Widok

pierwszenstwo na Tuchomskiej po wylaniu asfaltu

Witajcie. Chcialbym sie upewnic czy w obecnej sytuacji, w strefie skrzyzowan rownorzednych w rejonie ul. Tuchomskiej jest tak (juz po wylaniu asfaltu):
1) przecięcie się Tuchomska/Wodnika - nie jest skrzyzowaniem rownorzednym (nie jest spelniony warunek skrzyzowania wg. ustawy PRD
2) przecięcie się Tuchomska/Rubinowa - jest to skrzyzowanie rownorzedne

Czy jest tak jak napisalem, jak uwazacie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właśnie to jest bardzo ciekawe ze jedne ulice należą do strefy inne nie. I tak sobie myślę jak można tak dezorganizować ruch. To teraz jak taka decyzja została podjęta o strefie skrzyżowań równorzędnych to przy wjeździe do Banina powinna stać tablica z wykazem ulic dla każdego kierowcy (to przecież nie tylko mieszkańcy Banina) jak ma się poruszać po Baninie. Jaki absurd.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wypadało by zadać pytanie co za d**il stawia strefę skrzyżowań, skoro np na rolniczej praktycznie brak skrzyżowań bo w większości drogi polne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na Rolniczej ze dwie sie znajdą :) reszta już nie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję poczytać kodeks ruchu drogowego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kierowcy z warmińsko-mazurskiego i podlaskiego znowu mają problem, ja pier...co za ludzie, to nie ludzie to tępe dzidy...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Odezwał się pewnie "mistrz" kierownicy w GKA. Świetnie tak oceniać ludzi po rejestracji, co? To ja powiem, że ludzie mający problem z innymi rejestracjami niż swoja "to nie ludzie to tępe dzidy..."
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

d**il
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a na drodze polnej nie obowiązują cię przepisy? masakra
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od kiedy zmieniły się przepisy odnośnie skrzyżowań??? Wjazd z polnej na utwardzoną jest traktowany jak włączanie się do ruchu!!! Jak uważasz inaczej to już jest wyłącznie twój problem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przepisy się nie zmieniły, chodzi tylko o to, że ul. Polna jest utwardzona. Tak samo jak na dniach będą zrobione ul. Mazurska, Zdrojowa i Wodnika itd.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja pisałem odnośnie sytuacji na ul. Rolniczej.

Ok myślałem, że chodzi o ul. Polną ;) Zwracam honory ;)

Droga twarda w przepisach jest droga z nawierzchni bitumiczne, płyty drogowe, kostka itp. jest drogą tej samej kategorii

Pod szkołą jest wesoło... ta idąca na szkolny parking - boczna od Północnej - jest zdaje się drogą wewnętrzną. I w związku z tym wjeżdżając na Północną trzeba wszystkim ustąpić!
Ze szkolnego parkingu na Tuchomską - tak samo. Bo zdaje się, że droga wewnętrzna kończy się tuż przed Tuchomską.
Skrzyżowanie pod Żabką/Pięknym domem - równorzędne... o czym niektórzy jadący z dołu nie wiedzą.

Po gorszej stronie Banina też równorzędne, ale np. Rolnicza-Wspólna nie, bo Wspólna nieutwardzona od strony Rolniczej. Już Wspólna-Księżycowa tak... i takie ładne nie przepuszczające ogrodzenie domu na rogu... nie trudno o wypadek.

Pszenna... i wyjazd z kurników? Niektóre są równorzędne a inne jako wyjazd ze strefy zamieszkania już nie...
Generalnie burdel na 4 kółkach...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak to w gminie Żukowo, wszystko postawione na głowie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie zmieni się nic, yomby/asfalt to jest utwardzenie drogi, wciąż mają ten sam status.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

do tego strefa jest jasno oznaczona, czyli jeżeli wjeżdżasz w takową to trzeba zwolnić bo i prędkość jest zmniejszona i uważać na swoja prawą, cel ma to taki że każdy kto dojeżdża do skrzyżowania zwalnia nawet jak ma pierwszeństwo i obserwuje wszystko a nie gębulec w smartfonie albo zaćma i ja jadę bo asfalt, tam gdzie droga jest wewnętrzna można u zbiegu ulic zauważyć charakterystyczną prostokątną tablice więc jeżeli nie jesteś stąd i upewniony do końca zwolnij jeszcze bardziej a nawet przepuść jak to ładna pani, wszędzie zdążymy na tamten świat nieodwołalnie też...do tego lusterka ustawić i skręcając w prawo nawet na zielonym spojrzeć w prawe czy nikt na rowerze nie jedzie, najlepiej dojeżdżając już obserwować całość skrzyżowania a nie tylko jadę bo jadę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

a wiecie co zrobiono na Saturna? Saturna to droga gruntowa, ustawa mowi o wlaczaniu sie do ruchu na droge twarda (na Tuchomska).
Dzis rano patrze i przed wjazdem stoi znak ostrzegawczy, skrzyzowanie rownorzedne. Blad gminy? Ustawa jest wyzej i jasno mowi co to jest skrzyzowanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niezależnie od tego jaki stoi znak, jeżeli droga gruntowa krzyżuje się z utwardzoną, nie jest z nią równorzędna. Znak informujący o skrzyżowaniu równorzędnym jest znakiem informacyjnym a nie nakazowym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

no to poczytaj co to jest droga utwardzona wystarczy że z jednego jej końca jest 20 mb płyty,kamienia kostki czegokolwiek i jest utwardzona więc radzę zwolnić i uważać a nie mędrkować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie wystarczy, żeby droga była utwardzona z jednej strony, ma być utwardzona tam gdzie łączy się z inną żeby była równorzędną. Jak niby kierowca ma obejrzeć drugi koniec drogi?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

ma znak ten niby niepotrzebny...bo zimą to jak oglądać nawet ten kawałek od swojej strony jak nie odśnieżony np? Po za tym żeby obejrzeć nawet latem to trzeba zwolnić i wręcz się zatrzymać chyba że potem na pamięć i znowu ja jadę główniejszą.

Jak nie masz pewności czy jest to skrzyżowanie czy nie, możesz przepuścić każdego i nie spadnie Ci korona z głowy. Ustawienie znaku przy przecięciu drogi utwardzonej z gruntową nie decyduje o powstaniu skrzyżowania. Ustawa jest nadrzędna nad znakiem. Jeżeli znak jest ustawiony tak, że wprowadza prowadzących pojazdy w błąd, należy to zgłosić zarządcy drogi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

to nie ty decydujesz co jest zgodne z ustawą bo jej nigdy całej nie zgłębiłeś i nawet gdyby to i tak bys nie zrozumiał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

oczywiście że nie ja decyduję o tym co jest zgodne z ustawą. Ustawę Prawo o Ruchu Drogowym znam bardzo dobrze, łącznie z ostatnimi zmianami np. dot. nowych znaków drogowych. Nie jestem specjalistą od prawodawstwa, więc tę konkretną sytuację skonsultowałem ze znajomymi, instruktorem nauki jazdy i policjantem ruchu drogowego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jak spadjie snieg to jak obejrzy

To jest dopiero masakra co napisałeś -potem jest wysyp ekspertów co twierdzą że jak na jednym końcu jest utwardzona np Wspólna /Ksieżycowa to skrzyżowanie Wspólna /Rolnicz tez jest ....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

oj boj, jesteś zabawny jak nasi strażacy, to była dygresyjka ala polskie realia, jak chcesz znaleźć takie opinie biegłych to nie będzie to problem, więc doczytaj do końca i dla własnego bezpieczeństwa zacznijcie jeździć jak ludzie myślący.
Dojeżdżając do skrzyżowania nieoznaczonego wysiadaj i dokonuj oceny czy droga jest utwardzona z twojej prawej czy nie ;-) jeżeli widzisz znak po prostu zachowaj się zgodnie do tego co sugeruje, chyba że inny żółty trójkąt typu ustąp pierwszeństwa też cię nie obowiązuje ekspercie i interpretatorze kodeksu ruchu i chuchu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja zabawny Ty tragiczny......jeśli jadę droga np z płyt czyli np ul Rolniczą i dojeżdżam do skrzyżowania z ul Wpólna to widząc że ul Wspólna jest droga gruntowa krzyżującą się z Rolniczą utwardzoną płytami wiem że mam na tym skrzyżowaniu pierszeństwo bo rozpatruję skrzyżowanie Rolnicza/Wspólna . Sprawa wygląda inaczej na skrzyżowaniu Wspólna /Księżycowa bo tam krzyżują się drogi utwardzone i spełniają warunek że są utwardzone na odcinku 20 m (oczywiście w obrębie skrzyżowania Księżycowa/Wspólna. Masz prawo jazdy czy Paszport Polsatu?
I od razu napiszę -tak specjalnie zatrzymałem się kiedyś przy patrolu drogówki i zapytałem Policjantów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

mowa tu o znaku ostrzegawczym

powinni jak w USA zrobić i koniec problemu, na wszystkich wioskach czy osiedlach podmiejskich typu Banino, wszyscy dojeżdżający do skrzyżowania mają STOP i bez względu na rodzaj drogi czy asfalt czy pięć kamieni z drugiej strony reguła prawej i tak opuszczamy skrzyżowanie skończyła by się szybka i bezpieczna jazda lopezów i lopezek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

informacyjne sa niebieskie. Dlatego o strefie są na niebieskim tle, bo są informujące, gdyż i bez tego obowiązuje identyczna zasada pierwszeństw. Nastomiast dostawienie znaku przed gruntową moim zdaniem własnie gruntową wyrównuje do statusu bocznych, gdyż znak "nadpisuje" przepisy. Tak samo działają znaki ustępu przed rondem - inaczej na rondzie trzeba by ustępować wjeżdzającym, bo to też skrzyżowanie równorzędne w tej sytuacji.

W obu więc przypadkach żółty znak mówi o zmianie względem przepisów ruchu drogowego i jeśli na Saturna stoi "X" na żółtym trójkącie, to Saturna staje się równorzędną nawet z piaskiem - po to własnie jest ten znak.

ale jest to sprzeczne z ustawa prawo o ruchu drogowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

W gminie Żukowo wszystko jest możliwe!

W wyjątkowych sytuacjach znak ten stosujemy:
- w obszarze zabudowanym ze względu na bezpieczeństwo ruchu,
- przed skrzyżowaniem dróg gruntowych ze względu na natężenie i strukturę ruchu,
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

no i pozamiatane, ale baniński nadzór ruchu z iławy się nie zgadza!

Tzn? Dla ciebie jasne? To poszedl z forum.

Kto wymyślił te znaki X może zachfile będą Y co za bez mózgowe pracują na tych dzialach

Czy droga utwardzona musi się łączyć bezpośrednio z ul.Tuchomska żeby było skrzyżowanie równorzędne, bo np. na ul. Bursztynowej zostawili odcinek bez płyt nie wiadomo dlaczego?

zobacz art. 2 ustawy PRD.

A konkluzja z tego wszystkiego jest taka żeby jeździć po takiej metropolii jak Banino trzeba najpierw doktorat z dróg gruntowych zrobić
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Asfalt jest a chodnik będzie?

niestety nie bedzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ktoś jest tępy to i doktorat z dróg gruntowych nie pomoże :)

Jak wjedzie w ciebie taki tępy na drodze to nawet przy twojej mądrości ubezpieczyciel wypłaci ci tylko figę z makiem jesli znajdzie jakakolwiek watpliwosc dot. przepisow i interpretacji.

ja sie pytam, jak auto wlaczajace sie z drogi gruntowej ma pierwszenstwo przede mna kiedy to ja jade po drodze twardej (asfalt).
Przypomniec nalezy ze droga gruntowa nie tworzy skrzyzowania z def. ustawy prawo o ruchu drogowym. Trzeba chyba policje poprosic o zaopiniowanie tego cyrku.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Policja nie jest od opiniowania Tokio od egzekwowania przepisów. Taki komentarz usłyszałem.

Ty się pytasz ,ja się pytam a zawsze znajdzie się bystrzak co uważa że jak gdzieś tam drugi koniec tej gruntówki jest utwardzony przy innym skrzyżowaniu to on ma pierwszeństwo........na tym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym
Art. 2) droga twarda - drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi

Oznacza to że krzyżujące się drogi są równorzędne jeśli w miejscu skrzyżowania są wykonane z nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość ich nawierzchni przekracza 20 m

niektóre drogi przy ul. Tuchomskiej nie maja takich nawierzchni a są jako skrzyżowania równorzędne?

Tak

Nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bo już namalowali a dopiero będą kłaść plyty

Głupie ograniczone wießniaki z Nol i Nil i Nsz ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

milcz psie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

To jest dopiero poziomy dysputy!

Wszyscy jesteście u Facetki!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Osiedle pod lasem (63 odpowiedzi)

Witam, Choć osiedle podlega pod Barniewice, zapytam tutaj bo tam to forum raczej nie żyje....

Misie tulisue (4 odpowiedzi)

Witam czy ktos moze poszielic sie opinia na temat punktu przedszkolnego Misie Tulisie w Banininie

Fundusz sołecki 2021 (26 odpowiedzi)

Witam odnośnie wniosku Radnych na rok 2021. Wstyd czemu we wniosku są projekty budowlane, które...

do góry