Widok

sprzedaż mieszkania z pośrednikiem czy bez?

witam wszystkich mam pytanie i do szukających mieszkania i do tych sprzedających.Jaka opcja jest lepsza? Sprzedaż z pośrednikiem bo np.ludzie bez się boją kupować sami bez biura itp. czy bez pośrednika bo za dużo kasy trzeba potem za prowizją zapłacić? Czy ludzie kupują w ogóle mieszkania sami?? Będę wdzięczna za podpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja np. bardzo niechętnie oglądam mieszkania wystawiane przez pośredników gdyż zazwyczaj pośrednicy mącą w głowach właścicielom i ceny są z kosmosu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
a czego niby sie bac przy kupnie?

do potrzebnej wiedzy mozna dotrzec samemu, zawsze tez mozna skorzystac z uslug prawnika... taniej i bezpieczniej niz posrednik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
~ghy
powiem Ci, że kiedyś próbowałem skorzystać z usług prawnika przy zakupie nieruchomości, wyceniono mi usługę na 3000 złotych, i nikt mi nie pokazywał nawet żadnej umowy.... :) nawet nie wiedziałem czy ktoś coś wykona... dodatkowo obecność na akcie notarialnym - 500 zł
nie skorzystałem....
dzisiaj sam jestem pośrednikiem i wiesz co ???
Za usługę całkowity koszt z pewnością będzie tańszy....
pleciesz brednie i kocopoły, ale cóż jak to a forum....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
może źle zadałeś pytanie prawnikowi?

wystarczyło zapytac, ile za:

1) zbadanie stanu prawnego nieruchomości,
2) zaopiniowanie aktu notarialnego?

Po co obecnosc prawnika na akcie notarialnym? Wszystko ustala się wcześniej. Wcześniej bierze się projekt umowy i daje do zaopiniowania prawnikowi. U notariusza tylko podpisy, żadnych zmian i negocjaji w ostatniej chwili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może jednak nie ???
myślisz że poszedłem tam omawiać sprawdzenie cen skupu żywca wieprzowego na giełdzie rolnej...???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze raz pytam w takim razie, po co prawnik przy podpisaniu aktu?

Jeżeli Ty jako pośrednik opiniujesz, zmieniasz, ustalasz tresc aktu notarialnego na ostatnią chwilę, tuż przed jego podpisaniem, to gratuluję pewności siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem tak....
Według moich obserwacji osób kupujących nieruchomości to zdecydowanie oni powinni posiłkować się pomocą pośrednika w obrocie nieruchomościami, właśnie im powinno zależeć na zawarciu umowy z takim specjalistą, pośrednicy częściej potrafią ponegocjować cenę jaką trzeba zapłacić niż kupujący, chociaż nie jest to regułą co w rezultacie nawet po zapłaceniu za usługę pozwoli na obniżenie kosztów całkowitych transakcji. Pośrednik musi posiadać również OC co daje nam możliwość uzyskania odszkodowania w przypadku błędu pośrednika.
Pośrednicy natomiast wolą z reguły reprezentować sprzedającego i nie zawierać żadnej umowy ze sprzedającym, co w końcowym efekcie, w przypadku wystąpienia wady przy sprzedaży np. wpisu na hipotekę przez wierzyciela np. Urząd Skarbowy, nie muszą się zbyt mocno martwić o kupującego gdyż.... NIE MA ON UMOWY NA ŚWIADCZENIE USŁUG POŚREDNICTWA !!! Mówiąc prostszym językiem - pośrednik nie reprezentuje Twoich interesów w transakcji... oczywiście można iść do Sądu i próbować udowodnić że pośrednik coś powinien i musiał zrobić, ale udowodnienie oszustwa i celowego wprowadzania w błąd będzie szalenie trudne a w Sądzie pierwszym pytaniem będzie czy zawarto umowę z pośrednikiem ???
Jeżeli nie.... to resztę trzeba sobie dopowiedzieć lub się domyśleć...
Bez umowy pośrednik nie będzie działał w Twoim interesie, ponieważ nie płacisz mu za pracę a praca za darmo jest zabroniona. Naturalnie pośrednik ma obowiązek udzielania informacji i przedkładania dokumentów potrzebnych do transakcji ale jakich to już wtedy musi wiedzieć ten kto działa sam i nie korzysta w usług pośrednika...
czy ludzie kupują sami??? oczywiście że tak gdyż są osoby posiadające wiedzę co i jak należy wykonać.... I gwarantuję że wypis z KW to tylko początek :) a na dzień dobry do wykonania jest co najmniej 8 czynności nawet przy zakupie zwykłego mieszkania...
Załączam pozdrowienia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Pośrednicy i zarządcy

Kredyty na mieszkanie (43 odpowiedzi)

Hey powidzcie mi czy korzystaliście z usług pośredników kredytowych jeżeli tak to jakich...

poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy (70 odpowiedzi)

Nasza wspólnota chciałaby zmienić zarządcę, w tej chwili zarządza nami Euroformat ale jesteśmy...

do góry