Widok

sałata ;)

Witajcie.
Od niedawna jestem posiadaczką działki ogrodniczej i postanowiłam w tym roku stanąć na wysokości zadania i siać wszystko co mogę wyhodować sama i zjeść ;)
Od 3 dni mam wysianą sałatę w doniczce... i tak się jej przyglądam i zastanawiam się jak ją będę miała sadzić do gruntu.... kępkami? czy pojedynczo?
W ogóle na tej tematyce się nie znam i tak się zastanawiam czy jedno ziarenko to jedna: sałata, burak czy dynia? czy kilka ziarenek składa się na jedno warzywko :D
pozdrawiam :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
szczerze mówiąc to nie mam pojęcia bo ja zawsze od razu w ziemię wsadzam,.mysle ze pijedyńczo bo jak ci sąłata wyrośnie to bedzie za gęsto (przynajmniej mi zawsze tak wychodzi)
a co do nasion to mi sie wydaje ze 1 nasionko to 1 roślinka ale ja zawsze hurtem sieję i sie nad tym nie zastanawiąłm:)
powodzenia w uprawie ogródka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
zapytaj w tym wątku: http://forum.trojmiasto.pl/Watek-ogrodniczy-2014-t522806,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie 1 ziarenko to 1/6 sałaty, wykop dziurę i wrzuć 6 ziarenek wtedy urośnie ci cała sałata, bez urazy, myślenie nie boli.

PS nikogo nie obrażam ale nie rób sobie siary z takim pytaniem, lepiej kup sobie książki o ogrodnictwie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wszystko o sałacie :)
1 nasionko to 1 listek sałaty dlatego niektóre sałaty są większe , a inne mniejsze, bo było mniej nasionek, jest jedno "ale" sałata nigdy nie będzie miała więcej niż 16 liści. Jak wrzucisz 17 nasionek lub więcej to wyrośnie 16 liści i jeszcze duży biały kwiat z nasionkami sałaty. ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nigdy nie zastanawiało mnie, ile trzeba wrzucić ziarenek, aby urosła jedna okazała główka sałaty. Gdyby nie ten wątek nadal żyłabym w niewiedzy.
Prawdopodobnie do tej sałaty mam podejście bardziej konsumpcyjne, niż hodowlane :)
Pytanie głupie mi się nie wydaje, bo jak już kiedyś pisałam głupich pytań zwyczajnie nie ma. Lepiej zapytać i przyznać się do niewiedzy (przy okazji uzyskać odpowiedź), niż nie wiedzieć i udawać znawcę tematu.

Jeszcze jedno... na pewno jutro kupię sałatę i policzę listki :D

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
doobre :-) tez dopiero się dowiedziałam , ze 1 ziarenko to jeden listek .... cóż całe życie się człowiek uczy i głupi umiera ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie rozumiem tego niemiłego komentarza. Jak się chce być uszczypliwym to może lepiej wcale nie odpisywać. Mnie nurtuje dokładnie to samo pytanie, bo jeszcze nigdy nie siałam sałaty. Wydawało mi się, że to forum jest dla tych, którzy nie wiedzą i pytają, a bardziej doświadczeni dzielą się swoją wiedzą, a nie krytykują. Pani, która radzi kupić książki o ogrodnictwie proponuje powtórzyć zasady interpunkcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1 nasionko = 1 roślina...

Jeśli wysiewasz w domu, to do gruntu wsadzasz po 1 roślince co kawałek.

Jeśli siejesz do gruntu - robisz dłuższy rowek, siejesz, a jak wyrosną to przerywasz żeby nie było za gęsto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsza jest sałata masłowa. Pozdrawiam! :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Ogród

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...

do góry