mniej) można je źle dobrać (wtedy mogą być niewygodne, a nawet szkodzić), ale są też na rynku takie, które wyglądają bardzo dobrze, nie ustępując estetyką zwykłym pończochom. z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie miałaś z takimi do czynienia. przede wszystkim zaś są skuteczne.
najważniejsze, to znaleść dobrego specjalistę i dużo pytać, nie dać się zbyć, czy prowadzić jak owcę na golenie :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja szukalam tych "ladnych" ;) ponczoch we wszystkich medycznych sklepach w Gdyni i w sklepie w Swissmedzie, ochyda... Czy pracujesz w sklepie sprzedajacym ponczochy? Tak z ciekawosci pytam :). Dobrane mialam dobrze. A ze sa skuteczne to nie zaprzeczam, moj lekarz tez to mowil. Jechalam do upalnego kraju na wakacje, jeszcze przed operacja. Ale obydwoje zgodzilismy sie, ze w wysokiej temperaturze nie ma szans ich nosic.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie, nie pracuję w sklepie sprzedającym pończochy. ale mam kilka par :) i noszę przede wszystkim wtedy, gdy jest gorąco. żylakom nie służą wysokie temperatury, które tym bardziej powodują rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a więc przyspieszają postępowanie choroby. na to szkoda moich żył, potrzebuję ich jeszcze przez kilkadziesiąt lat :)
oczywiście, kiedy idę sobie na plażę, czy na spacer, to nie zakładam (pompa działa :) bo jestem w ruchu. ale kiedy siedzę w pracy, to obowiązkowo, bo wtedy już trochę "tańczę" nogami pod stołem i pewien dyskomfort się pojawia.
no zwyczajnie, nie chcę na stół trafić, a współczesny tryb życia sprzyja żylakom, więc dbam o nogi :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam proszę powiedz mi jakie to pończochy trzeba kupić i gdzie jaki producent Małgosia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

ucisk to podstawa zgadzam się, nie wyobrażam sobie dzisiaj, że mogłabym nie nosić rajsop uciskowych w lecie noszę z dodatkiem bawełny i odkrytymi palcami https://www.nazylaki.pl/ponczochy/52-5007-ponczochy-medi-mediven-elegance.html#/27-palce-otwarte/29-klasa_kompresji-1/37-rozmiar-i/50-rodzaj-krotkie/55-sciagacz_silikonowy-extra_szeroki/59-kolor-czarny. Mam problem z żylakami od dawna, przyzwyczaiłam się do wkładania produktów, miałam rownież nastrzyki, ale w mim przypadku nie zdały rezultatów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj maz mial zabieg prywatny na Walowej - obstrzykiwanie - wstrzykuja jakis srodek ktory powoduje ususzanie sie tej zyly
mial kilka zabiegow - zyly ladnie sie zasklepiaja i usychaja , bez porownania z tym co bylo, nie ma blizn, skutkow ubocznych jedynie lekki obrzek w miejscu wstrzykniecia
robi mu sie zylak na drugiej nodze i chyba od razu sie zdecyduje na zabieg
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeszcze raz dziekuję, sporo sie juz dowiedziałam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Skleroterapia, o ktorej piszesz jest dobra, gdy wg Dopplera z zylami jest wszystko ok, a chodzi tylko o efekt kosmetyczny. Dobra tez przy naczynkach i wlasnie sie zastanawiam czy w przyszlym roku tak sie kilku naczynek nie pozbyc ;) . Przy duzych zylakach nie pomoze wogole, przy zatkanych zylach mowy nie ma tym bardziej. No i ma jedna wade: bardzo czeste nawroty zylakow, pod tym wzgledem operacja pewniejsza :) .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
wlasnie ze nie tylko przy malych zylkach
moj maz mial zylaki naprawde duze i zabieg bardzo pomogl zylaki sa duzo duzo mniejsze pozatym sa inne metody np laserowe a wiadomo ze metoda tradycyjna jest w tyle za tymi wszystkimi metodami i najbardziej grozaca powiklaniami ponadto najduzlej sie po niech dochodzi do siebie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jezeli lekarz chirurg naczyniowy po obejrzeniu aktualnych wynikow z Dopplera uznal, ze skleroterapia wystarczy to na pewno tak bylo, nalezy wierzyc specjalistom i specjalistycznym badaniom. Jesli tak bylo, to na 100% wszystko jest w najlepszym porzadku. Kazdy ma indywidulany przypadek.
Ja sie po prostu naczytalam o robieniu skleroterapii bez wynikow Dopplera (szok! czyli bez podstawy przy diagnozie) i musze przyznac, ze do osb stosujacych takie praktyki "medyczne" odnosze sie z duza doza nieufnosci. Jednak absolutnie nie insynuuje, ze brakowalo Wam Dopplera i ze zabieg wykonywano niezgodnie z zaleceniami medycznymi. Duzo sie teraz pojawilo "znachorki" zamiast medycyny ja wole byc ostrozna zanim powierze komus moje zdrowie.
Gdy mam chore zyly ide do chirurga naczyniowego a gdy zle wyniki krwi do hematologa, takie podstawy dobrej diagnozy :) .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale nikt tu nie powiedzial ze chodzi do znachorow. Ja napisalam o jednej z wielu nowych metod , wiadomo ze medycyna sie rozwija i tradycyjne zabiegi sa juz spychane w tył a badanie dopplerowskie maz mial - jest to oczywiste, sama bede sie niedlugo poddawala nowemu zabiegowi na moje chore biodro ktory sie nazywa wikosuplementacja - jak na razie zabieg jest w Polsce malo znamy lecz za granica wykonuje sie go juz jakis czas i z bardzo dobrymi skutkami - to tak na marginesie . Maz zastanawial sie tez nad zabiegiem laserowym ale jest on bardzo drogi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wlasnie niekoniecznie drogi, ciocia miala w Krakowie laserowa operacja na identyczny problem jak moj i w tym samym czasie. Zaplacila o 1000zl mnie za kazda noge, 2000zl zostalo w kieszeni... Po prostu w Krakowie jest wiecej dobrych specjalistow i szybciej sie szkola na nowym sprzecie. I tam uslugi medyczne sa duzo tansze niz w Trojmiescie u lepszych specjalistow. No ale mimo, ze bardzo tego zaluje do Krakowa sie nie przeprowadze, mam tu rodzine najblizsza i powazniejsze medyczne zabiegi musze robic na naszym "zadupiu". I to mnie czasem wkurza...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
white-rabbiit a gdzie dokladie twoja ciocia robila ten zabieg w Krakowie i ile dokladnie zaplacila??
mam rodzine niedaleko Krakowa
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
2500zl za noge, o szpital spytam, bo nazwy mi szybko z glowy wylatuja :).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze bardzo podaj adres tego lekarza i szpitala w ktorym Twoja ciocia miala operacje na zylaki.
Wlasnie mam udac sie do Krakowa i chcialam jeszcze skonsultowac i przemyslec gdzie lepiej.
Dzieki bardzo Pozdrawiam jola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krem na żylaki - hespac.com/cellulitpl.htm
Polecam go wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy cierpią z powodu tych nieprzyjemnych, nieestetycznych żylaków, jako ze ten produkt naprawdę działa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
skleroterapia pod kontrola usg-dużych żylaków z pni żylnych przez dośw lekarza 20% nawrotów,
operacja klasyczna 30% nawrotów i znacznie większa możliwość powikłań zakrzepowo-zatorowych
termaablacja radiowa żył 3% nawrotów,
wiec operacja nie jest pewniejsza wg statystyk :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja nie polecam Swissmedu ze względu na obsługę. Miałem wypadek i przyszedłem zakrwawiony do szpitala. Miły portier/ochroniarz wskazał drogę do recepcji oddziału chirurgii. Apatyczny babsztyl za ladą gapił się w monitor i starał się ignorować mnie. Poprosiłem o wodę, serwetki, COKOLWIEK by wytrzeć rany z brudu... odbąknęła że lekarz zajęty. I że będę musiał zapłacić. Jak ktoś ma wybór, to wszędzie byle nie tam. Może lekarze są dobrzy, ale żeby się do nich dostać trzeba przejść przez etap bycia traktowanym jak śmieć.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 5

Miałam operację w Swissmedzie w 2007; nigdy więcej do tej placówki nie wrócę; omijam to miejsce szerokim łukiem;
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy na blizny używała Pani jakiś kremów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi na żylaki pomoglo odstawienie pigul antykoncepcyjnych i sporo wirujacegiseksu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie operuj tylko na rowerek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ma Pani rację w stu procentach. Dobrze dobrana kompresja to podstawa, kto ma problemy z żylakami wie jak ważny jest prawidłowo dobrany ucisk. Sam zamawiam produkty na żylaki i polecam się z nimi zaprzyjaźnić! Kiedyś wydawało mi się to dziwne, ale nie tylko starsi mają z tym problem, ja jestem przed 40. Na codzień chodzę w podkolanówkach i wypróbowuje sobie różne firmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

trzeba ćwiczyć- rower i jazda i dieta i wagę zrzucac i nie palić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepszy rowerek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

trza odstawic piguly antykoncepcyjne bo to daje zylaki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Swissmed Gdańsk - jestem po wizycie u Piankowskiego, po Dopplerze i ze wskazaniem na zabieg w marcu. Koszt 3500 zł za nogę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moj maz robil zabieg na Walowej , potem za kazda wizyte placil tylko 100 zl niezaleznie czy bylo dalsze obstrzykiwanie czy nie ale za ta metode placil 1500 tylko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy takie zabiegi nie są refundowane;/?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety nie sa, zwykly tradycyjny zabieg czyli wyrywanie zyly po prostu jest tylko na fundusz ale te wszystkie inne sa prywatne i platne oczywiscie - moj maz mial zlecenie na taki tradycyjny ale na szczescie nie poszedl zrobil to obstrzykiwanie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zaskoczył mnie koszt tego zabiego !!! Jestem umówiona do dr Rotera, przyjmuje w Gdyni na Warszawskiej. Skleroterapia u niego kosztuje 2200 za nogę. Robiłam u Niego kiedyś już tą metodą żylaki, i efekt jest rewelacyjny, teraz czas na drugą nogę .... :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15
Mojej mamie w Wejcherowie lekarze zalecili operacje, prywatnie na wizycie u chirurga też stwierdził ze 3000zł i tylko operacja. Miała duże żylaki a nie zmiany kosmetyczne poleciła nam sąsiadka dr Szulara i on zrobił mamie zabieg pod kontrolą usg, piankowego obstrzykiwania po 2 miesiącu nic nie widać noga jest super i żadnej operacji nie trzeba było robić a i cena 600zł zamiast 3 tyś
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja też zastanawiam się nad skleroterapia. Powiedzcie, lepszy efekt daje skleroterapia, czy usuwanie laserem??? Jak to wyglada cenowo? Duża jest różnica??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Polecam skleroterapie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miałam usuwanie żylaków na 2 nogach laserem w Prywatne centrum
leczenia chorób żył i chirurgii jednego dnia AESTHETIC MED w Szczecinie nie jestem zadowolona! Dość,że za zabieg na 2 nogach (a raczej tylko na odcinku po 20 cm od kolana do trochę za kolano na jednej nodze i na drugiej nodze na łydce ok.12 cm zapłaciłam aż 5500,00 zł! masakra a nogi bolą mam aż 13 nacięć na jednej nodze a na drugiej 10 a miały być tylko po 2-3 na jednej nodze! mało tego są to sine miejsca i bolące a minęło już 2 m-ce,miałam być świadoma przez zabieg a ja niestety zostałam w trakcie zabiegu uśpiona!!! same nieścisłości i kłamstwa....nie polecam tej kliniki i lekarza.Nogi wyglądają brzydko i bolą,powychodziły na dodatek nowe pajęczaki,starych też nie usunięto mi za tak duże pieniądze.Koleżanka miała usuwane laserem żylaki w Klinice w Poznaniu na długości całych nóg i zapłaciła 4800,00! a miało być tak CUDNIE,bez śladów i bólu,nawet nie otrzymałam recepty na lek przeciwbólowy,gdy na 8 dobę cierpiałam z bólu musiałam iść do lekarza i prosić o pomoc nie mieszkam w Szczecinie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam w której klinice w P-niu? Czy znasz nazwisko doktora?
Dzięki za info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
właśnie wróciłam od chirurga, który zaleca operację-usuniecie żył. Żylaki są duże, nie są to zmiany "kosmetyczne". Jestem zainteresowana tą metodą o której piszesz, jaką zastosowal lekarz u Twojej mamy. Czy masz namiary na dr Szulera, o którym piszesz? Bardzo proszę. Wyrwać żyły można zawsze. Mozę spróbuję tej sprawdzonej przez was metody.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja miałam operację laserem za 2,5 tys za nogę.Z tego co wiem to leczenie dwóch jednocześnie jest za 4 tys.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Jantarze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam serdecznie
Mialam operacje na dwie nogi u doktora Janusza Stankiewicz z Żar lekarz godny polecenia juz w ten sam dzien moglam chodzic i nic mnie nie bolalo
Przychodnia ladna i mila atmosfera sprzet wysokiej klasy

Podaje namiary do przychodni
Centrum Medyczne Eskulap
ul Moniuszki 2
68 200 Zary
http://www.eskulap-zary.pl
Serdecznie polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mialem wykonane usuwanie zylakow u doktora Miejsce godne polecenia
Duza wiedza i umiejetnosci doktora pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałem wykonany zabieg u doktora Stankiewicza z Żar lekarz godny polecenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie
Polecam doktora Janusz Stankiewicz z Zary wspanialy specjalista

www.eskulap-zary.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Bardzo chciał bym się zapytać. Z tego co wyczytałem o żylakach http://cwiczenia-sportowe.blogspot.com/2013/10/zylaki-czym-sa-jak-z-nimi-walczyc.html są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Leczyłam się u doktora Zielińskiego w Jantarze (prywatnie), tego samego który operował w programie "Sekrety chirurgii". Podczas wizyty doktor wykonała badanie Dopplerowskie, narysował mi i wytłumaczył na czym polega choroba i dlaczego i jak należy żylaki leczyć. Gdy pytałam o krioterapię, to podobno już się jej nie powinno wykonywać. Ja miałam operację pól roku temu za pomocą lasera w połączeniu ze skleroterapią małych towarzyszących żylaków i pajączków. Jestem zadowolona i z efektów zabiegu i nie zostałam przy okazji puszczona z torbami. Wyszło trochę ponad 2 tys. razem z pończochami i pobytem w szpitalu - 1 dzień.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gdzie przyjmuje ten chirurg czy znacie dobrego chirurga w szczecinie metoda skleroterapii
Danuta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A jak była pani znieczulona?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mogę polecić konkretną metodę usunięcia żylaków - miniflebektomie. To metoda małych nacięć, mało inwazyjna, praktycznie nie ma po tym zabiegu blizn.
Ja akurat robiłam w klinice dra Knakiewicza we Wrocku. To właśnie doktor mi przedstawił tę metodę, inny chirurg chciał operować bardziej inwazyjnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja byłam w Gdańsku w Poradni Flebologicznej polecam robią porządnie dopplera i dają wyniki badań byłam u innych lekarzy zajmujących sie leczeniem zylakow i jeżeli chodzi o badanie usg to mam porównanie. A co do metody leczenia to wydaje mi sie ze trzeba najpierw zdobić dobra diagnostykę a potem zastanawiać sie nad metoda mi radzono operacje a zrobiłam nogi w zasadzie bezoperacyjnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Miałem wykonana skleroterapie w leaclinic, u Pana dr Żyłki ;) zabieg sam w sobie nie bolał, teraz jest zdecydowanie lepiej nogi nie bolą, nie mam uczucia
ciężkoSci nóg jest ok. Wiem ze tez wykonuje zabiegi laserem ale ja się nie kwalifikowalem do lasera wiec lekarz zrobił skleroterapie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
W leczeniu żylaków z pewnością pomogą specjaliści z poradni Chirurgi Naczyniowej w Lifemedica w Gdańsku Wrzeszczu . (nr. 58 342 22 71) . Wykonują między innymi zabiegi takie jak skleroterapia, laserowe leczenie żylaków czy badania dopplerowskie. Wiem, że żylaki potrafią być bardzo dokuczliwe i nie należy lekceważyć tej przypadłości... Uczucie ciężkości nóg... Skąd ja to znam...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 17
Ja polecam dr Szulara z Przychodni Flebologicznej na Partyzantów we Wrzeszczu. Dokładnie wykonuje badanie USG Doppler i uważam, że rozsądnie dobiera leczenie do pacjenta.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Byłam u Pana Jacka Konczalskiego na konsultacji, teraz czekam na zabieg laserowego leczenia żylaków za pomocą jakieś EVT czy cos takiego. Poczytałam w siecie i skuteczność jest podobno rewelacyjna, i nie boli. Samego Pana Konczalskiego polecam bez żadnego ale - moja mam do niego chodziła w lutym do gabinetu w Polon Parku na skleroterapie i żylaki usuniete ostrzykiwaniami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
dr Konczalski proponuje usuwanie żylaków laserem. Natomiast nie ma żadnej metody, która nie byłaby związana z nawrotami. Poza tym każdy zabieg wiąże się z powikłaniami - warto o nie zapytać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja również Polecam Pana Konczalskiego, facet konkretny i uprzejmy. Lekarz z powołania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
A ja mam zupełnie inne wrażenie po wizycie u dr Konczalskiego. Opóźnienie 1,5 godziny to po pierwsze w LifeMedica, po drugie już się spieszył i akurat chyba wszystkich pacjentów z tego dnia na zabiegi laserowe skierował - mnie również. Plaga prawdziwa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam, a mogę zapytać o koszt zabiegu laserem na jednej nodze u dr Konczalskiego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
Jestem również zainteresowana powyższym tematem i szukam dobrego specjalisty w Trójmieście, który laserowo usuwa żylaki kończyn dolnych...uprzejmie proszę o pomoc...a czy ktoś może był lub usuwał żylaki u dr Juszy? może ktoś ma jakies doświadczenia w zakresie leczenia żylaków u tego lekarza?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
dr Konczalski 3500 jedna noga.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Do Pani Darii...:-)

chciałabym zapytać, czy jest ju z pani po zabiegu u Doktora Konczalskiego? bo tez musze usunąc zylaki i nie wiem do kogo się udac...byłabym bardzo wdzięczna za informację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ela - Ja właśnie jestem trakcie usuwania żylaków u dr. Juszy. Jeśli się zastanawiasz nad wyborem lekarza to śmiało mogę Ci go polecić. Kompetentny,sympatyczny i nie naciąga,ja tez pytałam go o laserową metodę to uczciwie mi powiedział,że to droga metoda i w zupełności starczy skleroterapia.Tak więc jeśli chodzi o mnie to ja go mogę śmiało polecić!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuję pięknie za odpowiedź:-) bo nigdzie nie znalazłam opinii tylko stronę w necie, dziękuję pieknie:-) pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam robione żylaki u Pana Konczalskiego - mogę szczerze polecić. Pan Doktor sympatyczny i fajny, śmieszny i pewny tego co robi. Odpowiada na każde nawet głupie pytanie :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
A jaki zabieg miała Pani robiony u doktora? bo ja mam niewydolność żylną..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jestem po zabiegu laserowym u dr Konczalskiego z prostego powodu - brak środków.

Skonsultowałam pilność mojej nogi z innym lekarzem - więc pilne nie jest, natomiast zaproponował skleroterapię nad którą się zastanawiam. Drugie badanie Doppler i konsultację odbyłam w Poradni Flebologicznej ul. Partyzantów Gda-Wrzeszcz dr Szular. Jak pozwala pogoda to noszę pończochy - u mnie jest poprawa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za odpowiedź...widzę, ze "depczę po piętach" bo tez myślałam o dr Szularze...czytałam tylko, że przy sklerotetapii jest 20% nawrotów...a ja mam niewydolną zyłę..a jak ogólny kontakt z lekarzem? koszt skleroterapii pewnie byłby mniejszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U dr Szulara byłam 2 razy, młody lekarz, wszystko tłumaczy co widzi, odpowiada na pytania. Skleroterapia 600 zł noga z pończochą bo potem trzeba nosić przez 1 miesiąc, więc zabiegi zalecają po wakacjach bo teraz się nie da nosić tego. Zawsze mogą być nawroty po każdej operacji, a laser to już poważniejsza interwencja i mogą być powikłania (zakrzepica żył głębokich). Po skleroterapii też może się zdarzyć zapalenie. Ja taka jestem, że wolę się zapytać niż później nieprzyjemnie zdziwić. Po laserze trzeba iść na zwolnienie lekarskie, po skleroterapii nie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dziękuję bardzo:-) koszt mniejszy, to zadowalające...a pani ma tylko zmiany kosmetyczne czy tez niewydoną zyłę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fakt u Konczalskiego zdarzają się opóźnienia (sama na 1 wizycie czekałam 35 min ponad czas rzeczywistego przyjęcia :( ) ale plusem jest to, że jak ja już weszłam to zbadał mnie dokładnie, odpowiedział na wszystkie pytania - a chyba nie muszę mówić ile zadałam jak mam zapłacić ponad 3 tysiące za zabieg :-) Nie poganiał, na wszystko odpowiadał - moze dlatego ma opoznienia. Nie bronie, bo powinien byc punktualny ale z podejscia lekarskiego i leczenia jestem mega zadowolona!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
To ja chyba mam szczescie i 2 razy byłam u niego (konczalskiego) we wrzeszczu i dwa razy wchodzilam odrazu :-) Lekarz świetny, bardzo dobre wrażenie na mnie sprawił - nie ciągnie na kasę, nie skierował mnie na zabieg - mówił ewentualnie o otrzykiwaniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
To Pan dr Konczalski widocznie mial tak zwany zły dzień jak jak byłam plus mega opóźnienie. Natomiast każdemu kto inny pasuje więc pewnie to zależy.
Na jednej nodze widoczna jest mocniej żyła pod kolanem plus zaczęły się robić malutkie pajączki, w opisie Doppler jest częściowa niewydolność natomiast jest drożna. Po noszeniu pończoch te pajączki zbladły i noga lepiej wygląda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Byłam na konsultacji u dr. Konczalskiego w tym miesiącu (czerwiec 2018) - 4500 zł jedna noga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem po laserze i nie trzeba iść na zwolnienie, Na drugi dzień żyły trochę bolą, ale ten ból jest do wytrzymania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja doktora Konczalskiego nie polecam .Jest nieprzyjemny nie ma czasu dla pacjenta i nie ma ochoty odpowiadać na pytania .Mimo że zostawiłam 560 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przerekl;amowana przychodnia widac po opiniach ja polecam dr Jusze
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Miniflebektomia niestety pozostawia często małe,brzydkie ,często jaśniejsze od otaczającej skóry,blizny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja usunełam sobie laserem u dr. Łupińskiego w Warszawie. Pomogło na 100% :)
Nie idź na operację, one pomagają na 2lata około i są bardzo bolesne. Wymagają hospitalizacji i generalnie masakra bo Ci tną nogi żeby wyciąć żyły :/
Polecam jakąś metodę bezoperacyjną, jak np laser. Chociaż, fakt tanie to nie jest, ale za to jaki efekt :)
Tak czy inaczej idź na początek na konsultacje i lekarz może sam zaproponuje jaka metoda odpowiednia :) (http://www.veinclinic.pl)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również polecam dr. Juszę. Właśnie dziś idę na kolejne ostrzykiwanie:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Laser czyli EVLT (wewnątrzżylna ablacja laserem) jest też operacją tak samo jak striping (wyrwanie żyły za pomocą sondy Babcocka),radiofrekwencja(wewnątrzżylna ablacja =oparzenie ciepłem fali radiowej) czy też leczenie parą wodną.To są tylko narzędzia pozwalające usunąć lub zamknąć niewydolną żyłę odpiszczową lub odstrzałkową.Każda z tych metod jest skuteczna,bardziej lub mniej inwazyjna ale ostateczny wynik leczenia zależy od chirurga i jego wiedzy .Wszystkie te metody wymagają w celu uniknięcia rekanalizacji {ok10 %} i nawrotów wykonania prawidłowej krosektomi tj odcjęcia żyły w miejscu jej ujścia do ukł głębokiego
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja miałam zabieg najpierw jednej potem drugiej nogi w przychodni jednego dnia Gdynia Dąbrowa Dąbrówka (http://www.dabrowka.net/). Operował mnie dr Kamper- specyficzny, trzeba przyzwyczaić się do jego poczucia humoru ale jeśli chodzi o leczenie to super ;) Ja będąc na konsultacji powiedziałam, że mogę przyjść w każdej chwili na zabieg jak ktoś wypadnie z kolejki i zapisali mnie na listę rezerwową- przez to czas oczekiwania zdecydowanie się zmniejszył :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cóż za piekny festiwal linków do Waszych stron doktorzy...

Odpowiadajac na pytanie w wątku - obecnie robie sklero u Konefki w Lifemedica. Jestem zadowolony, ostrzykuje drugą nogę. Jestem tam, bo leczę sie tam ogólnie w tej przychodni. Lekarz w porządku, zabieg w cenie jak wszędzie. Więc obecnie mozna sobie wybierać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
No cóż, każdy sobie wybiera jaką metodą, gdzie i przez kogo ma być zrobiony zabieg. Jednak podstawową sprawą jest usunięcie źródła refluksu żylnego. Jeśli usuniemy żylaki, mając niewydolną żyłę odpiszczelową,lub odstrzałkową,to efekt będzie widoczny ale na krótko.
Za to portfel trochę cieńszy. Miałem trzy zabiegi, metodą Varady, ale dopiero w zeszłym roku po czwartym zabiegu, metodą klasyczną, czuję i widzę znaczną poprawę. Dobry lekarz to podstawa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja mam również niewydolną zyłę odpiszczelową...czy mógłby Pan powiedzieć cos więcej o swoich 4 zabiegach? czy ten ostatni to streeping czy laser?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, trzy zabiegi miałem wykonywane metodą Varady, czyli poprzez małe nacięcia zmienione chorobowo żyły zostały usunięte. Ostatni zabieg miałem w grudniu, streeping żyły od pachwiny do kolana, plus kilka małych nacięć. W tym wszystkim bardzo ważne jest żeby wybrać dobrego lekarza. Oczywiście nawet najlepszy fachowiec nie zagwarantuje nam 100% efektu zabiegu, ale żylaki to nie jest tylko problem kosmetyczny. Ogólnie nie ma się czego bać, ja sam wybieram się jesienią na powtórkę z rozrywki, tym razem z prawą nogą.

Pozdrawiam,
Marcin
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję bardzo za odpowiedź, a czy możesz polecić dobrego i "sprawdzonego" lekarza?dziekuję
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam niewydolną zyłę...no i ten refluks ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, jeśli chodzi o lekarza, to ja jestem z Bieszczad więc raczej nie pomogę. Poczytaj ten artykuł, jest bardzo dobrze wszystko opisane.
http://www.lubecki.pl/schorzenia/6,zylaki_konczyn_dolnych.html
Ja właśnie dzięki cennym wskazówkom tu zawartym mogłem bombardować lekarza pytaniami. Napisz do kogo trafiłaś, no i oczywiście jak się czujesz po zabiegu, choć jeśli zdecydujesz się na NFZ to trochę poczekasz.

Pozdrawiam,
Marcin
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaki lekarz leczy żylaki? http://zylaki.aid.pl/jaki-lekarz-leczy-zylaki/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam robioną operację w Gdyni w Laguna Estetica http://lagunaestetica.pl/chirurgia-plastyczna/ Dobre miejsce wybrałam, wszystko poszło dobrze, dobrze się zagoiło, żadnych powikłań, cieszę się, ze wreszcie się na to zdecydowałam, szkoda że tak późno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo fajnie i oby tak zostało. choć jeśli chodzi o powikłania to niestety ale trochę krótki czas minął od Pani zabiegu żeby być w 100% pewnym, że nie będzie powikłań. oby nie było.
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobra strona dr Lubeckiego...w sposob przystepny opisuje problem z zylakami..
dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie,
tutaj gotowa lista klinik, w których wykonywane są zabiegi. Do tego dokładny opis i ceny zabiegów:
http://zaufanekliniki.pl/operacja-usuniecia-zylakow-konczyn-dolnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam klinikę Proderma w Poznaniu. Niedawno robiłam tam operację na żylaki i wyszła świetnie. Zresztą klinikę poleciła mi koleżanka, która też był bardzo zadowolona z efektu! http://www.proderma.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Operacja zawsze wiąże się z ryzykiem i decyzję o niej nie należy podejmować tak pochopnie. Ostatnio często słyszę opinię, że warto spróbować kremu VARIVE, który przywraca naturalne krążenie krwi, zmniejsza ból i obrzęk w nogach i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Zanim więc ktoś uda się pod skalpel, warto spróbować takiej metody, tym bardziej, że sami specjaliści gwarantują, że jest to krem, który faktycznie pomaga walczyć z żylakami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jesli masz ciezkosc nog i opuchniecia, to najpiere zadbaj o kondycje nog czyli jesli masz stojaca albo siedzaco prace, to rozciagaj sie po pracy. Cwiczenia na nogi rozluzniajace i nogi do gory jak odpoczywasz. uzywaj zeli chlodzacych. kupuj dobre wygodne buty. nie nos obcislych spodni. Jak problem nie zniknie to wtedy mysl o operacji. Moja matka miala operacje na zylaki prywatnie u dr Wojniłło w Kościerzynie w szpitalu. przyjmuje prywatnie w Pruszczu i chyba tez w Lifemedica w Gdańsku. Sa rozne metody na zylaki to juz lekarz stwierdza. moja matka miala wyciagane tradycyjnie. ma blizny male na nogach. ale moja kolezanka miala robione laserowo. zalezy od wielkosci i widocznosci tych zylakow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie będę reklamował ani krytykował, ale byłem u dwóch specjalistów od żylaków /oboje znajomi ordynatorzy/. U mnie zastawki żylne OK, żyły widoczne na wewnętrznej łydce i pod kolanem.
Niestety nie ma idealnej metody usunięcia.
Odradzam Skleroterapię!!!! i wiem co piszę, bo znam historie powikłań.
i jak pisał ktoś na innym forum:
"docierają do niego słowa pielęgniarki, że po paru latach od skleroterapii zaklejone żyły ulegają rewaskularyzacji, czyli z powrotem otwierają się.
Dopiero, kiedy to poczuje, zaczyna rozumieć, że wiąże się to z róznymi, dziwnymi dolegliwościami...
Zastawki w takich żyłach pewnie są kompletnie zniszczone przez żrący środek i stąd te kłopoty."

Ponoć tylko klasyczne wycinanie, reszta to tylko dojenie z kasy... sam chętnie podałbym się mniej inwazyjnej metodzie, ale nie ma.
Walczę ze swoimi i mam nadzieję że znikną, polecam lek DETRALEX /francja/ niestety nie jest już dostępny w Polsce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli szukacie miejsca, w którym warto zrobić zabieg proponuje sprawdzić stronę https://zaufanekliniki.pl/operacja-usuniecia-zylakow-konczyn-dolnych-z-safenektomia - dostępna jest lista klinik, w których wykonywany jest zabieg oraz cena. Co więcej można zapisać się online na konsultację/zabieg. Jest też opcja forum, można zapytać, sprawdzić odpowiedzi na inne pytania zadawane przez pacjentów :) Bardzo pomocna strona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mialam robione u doktora Szaniewskiego w Bedzinie - po zabiegu zostaly mi nieestetyczne przebarwienia, bolalo, doktor krzyczal na mnie ze przerwie zabieg jak nie przestane sie ruszac ale tak bardzo bolalo ze nie dawalam rady
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem parę dni po operacji żylaków metodą tradycyjną w Centrum Flebologii i potwierdzam to momentami bardzo boli mimo znieczulenia miejscowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam wam iść na operację, raczej pomaga, co najwyżej maść na żylaki Varive, ale nie kupujcie na Varive.info bo próbują oszukać klientów :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja brałam też Varipro i nie narzekam, bardzo skuteczny i co najważniejsze LECZY a nie zapobiega!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

e tam według mnie Varipro całkowicie nie działa, ja zobaczyłam poprawę dopiero jak dostałam odpowiednie leki dla mnie ! byłem na konsultacji (juz w sumie trzech ) w klinice proctomed we Wrocławiu, pracują tam na prawdę lekarze którzy znają się na rzeczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja brałem https://varicolen.com/pl/sale-pages/varicolen-pl/ i też był spoko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej byłoby pójść do poradni chirurgii naczyniowej, poszukaj w sieci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

musisz iść do lekarza ogólnego i powinien dać ci skierowanie do odpowiedniego specjalisty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrzy specjaliści są w Warszawie w Klinice Flebologii. Można znaleźć tę placówkę na ulicy Wawelskiej 5. Jestem dwa miesiące po operacji żylaków i chwała Bogu, że istnieją tak dobrzy specjaliści jak w tej klinice. Operacja przebiegła rewelacyjnie, żylaki już nie będą problemem. Namiary czy cennik takich operacji można znaleźć tutaj https://klinikaflebologii.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W dzisiejszych czasach nawet dwudziestolatki mają żylaki przez geny i niezdrowy tryb życia. :( Najlepiej zacząć od profilaktyki, by potem nie martwić się takimi kwestiami jak laserowe usuwanie żylaków. Zanim wystąpi poważniejszy problem, to polecam jak najwięcej o tym poczytać, choćby tu: http://alfamedycyna.pl/laserowe-usuwanie-zylakow/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam w ogóle operacji. U mnie w rodzinie niestety żylaki to jakieś przekleństwo. Babcia miała straszne, c*otka miała operację i dopiero się wtedy zaczęły problemy… Rehabilitacja konieczna, jakieś powikłania, bóle, obrzęki… Mama jeździ na hirudoterapię http://akupunkturapokrywka.pl/refleksoterapia/ i wydaje się że to daje rezultaty. Bez tego ryzyka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

moja mama zamiast operacji wybrała zabieg skleroterapii i w sumie żylaków już nie widać.. a była w Krakowie w Dermedice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla mnie zylaki były najwiekszym kompleksem od kad pamietam. Jakis czas temu w jakiejs gazecie znalazlam rekomendacje salonu Vesuna w Krakowie na ulicy dobrego Pasterza i stwierdziłam, że sprawdze to miejsce. Od pań na recepcji dowiedialam się ze wykonują tez zabiegi laserowego usuwania żylaków (bodajze laser fotona) więc zapisałam się na wizyte. Przemily pan doktor po dokladnym badaniu usg umówil mnie na zabieg. Przyznaje ze nie było to nic przyjemnego zabieg dość mocno odczuwalny, ale efekty są po prostu powalajace. Po zylakach nie ma ani śladu ! Zaraz po zabiegu wrocilam do normalnych zajęc.. może z wyjątkiem ciężkich ćwiczeń których Pan doktor zabronił przez minmum tydzień. Jeśli ktos ma podobny problem nie zwlekajcie ! W mojej opini zarowno salon jak i lekarz Pan Szymon to najlepszy wybor, profesjonalne podejście do pacjenta i fachowa opieka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko nie pozwól się kroić. Ja własnie miałam skierowanie na wycięcie żylaka chirurgicznie i spanikowałam jak się naczytałam z czym to się wiąże. tak długo szukałam że trafiłam na doktora Rybaka i jego parę wodną. Jestem już po zabiegu. I cieszę się że nie zdecydowałam się na operacje. Zobacz sobie film o parze jest tam na jego stronie. Dokładnie tak zabieg wyglądał jak tam opisują. http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/flebologia/leczenie-zylakow-para-wodna/ Za doktora ręczę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żylaki wyleczyłam fotelem do masażu ostatecznie od Prowellnes . Poleciła mi kosmetyczna podobne rozwiązanie i ta marka ma moim zdaniem po analizach największy stosunek ceny do jakości. Jakieś pół roku zajęło leczenie, ale i tak masaże to dla mnie teraz rutyna. Doradzam, żeby jednak masować się co 2, czy nawet co 3 dzień, bo wtedy ciało idealnie się regeneruje. Masaż intensywny też trochę męczy, trzeba się do tego przyzwyczaić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

U mnie na szczęście na nogach były tylko pajączki, ale nogi po cały, dniu pracy miałam spuchnięte. Mi pomagają tabletki maxi3vena, biorę systematycznie każdego dnia i poprawa jest duża, w zasadzie w tej chwili nie mam już tych wcześniejszych objawów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja znajoma taką operację żylaków miała wykonywaną w tym miejscu http://www.cm-klara.pl/ w Częstochowie i wiem, ze była bardzo zadowolona, ponieważ zajęto się nią na odpowiednim poziomie, no i przede wszystkim nie czekała w ogromnych kolejkach. Zabieg odbył się tak, jak zaplanowano, bez żadnych komplikacji. Szybko wróciła do pełnej sprawności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Praxis ko szalin.przy dworcu pkp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma co zwlekać z operacją naprawdę. Miałam jakiś czas temu robioną przy zaawansowanych żylakach i dobrze wspominam. Zgodnie z zaleceniami lekarza nosiłam potem pończochy uciskowe https://venoflex.pl/ po upływie czasu przeszłam profilaktycznie już na takie z mniejszym stopniem nacisku. Żeby żylaki już nie wróciły. Z venoflex jakościowo super mają produkty, trwałe, można sobie dopasować do płci, pory roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Varicorin to unikatowa i bogata formuła składników odżywczych, które wspomagają prawidłowe działanie naczyń krwionośnych oraz eliminują uczucie ciężkości nóg. Suplement rekomendowany jest w szczególności kobietom, które borykają się z problemem żylaków oraz pękających naczynek.

Varicorin pozwala skutecznie walczyć z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg. Suplement wspomaga krążenie, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukuje obrzęki. Varicorin dba także o układ krwionośny, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz wspiera pracę serca. Wielopłaszczyznowe działanie suplementu sprawia, że kierowany jest on do szerokiego grona odbiorców. To jedyny tego typu produkt na rynku oferujący bogaty skład i gwarantujący wysoką skuteczność.Link do strony https://nplink.net/0o7mYXl0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robiłem zabieg w Jantarze u dr Zielińskiego polecam mistrz świata wspaniały człowiek i lekarz diamentowe rece
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja robiłem w proctomed - polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyznam, że długo się zbierałam do wyleczenia żylaków, głównie ze względów estetycznych, bo aż tak mnie nie bolały. Trafiłam pod opiekę Artura Kućmy i zaskoczyła mnie mało inwazyjna forma zabiegu. Nic nie czułam dosłownie. Żylaków nie widać obecnie i pierwszy raz od lat wyjdę w tym roku na plażę. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Dr Janeczko http://klinikajaneczko.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

osobiście bardzo jestem zadowolona z zabiegu ScleroSafe w Poradni Flebologicznej w Gdyni (dr Borecka Sobczak). Wcześniej, w innym gabinecie, miałam ostrzykiwane żylaki (skleroterapia). Raz pojawiło się w jednym miejscu coś w rodzaju wybroczyny, stwardnienia. Okazało się, że powstał zakrzep, który lekarz musiał nakłuć i wycisnąć. Było to bardzo nieprzyjemne, bolesne. Ponadto przebarwienie na skórze utrzymywało się przez kilka miesięcy. Przy zabiegu ScleroSafe krew jest odsysana z żyły. Owszem, zapłaciłam więcej, ale naprawdę nie żałuję! Po kilku dniach ani śladu po żylaku! No i nie mam przebarwień!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A stosujesz produkty uciskowe mnie moj lekarz polecił bo ponoć lubią zylaki wracać, kupuje w sklepie internetowym, polecam serdecznie pomogli mi dobrać proddtukty efekt jest super na razie http://www.nazylaki.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poleca dr Borecka z Gdańska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam pania dr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zanim operacja spróbuj hirudoterapii http://akupunkturapokrywka.pl/hirudoterapia/ . Może brzmieć jak jakaś szarlataneria, ale poważnie, spróbuj, co Ci szkodzi? A zobaczysz jakie to efekty może dać. Sprawdzone na sobie. : )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto udać się do lekarza flebologa z żylakami https://flebologiaestetyczna.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba skonsultować i taki zabieg zrobić, pomagają też produkty kompresyjne, ja kupuje na Internecie http://www.nazylaki.pl fajnie panie doradzają, powiedzą jak się zmierzyć, ale zabieg to już mega ulga, naprawdę warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po pierwsze ruch aby nie było zastoju krwi w żyłach i w czasie odpoczynku nogi w górę. Maść i nalewka z kwiatów oraz owoców kasztana, nalewką nacierac i pić 10 kropli 2xfziennie, jeść kaszę gryczaną bo zawarty w niej krzem wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych..

Dobrze bedzie rownież kupić sobie jakies dobre zioła na uczucie ciężkich nóg https://kredensziolowy.pl/produkt/venoherbs/ Świetny skład ma mieszanka Venoherbs.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://artvein.pl/ doktór Zając
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie pomogła metoda, jaką jest usuwanie żylaków za pomocą skleroterapii http://www.dopplerinstytut.pl/diagnostyka/skleroterapia.html - warto moim zdaniem zaznajomić się z tematem jeśli borykacie się z tym nieprzyjemnych schorzeniem. Ja zabieg wykonałam w Warszawie w Instytucie Dopplera, pod okiem dr Łukasza Palucha. Kontakt dostałam z polecenia od przyjaciółki, która także tam usuwała żylaki. Jestem bardzo zadowolona i przede wszystkim pozbyłam się tego problemu, miejmy nadzieje na długi czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najpierw trzeba usg dopler potem wizyta u flebologa ja byłam rok temu robiłam laser plus skleroterapie i teraz mogę nosić sukienki znowu robiłam w Lassai Medical Clinic i jestem bardzo zadowolona warto zamiast iść się ciąć do szpitala, koleżanka miała w szpitalu i teraz boli ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Problem z utrzymaniem erekcji (196 odpowiedzi)

Witam Mam 45 lat. Od jakiegoś czasu mam spore problemy z utrzymaniem erekcji. Na początku...

osteoporoza (10 odpowiedzi)

gdzie najlepiej zrobic badanie osteoporozy wraz z porada lekarska w Trojmiescie

Dobry Dentysta w Gdańsku na NFZ prosze o pomoc! (34 odpowiedzi)

Witam, szukam dobrego dentysty w Gdańsku na NFZ

do góry