Odpowiadasz na:

Re: trochę z innej beczki: JAK NABYC PRAWA DO MIESZKANIA?

Drogi/droga XX mylisz się. Jeśli nie ma rozdzielności majątkowej, mieszkanie zostało kupione przez męża przed ślubem to w razie rozwodu żona nie ma do niego praw. Mąż jest w stanie w prosty sposób... rozwiń

Drogi/droga XX mylisz się. Jeśli nie ma rozdzielności majątkowej, mieszkanie zostało kupione przez męża przed ślubem to w razie rozwodu żona nie ma do niego praw. Mąż jest w stanie w prosty sposób udowodnić samodzielny zakup mieszkania.

Zainteresowana udaj się do notariusza lub poproś męża, by zrobił darowiznę na Ciebie. Do US będzie trzeba to zgłosić, jednak podatku się nie zapłaci. I dobrze byłoby wówczas zmienić zapisy w księdze wieczystej (wystarczy wysłać pismo do sądu z taką prośbą jeśli się nie mylę) po to, by w razie czego mieć wszystko wyprostowane.

zobacz wątek
13 lat temu
~Nola

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry