Widok

wydatkowanie publicznych pieniędzy

Szanowni Mieszkańcy,
ponieważ władze Gmin zarządzają sporymi budżetami a my , jako mieszkańcy często zgłaszamy różne postulaty dotyczące dróg, stołówek, szkół, infrastruktury itd. warto więc abyśmy mieli świadomość jak są wydawana nasze pieniądze.
Za BIP Gminy Szemud Zarządzenie nr 331/V/2020
Pozycja W ramach rozdziału "Urzędy Gmin:, str 42 sprawozdania:
- opłata rekrutacyjna i za Studia Podyplomowe () dla Wójta Gminy Szemud 18.500,00 zł
- zwrot kosztów podróży Wójta Gminy Szemud za udział w Studiach Podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przejazd, dieta, nocleg) 24.630,31 zł

Pozdrawiam
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest k**** jakis żart. Jaki prawem z naszych pieniedzy Wójt sobie studia sponsoruje.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy to można w ogóle gdzieś zgłosić? Co możemy zrobić z czymś takim?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rozumiem, że etatowych pracowników powinno się doszkalać. Ale Wójt to stanowisko kadencyjne, więc jego studia to inwestycja osobista a nie w kadre zarządzająca administracją gminy. Nie wiem jak to jest prawnie rozwiązane.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto Wójtowi podpisał delegację i rozliczenie wydatków?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie... gł. księgowa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zglosic to do tv
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwagę z TVN zaprosić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale Pewnie Rada Gminy musiała to przegłosować?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rada Gminy musi przegłosować cały budżet gminy. W tym wydatki na inwestycje :) Ale ja mam wrażenie, że oni nie czytają tego co im wójt przygotował :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe jak nasi radni, się z tym czują? Że muszą być sługusami Wójta i latać i przegłosowywać wszystko co im podrzuci pod nos. Ciekawe czy jak patrzą w lustro to sobie myslą, jakimi przegrywami są. Czy raczej są na tyle beztroscy, że im nie robi:D
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasi radni są sługusami po całości. Taki Pan Nawrocki był w ekipie poprzedniego ś.p. Wójta, do którego p. Kalkowski był w opozycji a tu nagle po wyborach ciach i nagle Radny zmienia swoje nastawienie. No co za niezależna postawa. Nic tylko patrzeć z podziwem.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie on jedyny radny z poprzedniej ekipy, który zmienił swoje nastawienie. Są tacy, którzy po wyborach zostali zatrudnieni w urzędzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie pieniądze to pewnie roczne utrzymanie jednej kucharki wraz z pomocą.Takie z niego panisko się rozbestwił na całego jaśnie pan tfu "wójt"
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Psy szczekają a karawana dalej jedzie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie sobie powylewać anonimowo żale na forum, ale żeby za tym szły jeszcze jakieś czyny!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.facebook.com/wspolnagminaszemud
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyscy słusznie są zdenerwowani takimi przewalkami , Ale widzę że nikt nie zadał Najważniejsze go pytania....

Czy Wójt skończył te Szkołę ??? Haha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno z wyróżnieniem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, pewnie tam usłyszał o outsourcingu i postanowił to na stołówkach szkolnych przetwstować
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie powinno się dopuścić do likwidacji stołówki w szkole w Bojanie i zastępować kateringem z restauracji od koleżanki wójta. Sprzeczne z eco i zdrowiem dzieci.Tylko kasa u pewnej damy będzie się zgadzać. A może ten nasz wójt to nowy "ewangelista"?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wójt nie ma prawa finansować sobie studiów ze środków publicznych. Sprawa kwalifikuje się do RIO
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A żadna gdańska Alma Mater nie spełniła oczekiwań wielkiego intelektualisty ?
Czy niezgodne z prawem wydatkowanie publicznych środków nie powinno być ścigane z urzędu ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dorwal sie do koryta nastepny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam. BIP Gminy Szemud Zarządzenie nr 331/V/2020 . Ciekawa lektura. Mieszkam tu ponad 10 lat i dopiero ten wątek zachęcił mnie do zapoznania się z finansami gminy. A co do studiów MBA - 1) nie wiem po co komu na stanowisku Wójta Gminy takie studia,chyba, że była to edycja dla samorządowców- ale takiej nie znam. 2) w 3City jest kilka renomowanych edycji z serii executive MBA (skąd ten Kraków i dodatkowe 24000 kosztów?), 3) z tego co wiem RIO bada kwoty a nie zasadność kosztów- więc chyba tylko na wniosek...może nie jest to głupi pomysł, 4)w gminie jest do sfinansowania dużo ważniejszych tematów od samorozwoju p. wójta. Od 2018r dyplom MBA otwiera drzwi do Rad Nadzorczych spółek skarbu Państwa....Osobiście uważam że podnoszenie kwalifikacji jest cechą bardzo pozytywną, ale dlaczego za publiczne pieniądze? dla mnie skandal.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może był za słaby na kończenie studiów w trójmieście.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wójt się ustawia ze wszystkim. Buduje drogi, które są coraz bliżej jego ziemi, finansuje studia(może potem dostanie jakąś ciepłą posadkę, albo ma już zapewnioną). Szkoda, że jak ktoś wysłał do NIK kwestie rozbudowy dróg gminnych to dostał odpowiedź, że oni nie mają wpływu ani w gestii kwestii wydawania pieniędzy gminnych na inwestycje, ponieważ jest to kwestia polityki urzędu gminy. Szkoda, tylko że wójt z naszych pieniędzy wzbogaca się... Tego już nikt nie widzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zglosic urzad gminy pod nadzor cba
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Generalnie nie bardzo rozumiem co robią radni Gminy Szemud. To oni powinni kontrolować poczynania wójta a tak na prawdę to mam wrażenie że są jego tarczą. Pamiętam czasy jak obecny wójt atakował poprzedniego już św. pamięci. A teraz chyba go przebił we wszystkim. Osoby które mają sprawdzoną wiedzę wedle litery prawa jeśli są w posiadaniu wiedzy lub dokumentów na temat działań przestępczych wójta mają obowiązek złożyć zawiadomienie do prokuratury. Ale jeśli bazują na plotkach to niech zamilkną i tyle.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

O radnych, można powiedzieć tyle co o chorągiewkach na wietrze
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stolowki zamknal a na studia sobie wzial
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgłosić do Regionalnej Izby Obrachunkowej i prokuratury. Rozliczyć tez radnych , którzy ten wydatek wrzucili w nasze portfele. Świństwo! Absolutnie nieuzasadniony wydatek na prywatne cele wójta.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już zgłosili jest odpowiedź że to niby inwestycja w dokształcanie pracowników bo Wójt to też pracownik jednym słowem oszustwo w biały dzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele osób studiuje i to wszystko idzie z naszych podatków i nikomu to nie przeszkadza. A jeśli dzięki studiom wójt ma nabyć lepsze kompetencje wprowadzeniu gminy to chyba dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Przy zarobkach 10 tysięcy na miesiąc i pełnieniu wybieranej przez społeczeństwo funkcji publicznej, takiemu człowiekowi powinno być wstyd, że sam nie zapłacił za te studia. Tym bardziej, że obecny wójt, gdy był radnym sam wnioskował o obniżenie pensji ówczesnego wójta, gdyż jego zdaniem ten zarabiał zbyt dużo :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czemu ma być mu wstyd. Jeśli jest taka możliwość to czemu miałby nie skorzystać. Większość rodzin pobiera 500+ mimo że nie są za PISem i stać ich na utrzymanie swoich rodzin i im jakoś nie jest wstyd. Wkurzające jest to ciągłe marudzenia na wszystko, a samemu to nawet d*py się nie ruszy. W Bojanie większość osób marudzi na obecnego wójta, ale jak były ostatnie wybory to jakoś żadnego kandydata z Bojana czy Koleczkowa to nie było. Wójt nie zarabia mało czyli chętnych na takie stanowisko powinno być wiele osób. No ale widocznie nikogo kompetentnego na takie stanowisko z tej miejscowości nie ma. Chociaż na pewno ktoś by się znalazł, ale jak widać obecny wójt to chyba przeszkadza tylko tym którzy sami nie mają umiejętności by zajmować stołek wójta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Uwaga Wójtowej trolle na Forum to jest dopiero wstyd
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do twojej wypowiedzi to tylko na taki tekst Ciebie stać? Co mnie obchodzi pis, bojano w większości zagłosowało na Trzaskowskiego i na dodatek jesteście z tego dumni. Czyżby PO nie rządziło naszym krajem przez dobre kilka lat? Mieli swoje afery, podnosili podatki, nie wiem czym oni się różnią od PISu. Wolałbym wybrać do rządu kogoś nowego. Świeżą krew, ale nasze społeczeństwo potrafi wybierać jedynie między PISem a PO. Wielu też jest za Bosakiem, jeśli chodzi o młodych ludzi, ale właśnie dzisiaj słuchałem wypowiedzi Bosaka to według mnie tym bardziej nie nadaje się na rządzącego. Może ma dobry program, ale nie potrafi po ludzku się wypowiadać, jego wypowiedzi są takie polityczne że nie powie wprost tak lub nie. Przypomniał mi się wtedy serial "Ranczo" gdzie "wójt" jak kandydował na prezydenta to właśnie uczyli go wypowiadać się wymigująco w każdym temacie. Tak żeby nie powiedział ani tak, ani nie, ale żeby brzmiało że mu zależy w danym temacie na dobru.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Domaganie się rzetelności i zwyczajnej uczciwości od włodarza, któremu powierzyło się zarządzanie jednostką administracyjna, naszym wspólnym majątkiem to, to nie jest działanie troli. Warto być przyzwoitym, ale to wymaga klasy. Pan wójt nie ma pieniędzy na wyrównanie dziur na drogach a sobie za nasze pieniądze funduje szkolenie z najwyższej półki i hotele, ciekawe jakiej kategorii Podobno z Kielna zrobił najbardziej wyasfaltowaną w Polsce wieś. .Wstyd!. Może nam mieszkańcom Bojana spojrzeć prosto w twarz? śZawsze uważam, że najważniejsze pytanie, gdy powierza się komuś wspólna kasę brzmi: Jak wydajesz? Trzeba się rozliczyć z każdej złotówki. Może to reprezentant nowej ELYTY?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyscy patrzycie subiektywnie. W Bojanie wszędzie chcielibyście mieć asfalt. Cała gmina to nie tylko Bojano. Jak coś zaczynał robić w Kielnie to zaraz płacz, czemu w Bojanie nic nie jest robione. Czemu? Bo w Bojanie zrobiło się dużo przed tym jak zaczęło się cokolwiek robić w Kielnie. Proszę mi powiedzieć od ilu lat w Bojanie jest hala sportowa, a od ilu lat jest w Kielnie? To chyba zakończy tą dyskusję. Bo jak widać to niektóre osoby oceniają wójta tylko pod względem wylanego asfaltu we własnej wiosce a nic innego ich nie obchodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

By zostać wójtem nie trzeba mieć żadnych kompetencji :) Trzeba przekonać ludzi by Ciebie wybrali.
Co do tego, że ludzi z Bojana lub Koleczkowa nie było chętnych to prawda.
Co do 500+. Szkoda, że ludzie wypominają innym że je pobierają a nie są za PISem, równocześnie nie zapewniając mechanizmu, że ludzie którzy nie są za PISem nie płacą na nie w podatkach :)
A co do krytyki, każdą władzę, nawet tą którą się popiera należy krytykować, by nie poczuła się zbyt zuchwale i pewna siebie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez takich jak Anonim ten kraj wygląda tak jak wygląda nie dość że władza robi takie przewałki to jemu to nie przeszkadza a nawet się cieszy masakra
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez takich jak ciebie to jedynie patola w kraju może rosnąć. Jak chcesz coś zmienić to zostań sołtysem, radnym, wójtem, a potem dalej idź. Ja jeszcze jestem za młody żeby udało mi się zaistnieć na naszej to jakby małej scenie politycznej. Ale wasze jęki na forum to jest czysta żenada. Chcecie coś zmienić to brawo, należy działać. Ale wasze działanie to jedynie siedzenie na tym forum i pisanie głupich komentarzy na których i tak nikt nie zwraca uwagi. Ile osób siedzi na tym forum stale i coś pisze? Chociaż 100 osób będzie co codziennie śledzi to co się tutaj wyprawia? Chcecie coś zmienić to nie wiem, chodźcie po domach, wyjdźcie do ludzi i coś wspólnie zróbcie. Bo nasz kraj się nie zmieni właśni przez takich ludzi jak kolega wyżej. Siedzi na forum i marudzi że wszystko źle, wójt zły itd. Obecnie g*wno mnie obchodzi jaki jest teraz wójt i jaki go zmieni. Mam inne priorytety. Muszę się uczyć, pogłębiać swoją wiedzę w swoim zawodzie by móc awansować na wyższe stanowiska co pozwoli mi w końcowym stopniu osiągnąć dobrobyt. A wy nic nie robicie, a jedynie czego oczekujecie to jedynie chyba tego żeby państwo usunęło wszystkie podatki i podało wam wszystko jak na tacy, bo sami nie chcecie zrobić kroku do przodu. Może warto byłoby wrócić do komuny żeby każdy dostawał tyle samo, nie ważne ile by pracował i jak się starał. Nie każdy z was jest zły, ale jak kolega wyżej "Xyz" który nie potrafi napisać konkretnej wypowiedzi to raczej chyba cofnąć się do szkoły i od nowa spróbować się wykształcić to może ci wtedy będzie w życiu lepiej, bo na pewno zmiana wójta nie zmieni twojego statusu społecznego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przepraszam, mógłbyś krócej i precyzyjniej. Napisałeś dużo tekstu, ale bez konkretu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Argumenty typu "wójt podwyższa kompetencje, jak się bierze 500 + trzeba głosować na PIS" są i**otyczne. Pieniądze publiczne pochodzą z podatków, czyli są wypracowane przez ogół i w związku z tym wójt kształcąc się na koszt podatnika (kiedy zdobyte kwalifikacje nie przekładają się na lepsze zarządzanie) dokonuje nadużycia, a przysłowiowe 500+ jest dla każdego dziecka, niezależnie od poglądów jego rodziców. Do zmiany, to prawda nikt się nie kwapi (szkoda) ale niestety, każdy świadomy mieszkaniec zdaje sobie sprawę, że nowe rządy musiałyby się zacząć solidnym audytem , usunięciem skorumpowanych urzędników (a i być może w niektórych wypadkach skierowaniem sprawy do właściwych organów)... stajnia Augiasza
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim , z calym szacunkiem. Jesli wypowiadasz sie publicznie przemysl to co piszesz. Jesli nie przemyslales przepros czytelnikow, lub nie pisz nic wiecej. Typowy glosodawca kaczkodudy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ty chojt skąd się urwałeś. Nie głosowałem na tego twojego kaczkodude, ale nawet wypowiadać się nie potrafisz. Większość forumowiczów pewnie zagłosowała na tego twojego kaczkodude, więc raczej obrażasz innych, a nie mnie. A co do wypowiedzi "Als" nie mówię że jeśli nie jesteś za PISem to nie bierz 500+. Bo jak coś dają to czemu by nie brać, proste. Ale wszyscy mówią że to 500+ to rozwój patologi, ale nawet Trzaskowski wypowiedział się że tego nie zlikwiduje, gdyby to powiedział to pewnie by nie przeszedł do drugiej tury. Jeśli mówimy o marnowaniu pieniędzy podatników, to jeśli kształcimy młodych ludzi na lekarzy i inne drogie kierunki, a oni później wyprowadzają się za granicę to czy to nie jest marnowanie naszych pieniędzy. Wójt oczywiście mógł to zrobić za swoje pieniądze, stać go, ale skoro była możliwość zrobić to na koszt gminy to zrobił to, ale czy dzięki temu będzie lepiej nią zarządzał, to kto z nas się dowie. Byśmy musieli wszyscy pracować na gminie i stale obserwować jakie zmiany wprowadza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A córeczka prez. Dudy nie wyjechała za granicę do roboty? Zwróciła nam pieniądze, które poszły na jej kształcenie w Polsce? Nie czepiaj się lekarzy bo oni za 3000 na m-c nie mają z czego żyć a do tego są opluwani przez rządzących. Opisz i przepis karny, który przeciwko lekarzom wprowadzono cichcem w IV tarczy. Przepis wprowadzony do kodeksu karnego 2 lata temu przez Ziobrę został zawetowany przez Dudę. Teraz podpisał w tarczy bez zahamowań.Nie została bym tu ani jednego dnia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeciej kadencji nie będzie, to jaki mamy interes aby wójt za nasze pieniądze pozyskiwał dyplomy? Poza tym to tylko gmina, jakich to kompetencji wymaga się od wójta? Może zechce startować do Parlamentu Europejskiego, szkoda, że nie na prezydenta RP.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kto takiego kmiota wpuści wyżej, jakie kompetencje poza nauczaniem jazdy posiada
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Być może zostanie Prezesem Wodociągów ... konkurs będzie rozpisany pod konkretne kwalifikacje. ;).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lać wodę na zebraniach i nie tylko potrafi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokladnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Podziękujmy starym radnym i wójtowi. (21 odpowiedzi)

Albo większość w Gminie Szemud ma powazne problemy z pamięcią albo już nie wiem co. Nie mogę...

Make up (6 odpowiedzi)

Drogie Panie, jaką makijażystkę do 20 drogi od Bojana polecacie? Może są jakieś mniej aktywne na...

Odśnieżanie (4 odpowiedzi)

Gdzie mam zadzwonić, jeśli droga jest nieprzejezdna?

do góry