Widok

w czym prać ciuszki noworodka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
w czym pierzecie ciuszki na wyprawkę i dla niemowląt? jest dużo środków do prania dla niemowląt, ale na każdym napisy w stylu "drażniący oczy itd, to czy to nie jest to samo co zwykle proszki? może coś bardziej naturalnego do prania, z mniejszą chemią? i w jakiej temperaturze prać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


U nas sprawdziła się Lovela (płyn) - osobno do rzeczy białych i do kolorów.To co mogę piorę w 60 st. C.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przy każdym dziecku prałam wszystko w jednym proszku, zwykłym persilu, obojętnie co by to nie było, rzeczy dzieci, nasze, pościele, ręczniki itd.

Jeśli zdecydujesz sie na jakiś specjalny proszek dla dzieci to pamiętaj, żeby te z w nim prać wszystko, nie tylko ciuszki malucha, bo potem co, dziecka nie weźmiesz, bo masz bluzke w innym proszku wypraną albo do swojego łóżka nie położysz, bo to też inny proszek. Jak wszystko to wszystko i wszystkich domowników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co innego przytulić się do cudzej bluzy, a co innego chodzić i cały dzień pocić się w swoim ciuchu. Mój synek pewnego dnia dostał uczulenia, gdy miał na sobie ubrania wyprane w nowym płynie do płukania. Używałam go już od jakiegoś czasu, ale jakimś trafem żadne z synka ubrań nie było wcześniej w nim prane. Po jakimś czasie znowu wyprałam w nim spodnie dziecięce - znowu wysypka. Gdy my z mężem nosimy ciuchy prane w tym płynie, młodemu nic nie jest, chociaż przytula się do nas, kładzie, szaleje itp, natomiast muszę już się pilnować, żeby jego ciuchy płukać w innym płynie.
Do autorki - nie zgadniesz, co podpasuje dziecku, czy będzie miało wrazliwą skórę itp. Albo zacznij od jakichś płynów dla dzieci i potem przejdź na "dorosłe", albo od razu pierz w normalnych i dopiero gdy będzie alergia - zmień, albo uwierz w reklamę, pierz w loveli przez kilka lat i przepłacaj, albo uwierz w cudowną moc orzechów piorących :-p Nie ma złotego środka. Ja przyjęłam taktykę "najpierw Lovela, a jak już zużyję to Persil" i wszystko było ok. Mam po prostu standardowe, niealergiczne i niedelikatne dzieci, gdyby były jakieś wysypki to pewnie kombinowałabym inaczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja prałam w Jelpie jak córka była niemowlakiem i niestety pomimo ,że córka ma 7 lat nadal muszę prać w płynach dla niemowlaków bo ją od wszystkiego nawet Persila sensitiv wysypuje,ręce mi opadają bo ile ja jeszcze jej będę w proszkach dla niemowląt prała,AZS nie ma ani innych problemów skórnych.Wracając do tematu to tylko proszki i płyny dla niemowląt na początek a jak skóra wrażliwa to nie ma nawet co kombinować z normalnymi proszkami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

lovela albo biały jeleń na początek (w płynie) . jelp niestety często też uczula. płyny do płukania nawet te dla niemowląt nie są polecane, bo często uczulają.po loveli i b.jeleniu przeszłam na persil sensitive żel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzidzius plyn do bialego i osobno do koloru. Czasem do plukania tez ww firmy. Kolo 2 lat przeszlam na Ludwika Baby Care plyn do prania dla niemowlat i dzieci. Czasem wypiore w zelu Persil.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas na początku lovella potem bobini z Rossmanna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

U nas również bobini. Bardzo go lubimy ze względu na ładny zapach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jelp a teraz dzidziuś
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja od urodzenia plyn do prania bialy jelen ,troszke p. do plukania bialy jelen tez wlewam zeby wlosy corce nie stawaly dęba ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Alergolog polecał nam jelp, prałam też w loveli i nic sie nie działo złego. Jeśli dziecko będzie miało problemy skórne to ważne by nie używać płynów zmiękczających i tych do płukania i ustawiać podwójne płuknie. Ja nie piore w wysokiej temperaturze ale wszystko prasowałam. Moge Ci jeszcze podpowiedziec ze jak maluch będzie miał problemy skórne to warto kupować jasne ciuszki bo mają mniej barwników.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja wszystko poza pielucha czy siniakami z duża ilością plam prałam w temperaturze 40 st.C, w lovelly (płyn), teraz syn ma 3 lata i od roku piorę wszystko razem w kapsułkach albo płynie, co akurat mam. Mimo, iz syn ma bardzo wrażliwą skórę i skłonność do uczuleń staram się nie stosować czegoś specjalnego, dopiero jak cos wyskoczy odstawiam , a skórę smaruje emolientem, jak od początku zaczniesz stosować emolienty, bo może maluch ma atopowa, wrażliwą skórę to później będzie jeszcze gorzej.( z doświadczenia mojej mamy - pediatry z 30 -letnim stażem pracy)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja używam i polecam Bryza Proszek do prania 4w1 do kolorów oraz do białych. Ubrania po wypraniu pachnące, nie robi się po nich wysypka oraz nie tracą tej wartości materiału. Kupuje przez allegro link do aukcji macie na dole. Polecam

https://allegro.pl/oferta/bryza-proszek-do-prania-4w1-kolor-13-65kg-210pr-12270720594
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

do góry