Widok

pytanie o tabliczke mnożenia :)))

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
ja już nie mam cierpliwości, może wy coś poradzicie, od tygodnia córa uczy się tabliczki mnożenia i NIC, kompletnie nie może zapamiętać, pani w szkole daje im karteczki z kilkoma przykładami i mają minutę na rozwiązanie, jej się nie udaje, bo ciągle każdy przykład rozkłada na czynniki pierwsze i dodaje, przez co przez minutę robi dwa przykłady na dziesięć, nie wiem co jej poradzić, ona nie umie się tego nauczyć na pamięć
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ta metoda z palcami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale to działa tylko dla 9, tego już ją nauczyłam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gra w komputerze z tabliczką mnożenia ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pamietam ze jako dziecko tez mialam straszny problem z tabliczka mnozenia. Plakalam nad nia przez 2 tygodnie i bylam juz strasznie sfrustrowana, ale rodzice kazali mi sie nauczyc, wiec doslownie wkulam na blache. Pamietam do dzis na wyrywki, ale tez nie mam problemow z matematyka, szybko licze w pamieci wiec moze po prostu trzeba wkuc te podstawy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli powtorzy jeden przyklad kilkanascie razy to wg mnie nie ma mozliwosci zeby tego nie zapamietac, trzeba tylko nad tym posiedziec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zmora wszystkich uczniow uczyc na wyrywki najlepeij nawet podczas zabawy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ania no właśnie powtarza przykład po kilkanaście razy, a potem jak już zaczyna się uczyć kolejnego, to tamto zapomina, a dodam jeszcze, że ona ogólnie nie ma problemu z nauka czegokolwiek na pamięć, wszystkiego uczy się w mig, wierszy, piosenek, a to jej nie idzie jakoś wybitnie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja też miałam problem z tabliczką mnożenia, a już w ogóle nie mogłam zapamiętać ile jest 3 x 7 (???) No ale w końcu na blachę wykułam i zapomniałam.... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1.Teraz idź do domu,
czołem, czuwaj, cześć,
8 razy 7 jest 56.

2.Gruszka jest dojrzała,
trzeba ją zjeść.
7 razy 8 jest 56.

3.Teraz ci to powiem:
kruki lubią sery.
8 razy 8 jest 64.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
* Czerwony Kapturek przekazuje babci nowe wieści, 8 × 5 jest 40.
* Jeden jest Mikołaj, ma on renifery, 8 × 8 jest 64.
* Stado sarenek przez pole gna 8 × 4 jest 32.

Patrycja Filipp kl. IV b


* Moja mama lubi mi warkoczyki pleść, 7 × 8 jest 56.
* Samochody jeżdżą szybciej, a wolniej motorowery, 9 × 6 jest 54.
* Truskawka jest dojrzała, truskawkę można zjeść, 6 × 6 jest 36.

Daria Kołodziej kl. IV b


* Żołw jest wolny, żołw jest zły, 7 × 9 jest 63.
* Mam sześć lat, Ty ich osiem 6 × 8 jest 48.

Marysia Wróbel kl. IV a


* 5×4 z łatwością liczę, bo żadne trudności w tej matematyce!
* W lesie są sarenki, w lesie są też łosie 6 × 8 to 48.
* Pies jest głodny, pies chce jeść 6 × 6 jest 36.
* Ciasto jest gotowe, ciasto można zjeść, 4 × 9 jest 36.
* Jabłko jest rumiane, mam na nie chęć, 7 × 5 jest 35.
* Pomidor jest dojrzały, więc można go zjeść 8 × 7 jest 56.

Marta Mika kl. IV a


* Jabłuszko jest czerwone, jabłuszko trzeba zjeść 7 × 8 jest 56.

Agata Szarlej kl. V a
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mama zawsze mi mówiła, że na tabliczkę mnożenia jedyny sposób to wkuc ją na blache i chociaż mnie w nocy obudzi będę umiała odpowiedziec w mig. I tak też zrobiłam. Kułam chyba przez tydzień, ale wykułam i teraz niech mnie budzi na przepytki jeśli chce. W końcu tego się uczy raz w życiu i tak mobilizuj córkę. Mów jej, ze jak raz się nauczy to będzie miała to na całe życie z głowy ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a na x 9 to jest już baardzo szybka metoda nauki
1 x 9= 9
2 x 9 = 18
3 x 9 = 27
4x 9 = 36
5 x9 = 45
6x9 = 54
7x9= 63
8x9 = 72
9x9 = 81
10 x9= 90

itd wyniki czytane kolumnami z góry na dół dają nam w pierwszej kolumnie cyfry 1-9 a w drugiej kolumnie na odwrót czyli od 9-0 wiec wystarczy wpisać cyfry odpowiednio
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurde pokrzywiły mi się wyniki ...- trzeba równo napisac na kartce wtedy widać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tu jest faja gra na mnożenie tez :-)
http://www.gry-dla-dzieci.eu/szybka-nauka/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajna bo odpowiadasz własnie na czas :-) przed chwilą sama sprawdziłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze takie coś jest
http://www.gry-dla-dzieci.eu/tabliczka-mnozenia/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zmora wiekszosci dzieci :)
wierszyki sa dobre ale wiele dzieci zaczyna powtarzac calosc a tu czas mija...
jedyny sposob kuc na blache...

a moze sprobowac nauke poprzez zabawe na komupterze ? jest taka gra TABLICZKA MNOZENIA NA WESOLO (znajdziesz ja na stronce z dobrymi programami)

tu znalazałam ciekawey artykuł o roznych metodach nauki moze coś ci się przyda
http://www.bbedukacja.pl/dzieci_6_9/szkola/tabliczka_mnozenia_na_wesolo.html
oraz
http://www.zabawydladzieci.com.pl/rozwoj,3,222,jak-nauczyc-dziecko-tabliczke-mnozenia---cz.1
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i to mozesz sciągnąć
http://www.dobreprogramy.pl/Tabliczka-mnozenia-na-wesolo,Program,Windows,11647.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybalon: fajne wierszyki :)

Moja mama uczy matmy w średniej szkole i pierwszą odpytkę jaką robi w pierwszej klasie to tabliczka mnożenia. I porażająca większość dostaje jedynki... To jest straszne, że po tylu latach nauki te dzieciaki nie umieją podstawowych działań! bo dodawać też słabo umieją.
Mama najczęściej pyta właśnie o 7x8, 6x7, 8x9 ;)

Niestety trzeba wkuć na blachę i nie ma innej metody...

Ja się nauczyłam tabliczki mnożenia w godzinę. Ale miałam motywację, mama powiedziała, że nie pójdę na dwór dopóki się nie nauczę ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta metoda z palcami nie jest tylko dla 9. Dziala tez na innd cyfry:)

http://www.youtube.com/watch?desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D-iyM5fCLMm0&v=-iyM5fCLMm0&gl=US
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja matmy wogole nie rozumiałam i nie rozumiem nic...tempa jestem z tej dziedziny ,z tabliczka mialam problemy ze nie zapomne.............:( napewno nie ucz dziecka na siłe,powoli sama zakuma.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam nadzieje, ze link dziala, bo ja z tel pisze:)

uwielbialam ta metode. Bardzo szybko sie jej nauczylam od siostry. Bo niestety moja nauczycielka tego nam nie pokazala. A potem jeszcze nauczylam kolezanki ze swojej klasy.

Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja bym wlasnie teraz przycisnela troszke z ta tabliczka. To podstawa calej matematyki. Jak teraz bedzie miala jakies problemy pozniej nie nadgoni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lacerta fajna ta metoda, ale dla mnie hehe, małej tym nie zamieszam w głowie, bo stanie przed panią i zacznie dziwne ruchy robić i pewnie w końcu wszystko pomyli, myślę że to jest dobre dla kogoś kto już trochę kuma, a zapomniał :))) siedziałam z nią i mnożyłyśmy przez 3 na blachę na pamięć, zobaczę jutro rano co zapamiętała, ja zawsze uczyłam sie przed snem bezpośrednio i rano sama się dziwiłam ile pamiętam i pokaże jej ta grę
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jak byłam mała to co miałam się nauczyc tez uczyłam sie wieczorem potem kładłam ksiazke czy kartke pod poduszkę i mama zawsze mowiła ze w nocy mi samo do głowy wejdzie...i wchodziło ;) działało ;):) hehe

Powodzenia dla Twojej córeczki !
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz jest tab. mnożenia w I klasie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja Zuśka jest już w drugiej
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na tabliczkę trzeba czasu, szkoda że nie zaczęłaś córki uczyć zanim pojawiła się w szkole, jeszcze ma sporo czasu, ćwizcie odziennie mnożenie przez inną cyfrę. W szkole pewnie maja mnożenie do 30 czy już do 100?
Syn w 3 klasie dopiero teraz pani wymaga na wyrywki ałej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest piekna metoda ,ale zapamietuje tylko wierszyki, a nie liczby ,dlaczego tak jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Metods dobra w domu,na klasówce nauczyciel nie pozwoli na takie praktyki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie tylko na 9, to metoda na wszystkie powyżej 5, a te mniejsze łatwiej zapamiętać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
metoda palcowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowałaś skorzystać ze stronki http://aztekium.pl/? moim pociechom pomogła i przy tabliczce mnożenia i przy procentach :) Stronka jest darmowa więc nie musisz kupować żadnych programów czy pomocy naukowych żebyście ogarnęli ten problem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehe mój wątek sprzed 6 lat :))) już nawet nie pamiętałam, ze taki zakładałam:) teraz młoda w drugiej klasie gimnazjum i z tabliczką nie ma problemów, ale druga jest w pierwszej, więc zaraz się zacznie hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nauczenie dziecka tabliczki mnożenia jest sporym wyzwaniem. Ja wykorzystywałam do tego kolorowe kartoniki. Dosyć fajnie ta metoda jest opisana w artykule: https://byc-matematykiem.pl/pomoc-w-nauce-tabliczki-mnozenia/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli twoje dziecko ma problem z przyswajaniem wiedzy, wynika on ze słabej koncentracji. Można to ćwiczyć. Polecam kursy oferowane przez Best Brain Boral. Są bardzo skuteczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam gre planszowa do nauki tabliczki mnozenia . W grze moga uczestniczyc 2 lub 4 osoby . Gra jest nowa . Moge ja Pani odsprzedac za 10 zl. Jezeli jest Pani zainteresowana to prosze o kontakt telefoniczny pod numerem : 695-309-535 Barbara .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (3 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

Złe oddychanie 5 latki - może ktoś poradzi? (14 odpowiedzi)

Mamy problem z córką. Jak oddycha nosem to na chwilkę ok 2-3 sekundy wstrzymuje ten oddech i tak...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

do góry