Widok

osteoporoza

gdzie najlepiej zrobic badanie osteoporozy wraz z porada lekarska w Trojmiescie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy najlepiej, ale np. w budynku Solidarności w Gdańsku można zrobić badanie gęstości kości, które potem zinterpretuje p. doktor z prywatnego gabinetu na Malczewskiego (mają umowę).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Badałam się i Leczyłam się na Malczewskiego na osteoporozę i niestety bez rezultatu. Jeśli chodzi o tą placówkę to w środowisku lekarskim niestety opinia jest jest, mówiąc delikatnie nie najlepsza. Interpretacja wyniku jest zła - słowa mojego reumatologa. Zaś leczenie prowadzone zgodnie z wiedza sprzed 20 lat. Ja osobiście nie polecam.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Małgorzata czy Krystyna jesteś???? oj nieładnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobry aparat mają w przychodni na Morenie . Przyjmuje tez tam reumatolog, który oceni wynik badania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście polecam Gabinety Lekarskie Osteoporosis jeśli chodzi o diagnostykę i leczenie osteoporozy. Przyjmują tam dwaj wg mnie świetni doktorzy (pomogli mnie i mojej Matce oraz koleżance od ktorej dostałam namiary). Dr Rawski, świetny radiodiagnosta oraz Dr Górski, z kolei świetny specjalista leczący osteoporozę. Wcześniej pracowali w Centrum Medycznym koło stadionu, a obecnie obok Uniwersyetu Medycznego, na Skłodowskiej-Curie 5.
Wcześniej leczyłam sie na Malczewskiego kilka lat z Mamą i niestety bez powodzenia. Dopiero wyżej wspomniani specjaliści mi pomogli. Jeśli osteoporoza to tylko tam - Gabinety Lekarskie Osteoporosis.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sopocki Szpital Reumatoogiczny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytałam, że wczesne wykrycie osteoporozy może zapobiec poważnym złamaniom. Seniorzy zazwyczaj doznają poważnych złamań, które kończą się w szpitalu. A wciąż niewiele gabinetów w Polsce posiada nowoczesne oprogramowanie. Takie jak to https://alstor.pl/medycyna/qct-pro/ . Technologia ta umożliwi wczesne wykrycie osteoporozy, bo szybko i precyzyjnie lekarz może zbadać gęstość kości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zioła, mieszanka: skrzyp, rdest i poziewnik przez jakiś czas (ja najpierw zaparzałam i piłam, a następnie zalewałam wrzątkiem i jeszcze gotowałam, bo krzemionka z różnych ziół różnie rozpuszczają się w wodzie). Chodzi o zioła krzemionkowe (mogą być też inne). Do tego korzeń łopianu - wywar. Korzeń żywokostu, na skórę i wewnętrznie (tu z przerwami). Uważać na ćwiczenia, ja po takich grupowych zleconych przez lekarza o mały włos uniknęłam wymiany panewki biodrowej - wtedy brałam preparaty apteczne, które tylko szkodziły). Warto też zadbać o odkwaszenie organizmu, żeby proces leczniczy mógł przebiegać pomyślnie. Zrezygnować z białego pieczywa ze sklepu (mąki są ze szkodliwymi dodatkami), kupować mąkę z młyna i samodzielnie piec różne produkty. Jeść dużo kasz, strączkowych, warzyw i owoców, za to zrezygnować z mięsa i produktów mlecznych. Jedynie warto spożywać twaróg wg zaleceń dr Budwig. Miksuje się dobry twaróg (kostka albo klinek ekologiczny) z olejem lnianym budwigowym i w takiej postaci je się, na przykład z pieczywem (to ważny element diety). Zaleca też picie świeżo wyciskanych soków (marchew, jabłko, burak, warzywa korzeniowe, seler naciowy). Właściwie to zaczęłam od ziół, później doszła kuracja z twarogiem (twaróg z olejem lnianym budwigowym jadłam przez jakieś 2 lata, tak mi smakował). W międzyczasie wyciskarka wolnoobrotowa i soki - też przez około pół roku.

Dobrą opcją jest równiez oddanie się w ręce lekarzy https://www.sanatoriaslowacki.pl/terma-slowacki/pl/co-leczymy Daję namiar na sanatorium, które specjalizuje się w leczeniu osteoporozy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto jest jeszcze napisać, ze istnieją badania sugerujące, że suplementacja beta-alaniny (składnika karnozyny https://karnozyna.com/ ) może mieć korzystny wpływ na zdolność mięśniową i wydolność fizyczną. Silne mięśnie i aktywność fizyczna mogą z kolei wspomagać zdrowie kostne.

Ważne jest jednak zauważenie, że kwestie związane z osteoporozą są zazwyczaj złożone i wieloczynnikowe. Właściwa dieta, regularna aktywność fizyczna, odpowiednia podaż witaminy D i wapnia są kluczowe dla utrzymania zdrowych kości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ? (38 odpowiedzi)

jak w tytule Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ? stosowałam już chyba wszystko...

Kontuzja kolana - poszukuję doświadczonego fizjoterapeuty. POMÓŻCIE!!! (28 odpowiedzi)

Witam, bardzo proszę o pomoc. Trzy mies. temu doznałam kontuzji kolana z uszkodzeniem...

Żele intymne (12 odpowiedzi)

Hej dziewczyny. Jak to jest z tymi wszystkimi zelami intymnymi? Mianowicie chciałabym sobie kupić...

do góry