Widok

po ktorej stronie pan mlody a po ktorej panna mloda

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
zupelnie sie zakrecilam. w kosciele patrzac od strony gosci - panna mloda po prawej pan mlody po lewej? a na sali patrzac przodem na pare mloda panna mloda po lewej a pan mlody po prawej?
image

image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
kurcze, dobre pytanie!ja myslalam ze w kosciele patrzac od strony gosci to panna młoda po lewej....moze męzatki jakies sie wypowiedza:)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
odkąd pamiętam to pan młody po lewej a po prawej pana młodego panna młoda ;)
image

image

image

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
panna młoda przy prawym ramieniu pana młodego
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pani młoda siedzi po prawej pan mlody polewej- na 100%, macie problem z glowy. Patrząc od strony gosci
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
na 99 % panna młoda po prawej, od strony gości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ksiadz ci powinien powiedziec kto po jakiej stronie w kosciele.U mnie ja bylam po prawej patrzac od strony gosci.Na sali sama ustalalam i powiem szczerze ze nie myslalam o tym dlugo,wyszlo ze patrzac z przodu ja bylam znow po prawej :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pan Młody po lewej, Panna Młoda po prawej stronie, w Kościele jak i na sali weselnej :)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie ważne gdzie, czy w kościele czy na sali, czy gdziekolwiek indziej panna młoda ZAWSZE po prawej stronie pana młodego :)

Zresztą nie dotyczy to tylko ślubów, ale powinno być tak zawsze gdzie występuje się oficjalnie w parze :)
[url=http://www.waszslub.pl]image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
nas ksiadz uswiadamial,ze po prawej stronie panna mloda jesli idzie do oltarza a narzeczonym.
Jak idzie z ojcem to jest po lewej stronie ojca.
W ten sposob, ojciec oddaje jej reke narzeczonemu.
Niby to logiczne-ale jakos mi to dziwnie.

Malo tego, ogladajac kilka filmow ze slubow (polskich slubow) - ogladalam je celowo pod tym tylko katem - polowa dziewczyn szla po lewej rece swojego ojca, a polowa po prawej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze, ale ja sierota jestem! ja patrzyłam od strony gosci ale do tyłu jak sie stoi w drzwiach kosciola:D
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak myslalam, dzieki bardzo
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak to mówią - "prawa ręka dla wszystkich, lewa dla jednego" W myśl tej zasady mężczyzna zawsze po lewej stronie partnerki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Kiki0 - piękne powiedzenie

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tam stałam polewej stronie mojego narzeczonego, a to dlatego , że to ja jestem głową rodziny, a on jest moja prawą ręką, a poza tym stałam od serca mojego ukochanego :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
poza tym ksiądz nas wprowadzał do kościoła i nic na ten temat nie wspomniał, wiec pewnie nie ma to najmniejszego znaczenia...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba jest na odwrót. W parze kobieta winna iść po lewej stronie mężczyzny. Wzięło się to ponoć stąd, że powinien mieć wolną prawą rękę aby ją chronić i jej usługiwać oraz aby móc swobodnie oddawać honory, jeżeli jest wojskowym (a bywało, że w Polsce miliony ludzi ubierano na raz w mundur).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz rację, że kobieta powinna być przy lewym ramieniu mężczyzny, ale dotyczy to sytuacji gdy mężczyzna jest mundurowym i jest w czapce. W kościele i na wszystkich oficjalnych uroczystościach (w pomieszczeniach, a tym bardziej w kościele, mundurowi nie są w czapkach) kobieta zawsze zajmuje miejsce przy prawym ramieniu mężczyzny (nie dotyczy to ojca panny młodej, który córkę prowadzi przy lewym ramieniu).
Bardziej skomplikowane jest to poza budynkami. Na chodniku mężczyzna powinien znajdować się zawsze od strony ulicy. Przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdów mężczyzna powinien zajmować miejsce zależnie od tego, w którą stronę otwierają się drzwi, itp.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ee tam "zawsze". Ja od dziecka nie słyszę na prawe ucho, i od pięciu lat moja partnerka chodzi zawsze po mojej lewej stronie :) i dziś przed ołtarzem oraz na sali również będzie po mojej lewej stronie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna mloda po prawej, pan mlody po lewej.
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zawsze widziałam ze Panna Młoda jest przyklejona do PRAWEGO ramienia Pana Młodego. :)

z reszta zobacz na fotach slubnych róznych fotografów, tam napewno przeważa taki układ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co to ma za znaczenie? Ja nawet nie zwróciłam na to uwagi i nie wiem kto po jakiej stronie szedł :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja musialabym stac po lewej, bo moj Narzeczony nie slyszy na prawe ucho. I zawsze jestem z jego lewej strony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Młoda po prawej stronie Pana Młodego w kosciele i w resturacji tez :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To w końcu po której stronie idzie pani młoda po prawej czy po lewej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pani Młoda wchodząc do kościoła z przyszłym Mężem idzie po jego prawej stronie :) Czyli- mówiąc obrazowo- jej lewa strona ciała sąsiaduje z jego prawą. Ta zasada nie dotyczy zresztą tylko ślubu ;-) A bierze się z prozaicznego powodu- większość ludzi jest praworęczna, więc prawa strona ( i ręka) uważana jest za silniejszą. Zatem kobieta idąc po prawej stronie mężczyzny, w momencie gdy się przykładowo potknie, może zostać szybko zaasekurowana przez jego silne męskie ( prawe) ramię :) Czyli po prostu jest to bezpieczniejsze. A drugi powód- kulturowy- od zawsze "po prawicy" umieszczano czy też usadzano osoby "ważniejsze", czyli np. wyższe rangą itp. Przyznanie po prawicy miejsca kobiecie jest po prostu "wyróżnieniem" i oznaką szacunku ( bez seksistowskich i feministycznych podtekstów ;-))
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mężczyzna po lewej ma szabelkę, dlatego jego piękna musi stać po prawej, chyba że jest w mundurze, wtedy musi mieć prawą rękę wolną do salutowania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Panna młoda po lewej stronie męża, aby mąż mógł prawą ręką odganiać złe duchy :) ( albo przywalić komuś w razie potrzeby hehehe )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
U nas jest tak samo. Ja nie słyszę na prawe ucho i moja narzeczona zawsze chodzi z lewej strony. Tak też dziś na naszym weselu bedzie. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja 22 lata temu brałem ślub ale z tego co pamiętam moja żona była po mojej lewej stronie to logiczne,bo większość z nas jest prawo ręczna i ręką jest do salutowania i do obrony,a lewa ręka jest od serca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna po lewej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

Fotograf na ślub i wesele 15.09.2018 (64 odpowiedzi)

Witam, szukam fotografa na ślub i wesele w Gdańsku plus plener. Interesują mnie tylko oferty bez...

Nietypowe i oryginalne miejsce na wesele? (33 odpowiedzi)

Cześć! Mam pytanie do tych co sa juz bardziej zorientowani w salach weselnych w okolicy...

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (4 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

do góry