Widok

prywatna świetlica dla dzieci szklonych - nowa alternatywa

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,
Chciałabym otworzyć prywatną świetlice dla dzieci w wieku szkolnym. Sama borykam się z odbiorem pociech na czas ze szkoły, a już nade mną wisi wizja braku świetlicy dla dzieci od klasy IV. Czy i wy macie podobne kłopoty i z dusza na ramieniu gnacie do domu zastanawiając się co też tam zastaniecie i czy z waszą pociechą wszystko w porządku ? Jaka jest alternatywa dla tych zapracowanych rodziców, których 10-letnie dzieciaki same muszą wracać do domu i czekać na powrót rodziców?
Czy taka świetlica, której koszt wynosiłby ok 300 -400 zł miesięcznie i obejmował przywożenie i odwożenie waszych dzieci ze szkoły, profesjonalną opiekę, pomoc w odrabianiu lekcji, wożenie dzieci na dodatkowe zajęcia oraz oferę zajęć dodatkowych (dodatkowo płatnych -plastycznych, teatralnych itp.) na miejscu byłaby dla was kuszaca?
Jestem psychologiem i mamą i marzy mi się ciepłe miejsce, gdzie dzieciaki mogłyby odpocząć po szkole, odrobić lekcje, pobawić się... mieć azyl, gdzie czeka na nich coś innego niż zimny telewizor.
Jestem bardzo ciekawa waszych opinii.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
rewelacyjny pomysł :) nasza córka na razie do przedszkola chodzi ale ja już myślę jak to będzie w podstawówce. a to że świetlica do III klasy jet to jakiś absurd.
uważam że pomysł fajny. ja tak już pomału myślę że po III klasie podstawówki to albo babcia albo opiekunka ale gdybym miała taką alternatywę zajęć dodatkowych plus pomoc w nauce to bym się na to zdecydowała.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
świetny pomysł!!!!

A na jakiej podstawie szkoła odmawia przyjęcia do świetlicy dzieci z klas powyżej III? W rozporządzeniu w sprawie ramowych statutów szkół, w § 7, w załączniku nr 2 do rozporządzenia widnieje zapis: "Dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców (prawnych opiekunów) lub organizację dojazdu do szkoły, szkoła organizuje świetlicę."
Nic tu nie jest napisane, że obejmuje to tylko dzieci z klas o-III.
Muszę zapytać jak to u nas w szkole tłumaczą...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
no, tak jest we wszystkich szkołach, ze do klasy III...

co do pomysłu to super... dokładnie o czymś takim sama z mężem jakiś czas temu myślałam - potrzeba matką wynalazku :)
Pozdrawiam, Kinga
Mama Natalki (21.07.2004), Agatki (11.07.2007) i Krzysia (14.01.2010)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Rumi już takie coś istnieje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moża wiedziec dlaczego wasz pomysł upadł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety szkoła tłumaczy sie brakiem miejsc. Nie ułatwia tez to, że od przyszłego roku do szkół pójdą 6-latki, co na pewno nie wpłynie korzystnie na zajęcia dla starszych dzieci. Nie wspomne juz o tym, że dni tak "cudowne' jak dzień nauczyciela, 11 listopada, przerwa między świetami to dni wolne od szkoły, ale niestety raczej nie od pracy...
Napiszcie czy cena 300-400 zł nie jest zbyt wygórowana i jakie mielibyście oczekiwania od takiej placówki.
Będę wdzieczna za pomoc i wskazówki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Aniu 11 listopada to dzień wolny od pracy nie tylko w szkole :-)

pomysł bardzo ciekawy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
aniu świetny pomysł ja wpadłam na podobny i właśnie próbuje ruszyć z pomysłem na przód.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zadam kilka praktycznych pytan:
w jakich godzinach swietlica bylaby otwarta?
w jaki sposob byloby mozliwe wozenie dzieci na zajecia dodatkowe, skoro w tym samym czasie inne chcialaby odrabiac lekcje, a jeszcze inne bawic sie?
czyli, ilu byloby pracownikow w takim razie?

To tak na poczatek, ciekawy pomysl, ale ciekawa tez jestem jak planujecie to wszystko pogodzic i wyjsc na swoje finansowo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
pomysł fajny, a gdzie zamierzasz otworzyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, temat troche stary, ale podbijam zainteresowanie opiniami. Prowadze od miesiaca Centrum Aktywnej Rodziny ToTu w Gdyni na Pustkach Cisowskich. Zastanawiam sie nad rozszerzeniem oferty o świetlicę dla dzieci w wieku szkolnym lub nad Punktem Dziennym dla dzieci mlodszych. Jestem na etapie trudnego wyboru, moze ktos prowadzi takie punkty i wyrazilby swoje zdanie.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Jak pomysl,czy podjela sie Pani realizacji? Ja tez ruszam z czyms takim, w niewielkim miescie, ale za to w swoim prywatnym domu. Mamy zamiar otworzyc od wrzesnia, na razie przebijam sie przez formalnosci. Myslala Pani o dofinansowaniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam
moje plany podobne do Pani. Prywatna świetlica w gminie, blisko szkoła ale nic dodatkowego tutaj nie ma, brak zajęć. może mnie pani naprowadzić co do formalności? czy tylko działalność gospodarcza, budynek oczywiście Sanepid i Straż-pozwolenie,ale co więcej?
będę wdzięczna za wskazówki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja też mam taki pomysł, szukam wskazówek. Pani post jest ze stycznia, więc chyba sprawa jest już zaawansowana. Czy podzieliłaby się Pani ze mną swoim doświadczeniem? Byłabym ogromnie wdzięczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie,
chciałam spytać, czy udało sie "wystartować"? Myslę o otwarciu w przyszłym roku szkolnym podobnej placówki (mam dom naprzeciwko szkoły w której uczy się ok. 600 dzieci (podstawówka). Dopiero zaczynam szukac materiałów na ten temat. Chciałam spytac czy moznaby od państwa nabyc - odpłatnie "sciągę" (województwo małopolskie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Ja też ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad podobnym pomysłem na pracę dla siebie. Czy pani plany zostały zrealizowane? Nie ukrywam.ze szukam opinii i pomocy z każdej strony, tym.bardziej że też zamieszkuje woj.malopolskie. Pozdrawiam. Joanna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry! Czy udało się Pani otworzyć prywatną Świetlicę? Również mam w planach, ale zastanawiają mnie formalności. Co trzeba załatwić żeby otworzyć taką działalność? Chętnie bym się dowiedziała jak to wszystko wygląda w praktyce... Czy może mi Pani pomóc? Proszę o kontakt moni.grzejszczak@gmail.com Pozdrawiam!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widocznie nie masz rozeznania w temacie ale osiedlowe domy kultury prowadzą zajęcia za darmo.

Powiedzmy nawet że oferujesz dodatkowo transport i jakieś cuda to przecież na to trzeba odpowiednich zgód, samochodu spełniającego wymogi itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

do góry