Widok

skan dowodu ?

czy spotkaliście się kiedyś że po wysłaniu aplikacji poprosili od was o skan dowodu w celu dalszej rekrutacji ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko i wyłącznie ksero, do urzędów państwowych, ale łącznie z kopiami wszystkich dokumentów potwierdzających doświadczenie i wyksztacenie.

Radzę zapytać do czego im to potrzebne,

http://forum.gazeta.pl/forum/w,23,3440342,,skan_dowodu_osobistego_przy_rekrutacji_.html?v=2&wv.x=1
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
skan dowodu można dać firmie po podpisaniu umowy (i tak dane wszystkie już mają) lub też w urzędzie ale nie w firmie prywatnej lub też osobie która się za firmę podaje (bardziej prawdopodobne)
lepiej sobie daruj takie ogłoszenia bo to zwykle jakieś oszustwo
potem jeszcze będziesz miała nieprzyjemności
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja głupi wysłałem. jestem tak zdesperowany szukaniem pracy, że nie pytając sie o nic wysłałem... mam nadzieję, że będzie jakiś odzew w poniedziałek...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakiś oszukany gościu się zgłosi z umową rzekomo podpisaną :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaką umową? jaki gościu??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się spotkałam z takim czymś jak kiedyś szukałam pracy. Oczywiście, że nie wysłałam skanu dowodu. Może ktoś mógłby się podszyć po mnie? O nie, nie..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taaa... skan dowodu a potem okaże się, że jakieś kredyty człowiek ma o których pojęcia nie ma zielonego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio puszczali w TVN 24 materiał jak to gościu rzekomo zakupił kiedyś samochód i miał za niego zapłacić 400 zł ubezpieczenia
rok czasu musiał się wykłócać i mu to anulowali dopiero jak się telewizja sprawą zainteresowała

na umowie zgadzało się tylko imię i nazwisko reszta danych była fałszywa dzięki czemu odstąpili od roszczeń

jak wysłałaś skan dowodu to kto wie czy za rok wezwania nie dostaniesz do zapłaty ;)

albo ktoś się danych nauczy na pamięć i będzie sobie autobusami podróżował bez biletu :D
policja przyjedzie ustalić dane i potwierdzi, że taka osoba istnieje ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aj, stresujecie chłopaka. No ale fakt, ja bym skanu dowodu nie wysłała, bo po co?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, właśnie przed chwilą dostałam prośbę od niejakiej p.Anity następującą wiadomość na maila :

Witam!
W celu dalszej rekrutacji proszę o przesłanie skanu bądź zdjęć dowodu osobistego z dwóch stron.

z poważaniem
Anita Zakrzewska

Cholera, co robić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
co robic? niepodawac.Chocby niewiem jaka to miałaby byc praca nigdy niespotkalam sie z czyms takim zeby wysylac skad dowodu takie rzeczy robi sie po zapoznaniu z praca i firma ...Jesli podasz swoj dowod ryzyko jest ogromne jakiegos oszustwa....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tym się powinna zając policja!!

Może jeszcze numer konta plus PIN?

Boże, co się w tym kraju dzieje????
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie co w tym kraju są za naiwni ludzie, że skan wysyłają. ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
JAK KTOŚ DOSTANIE TAKIEGO MAILA TO PROSZĘ, ZAPYTAJCIE SIĘ O ICH DANE KONTAKTOWE :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja także dostałam takiego maila i niestety wysłałam im ten skan.
Kurcze,ale teraz to się stresuję do czego Oni mogą chcieć to wykorzystać. Bardzo długo już poszukuję pracy, pomyślałam,że skoro chcą ten skan to może oddzwonią i na spotkanie się będą chcieli umówić,ale jakoś cisza.
Nie wiem poczekam i zobaczę czy coś zacznie się dziać.
image

image

[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/ticke
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
tez dostałam takiego maila i wysłałam, juz kilka razy na rozmowach spotkałam sie z kwestionariuszem osobowym i scanem dowodu...poczekamy i zobaczymy przynajmniej wiem ze nie jestem sama, jest tutaj na forum kilka osób, które mają takie same objekcje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
PIN do czego? Do konta? Przecież konto nie ma PINu. Zresztą co za problem podać konto - po numerze nikt Ci zabierze kasy a jedynie może Ci na nie przelać pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez dostalam takiego maila i nie wyslałam.Nie wiem czy jesteście świadomi ale jak zamawiasz np.telefon przez internet albo notebooka to chca wlasnie skan dowodu i wysylaja kuriera a jak ktoś nie jest sępem to weźmie kilka i poda inny adres zamieszkania niż w dowodzie bo kuriera nawet do pracy wyślą żeby odebral telefon czy notebooka.Ja nie wysłałam i napisałam w mailu,że nie odeśle bo nie ufam to napisali,że będą mnie mieli na uwadze o prace ale się nie odezwali więcej.Radze zatrzymać maila i w razie czego sprawdzić na policji a przy okazji w różnych firmach telekomunikacyjnych czy już czegoś nie wzieli.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak wybierasz pieniądze z bankomatu? Bez PINU?

Teoretyzuję sobie, że może jeszcze PIN, numer konta w banku, hasło do skrzynki mailowej etc.

Ludzie są nawet nie naiwni, ale wręcz głupi. Ok, rozumiem, wkręcić w ten numer 18latka po szkole, który dopiero zaczyna poznawać funkcjonowanie rynku pracy, ale nie rozumiem jakim trzeba być idiotą by wysyłać skan dowodu komuś niepewnemu??? W ogóle komukolwiek???? Nigdy sie nie spotkalam z tym, by w procesie rekrutacji wysyłać skan dowodu. Jakiś przedmówca w tym wątku daje się najwyraźnie nabijać w butelkę cwaniakom, skoro twierdzi, że ten proceder to norma. TO JEST PRZESTĘPSTWO.

I potem ten skan będzie sobie fruwał po kwejku czy demotywatorach, ktoś weźmie sobie drogi sprzęt na raty, dając wydruk pani w okienku a na pytanie "poproszę oryginał" powie "ojej, jak kserowałem, to dowód został w domu, ale poświadczam zgodność z oryginałem.." i Pani sprzeda a WY głąby będziecie sponsorować. Tak można robić. Sama tak robiłam, tyle, że poświadczałam swoj osobisty, własny dowód a pani machnęła ręką i o więcej nie pytała.

Nie zał mi was. Za głupote sie płaci. Dosłownie. I w przenośni
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
hey jestem w podobnej sytuacji jak Ty byles kiedys.Mam pytanie jak rozwiazala sie twoja sytuacja?co z tym skanem?bez echa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiniek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez sie kiedys spotkalam z tym ze chcieli skan dowodu oczywiscie nie wyslalam! zawsze jakis kredycik mozna wziac...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie do mnie tez przyszła wiadomość żebym przysłała skan dowodu w celu dalszej rekrutacji Oczywiście nie wysyłam!!! Nie wiem właściwie po co im to potrzebne Właściwie chodzi tu o tą firme souvenirs praca przy sprzedaży pamiątek oraz artykułów papierniczych w gdyni i gdańsku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam to samo - souvenirs - takze nie wyslalem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tu sie mylisz. są firmy które specjalizują się w wyciąganiu pieniędzy z konta. wystarczy im sam numer i troszkę naiwności ze strony takiego delikwenta :) nie potrzeba żadnego pin-u hasła ani nic a potem się okazuje że zdefraudowało się pieniądze. nie dawać pracodawcy nic... poza tym ludzie, sami doprowadzamy do takiej sytuacji na rynku przystając na szmatławe warunki... gdybysmy powiedzieli jasno - wszyscy - za te pieniądze nie pracujemy - zobaczylibyscie ile mogloby sie zmienic. ludzie u nas zabiją się za 5 złotych, a pracodawcy doskonale o tym wiedzą - stąd pensje po 1100 pln. proste. mi kiedys pracodawca ponaglał w pracy, powiedziałem mu że za te pieniądze to ja się nigdzie nie bede spieszył. chciał mnie zwolnic - bylem z nim sam, to mu strzelilem z bani i bylismy kwita. tak sie to zalatwia ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziwne, bo w Tarnowie także szukają sprzedawców w sklepie papierniczym i w sklepie z pamiątkami i także poprosili mnie o skan dowodu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie też prosili o wysłanie skanu dowodu w Tarnowie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe identyczna treść jaką dostałam :

Witam!
W celu dalszej rekrutacji proszę o przesłanie skanu, bądź zdjęć dowodu osobistego z dwóch stron.

z poważaniem
sp. ds. zatrudnień
Teresa Mleczek

Jak nic śmierdzi jakimś wałkiem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakie masz wykształcenie, zawód?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej własnie wczoraj dostalam maila odnosnie skanu dowodu osobistego w celu dalszej rekrutacji. Napisalam im ze w takim razie odstepuje od dalszego procesu rekrutacji. To byla oferta pracy na sprzedawce w zielonej górze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakim trzeba być idiotą żeby wysyłać skan dowodu?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dokładnie. W życiu się z czymś takim nie spotkałem... Masakra jakaś. Sam też otrzymałem tego maila. Podziękowałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak midac nie tylko w Tarnowie czy w Trojmiescie, bo Radomiu takze i jak sie okazuje to chyba jakies grubszy przekret musi byc ! Dokladnie, ten sam mail, to samo ogloszenie dot.sklepu papierniczego. Prawda jest taka, ze zeruje sie na osobach bezrobotnych, oszusci umieja to jak widac wykorzystac!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również dostałam takiego maila (jestem z Tarnowa). Od razu wydało mi się to podejrzane i dobrze, że nie wysłałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pożyczki pozabankowe takie jak np. ekspres kasa itp, można dostać przez internet, wysyłasz do nich skan dowodu i dostajesz pieniądze na konto.wszytko można załatwić przez maila. uważajcie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie absurdalna sprawa- dane osobowe są tajne- ja bym skserowała DO i zamazała podpis ew. albo przekreślić itp. nie przesyłać czytelnego skanu/ ksera, ale ogólnie dla mnie z tyłka pomysł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przekreślony podpis można bez problemu "odkreślić" w programie graficznym, o ile jest się dobrym grafikiem. W ogóle dziwi mnie, że w dzisiejszych czasach, kiedy wiele umów zawiera się wirtualnie dziwi mnie, że ludzie są tak ograniczeni i tępi, że udostępniają swoje dane wrażliwe byle komu. A później zdziwienie, że z konta pieniądze "uciekły", albo że mamy wezwanie do spłaty kredytu.
Ludzie myślcie trochę, uczciwy pracodawca NIGDY nie poprosi Was o przesłanie skanu/kopii dowodu. Chociaż z drugiej strony to może być dobry sposób czy w ogóle opłaca się kandydata na rozmowę zapraszać. Ja na miejscu pracodawcy nie brałabym takiego głupca w ogóle pod uwagę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam!
W celu dalszej rekrutacji proszę o przesłanie skanu, bądź zdjęć dowodu osobistego z dwóch stron.

z poważaniem
sp. ds. zatrudnień
Małgorzata Lewandowska

Wrocław sklep odzieżowy, a nawet firmy nie ma, kolejna ściema.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedna z firm pośredniczących,znana w Gdańsku poprosiła mnie o przyniesienie wraz z CV skanu dowodu osobistego właśnie.Oczywiście,w celu niezbędnym do rekrutacji ;/. Jeszcze nawet nie wiadomo było,czy mnie zatrudnią,a już chcieli ksero. Nie ma co iść się z nimi teraz wykłócać,bo zawsze powiedzą,że "już zniszczyli".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zawsze można poprosić o przekazanie linka do wpisu w ogólnokrajowym rejestrze zbiorów danych osobowych GIODO.

Poza tym dowód jest potrzebny tylko i wyłącznie w momencie zatrudnienia, na etapie rekrutacji żadna FIRMA nie będzie o niego prosiła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca w domu, chałupnictwo (6 odpowiedzi)

Czy istnieje pewna sprawdzona wyplacalna firma która oferuje prace w domu przy komputerze bądz...

gdzie ta praca (9 odpowiedzi)

Jakaś masakra z ta praca szukam juz od miesiaca intensywnie pracy rozsyłam cv.sledze portale zero...

Własny biznes - jak się reklamować? (176 odpowiedzi)

Jak reklamować swój biznes w sieci? Bez obecności firmy w Internecie ciężko będzie zdobyć...

do góry