Widok

światłowód Orange vs Amelek

Piszę tutaj bo być może więcej osób jest zainteresowanych, a wiem też że Pan Marek traktuje to forum jako kanał komunikacji.

Chciałby przy okazji też zaznaczyć, że jestem pełen uznania dla Amelka, za to że praktycznie rozwinął internet w Baninie.

W ostatnim czasie krążyć zaczął przedstawiciel Orange z ofertą przyłącza światłowodowego. Oferta jest całkiem korzystna, zwłaszcza dla osób dla których prędkość przesyłania jest istotna.

Wobec tego że Pan Marek wspominał aby wstrzymać się z podpisywaniem umów, bo będzie w stanie przedstawić kontrofertę, chciałbym zapytać.

Kiedy będzie mógł Pan przedstawić ofertę usługi na świeżo ułożonych światłowodach?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zainteresowanych klientów proszę o bezpośredni kontakt, dla określenia realnego zainteresowania (ilu i gdzie konkretnie). To forum nie jest dobrym kanałem komunikacji, niestety to raczej kanał mieszania z błotem. Poza tą krótką wypowiedzią, nie chcę się tu udzielać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dyskusja na tym forum rzeczywiście kończy się zawsze na wypowiedziach niskich lotów.

Mam jednak wrażenie, że wypina się Pan właśnie do swoich klientów. W najważniejszym momencie, gdy stoją przed decyzją podpisania umowy długoterminowej, nie mając żadnej realnej informacji o kontrofercie.

W zasadzie chodzi jedynie o to aby byłby Pan w stanie podać termin, kiedy Pan jako firma będzie mógł dostarczać usługę na nowych światłowodach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po prostu proszę zainteresowane osoby o bezpośredni kontakt, to chyba nie takie trudne i nie ma nic wspólnego z wypinaniem się, chcę wiedzieć jakie jest rzeczywiste zainteresowanie, tu nie wiem z kim rozmawiam, konkurencja też czyta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

konkurencja tez ma czytelnie, otwarte cenniki. więc nawet jak było że Tmobile wypierał orange, bo nic nie moga lepiej zaoferwoac, tak na 100% orange nie zmieni cennika dla wyparcie lokalnego dostawcy, a tak może by ktoś się skusił na lokalnego, a nie dla bezpieczeństwa brać dużego dostawce.

duzo ludzie nie jest chętna aby badac rynek, ale jak ktoś zaproponuje atrakcyjne warunki to się skuszą... tak wg mnie to działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie oczekiwałem oferty cenowej, a jedynie informacji o tym kiedy będzie mógł Pan świadczyć usługę na światłowodach które niedawno położono.

Nie oczekuję przebijania oferty Orange. Nie potrzebuję telefonu telewizji i wszystkiego co wciska Orange. Zależy mi jedynie na szybkim internecie.

Cena tak naprawdę ma drugorzędne znaczenie. Mam dobre doświadczenia w współpracy z Pana firmą. Osobiście uważam nawet że ceny są za niskie.

Chodzi jednak o to że gdyby chodziło o wstrzymanie się no na pół roku to było by to jak najbardziej do przyjecia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego koniecznie na tych światłowodach które niedawno położono, a nie na własnej infrastrukturze która być może w ciągu tego pół roku mogłaby powstać? Zamiast pisać tutaj, proszę napisać maila lub zadzwonić, a zobaczymy co się da zrobić w konkretnym miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego?
Sugerowałem się tym co pisał Pan w wiadomościach, gdy zaczęto kopać światłowody. Prosił Pan aby się wstrzymać z podpisywaniem umów, bo będzie Pan świadczył usługę na tych światłowodach.

Być może coś źle zrozumiałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiadomości były ogólne jednakowe do wszystkich, ale dużo zależy od konkretnej lokalizacji. Nie wiemy gdzie dokładnie w danej chwili podłączają (bywa że dowiadujemy się dopiero na samym końcu otrzymując rezygnacje), są różne modele współpracy (bsa, llu) z ich zaletami i wadami, korzystanie z tych światłowodów jest dość kosztowne i skomplikowane, mają też swoje ograniczenia których nie ma własna infrastruktura, czasem lepsze mogą być inne rozwiązania. Nie o wszystkim chcę pisać publicznie, proszę o bezpośredni kontakt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

znaczy klasyk na radiu zestawimy lepiej niż na światełku ;)
tylko zauważę, że lepiej czy gorzej sporo ludzi ma większe poczucie bezpieczeństwa po kablu czy to miedzianym, czy światłowodowym ;)

taka natura ludzka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można długo gdybać nie wiedząc gdzie dokładnie to ma być. Może i na światełku ale własnym (czy czegoś nie wiem i zabronili sprzedaży kabli światłowodowych małym przedsiębiorcom, w trosce by taki przedsiębiorca przyciśnięty nowym wałem na tym kablu się nie powiesił), może na radiolinii a może i na światełku Orange ale LLU gdzie koszt zależy od długości trasy (wzdłuż kabli, nie w linii prostej na mapie - sprawdza się to w systemie udostępnianym przez Orange, ale te dane są tajemnicą firmy i nie wolno ich upubliczniać). Naprawdę nie ma sensu ciągnąć tematu tutaj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

zakładałem, tylko że położenie np 400m światłowodu to czas i pieniądze sama strona formalna to pewnie więcej niż użytkownik chciałby zapłacić za przyłączenie i tyle. ale jak tak to nie ma sprawy, im więcej opcji tym lepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Korzystanie z infrastruktury Orange to też czas i pieniądze, wbrew pozorom wcale nie małe - tyle że użytkownik ma większość tej kwoty rozłożoną na 24 dogodne raty...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z takim podejściem to się Pan obudzisz z ręką w ....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Martw się Pan o swoje podwórko...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

do góry