Widok

ponawiam- w którym kościele brać ślub??

Wesele Temat dostępny też na forum:
Zależy mi na sympatycznym i otwartym księdzu, miłej atmosferze, błagam doradżcie, gdzie takich znajdę?? proszę proszę, gdzie brałyście ślub?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powinnaś wziąć ślub w swojej parafii!! Czemu przekreślasz swojego księdza? widziałaś jak udziela ślubu?
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
droga Filo, znam swojego proboszcza od dziecka, jest osobą wyrachowaną i nastawioną na pieniądze, kazania o pieniądzach (nieważne czy to komunia, chrzest czy cokolwiek innego), nie chcę żeby na moim ślubie też mówił o potrzebach parafii.....chciałabym się dowiedzieć w którym kościele brałyście ślub i czy byłyście zadowolone, ot tyle :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg nowego Prawa Kanonicznego możecie bez żadnej zgody proboszcza wziąć również ślub w parafii Twojego narzeczonego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh tak byśmy zrobili, tylko, że mój narzeczony jest z Wrocławia, a ślub będziemy brali tutaj..;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zależy kiedy ten ślub i jakiego kościoła szukasz - starego zabytkowego, dużego czy małego, w centrum, czy niekoniecznie.
Wg mnie jeśli macie sporo czasu (np. ok roku) warto poszukać kościoła blisko miejsca, gdzie będzie wesele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja proponuje kościół Św. Bernarda w Sopocie. Piękny kościół, super proboszcz. Mieszkam za granicą i naprawde niczym nie musiałam się przejmować, ze wszystkim szedł na ręke a nawet doradzał. Zobacz w internecie zdjęcia kościółka
http://www.bernardsopot.diecezja.gda.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kościół OO. Franciszkanów w Gdyni :)
Bardzo miła atmosfera i księża nastawieni pozytywnie do ludzi.
Byłam tam na ślubie i sama też będę miała tam ślub za miesiąc. Też to nie jest nasza parafia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Franciszkanie - Gdynia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja tez będę miała w św. Bernardzie tyle , że to mój parafialny kościółek .
Z tego co wiem to jest bardzo popularny i 90% z odbywających się ślubow jest z poza naszej parafii.

Naprawdę jest piękny i proboszcz rzeczywiście bardzo w porządku ... ale jeśli chodzi o ślub to więcej bedę mogła powiedzieć dopiero po 23.10.
Pozdrawiam
image
Tanie Srebro : Sopot MICKIEWICZA 25A czynne w pon.8-18, w tygodniu 7-16 w sob. 7-13
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli można tak powiedzieć to "polecam" św. Jana na gdańskiej starówce.
Ksiądz Niedałtowski jest wyjątkowo inteligentny, otwarty i dobry. Mądry człowiek ze wspaniałą duszą. Kościół też jest magiczny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kosciol sw. Jana w Gdansku-bralam tam slub z agnostykiem :-)
skiadz Niedaltowski jest otwarty, zyczliwy, o innym takim w trojmiescie nie slyszalam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym dwa koscioły proponowała
Mikołaj w gdańsku-sami tam braliśmy i u nas w Baninie księża rewelacyjni:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
osobiście Banino odradzam... nie chciałabym tam brać ślubu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam interesuje mnie ślub w kościele św. Jana. Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować ślub? Nie mogę znaleźć na stronie internetowej w jakich godzinach przynmowani są parafianie. Mogę prosić o wskazówki. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Plecam bardzo gorąco Parafie św. Wojciecha w Gdańsku Świbnie, ksiądz bardzo wesoło prowadzi slub i jest bardzo sympatyczny i ugodowy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja polecę swoja parafię św Krzyża w gdańsku przy ul. mickiewicza

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kas czemu odradzasz banino? znam tam proboszcza i ksiądz lech to w ogóle jajcasz, jak ktoś z moreny pamięta księdza lecha to właśnie ten co uczył kiedyś religi w odstawówce, moja mała była tam chrzczona, byłam na komunii, widziałam śluby kościół ładny atmosfera super. O datki nikt sie nie dopomina, księża bardzo wyrozumiali.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłam na ślubie w Baninie udzielanym przez ks. Proboszcza i według mnie kazanie, które wygłosił nie nadawało się na tą uroczystość.
A jak kiedyś znajoma poszła do spowiedzi przedślubnej w pierwszy piątek miesiąca do Proboszcza to dostała naganę, że zawraca mu głowę w taki dzień i że powinna pójść do spowiedzi w swojej parafii (mimo,że narzeczony był z parafii Banino i poszli razem z jego rodziną do spowiedzi bo następnego dnia był ślub).
O ks. Lechu wole się nie wypowiadać, ale na szczęście dla tej parafii został przeniesiony do innej i od 1 lipca 2010 Banino będzie miało nowego ks. wikarego.
Zgadzam się z tym, że kościół jest ładny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczerze to uważam że powinnaś wziąć ślub w swojej parafii. to taki zwyczaj i uważam, że powinno się go uszanować..
Ale z cała pewnością moge polecić Kościół Chrystusa Zbawiciela..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sanktuarium Matemblewo bardzo fajni ksieza a przede wszystkim sam kosciol i jego umeijscowienie jest zdecydoanie najlepsze bez halasu i samochodow cwierkajace ptaszki, las cisza i spokoj :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to naprawdę się zdziwiłam taką opinią bardzo....bo ja zawsze jestem super traktowana w tym kosciele a proboszcz to taki dobroduszny jest,że sobie niewyobrażam żeby był niemiły no cóż, pioszesz ze ksiadz lech odszedł szkoda... mam nadzieję,ze nowy ksiądz będzie w porządku. Ja księdza lecha to pamietam jeszcze za dawnych czasów jak byłam dzieckiem z moreny
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mikołaja w Gdańsku, brat który udzielał nam ślubu tak o nas mówil jakby nas znał całe życie a widzieliśmy sie na oczy pierwszy raz w dniu ślubu :) super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli jesteś osobą wierzącą to w RZYMSKO-KATOLICKIM:]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
agniuszka - no dkładnie coś podobnego cisnęło mi się na klawiaturę, od kiedy zobaczyłam ten wątek

czyli...

pytanie, jakiego wyznania jest pytająca i odpowiedź - zgodnie z wyznaniem...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
daga32 - a pamiętasz może jak się ten ksiądz nazywał?

Ja też biorę w Mikołaju, był to może o. Marcin?

Będę wdzięczna za odpowiedź

Pozdrawiam

lyneth
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możliwe, że kiedyś był inny... wydaje mi się, że zbyt długo był wikarym w Baninie (nie pamiętam dokładnie ile lat, ale na pewno kilkanaście) i popadł w rutynę. Właśnie sprawdzałam na stronie kurii do jakiej parafii przeniesiono ks. Lecha i nie znalazłam nic na ten temat... Możliwe, że jednak zostanie... Najpierw podawali na mszy niedzielnej, że odchodzi proboszcz potem, że wikary... Chyba nasz biskup jest niezdecydowany....
Dla mnie i mojego narzeczonego proboszcz też był bardzo miły jak poszliśmy prosić o zapowiedzi. Szkoda, że to tylko pozory...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja radze wziac mape, liste kosciolow http://www.diecezja.gda.pl/modules.php?name=Kuria&op=Parafie&dek
pojezdzic , popatrzec i pomyslec gdzie siebie widzicie,
kazdy ma swoj gust i wizje, a to Wy musiscie to 'poczuc'
pozdr
BD
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie musisz odrazu zmieniać parafi, możesz zaprosić jakiegoś fajnego ksiedza do swojej parafi, żeby udzielił wam ślubu, w proboszcz jak jest bardzo nastawiony na siebie moze współkoncelebrować, żeby było mu "miło":)
ja polecam księży zakonników z jezuitów- mądre i rzeczowe kazania, i księży franciszkanów- poczucie humoru i wielka otwartość, obydwa zakony w Gdyni:)
oprócz tego polecam swoich dwóch kolegów jeden z parafi z Żukowa drugi z parafi św Józefa w Gdyni, młodzi, mówią króko, więźle i na temat:) - na moim ślubię też będą:)
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze jestem nie na "czasie" ale ostatnio zauważyłam ze coraz wiecej ludzi wybiera sobie Kościoł.To troche wyglada jakby ktoś casting robił... na najlepszy Kościoł,najlepszego księdza, nie długo pewnie dojdzie do tego z e bedziemy wybierać księdza ze zdjęciem.Bez okularów,prosty nos,proste zęby ...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się z Tobą w pełni....kiedyś to się brało ślub w parafii, w której Panna Młoda była chrzczona, a teraz chodzi o to żeby kościół był urokliwy, śliczny, chwytał za serce, a co najważniejsze żeby ładnie na zdjęciach wychodził;). Moja parafia nie należy do najładniejszych (kościół stosunkowo stary i raczej niezadbany), ale tam byłam chrzczona, tam przyjęłam komunię i miałam bierzmowanie....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
czasem się wybiera kosciół blisko sali weselnej, wygodniej wtedy z dojazdem itd. ja sama mieszkałam za czasów panieńskich na morenie i nie chciałam w tamtym molochu ślubu brać i nie ma nic złego w wyborze miejsca. Wybraliśmy mikołaja, bo co tydzień tam chodziliśmy na msze. W każdą niedzielę do mikołaja i na obiadek i spacerek niedzielny:)Poprostu podobały nam się kazania tam i atmosfera.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też biorę ślub w MOIM kościele miałam tam chrzest, komunię, bierzmowanie a teraz ślub, Szkoda ze kasięża się zmienili ale to i tak mój Kościół i nie chce innego choćby i był najpiękniejszy ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Betrisa to rozumiem.Jesli masz np.parafie rodzinną w szczecinie.a aktualnie mieszkasz np.w gdańsku to jak najbardziej tak.Ja też przez wiele lat nie chodziłam do swojej parafii tylko do sąsiedniej ale chodziłam. Tylko nie rozumiem czegoś takiego jak ktoś pisze"szukam sympatycznego... księdza, szukam ładnego kościoła...tak aby miec ładne zdjęcia... przepraszam ale pojąć tego nie moge.Tak samo tego , że ludzie nie chodzą na codzień do kościoła. Tylko od święta na pasterke czy chrzciny ... czy w ogóle nie byli w Kościele od I Komuni ŚW. czy bierzmowania czy cos. Ani razu nie był z narzeczonym/oną w Kościele na niedzielnej Mszy Św. a tu nagle prosze.... ŚLUB KOŚCIELNY!??Po co??
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też nie braliśmy ślubu w mojej parafii.Tylko starej (mojej bylej) bo byliśmy zrzyci z parafią mojego męża.(on tam przez wiele lat służył jako ministrant)Tam przyjeliśmy Komunie ,chodziliśmy na niedzilna Mszę Sw. itd.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agniuszka zgadzam się, to się robi taki kasting ;]
Mi generalnie było obojętne gdzie weźmiemy ślub, nie koniecznie musiała to byc moja parafia na Morenie, nie zależało mi na tym w ogóle, natomiast moj S chciał mieć ślub w Okrąglaku...zawsze mu się ten Kościół podobał...zresztą od 1,5 roku jest to nasza parafia ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam kościół św. Brygidy w Gdańsku. Bardzo fajny klimat, czerwony dywan i przede wszystkim przesympatyczny proboszcz Ludwik :) Mamy tam ślub w sierpniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja się nie zgadzam, że należy brać ślub w swoim kościele, bo "tak".
Dla mnie kościół i jego wygląd ma wielkie znaczenie, gdyż wpływa na klimat całej ceremonii. Np. kościół w mojej parafii jest w budowie (naet nie jest otynkowany), zaś kościół w parafii mojego narzeczonego znajduje się pomiędzy 4 blokami z płyty i wychodzi prosto na blaszak Biedronki (na którym nota bene są cudowne napisy typu: "ch...").
Więc skoro mogę wybrać inne miejsce na własny ślub to nie widzę w tym nic złego i nie uważam tego za forme castingu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam Bernarda w Sopocie, bezbolesnie i bezproblemowo, zawsze pieknie przystrojony kosciol i w kazdej porze roku wygladajacy przepieknie, w maju chrzcilam tam core hihi,

brak problemow i brak cennika
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dominikanie w Gdańsku :) polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny,

Też właśnie potrzebuję pomocy ze znalezieniem koscioła. Ślub mamy w Chmielnie, tam niestety kościół odpada, ze względu na proboszcza. Podobnie z moją parafią. Poszukujemy więc jakiegość miejsca w Gdańsku, gdzie byliby normalni księża. Myśleliśmy nad Mikołajem w Gdańsku, niestety zrezygnowaliśmy z tego pomysłu ponieważ z racji, że goście i tak po ślubie będą godzinę jechać na wesele, to nie chcemy im przysparzać dodatkowego problemu - czyli problemu z parkowaniem w Gdańsku głównym. Czy znace jakiś ładny kościół, gdzie są normalni księża i brak problemu z parkowaniem ?(większość gości będzie przyjezdna i będzie ich ponad 100..)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam inne kościoły zakonne - Franciszkanie, u Jakuba na łagiewnikach. tez centrum, ale wiecej miejsca do zaparkowania.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaja, Ślubu nie musi udzielać koniecznie proboszcz. W większości parafii można sobie wybrać księdza, który ma Wam udzielić Ślubu. Dowiedz się, może w Twojej parafii znajdzie się jednak jakiś inny miły ksiądz :) Ja osobiście polecam młodych księży, dla których udzielanie ślubu nie stało się jeszcze rutyną.. Tacy młodzi księża z pewnością wkładają w to więcej serca :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam kosciol w Chwaszczynie. Ja jestem z Gdyni, ale od 8 lat mieszkam w Anglii i nasz slub odbyl sie wlasnie w Chwaszczynie (kosciol przy rondzie). Slubu udzielal nam probosz. Kazanie bylo tak ladne, ze cale przeplakalam, nie za krotkie, nie za dlugie. Ksiadz cala msze po cichu do nas zartowal, zeby rozladowac troche nasz stres :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

do góry