Widok

refluks - czy debridat pomaga i jak go stosować?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny,
Czytałam na forum, że pediatrzy przepisują debridat na refluks.
Mój synek go zażywał, ale na kolkę.

Mamusie refluksowych dzieciaczków - w jakich ilościach dosypujecie debridatu do mleczka?I czy pomaga?

Nasz maluch też ma to cholerstwo i odkąd wprowadzamy pomalutku nowe pokarmy jest coraz gorzej - w nocy wybudza się nam po kilkadziesiąt razy......horror...

Może spróbujemy debridatu...

Aha.............i czego ze stałych pokarmów lepiej unikać?Jabłuszek?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
no jakos bardziej kojarzy mi się z kolką ......... a na refluks polecany jest Nutritron do zageszczania pokarmów lub kleik ryzowy którym zageszczasz mleczko lub tez poprostu mleko z symbolem AR.
Wg mnie powinnas iść do lekarza i ew, zrobic usg w kierunku refluksu - nie wiem w jakim wieku jet Twoje dziecko ale nie dawaj nic sama, sa tez specjalne leki na refluks na receptę.
Napewno nalezy unikac słodkiego, kwaśnego , soczków (kwasy owocowe ) ....lekarz ci powinie powiedziec co i jak.
Ukladaj tez dziecko tak by spało z głową powyżej nóg napewno nie na płasko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Byliśmy na pierwszym usg w 1 mies. życia, za tydzień powtarzamy - refluks już wtedy był a teraz mam wrażenie nasilił się po wprowadzaniu nowych pokarmów.
Mieliśmy lek o nazwie Losec - po nim mały spał spokojniej - pewnie wrócimy do niego.

Napisałaś, że trzeba unikać słodkiego...czyli bananki odpadają;-( A on tak lubi;-)Po jabłuszkach już zauważyłam, że było gorzej więc się sprawdza.....

Główkę ma wyżej....

Ojej - kiedy to minie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
refluks powinien minąć do 2 roku życia z tego co czytałam ,
banany myslę mozna zostawić w menu :-)
ja bym wociła do tego leku skoro po nim było lepiej po co dziecko ma sie męczyć ......
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
nam debridat nic nie pomógł, dawaliśmy 2 razy dziennie po 2,5 ml, ale niestety bez efektu, nutriton tez nie pomógł, jakoś samo powoli przechodzi na szczęście
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
debridat nie jest na refluks tylko na uklad trawienny maluszka ,kolki itp.ja stsosowalam,ale mialam wrazenie ze nic nie pomagał.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
a na refluks milelismy nutrition plus konkretne ukladanie dziecka do snu,konkretna pozycja w czasie karmienia i noszenie po kazdym jedzonku 30 min w pionie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Konkretna tzn jaka ? Bo za duzo nam nie pomagaja takie wypowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
debridat jest przepisywany na ulewanie między innymi czyli na objawy refluksu też
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam dr Balande. U nas pomogła. jest znaczna poprawa. Dajemy gasec i gasprid.
Nasilenie refluksu po wprowadzeniu nowych pokarmów to norma, tylko to raczej nie od pokarmów, a od tego, ze dziecko jakby sie pionuje..... unikac soków owocowych i surowych owoców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja wypróbowałam już chyba wszystko i nic nie pomagało aż lekarz w uk powiedział mi o leku GAVISCON w saszetach i wkońcu mam spokój!!!! to naprawdę działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
mojemu dziecku pediatra przepisal Debridat wlasnie na refluks dla tego corka czesto wymiotowala podejrzewal ze to refluks
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
na refluks dobrze jest zrobić usg brzuszka i później w zależności jak on się objawia odpowiednio układać. U nas okazało się, że Córa ma jakoś nie tak ułożony żołądek i przez to ulewa. Kazali mi po karmieniu trzymać ją na lewej stronie, bo wszystko się zbierało na prawej, szczerze powiedziawszy udało mi się to kilka razy bo Mała chciała wstawać, za nic w świecie leżeć :). Dostałam także zagęszczacze pokarmu, którym nawet nie wykupiłam.
Mała ma 8 miesięcy i ulewanie odeszło jak ręką odjął. Może to dlatego, że cały czas praktycznie siedzi, nie wiem. Ale może rzeczywiście czasami tylko leki pomagają.
imageimage
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie podawalm dziecku Debridadu kupilam go ale nie dlatego ze przyczyna byla inna corka byla znerwicowana pzrez moje problemu ja ja karmilam i ona wszytsko ze mnie scoagala wszystkie problemy i tak jest do tej pory ale juz jest lepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
na ulotce Debridatu napisane jest,że przeznaczony jest na poprawę pracy jelit. U nas pomaga i na kolkę i na ulewanie. W naszym przypadku kolka =ulewanie, więc moim zdaniem jest na to i na to:-) zresztą nasza pediatra powiedziała,że jest na te dwie dolegliwości.
Marcelinka 28.11.2009, Dominik 20.11.2005
Moje dzieci są dla mnie sensem życia, są całym światem :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokladnie.My tez dzis dostalysmy na straszne ulewanie malej.Zobaczymy.jak to bedzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gabryś zaczął dostawać Debridat jak miał kilka dni :P na kolkę... po ok 2-3 tygodniach Debridat przestał działać - kolki były meeega mocne, potrafiły trwać nawet 6 godzin.


ulewanie zaczęło się jak Gabryś miał 2 tygodnie - czyli w czasie brania Debridatu... i trwa do teraz :P
Młody ma stwierdzony refluks.

od 2,5 tygodnia rozszerzamy dietę :P cóż... pieluchy tetrowe już nie są białe ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
przede wszystkim profilaktyka. wszystkie leki podawane przy refluksie łagodzą tylko objawy, nie leczą go. któraś napisała, że do drugiego roku przechodzi. niestety nie jest to prawda. w zależności w jakim stopniu otwrty jest żołądek, może to trwać o wiele dłużej. przede wszystkim nie podrażniać żołądka do nadprodukcji kwasu. czyli jak najmniej słodyczy, ostrych przypraw, cytrusów, mięty. koniec jedzenia na 2 godz przed spaniem. zero wygłupów po posiłku, spanie pod kątem nie na płasko. Moja starsza córka skończyła 5 lat i dopiero od niedawna nie ma już objawów refluksu (fakt że stwierdzono go dopiero w 3 roku życia po półrocznym kaszlu, jako niemowlę nie ulewała). co roku ma robione kontrolne usg, gdzie przede wszystkim ma obserwowany żołądek. mam nadzieję, że w tym roku usłyszymy dobre nowiny.
a propos moja mama żyła nieświadomie 50 lat z niezdiagnozowanym i nieleczonym refluksem i dopiero pół roku temu przeszła poważną operację żołądka, gdyż dopiero teraz ktoś w końcu zdiagnozował wszystkie jej objawy (zgaga, ciągły kaszel, suchość przełyku).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
sa dwa rodzaje refluksu:
pieerwszy ktory sam zanika z reguły po kilku miesiacach
i drugi:refluks chorobowy i ten sie rzeczywiscie leczy,bo ma dodatkowe objawy oprocz ciaglego ulewania/wymiotów.refluks chorobowy maja rowniez osoby dorosłe.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Fotelik samochodowy 15-36 kg, jaki najlepszy ? (25 odpowiedzi)

Muszę kupić małej nowy fotelik samochodowy. Tym razem do 15-36 kg. No i właśnie moje pytanie,...

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

do góry