Widok

toksoplazmozy podczas ciąży

Dziewczynki, jeśli masz zwierzęta w domu, czy nie boisz się toksoplazmozy podczas ciąży?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam kota w domu od 2 lat, o ciąży dowiedziałam się w czerwcu, nie bałam się toksoplazmozy. Pierwsze badanie z krwii na toxo wykazało że niedawno przebyłam toxoplasmozę. Powtórzono je w 33 tygodniu, wszystko wyszło ujemne :) Jeśli się bardzo stresujesz, to warto unikać styczności szczególnie z odchodami zwierzaka, więc jeśli takowe posiadasz, to poproś partnera by się tym zajął :)
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź. Miałem kota rok temu. A teraz chcę znowu dostać kotka. Uspokoiłeś mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Phh, równie dobrze można pytać te, które kroją surowe mięso, myją i obierają warzywa, czy zrywają kwiaty.
Ja osobiście zawsze miałam kontakt ze zwierzętami, w tym bezdomnymi, i nie przechodziłam dotąd toksoplazmozy. Będąc w ciąży nie zmieniałam trybu życia.
Tyle na temat, choć widać że jakiś bot go założył.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Zdrowie

Łóżkowe problemy u młodego mężczyzny (10 odpowiedzi)

Mam 19 lat, od jakiegoś czasu mam wraz z partnerką łóżkowe problemy. Mamy za sobą seks oralny...

hepatolog (15 odpowiedzi)

szukam dobrego hepatologa /trojmiasto.

Paradontoza - obiawy (3 odpowiedzi)

Cześć. Od jakiegoś czasu rusza mi się jeden ząb. Z innymi jest wszystko ok ale tej jeden i to z...

do góry