Widok

pępowina przy szyi dziecka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny jestem w 35tc i mialam dzisiaj usg - pępowina jest przy szyi dziecka, przepływy prawidłowe. Lekarz powiedział, że tak jest w co 3-ciej ciąży i ma się nie martwić. I że to jest informacja dla położnej przy porodzie. Ale ja się oczywiście martwię, najchętniej to bym już ją wyciągnęła przez cesarkę. Wiecie coś na ten temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli przepływy są ok i KTG też ok nie ma potrzeby wykonywania CC. Przy SN położna bez problemu odwinie pępowinę jak wyłoni się główka :) Nie martw się wszystko będzie ok :)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje maluchy też były poowijane w pępowinę wokół szyi. położna bez problemu ją odwinęła. u kilku koleżanek również tak było, więc bez obaw, cc nie będzie potrzebne;) i nie zamartwiaj się na zapas;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie też synek był obwinięty wokół szyi ( i jeszcze ta pępowina przytrzymywała rączkę przy główce) i bez problemu urodziłam naturalnie i z małym wszytsko super! Także spokojnie i powodzenia!!
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxskjobi0zib54.png
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z ciekawości zapytam- USG robił dr Doering?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może mnie zlinczujecie, ale ja bym nie ryzykowała. Poczekałabym do 37/38 tc i zrobiła wszystko zeby mieć cc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zazwyczaj o CC decyduje lekarz nie rodząca.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardziej byś zaszkodziła wyciągając teraz niż czekając do porodu naturalnego.

Moja też się urodziła owinięta pępowiną - zero problemów..

Poza tym jeszcze jest duża szansa, że się odkręci - koleżanka podobnie bardzo tym się martwiła, chciała cesarkę - a jak doszło już do porodu to okazało się, że dziecko nie jest już owinięte.

Najczęściej lekarze na USG nie informują o tym pacjentek, aby się nie stresowały niepotrzebnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki dziewczyny, troche juz mi lepiej. Wolalabym tego nie wiedziec. Nie drDoering, ja jestem zadowolona z mojego gin., ale okrecona pepowina niebrzmi zbyt przyjemnie. Jeszcze raz dzieki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyna, która rodziła ze mną miała córeczkę która pępowinę miała wokół szyi owiniętą dwa razi i chyba ze trzy wokół tułowia, urodziła naturalnie i z małą wszystko w jak najlepszym porządku. Dostała 10 punków. Położna była zdziwiona, że ma taką długą pępowinę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie martw się na zapas. Mój drugi syn urodził się z pepowiną 3-krotnie owiniętą wokół szyi. Rodziłam naturalnie, wszystko ok. Syn zdrowy, dostał 10/10.

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moj syn tez urodził się 2 x owiniety pepowioną wokół szyi - nie było problemów podobno tak jest baardzo często - jak wyjdzie główka położna zaraz zdejmuje pępowinę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja siostra też była dwukrotnie owinięta pępowiną wokół szyi z dwoma supłami... i ma się dobrze... a jak to było w tamtych czasach - wyszło to dopiero przy porodzie...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też się urodziłam z pępowiną dwa razy owiniętą wokół szyi.
Podobno lekarze obecni przy porodzie mówili mamie że jest dziewczynka, mimo że byłam dopiero główką na tym świecie, takie ładne korale miałam heh:)
A na poważnie przed porodem bedziesz miała wykonywane usg. Jeśli lekarz stwierdzi że pępowina owinięta wokół szyi Twojego dziecka może mu zagrażac, napewno wykona cc, chociaż myśle że nie bedzie takiej potrzeby. Będzie dobrze- głowa do góry i lekkiego porodu:)
Powodzonka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

Co na uspokojenie przed egzaminem na prawo jazdy? (68 odpowiedzi)

Proszę o polecenie, jakiś tabletek uspokajających, ale nie usypiajacych. Będę baaaardzo wdzięczna :)

Co na prezent dla babci na 80lat?? (38 odpowiedzi)

dajcie jakies pomysly na 80 ur dla babci, max do 100zl.

do góry