Widok

ubezpieczenie a urodzenie dziecka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny, słyszałam ostatnio że firmy ubezpieczeniowe wypłacają kasę z tytułu urodzenia dziecka (nie mówię tu o becikowym). słyszałyście może o tym coś więcej? jak się takie ubezpieczenie dokładnie nazywa i jakie są zasady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam w pzu ,wyplacaja (praCownicza składka miesieczna 40 zł)jesli oplacalas przez okres calej ciazy.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pracownicza składka czyli coś co płaci pracodawca czy trzeba osobno się zgłosić i podpisać umowę z ubezpieczalnią?
wybaczcie pytania z serii głupich ale nie do końca rozumiem na czym to polega. z matematyki wychodzi mi 9mcyx40zł (przykładowo) = 360zł

czy o takim rzędzie wielkości mowa?w jaki sposób naliczana jest kwota do wypłaty? czy trzeba donosić np wyniki badań czy inne dokumenty?

jak to praktycznie wygląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kiedyś byłam w pzu to tam placili 800 zl chyba skladke miałam koło 50 zł ale to zalezy od ubezpieczyciela i od umowyjaka masz podpisana :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zależy w jakiej firmie jetseś ubezp i jaką składkę płaciłaś ale wypłacają tzw zasiłek z tyt urodzenia dziecka chyba tak to sie nazywa :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zasiłek to chyba coś innego, czytałam w necie że zaiłek przyznaje się gdy dochód na czł rodziny nie przekracza jakiejś kwoty a mi chodzi właśnie o opłacanie składek w ubezpieczalni "na wypadek urodzenia dziecka", nie wiem czy dobrze to nazywam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
place dodatkowo,pobieraja z wypłaty ,41 dokladnie.za urodzenie dziecka 1500 zł.nie trzeba nic dostarczac,oczwiscie tylko po urodzeniue dane i pesel dziecka chybva
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam dokładnie tak jak malaciężarówka. składka co miesiąc niecałe 42 zł, a do wypłaty ok 1500zl. z tym że ja zapisałąm się do ubezpieczenia grupowego w pracy, cały zakład był zwolniony z tzw. okresu karencji, nie wiem jak to jest jak się to załatwia indywidualnie.
"Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies."
Christopher Morley
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój Mąż ma jakieś takie ubezpieczenie w swojej pracy :) nie wiem dokładnie na jakich zasadach :) bo inaczej ma On, a inaczej ja i Gabryś(jako żona i syn)

my mamy tylko ubezpieczenie zdrowotne(chyba)

a Mariusz ma jeszcze na życie itp.

no i warunek przy tej wypłacie za urodzenie dziecka - to płacić przynajmniej 3 m-ce ubezpieczenie (nie pamiętam czy przed porodem czy przed zajściem w ciążę - ale chyba to drugie)

za urodzenie Gabrysia dostaniemy trochę więcej niż normalnego becikowego ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko zależy od umowy z ubezpieczycielem, kazda firma ma kilka opcji ubezp. Jeśli pracujesz, to noajlepiej zgłoś się do kadr i zapytaj czy w firmie jest mozliwość opłacania dodatkowego ubezpieczenia i jakie są warunki.
Zosia 02.07.2009r. Szymon *10.07.2011r. Zuzia 18.08.2012r.image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zeby uzyskac takie swiadczenie Twoja firma musi miec podpisana umowe z jakas firma ubezpieczeniowa, ta umowa okresla zasady na jakich dostaje sie pieniazki. jesli Twoj pracodawca ma taka umowe np. z PZU, jest to ubezpieczenie grupowe i Ty w takim wypadku musialabys podpisac deklaracje przystapienia, jezeli oczywiscie wyrazilas zgode na potracanie skladek i przystapienie do ubezpieczenia.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za wszystkie odpowiedzi, ciut mi się rozjaśniło.

czy dobrze rozumiem, że można równie dobrze zacząć opłacać składki będąc już w ciąży lub na etapie planowania dziecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jako byly agent ubezpieczeniowy:) tez cos dodam
-zazwyczaj okres karencji wynosi od 6 do 12 miesiecy i zazwyczaj jest tak ze jesli w firmie juz jest ubezpieczenie grupowe, a Ty chcesz do niego przystapic to ten okres jest dluzszy niz gdyby byla umowa z ubezpieczycielem podpisywana dla wszystkich pracownikow po raz pierwszy
wiec jesli juz macie w firmie takie ubezpieczenie, a Ty planujesz dziecko to jak najbardziej dopisz się, jesli juz jestes w ciazy-dokladnie przeczytaj regulamin czy dostaniesz siwadczenie czy nie

-jesli takiej umowy nie ma, zawsze mozna sie zdecydowac, przekonac wspolpracownikow (kazde ubezpieczenie-bo ubezpieczyciele maja rozne typy ubezpieczen grupowych ma swoj wlasny limit osob przystepujaych do ubezpieczenia-od 50 do nawet 90%, najczesciej miedzy 60-75%)
jesli juz ich przekonasz, pamietaj, ze od poznania oferty do faktycznego momentu ubezpieczenia mija troche czasu-gdy grupowka jest robiona na 5-10 osob okolo 2 max 3 tygodnie, gdy grupowka jest duza 30-50 osob trwa to nawet 2 miesiace, jak jest z bardzo duzymi grupowkami 100+osob nie wiem, nigdy nie robilam ale na pewno jeszcze dluzej (musza byc dane wszystkich osob, ich podpisy, czesto krotka ankieta medyczna, do tego dokumenty od pracodawcy, na prawde jest tego sporo) a czas karencji mija....

-wyzej napisalam ze od momentu poznania oferty-ofert moze byc bardzo wiele, czesto jest tak (w mniejszych firmach) ze jest zwolywane "zebranie" z przedstawicielem ubezpieczyciela i on pokazuje jakie sa opcje (szpitalne, oszczednosciowe, rodzinne itp, teraz to bez znaczenia), rozne rzeczy za rozne kwoty....
....i oczywiscie jest tak ze ciezko dogodzic kazdemu (przykladowo pani X co za 10 lat przechodzi na emerytura nie bedzie zainteresowana wyplata swiadczenia w przypadku urodzenia dziecka) i teraz zalezy jakiego wybierzecie ubezpieczyciela- warto samemu sie wczesniej zorientowac czy ma mozliwosc PODGRUP UBEZPIECZENIOWYCH (kilku cos takiego oferuje) i wtedy robimy jedna podgrupe z pakietem "rodzinnym" jedna z emerytalnym i jeszcze jedna dla pracownikow wyzszego szczebla ze znacznie wiekszym swiadczeniem i tym samym wieksza skladka

poza tym jesli chodzi o wyplate swiadczenia, najczesciej jest tak, ze trzeba ubezpieczycielowi (uwaga-zawsze jest podany termin, czasem tylko 3 miesiace) dostarczyc dokumenty ze dziecko sie urodzilo, nie trzeba zadnych zaswiadczen od lekarza itp

dodatkowo powiem ze warto tez zastanowic sie nad opcja pobytu w szpitalu-czasem ten pobyt moze byc calkiem dlugi a w niektorych typach ubezpieczen "placa" za kazdy dzien pobytu w szpitalu

to by bylo na tyle, heh rozpisalam sie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To czy możesz opłacać składki będąc już w ciąży zależy od tego czy dana firma ma w umowie poday okres karencji. W firmie ubezpieczeniowej w której ja pracuję i zarazem jestem ubez okres ten wynosi 3 miesiące - czyli przez pierwsze 3 miesiące ubezpieczenia nie możesz zajść w ciążę bo wtedy pieniądze za urodzenie dziecka nie przysługują Ci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam ubezpieczenie grupowe w pracy, w PZU,
w zeszłym roku były renegocjacje pakietu i każdy kto w tym czasie dodatkowo się dopisał był zwolniony z okresu karencji, normalnie okres karencji na wypłaty z tytułu urodzenia dziecka wynosi 12 miesięcy,
ja w swoim pakiecie otrzymam 1800 zł za urodzenie dziecka
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem ubezpieczona w pzu ma ubezpieczenie grupowe i dostałam za urodzenie dziecka 600 zł poniewaz byłam ubezpieczona nie cały rok ,chyba z 7 miesiecy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ubezpieczenie na życie bez karencji na ciążę, urodzenie dziecka

Zapraszam wszystkich chętnych przyszłych rodziców do zawarcia ubezpieczenia na życie bez okresu karencji na ciążę. Nawet jeśli już spodziewacie się dziecka, dostaniecie 1000 zł dla jednego rodzica za urodzenie dziecka. Jeśli ubezpieczą się oboje rodzice - świadczenie będzie podwojone czyli w wysokości 2000 zł. Szczegóły na naszej stronie http://zycie.ostrowiec.pl Ubezpieczamy klientów z całej Polski. Zapraszam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam....

podjęlibyśmy to ubezpieczenie z mężem nawet, ale jestem w 1 mies ciąży , a promax pisze że jest jednak karencja 9 mies.wiec jak to ?

pzdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
interesuje mnie Panstwa oferta.

Jestem w 25tyg ciąży czy jest szansa na takie ubezpieczenie? mój nr kontaktowy 884104737
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w pracy prowadze ubezp. grupowe, mamy umowe z PZU, u nas karencja wynosi 12 m-cy (kiedys wynosila 6 m-cy).
placac skladke 40 zl - dostalam 800 zl po urodzeniu dziecka
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam że tutaj ale mam pytanie do Rudziaczka. Byłam ubezpieczona grupowo w pracy ale byłam zatrusniona na zastępstwo do końca sierpnia. W między czasie poszłam na zaolneinie lekarskie z powodu ciązy. Jak mi się tam skończyła umowa to przedłuzyłam sobie PZU indywidulanie żeby otzrymać pieniądze za urodzenie dziecka. I teraz pytanie. Na 3 stycznia mam termin. Do kiedy muszę opłacać PZU żeby dostać kasę?
Z góry dziękuję na odpowiedź:))
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnisia na 100% dokladnej odpowiedzi udzieli Ci ktos z PZU-niestety nie znam az takich szczegolow (nie wiem jak to jest przy umowie na zastepstwo) ale podejrzewam ze skladke musisz oplacac do konca ciazy. poza tym zastanow sie czy by nie przedluzyc tej umowy jakby "bezterminowo"-podejrzewam ze zarowno suma ubezpieczenia jak i inne parametry sa znacznie lepsze niz gdybys zawierala umowe indywidualnie, poza tym zazwyczaj skladka jest minimum 100zl a Ty pewnie placisz okolo 40. A predzej czy pozniej pewnie zdecydujesz sie na ubezpieczenie zycia.

aha, jak bedziesz dzwonic do pzu, zadzwon do osoby z ktora przedluzalas i dodatkowo zadzwon na infolinie, agent tez czlowiek:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w takim razie czy dobrze kombinuję, że jeśli zawrę umowę z ubezpieczycielem a dziecko urodzi się np po 3 latach kwota do wypłaty się zwiększy?

zastanawiam się nad tym, ponieważ moja znajoma wyliczyła sobie , że z tyt takiego ubezpieczenia otrzyma ponad 3tys zł. Ciężko mi w to uwierzyć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak sobie wyliczyła przeważnie kwota z tyt urodzenia dziecka która wyplaca ubezpieczyciel jest STAŁA. Trzeba tylko być ubezpieczonym i placic skladki przez 12 lub 6 mcy zaleznie od ubezpieczyciela
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak to stała? powyżej forumki pisały, że dostały 600 zł, 1500zł - różnie. myślę, ze to zależy od okresu opłacania składki i wysokości tej składki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedna dostała 1500 u jednego ubezpieczyciela druga dostala 800 u innego tu chyba o to chodzi. Z tego co pamietam u mnei okres placenia skladki nie mial wplywu na kwote wyplacaną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Głownie to zależy od kwoty skladki i wybranych opcji a nie stazu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozumiem, dzięki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zdecydowanie nie zalezy od stazu:) kwota jest stala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ubezpieczenie świętokrzyskie i nie tylko

Do 15 maja 2012r mogę zaproponować Państwu takie ubezpieczenie na życie ze składką 44zł, bez okresu karencji za urodzenie dziecka 1000zł. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt: kuman89@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
staz placenia skladki nie ma znaczenia, dostaje sie tyle, ile wpisane jest w warunkach ubezpieczenia, a to uzaleznione jest tylko i wylacznie od wysokosci skladki miesiecznej
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Yooki, może twoja znajoma policzyła sobie tak: 1000zł becikowego dla wszystkich, 1000zł zasiłku z tytułu ur. dziecka z MOPSu(jeśli się kwalifikuje,bo to zależy od dochodu), i ok.1000zł z dodatkowego ubezpieczenia (jeśli oboje rodzice są ubezpieczeni,to każde dostaje ze swojego ubezpieczenia).My tym sposobem po urodzeniu synka dostaliśmy 3700zł,więc już nie mała sumka:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możliwe:) A jak to jest w przypadku faceta? Jeśli jest ubezpieczony w grupowym ub pracowniczym to jako ojcu dziecka też jest wypłacana kwota ubezpieczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiscie, ze tata tez dostaje ze swojego ubezpieczenia w swoim zakladzie pracy
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam z PZu 1350 zl za urodzenie, skladka co miesiac ok 60 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak się sprawy mają w przypadku zmiany pracodawcy? jeśli kolejny korzysta z innej firmy ubezpieczeniowej składki przepadają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Prywatne" (niezależne od ZUS) becikowe:
1000 zł za każde urodzone dziecko. Składka 104 zł rocznie. Karencja 9 m-cy (nie można podpisać umowy będąc już w ciąży).
sadyl@dobra-polisa.pomorskie.pl
888 939 170
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy po roku mozna zrezygnowac, jaka ubezpieczalnia sadyl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak ktoś ma szczęście, to oczywiście można opłacić składkę, zaciążyć, urodzić i dostać świadczenie w tym samym roku. Jest to technicznie możliwe - nawet mam takie klientki :)
Gdybyś się nie wyrobiła w ciągu roku - przy kontynuacji nie ma oczywiście karencji. Czyli: zaciążasz np. przed końcem polisy, opłacasz składkę za następny rok i rodzisz w trakcie trwania drugiego roku.
Jak urodzisz i dostaniesz świadczenie - to oczywiście nie musisz opłacać kolejnych lat. No, chyba, że chcesz, bo planujesz kolejne ciąże :)
A jaka firma?
A czy to ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie?
Zresztą - nie płacą mi za jej reklamowanie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój mąż ma ubezpieczenie grupowe w pracy. Składka 41zł wypłata z tytułu urodzenia dziecka 1800zł
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktos sie orientuje w jakim czasie wypłacaja pieniadze za urodzenie dziecka??
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi wypłacili w ciągu miesiąca. Pamiętajcie, że pieniądze nalezą się również za pobyt w szpitalu , który trwa powyżej 3 dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem ,wiem,dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam ubezpieczenie grupowe z pracy. A pamietacie moze, jakie papiery trzeba przyniesc ze soba by dostac pieniadze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie (axa) był potrzebny akt urodzenia oraz dowód osobisty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się. Przecież na rynku jest mnóstwo różnych ofert, dlatego zawsze warto wybierać tę najlepszą dla Was. Ja na pewno mogę Wam zasugerować, byście nie podejmowali pochopnych decyzji, tylko każdą z nich dobrze wcześniej przemyśleli. Może przydatny okaże się w Waszym przypadku ranking ubezpieczeń z https://www.rankingubezpieczennazycie.pl To bardzo ciekawa opcja pod kątem dobierania polisy dla siebie i swojej rodziny. Pomyślcie nad tym, bo chodzi w końcu o Wasze zabezpieczenie na przyszłość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy z compensy, tylko, że musiałam płacić składki kilka miesięcy przed urodzeniem dziecka, nie wiem dokładnie ile m-cy. Ponieważ to grupowe ich wysokość nie jest duża, ok 50 zł/m-c. Po urodzeniu dziecka wypłacili od razu kaskę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej nie wiecie jakie dokumety czeba zlozyc zeby dostac swiaczenia z tytulu urodzenia sie dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zależy od ubezpieczyciela ale zwykle akt urodzenia wystarczy i dowod osobisty ubezpieczonego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomogłoby Ci indywidualne ubezpieczenie na życie, które w tej konfiguracji gwarantowało by Ci wypłatę nawet 1200 zł za urodzenie dziecka. Zobacz na szczegóły w Cuk. https://cuk.pl/porady/czym-jest-ubezpieczenie-na-zycie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

do góry