Widok

szczepionki

obserwujemy dziwną sytuację, gdzie spora grupa ludzi, w tym lekarzy,
bardziej się boją lekarstwa niż choroby.
Mówią na wsi, że 10-20% lekarzy chce się szczepić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Symptomatyczne jest, że szef Pfizera również nie jest chętny przyjąć własną szczepionkę ;)

W laboratorium rozmawiają dwie myszy:
- byłaś już szczepiona na kowida?
- no co ty? Dopiero zaczęli testy na ludziach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
A dla kogo ten wywiad?
To ja powiem, 5% lekarzy, a jak, a co,... 2%, 1%.... :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przed straszliwą koroną, na zwykłą grypę szczepiło się 6-8% pracowników służby zdrowia w Polsce. Jak sądzisz, skąd wynikała tak niska liczba chętnych? Z ich niewiedzy? Bo chyba nie z lekceważenia - wszak to oni głównie byli świadkami powikłań po grypie (często kończących się śmiercią) tysięcy pacjentów. Bo zanim nastała straszliwa korona, na sezonową grypę też ludzie umierali.
Zatem odsetek 10-20% rzeczywistych dobrowolców wydaje mi się całkiem prawdopodobny. Choć rzeczywiście zaszczepionych będzie zapewne więcej, na skutek mniejszych czy większych form nacisku (np. szantaż finansowy, administracyjny czy choćby moralny).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skąd niska liczba chętnych? Ludzie są bardzo wygodni, (służba zdrowia też), a szczepienie wymaga jakiegoś wysiłku, począwszy od wydatku finansowego i skończywszy na poświęceniu jakiegoś czasu. Dla wielu ludzi szczepienia na grypę nie wydają się szkodliwe, ale po prostu zbędne.
Odpowiedz sobie na pytanie pomocnicze: ilu ludzi odkładałoby na przyszłe emerytury, gdyby składki nie były obowiązkowe?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rząd zamówił szczepionki czy tylko te nowe preparaty mRNA? Z tego, co wiem to Rosjanie i Oxford zrobili szczepionki, czyli osłabione wirusy, a to i tak jest walka z wiatrakami w przypadku patogenów stale mutujących . Nie śledzę już tego, po świętach sprawdzę. Jak ktoś coś wie, to chętnie przeczytam. Szkoda, ze Mtf już tu nie pisze, bo on znał się na statystykach i naukowy język miał dość dobrze opanowany. Ciekawe i rzeczowe źródła znajdował. Mnie to trochę mniej dotyczy bo klauzula sumienia nie pozwala mi świadomie przyjmować preparatów wyprodukowanych lub testowanych na komórkach namnożonych z abortowanych dzieci i zupełnie nie rozumiem, czemu nie można było wykorzystać dzieci naturalnie poronionych za pisemną zgodą rodziców. Wlecze się ta upiorna i kanibalistyczna sprawa od lat 60-tych jak smród po gaciach niczym w tanim horrorze o rodzinie, co zamieszkała na dawnym cmentarzu Tylko w przypadku rosyjskiego Sputnika nie znalazłem takiej informacji, a tego z kolei bałbym się przyjąć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Argument z lekarzami jest nie trafiony. Gdyby lekarze żyli zdrowo dzięki swojej wiedzy i świadomości, to nie palili by papierosów. O innych szkodliwych nawykach nie wspomnę. Dane statystyczne które podajcie nie mają żadnego umocowania w faktach. Macie wybór, brać lub nie. Tak jak palić papierosy i zdychać na raka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

czyli lekarze, ponieważ palą i mają inne nałogi są grupą mało godną zainteresowania.
Może podasz przykład grupy zdrowo żyjącej dzięki swojej wiedzy i świadomości?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

@niestuknięty... dostrzegasz tylko, to co zdołasz zobaczyć, a niestety jesteś krótkowidzem ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Doprawdy, mnie to naprawdę dynda co mówią u Ciebie na wsi, czy będziesz strzelał z procy do samolotów, zamawiał odczynienie u wiedźmy a źródłem wiedzy o epidemii będzie Edyta Górniak i "świat zwariował". Jeszcze nie zdarzyło się by w internetowej dyskusji przekonać kogoś do swojej racji. Mogę najwyżej robić sobie żarty z tego typu postaw.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

@jaq, Ciebie akurat rozumiem i w tej materii nie musimy na wzajem się przekonywać, bo jesteśmy po tej samej stronie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja nie przekonuję Ciebie anonim. Adresuję swoją opinię do płaskoziemców. Autor tego tematu z sobie tylko znanego powodu zamieścił go w dziale Polityka. Konsekwencją tej logiki postawa takich osób wobec panademii i szczepień .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Polityka

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

Jak się czujecie nabici w Tuska? (3 odpowiedzi)

Kwoty wolnej nie będzie. O zamachu na media już się nawet Mentzen śmieje, że teraz przyszło PO...

Poradnik eko-polityczny (7 odpowiedzi)

W związku z faktem, że władzę przejęli prawdziwi fachowcy, tacy jak Szczerba i Joński, trzeba...

do góry