Widok

wyjezdzony śnieg (lod) na Hebla i Bojana

Oczywiście nikt z gminy nie zauważył ze na tych drogach jest lód. Zauważyliście ze po wjeździe w obręb Gdyni droga z płyt jest czarną...
Kontakt do osoby od dróg ( telefon podany oficjalnie na stronie gminy ) 665866688.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dzwoniłam w tej sprawie do sołtysa - powiedział, że on nic nie wie, bo nie ma rozstrzygnięcia przetargu na odśnieżanie. W gminie dowiedziałam się, że drogi są odśnieżone i w porządku, a nie ma pieniędzy na to, żeby sypać piaskiem drogi gruntowe (!). Pan Chustak powiedział, że sprawdzi stan drogi i rozważy - uwaga - rozstawienie skrzyń z piaskiem, żeby w razie oblodzenia można sobie było podsypać pod samochód! Nie wiem, co mam o tym myśleć. Jaja sobie z nas robią?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pan Chustak "posiada wiedzę", że po deszczu w drodze gruntowej są dziury, wie też, że jak jest ślisko to trzeba posypać piaskiem. Wczoraj około godz. 10 pod górkę, na ostatnim odcinku do Gdyni, od skrzyżowania z ul. Poległych Żołnierzy trudno było podjechać, mimo zimówek. Jak się coś stanie, to tylko zgłoszenie przesyłają dalej, do TUW, a tam odmawiają wypłaty odszkodowania i się zaczyna. Nie dać się! Oni muszą udowodnić kierującemu, że nie ma racji, nie poszkodowany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak kierowca wpadnie w poslizg to jest jego wina bo nie dostosowal predkosci do warunkow na drodze, ale jak kierowca zaparkuje juz na posesji I nie odsniezy chodnika a pieszy zlamie noge to kto odpowiada ????Pieszy bo niedostosowal predkosci chodu albo rodzaju butow do warunkow czy wlasciciel posesji za stan chodnika przed domem??????
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaja sobie z nas robią. Bojana i Hebla sa drogami utwardzonymi... więc jak się coś przydarzy to pójdziemy z gminą do sądu. Miejmy nadzieję ze samochód który wpadnie w poślizg nie wjedzie np w dzieci wracające ta sama ulica. Zgodnie z prawem tam nie ma poboczy więc wszyscy mają prawo i wedle prawa obowiązek poruszania się właściwą stroną takiej utwardzonej drogi. Ale Ci u góry maja nas w ...nosie nas na dole...
Oby dojechać jakoś bezpiecznie do granic Gdyni. Tam jest normalność (śmiesznie to wygląda jak piaskarka zawraca na granicy Gdyni i Bojana)
Jakby włodarze nie mogli się dogadać z Gdynia i zapłacić (Z RESZTA Z NASZYCH PODATKOW) za dodatkowa usluge w miare potrzeb. Ale lepiej zamknac oczy i pomodlic się o odwilż. Jutro znów zapowiadają śnieg. Zobaczymy czy w gminie go znowu nie zauwaza.
Dziś po pracy podjade sobie do drogi do domu naszego wójta i zobaczę czy tam "rozstrzygneli przetarg"
Głosowałem na... więc muszę teraz jakoś to cierpieć...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
Trzeba się nauczyć jeździć żeby nie wpadać w poślizg. Kiedyś nikt niczym nie sypał i się jeździło.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

podobno przy każdej posesji ma tej zimy stać dyżurna pługopiaskarka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Anonim masz problemy emocjonalne. Czytać się ciebie nie da, oszczędź nam wszystkim swoich durnych komentarzy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nauczyć jeździć??? Jak ulica jest pokryta lodem to możesz być mistrzem kierownicy a przy lekkim hamowaniu i tak wpadniesz w poślizg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie no oficjalnie brać pieniądze (podatki ) i nic nie robic. Dziś odwilż załatwiła sprawę gminy... od odwilży do odwilży. Spadnie śnieg i topnieje... tylko drogi anonimowe Twoje dzieci tam nie chodzą... bo pewnie wcale tam nie mieszkasz...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

mieszkam w Bojanie i nie mam zastrzeżeń do zimowego utrzymania dróg. Wcześniej mieszkałem w Gdyni i tylko mogłem sobie pomarzyć o odśnieżonych osiedlowych drogach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

No właśnie, a jak dzieci chodzą to trzeba sypać każdy przy swojej posesji jak w mieście. Każdy swój kawałek chodnika odśnieża i posypuje piaskiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Odśnieżone a odlodzone to dwie inne rzeczy. Tam na tym łuku za skrzyżowaniem Majora Bojana i Poległych żołnierzy jest jakaś masakra. Z naszych podatków na coś idzie kasa. To wymagajmy od gminy aby cos robili. A
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kolejny dzień kiedy pewnie gmina "nie rozstrzygnęła przetargu na odsniezanie" Ważne że światełka zostaną włączone i będzie pięknie (ironia w głosie) przyznaje... i tak jest pięknie (do tych co mogą mieć problem ze zrozumieniem ironii)
Dziś rano zrobiłem mały test i rozpocząłem hamowanie na prostym i plaskim odcinku na ulicy Bojana. Jest ślisko i to bardzo. Z 30 km/h samochód (z ABS) przejechał aż 19 płyt czyli około 15 metrów. Ale oczywiście goście typu anonim nr 1 nie zauważa tego faktu (albo nie chce zauwazyc)...
Nie zmienia to faktu ze jest ślisko.
Ja i dziś i wczoraj przejechałem ale widziałem również ze trochę kierowców miało problemy...
Informacja dla wszystkich Jak tylko przydazy sie kolizja lub nie daj Boze jakis wypadek trzeba wezwac policje i poprosuc o zawarcie w protokole zdarzenia dokladnej informacji o aktualnym (w danym momencie) stanie drogi.
Na szczęście ja tam nie mieszkam (mieszkam w innej czesci Bojana - dodaje bo za chwile anonim mi zarzuci to po co tu sie w ogole odzywasz) ale korzystam z tej drogi codziennie. Będę przyglądał się sprawie dalej...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozstrzygną wiosną kiedy nie trzeba będzie sypać. Czekam na wybory, a włodarzom gminy już dziękujemy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest strasznie ślisko. Wczoraj i dzis a to dopiero poczatek nawet jeszcze nie zimy. Oczywiście da się przejechać ale bezpiecznie nie jest. Co to za problem dla takiej gminy jak nasza... widać zbyt duzy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W nocy przymroziło, więc powtórka z rozrywki. Tez mam ABS, jeżdżę od 25 lat, również po śliskich drogach, ale to nie jest powód, żeby zwolnić gminę z obowiązku utrzymania drogi w należytym stanie. Ulica Bojana była bardzo śliska, Hebla również. Pan Chustak powiedział, że sypaniem piaskiem objęta jest ulica Hebla, ale dzisiaj była nie posypana. Nie zostaje nam nic innego, jak dzwonić do gminy. Im nas więcej będzie, tym większą presję wywrzemy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wy to macie problemy wieczne z drogami . Przejedzcie się z Koleczkowa do Kielna ulicą to zobaczycie jak tam wygląda. Niestety zima i trzeba nogę z gazu zdjąć...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

E tam. Nie powinni odśnieżać Majora Bojana. Nawet jak się wpadnie w poślizg to i tak się samochód zatrzyma na najbliższym progu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

No i gitara... Co tu odsnieżać ? Śniegu brak..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chyba zapomniałeś jak w zeszłym roku był taki atak ze dwa dni traktor robił przekop tuż za progami.. a zaspy po bokach miały po przynajmniej 1 metrze wysokosci
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No po to jest zima taki klimat mamy . Oby śniegu jak najwięcej.... I a propo nie tylko w Bojanie pada śnieg. A cały czas tylko Bojano Bojano Bojano... Słyszeliście żeby skarżyło się Koleczkowo,Kielno albo Karczemki? Ja nie . Może tam śnieg nie pada, ulice i drogi czarne? A w Bojanie droga śliska .... Wszędzie ślisko nawet na obwodnicy. ZIMA
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Teraz pada deszcz i zaraz zacznie sie coś w tym temacie. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wszyscy tutaj skarżą się o zły stan dróg w Bojanie bo to jest sub-forum miejscowości Bojano i wchodzą tutaj raczej osoby mieszkające w Bojanie. Na sub-forum Koleczkowa, Kielna lub Karczemek też pewnie narzekają na stan ich dróg. Po co by mieli wchodzić na Bojańskie sub-forum i tutaj skarżyć się jak to u nich jest źle ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To proszę wejść na forum Koleczkowa ,Kielna i zobaczyć czy tam śnieg nie pada czy ludzie inni???
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja nie jestem z Bojana i wchodze tu zobaczyć tylko na co znowu narzekacie.Czasem mam nadzieje,zobaczyć że się z czegoś cieszycie ale rzadko mi się to udaje. Pozdrawiam i nosy do góry. :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

No narzekanie w Bojanie to norma. Sami pesymiści tam mieszkają
Nikt im nie dogodzi , władze mogłyby się zmieniać co tydzień a i tak by nie pomogło....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

A po to mamy radnych i urzędników w gminie, żeby ci pierwsi pilnowali tych drugich i żeby gmina wypełniała swoje podstawowe obowiązki, do których zalicza się właśnie zimowe utrzymanie dróg. Pan Chustak w gminie też powiedział, że jest zima, to musi być ślisko. Otóż nie musi. Wystarczy tylko trochę zaangażowania.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale wszędzie jest ślisko . Nie tylko w naszej gminie. Nigdy wszystkim się nie dogodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i tak to gmina zyskała kilka dni na "rozstrzygnięcie przetargu". Dziś Bojana i Hebla - przejezdna...;-)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

powinni zacząć odśnieżać już latem, bo zima jest za krótka i nie wszędzie pług zdąży dojechać. Latem przy okazji odśnieżania drogi wyrówna 2w1
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziś była tam stłuczka, współczuje ofiarom gminnego niedbalstwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

a jaka przyczyna prędkość, czy jak często się spotykam kierowcy na czterech płytach jumbo, zajmują trzy myśląc że jadący z przeciwnej strony powinien zmieścić się na jednej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie tak
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak sądzicie gmina zdążyła przed zimą...
Na razie są usprawiedliwieni bo do początku zimy zostało jeszcze 11 dni. Tradycyjnie także dzisiaj 11.12
Hebla i Bojana sliskie no coz przetarg trzeba rozstrzygnac, sol z kopalni wykopac, przywiezc i rozsypac. Ile dni zajmie to naszej gminie. Co myslicie...
Czy moja pierwsza myśl "od odwilży do odwilży" stanie się mottem naszych włodarzy i Pana od drog, który ciągle nic nie moze. Może po zmianie władz ktoś inny będzie mógł więcej.
Tylko żebyśmy na "Mazowsze" jakoś dojechali... (ironia)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

no właśnie, czarno to widzę Zima od 22 grudnia a tu zaspy 3 cm, kończy się 21 marca to około 90 dni. śniegu będzie ze 3 metry
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak nie będziemy dzwonić i pisać do gminy, to nikt się nie zainteresuje. Jak zrobimy zmasowany atak, może kogoś ruszy sumienie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeszcze żeby mniej wariatów jeździło, szczególnie tych wyprzedzających na zakrętach...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętam jak w 1956 każdy brał łopatę w rękę i odśnieżał a nie narzekał. Nie pytaj co gmina może zrobić dla Ciebie ale co Ty dla gminy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

po to masz wybory I ludzi potem piastujacych posadki by robili takie rzeczy dla Nas I za Nas....a nie po to by poprostu byli, jak mamy sobie sami wszystko zalatwiac I o kazda rzecz sie prosic I dopominac...... odsniezanie, rownanie itd..... to po kiego nam ten urzad.... ja rozumiem , ze w innych wsiach rowniez drogi nie sa posypane ????
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja Was proszę weźcie sprawy w swoje ręce odłączcie się o od gminy Szemud . I będzie spokój. Baba z wozu koniom lżej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Gmina Szemud bez naszych pieniędzy z Bojana by śpiewała cieniutkim głosikiem.
12.12.2017 kolejny dzień kiedy gminie się udało... i nawet bez poślizgu...
Od odwilży do odwilży... i tak co raz bliżej wiosny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To kiedy startujecie ze swoją gminą Bojano, w której hasło gminne brzmi ,,w końcu mamy odśnieżone drogi" hahha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

I co zrobisz kiedy największą wiocha z największą ilością kasy wpłaconej do Szemufu nagle odpadnie. Będzie płacz i zgrzytanie zębów...
WIDZE MK że nie wiele zrozumiałeś z tytułu tego forum. Nie chodzi o odśnieżanie wszystkiego i sypanie piachu na drogę piaskowa. Chodzi o to ze gdyby nie udział własny mieszkańców nie jeździł byś cała zrobiona drogą. Ulica na Dambnik bez pomocy firmy sportis i mieszkańców też by nie było żadnej Brzozowej ani innej w płytach. Oprócz 500 metrów Hebla gmina nie zarobiła nicccccccc... w Bojanie.
No chyba ze mieszkasz w domu obok wójta to masz piękny czarny asfalt pod dom... głupia sprawa bo tona soli kosztuje w zakupie dla gminy około 200 PLN. Sąsiednie Gdynia w czasie akcji zima przez cały okres listopad - marzec ma do odsypania 500 km ciągów i około 80 km ciągów pieszych. Ok wydaje przez 5 miesuecy 10 mln ale piakarki i plugi w cuagu calej 5 miesiecznej akcji przrjechaly 70000 km s U NAS JEST DO PRZEJECHANIA (DROG ZROBIONYCH WAZNYCH) 1 KM NA DAMBNIK, 3 KM BOJANA, 600 M HEBLA TO SA DROGI NAZWIJMY TO WAZNE. TEZ BYM CHCIAL ABY MOJS DROGA POD DOM BYLA ODSYPANA ALE NIE JEST
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie dane dotyczące Gdyni są autentyczne i oficjalnie podane. Dotyczą zimy mroźnej i śnieżnej 2015 /2016. Takie chciałem zawrzeć tutaj, bo zima 2016 / 2017 była bardzo łagodna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lekceważą nas totalnie. Nie wiem czy to zwykła tępota, czy zachłyśnięcie się władzą. Są teflonowi. Od dłuższego czasy ul. Poległych Żołnierzy i Zachodnia wołają o pomstę do Boga. Dzisiaj taksówkarz powiedział mi, że gdyby miał tak codziennie jeżdzić, to nie mógłby być taksówkarzem, nie zarobił by na samochód. Smutne. Przy wyborach trzeba to bractwo odsunąć od władzy w 100 . Młodzi, do roboty!j
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

I co myślicie że lepiej będzie? Młodzi akurat z Bojana he he . To ja współczuję całej gminie . Nie tylko tym poległym na ul. Poległych żołnierzy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z moich obserwacji trzeba być chyba samobójcą, aby startować w wyborach. Narażać sie na hejt, falę pomyj wylewanych przez bojańskich troli, czy osobników rodzaju jaga. Jaga do roboty daj przykład młody, ale ten merytoryczny, dobry bez jadu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wielka rzecz się stała. Po kilku miesiącach załatano dziurę na ul. Hebla!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram. Chyba chętnych nie będzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No chyba żeby Bojano odciąć od naszej gminy. Zresztą sami chcą założyć swoją. Więc nara...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
No i wracamy do zimy... ulica Bojana i Hebla odsypana i wyjezdzona. Chyba gmina podpisała już wreszcie umowę.
Wracam uporczywie do kwestii posypywania ulic a przynajmniej newralgicznych miejsc...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Specjalnie pisze o sytuacji na drogach w Bojanie bo jak wskazał funkcjonariusz - może się to komuś przydać...
Czwartek 18.01 Hebla i Bojana przejezdzona (czyt. nieodsniezona)
Na Hebla wywrocila się kobieta pchajaca wózek dzieciecy pod górę. Na szczescie w tym momencie nie jechal od Wybickiego zaden samochod. Dzieci nie mogą łatwo dojść do szkoly... zjazd Hebla i mijanka z drugim pojazdem to już małe extremum byle by nie zjechać na pobocze. Bojana do granic z Gdynia nienormalność za granicą już normalność. Na ulicy Na Dambnik poważny wypadek z udziałem dwóch pojazdów. Oba pojechały aż do rowu. Dzień masakra a gmina nic nie robi...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba pisać i dzwonić do gminy codzinnie. No i przyjść na zebranie w lutym, żeby rozliczyć wójta i radnych z wykonywania ich obowiązków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
29, 20, 21, 22 stycznia bez zmian to co wyjezdzilismy to nasze. Jest niebezpiecznie. Że gmina ma w (d.) W nosie kierowcow to juz wiemy, ale ze nie dba o nasze dzieci, o ich bezpieczna drogę do szkoły to już jest masakra. Naprawdę musi dojść do wypadku ze np w aucie na lodzie zacznie zanosić tyl samochodu i wjedzie w kogos. Na hebla z gorki nie wiele potrzeba. OPASKA NA OCZACH WLODARZY NASZEJ GMINY wciaz jest - oby nie byla to kiedys czarna opaska na oczach oskarżonego...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisaliśmy do gminy w piątek maila - na razie cisza. Odpowiedzi brak.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień kolejny. Niesamowite zjawisko na drodze, na której jeszcze parę dni temu był ubity śnieg, który powodował pewną śliskość jadąc lub idąc nie ruszył się z miejsca i dalej się tam znajduje. :o ale to niesamowite zjawisko i tylko muszę dodać, że coś takiego w zimę się dzieje. Coś naprawdę niesamowitego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zamiast zawracać głowę gminie, wystarczy zadzwonić do sołtysa, bo to on odpowiada za utrzymanie dróg zimą. Czasem warto wejść na stronę gminy Szemud i sprawdzić, a nie tylko narzekać i narzekać na wszystko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sołtys powiedział, że to nie jego sprawa i że trzeba się zwracać do gminy. Czasem warto zadzwonić do sołtysa, zanim się zacznie innych pouczać. A za utrzymanie dróg gminnych dopowiada wójt - art. 19 ustawy o drogach publicznych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://szemud.pl/wp-content/uploads/2017/11/harmonogram-zima-2017-2019.doc. To tak dla przypomnienia sołtysowi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

DZIĘKI KB mamy
wyciąg z treści harmonogramu odnośnie Bojana
REJON NR 3 obejmujący następujące sołectwo i drogi gminne odśnieżane w standardzie V Sołectwo : Bojano oraz drogi gminne: Bojano – Telewizja – 2,4 km i Bojano – Wiczlino - 2,3 km,
Bojano ul Hebla, ul. Majora Bojana. Razem długość dróg około 48 km. (???????????)
Chodniki i ścieżki rowerowe na terenie wsi Bojano Koleczkowo i Dobrzewino przy drodze wojewódzkiej 218 o długości liczonej dwustronnie około 8 km. Odcinki bitumiczne dróg ul. Na Dambnik – 0,65km i ul. Hebla – 0,65km

Wymagany sprzęt odśnieżający w rejonie 3:
- pług ciężki szt.2
- pług lekki z piaskarką lekką do odśnieżania i posypywania żwirem chodników i odcinków bitumicznych dróg o masie całkowitej całego zestawu do 2,3 ton – szt. 1

W chwili wystąpienia zasp śnieżnych operator sprzętu rano o godz.4.30 bez wezwania przystępuje do odśnieżania najpierw dróg gminnych a następnie dróg sołeckich i dalej działa w porozumieniu z sołtysem wsi. Chodniki i odcinki bitumiczne dróg odśnieżane i posypywane będą na wezwanie koordynatora gminnego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Standard V - drogi gminne nie objęte standardem nr 3. Do ośmiu godzin po ustaniu

opadów jezdnie mają być odpłużone i posypane mieszanką szorstką z dodatkiem soli

drogowej;

Wykaz telefonów osób biorących udział i współpracujących przy zimowym utrzymaniu
dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
1. Koordynatorem pełniącym bezpośredni nadzór nad zimowym utrzymaniem dróg na terenie
gminy Szemud będą: inspektor Pan Bogdan Hewelt dla Rejonów od 1 do 5 – Tel. służbowy
665 866 688 lub 676-44-34, kom. 605 126 026 oraz inspektor Pan Janusz Balandowski dla
Rejonów od nr do 6- 10 - tel. służbowy 676-44-34.
2. Koordynatorami pracy sprzętu na drogach sołeckich i przypisanych do sołectw dróg gminnych
jest sołtys danej wsi. Potwierdza on również dzienne drogowe karty pracy sprzętu.
Bojano Kazimierz Mach 885327000 608490430
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

6) Telefony służbowe do Zarządu Dróg Wojewódzkich (dotyczy drogi 218)
Zarząd Dróg Wojewódzkich – Rejon Puck tel. 673-25-44
Kier. Rejonu w Pucku Jerzy Wyczyński tel. kom. 609-691-738
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwalczanie śliskości na drogach gminnych o V kategorii odbywać się będzie na 75% długości
bitumicznej dróg, ze szczególnym uwzględnieniem:
• Skrzyżowań dróg
• Przystanków i zatoczek autobusowych
• Stromych podjazdów drogi powyżej 4 %
• Niebezpiecznych zakrętów
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tobie awa naprawdę się nudzi xd jak się nie podoba to do miasta wracaj tam ulice czarne są. Taki urok zimy i wsi że są ośnieżne drogi itp. Jak masz pretensje co do śniegi tu musisz się przeprowadzić do Turcji czy gdzieś gdzie jest cieplej. Tam Cię nie zasypie i nerwów będziesz miał mniej. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Na ul. Hebla rok temu, na wyślizganej, idealnie białej nawierzchni, kierowca na niewielkim łuku wyjechał poza środek jezdni i "skosił" lewy przedni błotnik z kołem w samochodzie jadącym z przeciwka. Nie pomogła ani niska prędkość, ani jazda blisko prawej strony. To się prawie samo dzieje, trzeba mieć to na uwadze. Przeżycia nie do zamazania zwłaszcza, że kierowcy już nie ma wśród nas. Dramat.. Łuki, górki i śliskie drogi to wielkie niebezpieczeństwo. Na gminę nie ma co liczyć. Decyzje, jak utrzymać lokalna drogę powinien podejmować sołtys, na p. Balandowskiego nie liczcie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

~jaga ja widzę same plusy nieodśnieżonej drogi , albo nauczy to kogoś jeździć/myśleć , albo ktoś rozbije samochód.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Gdzie ty masz mózg, MK, to ja nie wiem, ale gdzieś głęboko schowany. Poszukaj go, zanim znów coś napiszesz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Burak z ciebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

AK jestem tego samego zdania wystarczy wolniej jechać i będzie ok. Zima nie trwa cały rok.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wszystkie drogi mają być odśnieżone i odlodzone. To ustawowy obowiązek gminy. Nigdzie nie ma przepisu, zgodnie z którym drogi na wsi mają zostać nieodśnieżone. Chyba że MK zna takie prawo?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak masz rację Ewa ale jeśli gmina, by miała obrać główny cel na 3-4 miesiące zależy od zimy, że,, kontrolujemy wszystkie drogi żeby były idealnie odsniezone odlodzone " to by musieli resztę ważniejszy spraw odstawić na bok. No chyba że rozwiążemy problem i na okres zimowy będziemy powolywac rade do spraw odśnieżania i odladzania ulic. Tak wiem, że teraz napiszesz, że,, no przecież sołtys jest od tego" tak znów masz rację ale wsiądź jutro w samochód i objedź wszystkie drogi bojana sprawdź miejsca narazone na oblodzenia i napisz ile godzin Ci to zajęło. Napewno nie mało. Puenty do mojej wypowiedzi konkretniej nie mam chociaż w sumie mam, tylko 3 skromne słowa,, ludzie trochę wyrozumiałości" każdy przecież jest tylko człowiekiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Potrenuj swoje „trochę wyrozumiałości, każdy przecież jest tylko człowiekiem”, gdy przyjdzie do zapłaty podatku, MK. Zobaczymy, czy gmina weźmie ten argument pod uwagę i umorzy płatność.

Najwyraźniej musi dojść do tragedii, żeby niektórym włączyło się myślenie. Przy takim stanie dróg wystarczy 30-40 km/h, żeby nie zapanować nad pojazdem i potrącić idące poboczem dziecko. Ale przecież „50 lat temu nikt nie odśnieżał i wszyscy żyli”, prawda? No właśnie nieprawda. Wystarczy poczytać statystyki wypadków. No, ale do tego trzeba umieć czytać. W dodatku ze zrozumieniem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja sie pytam dlaczego Hebla i Mjr. bojana nie są doprowadzone do porządku .................. na prostej auto znosi na lodzie przy mijance a co dopiero na zakretach .....w 3 dni od ostatnich opadów......no pytam sie pytam......dlaczego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie żądam odśnieżania na mojej ulicy, ale na dojazdówce do Gdyni, czyli na Hebla i Majora Bojana. Przejazd zajmował ok. 5 minut, odkąd położyli "progi" - trochę dłużej. Dziś przejazd tymi drogami był naprawdę trudny. Cała nawierzchnia pokryta była lodem. Nie mam samochodu z napędem na 4 koła, tylko małe autko, które pięknie tańczyło - jechałam bardzo powoli - ok. 12 minut. I modliłam się, żeby na zakręcie przy rozlewisku nikt nie jechał z naprzeciwka... Obowiązek utrzymania w należytym stanie dróg nie jest dodatkowym zajęciem gminy, tylko jednym z jej podstawowych zadań. Biorąc pod uwagę ostatnie zimy - gmina odśnieżać i sypać drogi powinna w sumie przez jakieś 3-4 tygodnie w roku, ale nawet tego nie robi. I strasznie mnie to wkurza.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z jaką prędkością Pani jeździła skoro, czyżby była Pani jedną z tych co pędzą mając w d... przepisy a co gorsza bezpieczeństwo innych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Z normalną: 30 km/h. Przecież to jest ok. 3 km.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam 4 na 4 i przy prędkości około 20 na godzinę był problem by sie minąć , na lodzie żaden system nie pomoze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak chcecie żeby się coś się "ruszyło" to samo pisanie do urzędów nic nie da. Jak by pójść z tym do jakieś gazety/telewizji to się od razu urzędnicy rzucą, żeby tylko w złym świetle ich nie pokazali. Niestety w dzisiejszych czasach tylko tak można spowodować mobilizację biurw urzędniczych.
PS. Gmina trochę za mało pieniędzy przeznaczyła na oczyszczanie w tym roku i musieli się pewnie na ostatni moment "ugadać" z jakąś firmą bo te pługo-posypywarki mają "ciekawą" zabudowę ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kochani mieszkańcy Bojana oraz inni. Czy zauważyliście że tam gdzie mieszka Wójt tam nie ma problemów z funkcjonowaniem dróg i oczyszczaniem ich. A więc do roboty idą wybory samorządowe i trzeba wybrać wójta ale z Bojana, byleby był uczciwy. Bo jak każdy machnie ręką i powie niech się sami wybierają no to się sami wybierają i wtedy jest problem z podstawowymi sprawami jakimi są drogi. Następny wójt musi być z miejscowości Bojano.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

I przyszły wójt powinien mieszkać przy Majora Bojana niedaleko granicy z Gdynią :) Może jest ktoś chętny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym i mógł wystartować ale nie wiem czy bym psychicznie wytrzymał z tym bojańskim narzekanie hahahah
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Faktycznie, byłbyś świetnym kandydatem,skoro uważasz, że gmina ma ważniejsze sprawy, niż swoje podstawowe obowiązki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak masz rację ale drogi to nie wszystko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mk straszny burak z ciebie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ha ha ha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj Bojano, Bojano, Bojano
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Iza ja Cię nie wyzywam i proszę Cię o to samo, a jak Cię kultury nie na uczono to porostu się nie udzielaj :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oni tu nic nie robia wiec sie obudz i nie pisz bzdur
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to wejdźcie sobie na ttm i zobaczcie co słychać w Wejherowie na chodnikach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odwilż - po problemie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

I na to gmina liczy. Była zima, nie ma zimy, a że jak zwykle zaskakuje drogowców, to sami widzimy...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem śliskich chodników nie omija Wejherowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

~MK 37.47.248.*
(4 dni temu)
Tak masz rację Ewa ale jeśli gmina, by miała obrać główny cel na 3-4 miesiące zależy od zimy, że,, kontrolujemy wszystkie drogi żeby były idealnie odsniezone odlodzone " to by musieli resztę ważniejszy spraw odstawić na bok. No chyba że rozwiążemy problem i na okres zimowy będziemy powolywac rade do spraw odśnieżania i odladzania ulic. Tak wiem, że teraz napiszesz, że,, no przecież sołtys jest od tego" tak znów masz rację ale wsiądź jutro w samochód i objedź wszystkie drogi bojana sprawdź miejsca narazone na oblodzenia i napisz ile godzin Ci to zajęło. Napewno nie mało. Puenty do mojej wypowiedzi konkretniej nie mam chociaż w sumie mam, tylko 3 skromne słowa,, ludzie trochę wyrozumiałości" każdy przecież jest tylko człowiekiem.

MK a jakie to są ważniejsze sprawy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

ZZ- Czyżby miał Ci teraz przedstawić wszystkie obowiązki gminy.? Nie wiesz czym się gminy w Polsce zajmują?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kolezko zle trafiles. Doskonale znam ustawe o samorzadzie gmin. Czy wedlug ciebie w tej chwili pkt 15(drogi) z rozdzialu 2giego Art 7 jest mniej wazny niz pkt 11 (targowiska) albo 13 (cmentarze )? Sa priorytety i trzeba miec troche wyobrazni a takze planowac wszystko z wyprzedzeniem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

O i macie kandydata na wójta Bojana :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

He he he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale tylko Bojana . Taki warunek...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No i stało się... W dniu wczorajszym 5 lutego roku pamiętnego gmina po raz pierwszy posypala drogę Hebla i Bojana... ale dzis zapomniała...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I nawet posypana była Wawelska pod przedszkole!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panowie,
Czapki z głów!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety tak było tylko raz...
Potem nastała slizgawica. Ja wiem ze pług nie ma co tam robić ale posypać chyba jednak można...
Tym bardziej ze gminy na to wskazuje...
Dziś dwa samochody otwarty się na Bojana. Czekali na policję...
Pozdrowienia z bojanskich dróg. Wiosna co raz bliżej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

otarły się bo pewnie każdy uważał że powinien jechac po utwardzonym
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ostatni czas dużo razy tam jeżdżę a czasami się zdarza parę razy dziennie i muszę stwierdzić, że tak jest ślizgawica. Ale bez przesady nie jest aż tak źle jak tu nie którzy piszą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

zalezy w jaki dzien, bywa ze po zatrzymaniu nie mozna juz ruszyc albo auto samo sie zsuwa na pobocze lub tez przy probie zjechania na pobocze podczas mijanki auto staje bokiem wiec jest o czym pisac, drogi nie byly czarne podczas opadow jak rowniez po opadach przez kilka dobrych dni.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mogły być czarne bo płyty są szare...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie zgadzam się z tą opinią. Prawda jest ze nawierzchnia nie jest idealnie czysta. Ale widziałem o wiele gorsze drogi i to do tego dla zdziwienia innych tu komentujących nie byly to drogi podlegające pod gminę Szemud.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Bojano

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Bojano, spotkania z kandydatami na wójta (40 odpowiedzi)

Uwaga mieszkańcy Bojana! Zgodnie z obietnicą zapewniam, że będziemy mieli okazję poznać...

Pytanie do ..... (7 odpowiedzi)

Startujących w wyborach. Jaka jest przyczyna niskiego ciśnienia wody w sieci wodociągowej w...

do góry