Widok

skuteczny lek na kolke

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziewczyny pomozcie, cos sprawdzonego co pomaga, serce sie kraja jak moja Julka płacze. Z pierwszym dzieckiem nie mielismy kolek wiec nic nie stosowalismy ale teraz jest inaczej a ja nie znam nic sprawdzonego
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wprawdzie na kolki nie używałam, ale jako taki jest reklamowany - preparat nazywa się Biogaia i odkąd daję go córkom skończyły się bóle brzucha i zaparcia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Plantex w saszetkach.Bardzo pomógł mojemu synkowi.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mojej córce pomógł debridat - jak ręką odjął
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też polecam debridat - na receptę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
słyszałam, ze biogaia jest dobra ale my uzywamy na brzuszkowe problemy espumisan i jest ok.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noszenie w chuście dziecka pomaga:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
upewnij sie też czy to na pewno tylko kolki my sie męczyliśmy pol roku i wtedy dopiero zdiagnozowano skazę białkową i jak dostał mleko bebilo pepti zaczęło sie nowe zycie dla nas i synka a wcześniej koszmar:-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa a jakie badanie trzeba zrobic by spr czy jest skaza bialkowa? Biogaja to prebiotyk a espumisan bezposrednio na gazy. Moj niunias nie ma jako takiej kolki, ale na meczace gazy pomaga mu konkretny masaz brzuszka- niestety jest to zazwyczaj ok 4 nad ranem
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolka zawsze wystepuje o tej samej godzinie?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Espunisan kropelki +biogaja jeżeli to nie pomoże to debridat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoć na kolki dobre są takie poduszeczki z pestkami wiśni.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas kolki byly cały czas w rożnych godzinach w dzień i wybudzanie z płaczem co 2,5 godziny w nocy, wszystko próbowaliśmy zawsze miał lekkie krostki na buźce niby alergiczne od ocierania itp. tak twierdziła lekarz dopiero jak mial pol roku i zachorował i dostal antybiotyk to tak go juz wtedy typowo wysypało na buźce czerwone poliki mial typowe dla skazy bialkowej i temperature i nie chcial jesc mleka. Przez dwa dni nie jadl zupełnie mleka i z brzuszkiem bylo lepiej i wszystko z buzi zeszło wiec dla mnie to bylo oczywiste i wtedy poszlam do lekarza opowiedziałam o wszystkim i na próbe przepisał bebilon pepti a miedzy czasie czekaliśmy na wizyte u alergologa po podaniu tego mleka na receptę odrazu poprawa wiec do alegrologa poszlam ze zdjęciami małego z choroby i calym opisem co sie działo miał robione testy alergiczne i diagnoza skaza ale taka delikatna ze za okolo kilka miesięcy mamy zrobić probe z mlekiem bo moze uklad pokarmowy dojrzeje i faktycznie od lutego dostawał bebilon pepti i zaczęłam mieć w końcu normalne spokojne dziecko skonczyly sie kolki. Jadł to mleko prze 5 miesięcy i w koncu sam juz go nie chial bo paskudne w smaku i wtedy zrobiliśmy probe z normalnym mlekiem stopniowo i sie udalo :) takze warto czasem poszukać i popytac myśmy 6 miesięcy strasznie wszyscy cierpieli bo niby to kolki a dziecko nie tolerowało mleka:( układ pokarmowy byl niedojrzały:-( dobrze ze to juz za mną:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup http://media5.com.pl/najlepsze-sposoby-na-kolke/ kolka momentalnie ustępuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sab simplex koniecznie wyprodukowany w Niemczech (nie czeski). niestety, w polskiej aptece tego nie kupisz, popytaj znajomych, szukaj w necie - ktoś to w Gdańsku sprzedaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A zanim znajdziesz/kupisz jakiś lek polecam ciepłe kąpiele ew.przykładanie ciepłej tetrówki na brzuszek .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nam pomagał bobotic, doraźnie w razie płaczu. max 4 razy dziennie. podobno ten sam skład co Sab Simplex ale opinie są różne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOja córka też strasznie przechodziła kolki! Żaden z dostępnych w Polsce leków nie pomagał na jej płacz i prężenie. Na zalecenie lekarza sprowadziliśmy z Niemiec sab simplex i dopiero ten lek przyniósł dziecku ulgę..
Tym razem postanowiłam zaopatrzyć się w te kropelki wcześniej na wszelki wypadek. Na szczęście synek nie ma kolek (alleluja!!) tylko co najwyżej wzdęcia i wystarczają same masażyki, ewentualnie windi, więc leki są niepotrzebne i 3 buteleczki sab simpleks stoją sobie bezużytecznie na półce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek też miał okropne kolki i ja starałam się nie podawać żadnej chemii. Wiadomo czasem się niestety nie da... Mojemu synkowi pomagały przede wszystkim masaże. Rozsmarowywałam kilka kropelek oliwki no i masowałam brzuszek. Bardzo pomagała nam także suszarka do włosów. Jedną ręką masowałam brzuszek a drugą ręką trzymałam suszarkę skierowaną ciepłym powietrzem na brzuszek. Położna nam to doradziła. Dostałam też na receptę sab simplex, bo mieszkam w Niemczech ale z tego co wiem w Polsce go nie można kupić. Podobno jest super, ale moja położna mówiła, żebym go podała w ostateczności a masaż+suszarka zawsze pomogła także ja go nie podawałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzieki dziewczyny za wszystkie opinie, poki co nam wlasnie pomagal masaz i suszarka ale wole sie dowiedziec co jesli to przestanie pomagac i chyba sie zdecyduje na ten sab simplex w ostatecznosci
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Walczyłam z kolkami u malca niecałe pół roku - by się nie rozpisywać: testowałam espumisam, esputicon, sab simplex z Niemiec, później Debridat /przez 4 m-ce/ i Delicol-enzym laktazy. Karmiłam piersią i pomimo diety całkowicie "bezkrowiej" i lekkostrawnej zalecono podawać bebilon - najpierw comfort później pepti do nutramigenu - mimo, że badania pod kątem nietolerancji białka mleka krowiego /IgE z krwi/ ujemne . probiotyki jak najbardziej - Lacidobaby, Dicoflor. Wszystkie preparaty były konsultowane z pediatrą i alergologiem.
Napiszę tak: nie chciałam robić małemu z brzuszka "betoniary", ale leki podawałam cierpliwie - i wyszło na to, że ukł. trawienny mojego malucha i tak musiał dojrzeć w swoim czasie. SUPER sprawdziły sie jak wyżej ktoś pisał kateterki Windi - bezpieczne i łatwe w użyciu, kąpiele w ciepłej wodzie i suszarka do usypiania szumem - w pierwszych 3 m-cach:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodam, że wróciłam do wyłącznego karmienia piersią, odstawiłam sztuczne mleka i debridat / po 4 m-cach/ i różnicy nie było większej - z czasem napady były rzadsze i ustąpiły tak nagle jak się pojawiły. Najtrudniejsze było pilnowanie, by karmienia nie były zbyt częste - trudne, bo synek uspokajał się tylko przy piersi. Wypróbować warto najpierw wszystko co nie z apteki - masaże, ogrzewanie brzuszka, noszenie bujanie na kolanie, ramieniu, w chuście, my parę razy usypialiśmy jeżdżąc autem. Uwaga: jeśli bólom brzuszka towarzyszą śluzowe kupki / byc może z krwią/ konieczna wizyta u lekarza i warto zrobić posiew z kału.

Powodzenia i duuużo cierpliwości:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas był masaz przy suszarce a potem infacol który pomógl wczesniej mielismy te kropelki z niemiec nic nie dalo potem espumisan i wode koperkowa i nadal nic dopiero polecony przez matki infacol pomogl...ograniczyl placxz z 2x dziennie do 1x w tygodniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam kilka propozycji jako młoda mama:
1) Masaż brzuszka z oliwką. Ruchy okrężne w kierunku wskazówek zegara.
2) Przyciskanie kolankami dzidzi na brzuszek.
3) Herbatka koperkowa. Do wyboru jest "kupna" specjalnie dla dzieci lub radykalnie herbata dla dorosłych (podając dziecku nie słodziłam).
4) Ciepła kąpiel z uwzględnieniem masażu brzuszka.
5) W ostateczności jak już nic nie pomaga to podejść do apteki i poprosić o preparat na kolkę dla niemowlaków/noworodków. Osobiście polecam espumisan (ilość kropel zależna od wieku dziecka, podawane bezpośrednio do buzi). Na mojego malucha zadziałało. Efekt jest w przeciągu kilku godzin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam też pomógł debridat. Z herbatką koperkową radzę ostroznie, nam lekarz powiedział że może pomóc ale i zaszkodzić ponieważ u niektórych maluchów występują po niej wzdęcia.
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
polecam wode koperkowa-Gripe water,jak dla mnie nie ma nic lepszego,kolka naszej młodzszej córce mijała w max 10min po zażyciu
Dodam tylko że kolki męczyły ją bardzo mocno

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Infacol
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem to taką dobrą opcją na kolki będzie kateter od Frida Baby . Bardzo ciekawa propozycja, niewielka rureczka, którą umieszcza się u dziecka w odbycie i dzięki niej można usuwać gromadzące się gazy i dzięki temu nie będzie problemów z utrzymującymi się bólami brzucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzeba przetestować metodą prób i błędów. Podawałam synowi probiotyki od samego początku, stosowałam masaze brzuszka, czesto przytulałam oraz nosiłam. Pomagają również ciepłe okłady na brzuszek, tylko trzeba pilnować, aby termofor nie był zbyt gorący. Syn miał własnie nietolerancję laktozy i u niego kolki przeszły po Delicolu. Warto jest pamiętać o tym, ze nie jest to środek jednorazowy i aby pomógł trzeba stosować codziennie do każdego karmienia. Kochane uświadomcie sobie, że taka sytuacja to nie Wasza wina, ale po prostu fizjologia noworodka. Nie ma sensu mieć poczucia winy. Dodam jeszcze,ze negatywny wpływ na kolki moze mieć palenie przy noworodku. Absolutnie nie powinno się tego robić, a osoby, ktore palą powinny umyć ręce przed kontaktem z dzieckiem. Negatywny wpływ moze mieć też zmęczenie, niepokój oraz negatywne stany emocjonalne mamy Dzidziuś to wszystko odczuwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

do góry