Widok

ubieranie noworodka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
niedługo rodzę i mam pytanie. Jak często zmienia się ubranko noworodkowi? Jak się zabrudzi, czy po prostu codziennie? I czy dziecko na noc przebieracie w jakąś piżamkę? Czy śpi w tym w czym jest w dzień?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ubranko zmieniasz codziennie (czasem nawet kilka razy bo albo się zabrudzi albo dziecko mocno ulewa, przesika pieluchę itp i inaczej się nie da) na noc ubierałam w wygodne body z dł. rękawem i bawełniane spioszki (po kąpieli)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zawsze po kąpieli ubierałam czyste, jeśli mi dzieci w nocy nie przesikały czy nie ulały, to zostawiałam te body/pajac na dzień i zakładałam coś na wierzch no i wtedy w ciągu dnia tak jak się zabrudziło, jeśli nie to znów po kąpieli świeże :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za odp. - to moje pierwsze dziecko i jestem zielona w temacie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak dziewczyny pisały jak się zabrudzi to czyste. Ja na noc, po kąpieli nakładam Maćkowi bawełnianego pajacyka. Na dzień, teraz, na ogół body dł.rękaw + body kr.rękaw + spodenki + skarpetki. W mieszkaniu mam ok. 20-21st.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od początku uznałam, że będę co innego ubierać na dzień, a co innego na noc. Żeby dziecko też się przyzwyczajało do ubierania, rozbierania, turlania, przekładania, itp. Czy ktoś chciałby się pokazywać rodzinie i znajomym w piżamie? i to na zapoznanie? ;] Jak po nocy ciuszki nie były zabrudzone, to na dzień przebierałam w inne, a te z nocy były na następną noc.
ogólnie dość często się na początku przebiera.
Zwróć uwagę, żeby nocne ciuszki miały łatwe dojście do pieluchy, np. pajace z rozpinanymi nogawkami. Żebyś mogła nocą przewijać maluszka nie rozbudzając go zbytnio - im mniej ruchów tym lepiej :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja na noc ubieram pajacyk co dziennie świeżutki :) w dzień np . body krótki rękaw spodenki skarpetki i bluzeczka , przebieram jak się za brudzi .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie identycznie jak u pilotki było :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dzieci (3 lata i rok) rano jedzą śniadanie w piżamie, więc nadal codziennie mają czystą do spania bo pośniadaniowa już się nie nadaje :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również robiłam tak jak pillotka. od początku wprowadziłam nawyki co innego w dzień, co innego na noc.... jezeli nocny pajac czysty to na drugą noc zostaje. po kąpieli zawsze czysty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na noc czysty bawełniany pajacyk, traktuję go jako piżamkę-jak nie zabrudzi to śpi w niej 3-4dni. A na dzień inny ciuszek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja akurat preferuję na noc body z dł rękawem + półśpiochy - łatwiej mi w nocy zsunąć je w dół i przewinąć małą niż męczyć się z guzikami w pajacu :) tym bardziej, że staram się ie zapalać nawet lampki żeby jej nie wybudzać
w dzień to różnie - najczęściej też body + spodenki + skarpetki
jak mamy mieć gości albo jak były święta to ubrałam małą w sukieneczkę ale tak na co dzień ma być jej wygodnie a mnie łatwo do ubierania/przebierania - zresztą sama się przekonasz jakie zestawy są dla Ciebie najlepsze - ja miałam górę ciuchów na początek a tak naprawdę nosiła może kilkanaście rzeczy :)
generalnie - na dzień i na noc inne ubranie + dodatkowe przebieranie jak się ubrudzi
i taka rada na marginesie - zawsze jeden komplet rzeczy na przebranie miej pod ręką (np. na przewijaku, w nogach łóżeczka) bo jak np w czasie przewijania maleństwo się osika albo kupa wyleci z pieluchy to żebyś jedną ręką po szafkach nie musiała szukać :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na początku małą przebirałam co chwila- na noc co innego i na dzień też w ciągu dnia tez pełno zmiano bo to przeciekłlo, to się ulało itd teraz odpuściłam ale mała też starsza piżamka na 2-3 dni spodnie i bluzeczka jak czyste też na następny dzień zmieniam tylko body i rajstopki codziennie i mam zdecydowanie mniej prania i prasowania ;)
jak była malutka to welurowe ozdobne pajacyki były na dzień a bawełniane na noc z czasem dzienne ubranka zaczynały bardziej przypominać normalne ubranka tj zakładałam dresiki, leginsy itd nie męcze jej po domu w jeansach
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najczesciej bierze sie body
https://www.fazymazy.com/kategoria/body-wszystkie
lub pajacyk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry