Widok

pierwszenstwo na Tuchomskiej po wylaniu asfaltu

Witajcie. Chcialbym sie upewnic czy w obecnej sytuacji, w strefie skrzyzowan rownorzednych w rejonie ul. Tuchomskiej jest tak (juz po wylaniu asfaltu):
1) przecięcie się Tuchomska/Wodnika - nie jest skrzyzowaniem rownorzednym (nie jest spelniony warunek skrzyzowania wg. ustawy PRD
2) przecięcie się Tuchomska/Rubinowa - jest to skrzyzowanie rownorzedne

Czy jest tak jak napisalem, jak uwazacie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właśnie to jest bardzo ciekawe ze jedne ulice należą do strefy inne nie. I tak sobie myślę jak można tak dezorganizować ruch. To teraz jak taka decyzja została podjęta o strefie skrzyżowań równorzędnych to przy wjeździe do Banina powinna stać tablica z wykazem ulic dla każdego kierowcy (to przecież nie tylko mieszkańcy Banina) jak ma się poruszać po Baninie. Jaki absurd.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wypadało by zadać pytanie co za d**il stawia strefę skrzyżowań, skoro np na rolniczej praktycznie brak skrzyżowań bo w większości drogi polne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na Rolniczej ze dwie sie znajdą :) reszta już nie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję poczytać kodeks ruchu drogowego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kierowcy z warmińsko-mazurskiego i podlaskiego znowu mają problem, ja pier...co za ludzie, to nie ludzie to tępe dzidy...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Odezwał się pewnie "mistrz" kierownicy w GKA. Świetnie tak oceniać ludzi po rejestracji, co? To ja powiem, że ludzie mający problem z innymi rejestracjami niż swoja "to nie ludzie to tępe dzidy..."
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

d**il
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a na drodze polnej nie obowiązują cię przepisy? masakra
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od kiedy zmieniły się przepisy odnośnie skrzyżowań??? Wjazd z polnej na utwardzoną jest traktowany jak włączanie się do ruchu!!! Jak uważasz inaczej to już jest wyłącznie twój problem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przepisy się nie zmieniły, chodzi tylko o to, że ul. Polna jest utwardzona. Tak samo jak na dniach będą zrobione ul. Mazurska, Zdrojowa i Wodnika itd.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja pisałem odnośnie sytuacji na ul. Rolniczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok myślałem, że chodzi o ul. Polną ;) Zwracam honory ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga twarda w przepisach jest droga z nawierzchni bitumiczne, płyty drogowe, kostka itp. jest drogą tej samej kategorii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pod szkołą jest wesoło... ta idąca na szkolny parking - boczna od Północnej - jest zdaje się drogą wewnętrzną. I w związku z tym wjeżdżając na Północną trzeba wszystkim ustąpić!
Ze szkolnego parkingu na Tuchomską - tak samo. Bo zdaje się, że droga wewnętrzna kończy się tuż przed Tuchomską.
Skrzyżowanie pod Żabką/Pięknym domem - równorzędne... o czym niektórzy jadący z dołu nie wiedzą.

Po gorszej stronie Banina też równorzędne, ale np. Rolnicza-Wspólna nie, bo Wspólna nieutwardzona od strony Rolniczej. Już Wspólna-Księżycowa tak... i takie ładne nie przepuszczające ogrodzenie domu na rogu... nie trudno o wypadek.

Pszenna... i wyjazd z kurników? Niektóre są równorzędne a inne jako wyjazd ze strefy zamieszkania już nie...
Generalnie burdel na 4 kółkach...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak to w gminie Żukowo, wszystko postawione na głowie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie zmieni się nic, yomby/asfalt to jest utwardzenie drogi, wciąż mają ten sam status.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

do tego strefa jest jasno oznaczona, czyli jeżeli wjeżdżasz w takową to trzeba zwolnić bo i prędkość jest zmniejszona i uważać na swoja prawą, cel ma to taki że każdy kto dojeżdża do skrzyżowania zwalnia nawet jak ma pierwszeństwo i obserwuje wszystko a nie gębulec w smartfonie albo zaćma i ja jadę bo asfalt, tam gdzie droga jest wewnętrzna można u zbiegu ulic zauważyć charakterystyczną prostokątną tablice więc jeżeli nie jesteś stąd i upewniony do końca zwolnij jeszcze bardziej a nawet przepuść jak to ładna pani, wszędzie zdążymy na tamten świat nieodwołalnie też...do tego lusterka ustawić i skręcając w prawo nawet na zielonym spojrzeć w prawe czy nikt na rowerze nie jedzie, najlepiej dojeżdżając już obserwować całość skrzyżowania a nie tylko jadę bo jadę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

a wiecie co zrobiono na Saturna? Saturna to droga gruntowa, ustawa mowi o wlaczaniu sie do ruchu na droge twarda (na Tuchomska).
Dzis rano patrze i przed wjazdem stoi znak ostrzegawczy, skrzyzowanie rownorzedne. Blad gminy? Ustawa jest wyzej i jasno mowi co to jest skrzyzowanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niezależnie od tego jaki stoi znak, jeżeli droga gruntowa krzyżuje się z utwardzoną, nie jest z nią równorzędna. Znak informujący o skrzyżowaniu równorzędnym jest znakiem informacyjnym a nie nakazowym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

no to poczytaj co to jest droga utwardzona wystarczy że z jednego jej końca jest 20 mb płyty,kamienia kostki czegokolwiek i jest utwardzona więc radzę zwolnić i uważać a nie mędrkować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie wystarczy, żeby droga była utwardzona z jednej strony, ma być utwardzona tam gdzie łączy się z inną żeby była równorzędną. Jak niby kierowca ma obejrzeć drugi koniec drogi?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

ma znak ten niby niepotrzebny...bo zimą to jak oglądać nawet ten kawałek od swojej strony jak nie odśnieżony np? Po za tym żeby obejrzeć nawet latem to trzeba zwolnić i wręcz się zatrzymać chyba że potem na pamięć i znowu ja jadę główniejszą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak nie masz pewności czy jest to skrzyżowanie czy nie, możesz przepuścić każdego i nie spadnie Ci korona z głowy. Ustawienie znaku przy przecięciu drogi utwardzonej z gruntową nie decyduje o powstaniu skrzyżowania. Ustawa jest nadrzędna nad znakiem. Jeżeli znak jest ustawiony tak, że wprowadza prowadzących pojazdy w błąd, należy to zgłosić zarządcy drogi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

to nie ty decydujesz co jest zgodne z ustawą bo jej nigdy całej nie zgłębiłeś i nawet gdyby to i tak bys nie zrozumiał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

oczywiście że nie ja decyduję o tym co jest zgodne z ustawą. Ustawę Prawo o Ruchu Drogowym znam bardzo dobrze, łącznie z ostatnimi zmianami np. dot. nowych znaków drogowych. Nie jestem specjalistą od prawodawstwa, więc tę konkretną sytuację skonsultowałem ze znajomymi, instruktorem nauki jazdy i policjantem ruchu drogowego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jak spadjie snieg to jak obejrzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest dopiero masakra co napisałeś -potem jest wysyp ekspertów co twierdzą że jak na jednym końcu jest utwardzona np Wspólna /Ksieżycowa to skrzyżowanie Wspólna /Rolnicz tez jest ....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

oj boj, jesteś zabawny jak nasi strażacy, to była dygresyjka ala polskie realia, jak chcesz znaleźć takie opinie biegłych to nie będzie to problem, więc doczytaj do końca i dla własnego bezpieczeństwa zacznijcie jeździć jak ludzie myślący.
Dojeżdżając do skrzyżowania nieoznaczonego wysiadaj i dokonuj oceny czy droga jest utwardzona z twojej prawej czy nie ;-) jeżeli widzisz znak po prostu zachowaj się zgodnie do tego co sugeruje, chyba że inny żółty trójkąt typu ustąp pierwszeństwa też cię nie obowiązuje ekspercie i interpretatorze kodeksu ruchu i chuchu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja zabawny Ty tragiczny......jeśli jadę droga np z płyt czyli np ul Rolniczą i dojeżdżam do skrzyżowania z ul Wpólna to widząc że ul Wspólna jest droga gruntowa krzyżującą się z Rolniczą utwardzoną płytami wiem że mam na tym skrzyżowaniu pierszeństwo bo rozpatruję skrzyżowanie Rolnicza/Wspólna . Sprawa wygląda inaczej na skrzyżowaniu Wspólna /Księżycowa bo tam krzyżują się drogi utwardzone i spełniają warunek że są utwardzone na odcinku 20 m (oczywiście w obrębie skrzyżowania Księżycowa/Wspólna. Masz prawo jazdy czy Paszport Polsatu?
I od razu napiszę -tak specjalnie zatrzymałem się kiedyś przy patrolu drogówki i zapytałem Policjantów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

mowa tu o znaku ostrzegawczym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

powinni jak w USA zrobić i koniec problemu, na wszystkich wioskach czy osiedlach podmiejskich typu Banino, wszyscy dojeżdżający do skrzyżowania mają STOP i bez względu na rodzaj drogi czy asfalt czy pięć kamieni z drugiej strony reguła prawej i tak opuszczamy skrzyżowanie skończyła by się szybka i bezpieczna jazda lopezów i lopezek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

informacyjne sa niebieskie. Dlatego o strefie są na niebieskim tle, bo są informujące, gdyż i bez tego obowiązuje identyczna zasada pierwszeństw. Nastomiast dostawienie znaku przed gruntową moim zdaniem własnie gruntową wyrównuje do statusu bocznych, gdyż znak "nadpisuje" przepisy. Tak samo działają znaki ustępu przed rondem - inaczej na rondzie trzeba by ustępować wjeżdzającym, bo to też skrzyżowanie równorzędne w tej sytuacji.

W obu więc przypadkach żółty znak mówi o zmianie względem przepisów ruchu drogowego i jeśli na Saturna stoi "X" na żółtym trójkącie, to Saturna staje się równorzędną nawet z piaskiem - po to własnie jest ten znak.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale jest to sprzeczne z ustawa prawo o ruchu drogowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

W gminie Żukowo wszystko jest możliwe!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

W wyjątkowych sytuacjach znak ten stosujemy:
- w obszarze zabudowanym ze względu na bezpieczeństwo ruchu,
- przed skrzyżowaniem dróg gruntowych ze względu na natężenie i strukturę ruchu,
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

no i pozamiatane, ale baniński nadzór ruchu z iławy się nie zgadza!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tzn? Dla ciebie jasne? To poszedl z forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kto wymyślił te znaki X może zachfile będą Y co za bez mózgowe pracują na tych dzialach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy droga utwardzona musi się łączyć bezpośrednio z ul.Tuchomska żeby było skrzyżowanie równorzędne, bo np. na ul. Bursztynowej zostawili odcinek bez płyt nie wiadomo dlaczego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zobacz art. 2 ustawy PRD.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A konkluzja z tego wszystkiego jest taka żeby jeździć po takiej metropolii jak Banino trzeba najpierw doktorat z dróg gruntowych zrobić
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Asfalt jest a chodnik będzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety nie bedzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ktoś jest tępy to i doktorat z dróg gruntowych nie pomoże :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wjedzie w ciebie taki tępy na drodze to nawet przy twojej mądrości ubezpieczyciel wypłaci ci tylko figę z makiem jesli znajdzie jakakolwiek watpliwosc dot. przepisow i interpretacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja sie pytam, jak auto wlaczajace sie z drogi gruntowej ma pierwszenstwo przede mna kiedy to ja jade po drodze twardej (asfalt).
Przypomniec nalezy ze droga gruntowa nie tworzy skrzyzowania z def. ustawy prawo o ruchu drogowym. Trzeba chyba policje poprosic o zaopiniowanie tego cyrku.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Policja nie jest od opiniowania Tokio od egzekwowania przepisów. Taki komentarz usłyszałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty się pytasz ,ja się pytam a zawsze znajdzie się bystrzak co uważa że jak gdzieś tam drugi koniec tej gruntówki jest utwardzony przy innym skrzyżowaniu to on ma pierwszeństwo........na tym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym
Art. 2) droga twarda - drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oznacza to że krzyżujące się drogi są równorzędne jeśli w miejscu skrzyżowania są wykonane z nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość ich nawierzchni przekracza 20 m
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

niektóre drogi przy ul. Tuchomskiej nie maja takich nawierzchni a są jako skrzyżowania równorzędne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bo już namalowali a dopiero będą kłaść plyty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Głupie ograniczone wießniaki z Nol i Nil i Nsz ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

milcz psie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

To jest dopiero poziomy dysputy!

Wszyscy jesteście u Facetki!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

do góry