Widok

sucha i popękana skóra u niemowlaka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Około miesiąc temu na policzku synka pojawił się taki czerwony, suchy placek-robił się bardziej czerwony gdy mały był zgrzany. Poczytałam na necie o takich podobnych przypadłościach i kupiłam krem Emolium. Po paru dniach buźka była już ładna. Kilka dni temu zauważyłam,że na rączkach też ma taką suchą i popękaną skórę, a dziś jeszcze czerwone plamki. Może wiecie co to może być?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może któraś z Was się z czymś podobnym spotkala?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się,że jakiś rodzaj uczulenia.Musisz koniecznie zapytac o to lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy to samo, od ponad miesiąca czerwone poliki, raz mocniej, raz mniej, do tego suche łokcie i łydki. Ale moja Pani doktor stwierdziła że to uczulenie na wodę, powietrze, ciepło, nie wiadomo w sumie na co. Dostałam tylko maść robioną w aptece. Mam nadzieję, że to jednak nie uczulenie na jakieś jedzenie, i że szybko zima się skończy i policzki będą normalne
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj maly tez mial takie suche czerwone policzki jak mial ok.8 miesiecy.Okazalo sie ze to od nadmiaru bialak.W tym przypadku byla to zbyt duza ilosc miesa w zupie.
Policzki wrocily szybko do normy ale teraz synek ma prawie 2 lata i walczymy z duzo powazniejsza alergia.Niestety teraz jest trudniej wylapac na co jest uczulony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mz mamy to samo, suche lokcie i przedramiona od strony wewnetrznej, plus niby krostki na ramionach , policzkach, nikt nie wie co to jest, na banke nie uczulenie bo ciagle jest takie samo, jutro ide zbadac malemu tarzcyce bo ja mam gigantyczna niedoczynnosc i moze odziedziczyl,
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas gdy córcia była mała podejrzewano skazę - czerwone,wysuszone plamki głównie w okolicach łokci,kolan ale zdarzało się i na pleckach oraz takie właśnie zaróżowione policzki.
Teraz jest lepiej ale na ramionkach skóra jest bardziej sucha,są drobniutkie krosteczki,policzki gdy nie smaruję robią się trochę suche.

Ostatnio pediatra stwierdziła,że Natalka jest alergiczką ale na co nie mam pojęcia,nie potrafię wyłapac:(
Stosuję więc do natłuszczania tych miejsc maśc homeopatyczną Cicaderma i może jakieś testy zrobimy po 3 urodzinach.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
muj maluszek ma pekniecia w zgieciach za uszami pod kolanami i paszkami czym to smarowac oliwka sudojrem i takie podobne nie dzialaja ma wysuszona skure bo prawie nic nie moge stosowac bo jest w tedy jeszcze w krostach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej. Moja mała też ma problem z suchą skórą. Polecam Nanobase ( jest nieco droga mała tubka kosztuje ok 30 zł ) Ja stosuję ją na twarz, za uszami, oraz nam pomaga Emolium ( emulsja ) smaruje córcię raz dziennie po kąpieli.
Skóra stała się bardziej nawilżona, nawodniona, nie pęka, nie łuszczy się itp.
Ja np. nie mogę stosować żadnych oliwek, balsamów itp. bo zaraz jest wysypka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam balsam dexeryl. Mozna go kupic w aptece. Swietnie nawilza skore. Ja go stosuje u corki z atopowym zapaleniem skory. Polecila go dermatolog.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mam Dexeryl i też polecam, szczególnie na suchą i szorstką skórę.
Ale uwaga - na ostre czerwone zmiany się nie nadaje, bo bardzo piecze skóra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasia222, kup krem aktywny eloderm. Smaruj 3 razy dziennie na czerwony placek i zejdzie. U nas bardzo pomaga.aaaa, do kupienia tylko w aptekach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem mamą alergika kontaktowego, wziewnego i pokarmowego, leżeliśmy w kilku szpitalach alergologicznych z dzieckiem. Oto moje rady podyktowane doświadczeniem:
A. sprawdzenie czy jest to uczulenie kontaktowe
1. do pielęgnacji maść jak najbardziej obojętna i bezpieczna, bez parabenów, bez barwników itp. poproś pediatrę o receptę na zwykłą eucerynę (maść stosowana jako baza do robienia maści na receptę ) lub jeśli nie chcesz iść do lekarza kup allerco (też jest bez szkodliwych związków) - trzymaj się z dala od emolium i podobnych maści (skład kosmetyków dla dzieci możesz porównać na srokao.pl), Eliminuj chemię na jaką jest narażone dziecko. (Jeśli to nie będzie problem chemii to można zawsze do tego wrócić)
2. do spania i ubierania ubranka bez niklu (zatrzaski, zamki itp. - moje dziecko ma wykwity na skórze po kontakcie z niklem)
3. ubranka do ubierania i pościel biała bawełna, kolorowe z ceryfikatem z oeko-tex (na wypadek gdyby było to uczulenie na barwniki w ubraniach)
4. podwójne płukanie prania - wypłukuje się dokładnie proszek
5. zaobserwuj czy dziecko nie było brane na ręce czy dotykane przez kogoś kto np. miał sweter z wełny, makijaż -może "obcy" kosmetyk czy ubranie je uczula
B uczulenie pokarmowe
1. Metoda u mnie stosowana wielokrotnie: gdy się pojawiały wysypki czy plamy cofałam się z rozszerzaniem diety do momentu kiedy dziecko dostawało bezpieczne dla niego jedzenie - tzn ponownie eliminowałam produkty, które było ostatnio wprowadzone (w ten sposób znalazłam produkty na które dziecko było uczulone chociaż później długo w wynikach badań nie były widoczne), w potem wprowadź je na nowo pojedynczo i obserwuj
2. rób dokładne zdjęcia zmian, po kilka ujęć każdej zmiany - jak już będziesz u alergologa to pokaż zdjęcie (bo dziecko może akurat ich nie mieć jak będziesz mieć termin i trudno będzie opisać co to było)
3. zapisz się do alergologa - bo można czekać nawet długie miesiące
4. takie zmiany mogą być uczuleniem na białko mleka, żółtko czy białko czy inne produkty, ale u nas są przy uczuleniu na jabłka. Żeby znaleźć co to jest zanim zrobi się testy z krwi to pomaga dokładne notowanie jadłospisu dziecka - gdy się pojawią znowu plamy można porównać okoliczności wcześniejszych uczuleń i może się znaleźć odpowiedź
5. nie daj się zbyć jak będziesz u specjalisty (zmień najwyżej specjalistę) - nic nie jest bez przyczyny i z doświadczenia wiem, że jeśli jest objaw skórny u dziecka to jest też konkretny powód
6. jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym to tylko hipoalergicznym

A co do testów alergicznych z krwi i skórnych - córka leżała w innym szpitalu w Polsce gdzie robi się je już małym dzieciom (około 2 roku). W wieku 1,5 roku mieliśmy pokarmowe z krwi, a na 2 lata skórne. Eliminacja alergizujących pokarmów i metali z otoczenia dziecka poprawiła stan skóry o 70%. Domowe jedzenie (chleb, ser, szynki domowe) o kolejne 10%. Nie rozumiem więc dlaczego u wielu specjalistów jest opinia że testy powinny robić się po 3 roku życia. (nawet jeśli nie są one 100 % pewne to przynajmniej dają obraz tego co dziecko w danym momencie uczula z pokarmów)
Powodzenia i życzę zacięcia detektywa żeby znaleźć przyczynę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja stosuję dla mojego maluszka krem Elodermu do każdego rodzaju przesuszeń czy podrażnień, zawsze pomaga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja i moje pociechy jesteśmy fanami produktów atoperal baby, a wszyscy mamy problem z bardzo mocno przesuszoną i wrażliwą skórą, która nierzadko pęka albo pokrywa się suchymi zmianami. Polecam szczególnie produkty do kąpieli i krem, bo naprawdę długo szukałam czegoś,co pozwoli przyniesie nam wreszcie ulgę i pozwoli spać spokojnie, a tutaj już po kilku zastosowaniach spokój
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moje drogie mamy z mojego doświadczenia polecam kosmetyki atoperal, zarówno do kąpieli jak i smarowania ciałka. Idealne emulsje które sprawdzają się doskonale w pielęgnacji skóry maluszka. Po regularnym stosowaniu u mojego synka skóra przestała być szorstka, przestała go swędzieć, zrobiła się w końcu miękka, delikatna, bez suchych , szorstkich plamek, które czasami się pojawiały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

u nas świetnie się sprawdza emulsja do kąpieli oilatum. Ma bardzo prosty skład, można go stosować od 1 dnia życia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja stosuję doraźnie oilatum w formie kremu, kiedy pojawiają się suche miejsca. Od razu działa, wytwarza coś w rodzaju powłoki ochronnej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oilatum krem daje super efekty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale stosujesz tylko doraźnie ten krem? Czy na co dzień też?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a u mnie też by się sprawdziło? czy tylko dla dzieciaczków? bo strasznie sucha skóra mi się zrobiła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tam córci podkradam :) mam taka teorie ze co sie u dzieci sprawdza to i ja podbieram. U nas oilatum byl hitem bo wiele innych kosmetykow typu baby nas zawiodło, a tutaj prosze idealna skorka po kapieli:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też tak robie z kosmetykami które sprawdzają się u moich maluchów a oilatum sprawdza się jak najbardziej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się! ostatnio zrobiły mi się suche dłonie i pomyślałam właśnie o oilatum bo pamiętam jak fajnie się sprawdzało u moich dzieci. Kupiłam krem i już mam eleganckie dłonie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas bardzo pomógł Octenicare. Naprawdę szybko zauważyliśmy różnicę. Krem mam do tej pory i stosuję na odparzenia, podrażnienia i zabliźnione rany. Dzięki niemu nie zostają blizny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oprócz odpowiedniej pielęgnacji zewnętrznej bardzo ważna jest pielęgnacja wewnętrzna. Nawilżanie skóry odbywa się też od wewnątrz. Pamiętaj, by podawać dziecku odpowiednią ilość płynów. Jeśli dziecko jest karmione naturalnie nie ma potrzeby dodatkowo go dopajać, jeśli jednak dziecko jest karmione mieszanką mleczną lub je już dania stałe należy pamiętać o systematycznym podawaniu mu picia. Najlepsza będzie woda niskozmineralizowana. Warto dziecko od małego przyzwyczajać do jej smaku, gdyż jest najlepszym sposobem na zaspokojenie pragnienia i nawilżenie organizmu od wewnątrz.

Do nawilżania skóry dziecka od zewnątrz polecam emolienty.Maja bardzo dobre działanie nawilzajace. Ważne aby seria była odpowiednia dla pielęgnacji skóry malców.

Jako dodatkowa suplementacja sprawdzi sie na pewno witamina d3 dla dzieci - od Aura Herbals. Dzięki niej skóra mniej się przesusza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja właśnie zamiast udawać się od razu do kosmetyczki na jakieś specjalne zabiegi to ja postanowiłam skorzystać z retinol to jest bardzo fajne serum które w swoim składzie ma bardzo pomocne składniki aby polepszyć kondycję skóry. Polecam ponieważ naprawdę warto https://kopalnia-zdrowia.pl/klub-naturalnej-pielegnacji/68/co-to-jest-retinol
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Prezent dla dziewczynki 5 lat - jaki? (66 odpowiedzi)

może coś doradzicie jaki kupić prezent na urodziny dla dziewczynki 5 lat , kolezanka z...

czy jechać w 8 m.ciąży na majówkę ?? (28 odpowiedzi)

mam do Was pytanie...czy byście pojechały w 8 m.ciąży na majówkę nad jezioro?

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry