Widok

wynajem mieszkań

Witam. Co dzień śledzę ogłoszenia o wynajmie mieszkań i jestem przerażony tym co można zobaczyć. Chcesz wynająć mieszkanie to zapłać wynajem min. 1000-1200 +kaucja min.1000-1200 + czynsz min.200 w górę do nawet 700 + media to wiadomo że min 100 .Teraz pytanie. Młodzi ludzie albo para na dorobku ,jak oni mają to ogarnąć ? Dziwi nie to że ludzie tyle chcą zarobić na wynajmujących . Dużo ogłoszeń się powtarza więc te droższe mieszkania widać że nie idą a tańsze to standard typu u mnie w piwnicy. Wiadomo że jak kogoś stać na wydatek ok 1800 mniej więcej na miesiąc to weźmie kredyt a nie będzie komuś nabijał kabzę . Sam mieszka w wynajętym lokalu ale płacę 1000 za dwa pokoje + media i to w miarę dobrym standardzie ale to tylko po znajomości. A co z resztą? Jak to ogarnąć przy dzisiejszym rynku pracy i płacy. Wynajmujący opamiętajcie się!!!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 15
Popieram kolege takie ceny za wynajecie ze taniej wyjdzie wziasc na raty swoje mieszkanie
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9
po 1 naucz sie POLSKIEGO - WZIAC nie wziasc!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 15
po 2 - nie wynajmuj jak ci sie nie podoba - nikt nie kaze ci mieszkac samemu, nikt tez nie kaze zebys mial TV czy cos jesc to jest DEMOKRACJA - by tusk !
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9

Dobre oferty http://serwery1.pl/wynajem-mieszkan-i-ich-ceny/ my jesteśmy zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak panowie wyżej też popieram. Ceny są wzięte z kosmosu. Mam 22 lata jestem kobietą moja przeciętna pensja 1100-1300zł jak ja mam za to wynająć mieszkanie? można wynająć pokój u jakiejś staruszki,ale ona też woła co najmniej 350-600zł. Na szczęście mam gdzie mieszkać,ale bardzo bym chciała nareszcie się usamodzielnić. Mimo tego,że mam pracę nadal jestem zależna od kogoś paranoja.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8
Bo wsiąść kredyt na mieszkanie to takie proste...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Dość często wynajmuje się mieszkania, na które zaciągnięty jest kredyt hipoteczny, to proste i oczywiste, że wynajmujący chce też coś dla siebie. Mnie ta sytuacja w ogóle nie dziwi.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1
To se kup mieszkanie na raty ... tylko mając 1500zł wypłaty mieszkania na raty nie dostaniesz... poza tym pracujący na umowe zlecenie , dzieło itd nie mają szans na kredyt.

Nic dziwnego , że wynajmujący chce kaucje . Jest to w końcu jakaś ochrona w razie zniszczeń.
Jak ciebie nie stać na wynajem to nie mieszkaj z rodzicami ..są ludzie co pracują na umowach zlecenie za 3-4 tys i mogą spokojnie wynająć.

Ja sama jestem właścicielka mieszkania i wynajmuję taniej niz inni ale nie będę komus mieszkania 2 pok za 500zł wynajmować ...śmiech na sali , nie opłaca się ,,,wole zeby stało puste 800zł to uczciwa oferta , w końcu jakaś eksploatacja zachodzi i za jakiś czas meble , sprzęt trzeba wymienić ...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 5
Właśnie - z reguły lokatorzy wyłącznie eksploatują czego wynikiem jest to ,że po wyprowadzce trzeba mieszkanie remontować. A lokatorzy z reguły wychodzą z założenia ,że jeśli to nie jego to dbać by sprzęty,meble i mieszkanie oddać w takim stanie w jakim się wynajęło mają gdzieś.Czasami kaucja nie wystarcza na przywrócenie mieszkania do stanu poprzedniego !!!
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3
@Gosc - to problem wynajmującego, że nie wysili się odrobinę aby porozmawiać z ludźmi którzy chcą wynajmować mieszkanie.
Wystarczy porozmawiać z takimi ludźmi aby wyrobić sobie chociaż odrobinę zdania na temat tego jak żyją, czy imprezują, czy ktoś pali papierosy, czy głośno się zachowują. Sama kultura osobista też wiele mówi.
Przecież nawet jak ktoś chce oddać psa czy kota to najpierw wypytuje taką osobę o pierdółkę chcąc aby zwierzak trafił w dobre ręce.

Sam wynajmuję mieszkanie (już drugie) i za każdym razem dbam o swoje otoczenie z prostego powodu - nie chcę mieszkać w chlewie. Jeśli trzeba coś poprawić, wyremontować - umawiam się z właścicielką, która jest osobą rozumną i wie, że różne rzeczy się zdarzają i odliczamy sobie koszty zakupu od wynajmu.
A meble się zużywają? Oczywiście! Jak wszystko. A jeśli dodatkowo są kupione po najmniejszym koszcie w IKEA to nawet nieużywane same się popsują...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Możesz zobaczyć http://dolnoslaskiosd.pl/gdzie-szukac-mieszkania-na-wynajem/ mają fajne oferty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Typowa wypowiedź kogoś, komu się poszczęściło z posiadaniem własnego "M".
Jak ciężko jest zrozumieć, że bez pomocy rodziców (mieszkanie u nich) młoda para nie ma w większości szans aby zakupić swoje mieszkanie.
Ciężko też wymagać by każdy zarabiał 3-4 tyś. na umowie - gdzie ludzie tak płacą??
Jakoś nie miałem okazji widzieć pod wynajem mieszkania z dwoma pokojami za 800 zł....chyba, że jak wcześniej było napisane - ze standardem jego piwnicy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
To kto w jakich warunkach mieszka to jego sprawa, ja sobie nie wyobrażam mieć chlew w domu tym bardziej że raz w miesiącu właściciel mieszkania wpada po czynsz i jak jest coś do zrobienia to mu pokazuję i nie ma problemu żeby to naprawić. A co do zarobków 3-4tyś to ile jest takich osób? Większość zarabia około 2-2,5 i też nie każdy ma umowę na stałe.Naprawdę nie jest lekko żyć w tym mieście. Oczywiście można wynająć taniej gdzieś w2 Cedrach czy innych mniejszych okolicach ale wtedy dochodzi dojazd i tak w koło.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziwi mnie brak zrozumienia tematu przez osoby typu wotjtxxl.

Nikt nikogo nie zmusza do wynajmu mieszkań , jest to wasz wybór, możecie zostać u siebie na wsi lub mieszkać u rodziców.

Zakladacie że ludziom którzy wynajmuja to te mieszkania spadły z nieba za darmo. Wynajem żeby miał sens to musi byc rentowny a to oznacza że miesięcznie musi to kosztować co najmniej tyle co rata kredytu za takie mieszkanie + wszystkie opłaty.

Ja nie wynajmuję bo ceny wynajmu są za niskie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Łatwo wam powiedzieć , że wystarczy wywiad przed wynajmem.. Prawda jest taka , że wszyscy w takiej sytuacji są grzeczni , nie palący , nie pijący itd...potem dopiero wychodzi szydło z worka .
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
po 1 - mozna pracowac na 2 etaty jak ja ! i miec 4000 ! mozna miec kredyt na zleceniu ! mozna ? bo mam wie mozna !!!!

po 2 . mozna robic wywiady ale to nic nie daje.........

po 3. chcesz brac kredyt bierz? nie chcesz to wynajmuj albo siedz w domu........co to w ogole sa za dyskusje.......

.zLE CI ? jedz do UK albo IRLANDII !!!!

MAMY WOLNOSC I DEMOKRACJE - glosujecie na tuska i ekipe PAlipsota to macie .........

a ostatnie - LUDZIE PSUJA MIESZKANIA. ---------i nie ma gadania ze komus sie poszczescilo z mieszkaniem - kredytem itd ! CHCESZ MASZ -a nie ze chcesz miec 20h w tygodniu pracy jako nauczyciel i dlaczego tak malo zarabiasz !!!!

PRACUJ 320-350h to bedziesz mial !
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 10
Komuna była zła, to macie teraz kapitalizm ;]
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
jeśli taniej wziąść kredyt do biesz...
wynajęcie kawalerki w oliwie to koszt 1100 + czynsz + rachnki
kredyt na to mieszkanie to rata 1600 + czynsz+ rachunki
no i oczywiście zdolność kredytowa czy teraz wogóle ktoś ja posiada??? a jak jakimś cudem tak to na złotówki.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że to niezbyt wygórowana cena. Jest mniej więcej stała i zależy od odwiecznego prawa popyt-podaż. Nie zmienimy tego. W innych miastach jest podobnie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
koszt "postawienia" 1 m2 mieszkania w bloku,domku.... to okolo 1500 zl,dziekuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ile już ich zbudowałeś?
Buduj za 1500, od ręki sprzedasz za 4000.
Po co tracisz czas na forum, kielnia w dłoń i na budowę!
:D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No cóż...każdy chce zarobić. Ja też uważam, że te ceny są wysokie, ale co można z tym zrobić? Są, jakie są. Ludzie się na nie godzą, więc właściciele nie widzą powodów, żeby z nich schodzić.
Kupno to obecnie najlepsza opcja. Pojawia się tylko jeden problem - kredyt. Nie samo spłacanie, ale uzyskanie go przy dzisiejszych umowach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi sie wydaje, że ci co wynajmują to albo odziedziczyli mieszkanie po dziadkach lub rodzicach. Teraz starają cwaniakują i wyzyskują innych jak się tylko da(Maja do tego takie prawo niestety !!). Cześć pewnie kupiła mieszkanie, a sama pracuje za granicą i kredyt jej ktoś spłaca. Ceny sa przesadzone biorać pod uwagę zarobki. No ale mamy Zieloną Wyspę pana Tuska :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Wczasach niskich zarobków ja bym nie zdzierał gdybym odziedziczył. Ze mnie puki co zdzierają w taki sposób. Ale się godzę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
wynajme 800
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jezeli to w gdansku za 800 jestem zainteresowana prosze o kontakt
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahahahahahahahahahhahahhahhahahahhahahahahahaha !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ano ceny są różne, teraz jeszcze słyszałam, że wynajmujący chcą, żeby mieć polisę w typie https://iexpert.pl/produkty/ubezpieczenie-najemcy/ bo to dla nich zabezpieczenie, jakby coś się stało w mieszkaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wynajmujący chcą płacić jak najmniej - oczywiste ; właściciel chce "trochę " zarobić - też oczywiste ; żaden właściciel mieszkania nie wynajmie tanio aby komuś robić przysługę i dać pomieszkać na jego koszt ; tak jak banki nie oferują darmowych kredytów aby ludziom żyło się lepiej ; trafiają się różni wynajmujący - nawet tacy którzy zniszczą mieszkanie przez rok i właściciel musi na swój koszt remontować aby kolejnym osobom udostępnić odpowiednie warunki --- jeśli ktoś uważa ,że to takie proste to niech weźmie kredyt , kupi mieszkanie a potem komuś tanio wynajmie - przekona się jaki to zysk !
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wynajmuje mieszkanie w Rowach na osiedlu Lubicz Apartamenty. Głównie pod turystykę ale również rozważe opcje wynajęcia na dłuższy czas. Blisko do morza w pięknej miejscowości pomiędzy morzem i jeziorem. Morze jest bardzo blisko usytuowane od mieszkania. Osiedle jest ogrodzone, posiada parking wewnątrz osiedla w stylu zamkniętej enklawy.Budynek wykonany nowymi technikami stosowanymi w budownictwa. Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt na mail: pawelzlotecki251@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież to zad****, kto tam poza ew. letnikami by chciał mieszkać?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wlasnie nikt i w tym problem, bo wmowili ludziom jaka to swietna inwestycja i pokupowali, a mieszkania przez 10 miesiecy w roku stoja puste...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

chore to sie zrobily ceny zakupu na rynku, teraz trzeba wydac okolo 200 000 na mieszkanie ktore przyniesie moze 1300 zl miesiecznie minus podatek, makabra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

15 lat zwrot inwestycji to nie jest zle. Tyle ze pokaz mi mieszkanie za 200tys ktore mozna wynajac za 1300+oplaty .???
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rowy to wcale nie za***pie jak ktoś napisał. Przeprowadziłem się tam z Wrocławia, bo miałem dość dużych miast, a że dodatkowo dostałem dobrą propozycje pracy w tamtej okolicy to kupiłem mieszkanie na osiedlu Lubicz jak przedmówca. A co do głównego tematu to skończyła się złota era brania kredytów na mieszkanie pod wynajęcie. Rentowność takich inwestycji jest bardzo słaba i można po odliczeniu opłat i kredytu zyskać szalone sumy 100 -200 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

> można po odliczeniu opłat i kredytu zyskać szalone sumy 100 -200 zł

Majątek to nie jest, ale zwróć uwagę, że za N lat mieszkanie będzie spłacone. Wówczas kalkulacja wyjdzie inaczej i będzie mogło być dodatkowym źródłem dochodu na emeryturze lub np. solidnym finansowym kopniakiem dla dzieci na start.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko należy też postawić się po drugiej stronie muru. Mieszkanie na wynajem należy kupić wyposażyć, często i wyremontować. Mija kilka lat zanim mieszkanie się spłaci (bo przecież na kredyt kupowane). A najemcy to też różni ludzie. Czasami jest spokój i fajnie się takim ludziom wynajmuje, a czasami co tydzień ma się telefony albo od sąsiadów albo z administracji (bywa i Policja) i robi się niezły problem. A wyrzucenie takiego "delikwenta" raczej na spokojnie nie przebiega i bywa, że mieszkanie znów do remontu, znów coś brakuje itd. To nie jest taka prosta sprawa. Znam to z własnego doświadczenia. Teraz może trochę mniej się tym przejmuję, bo mieszkanie we Wrocławiu dałem w zarząd firmie DJN, i nie martwię się takimi niespodziankami. Wynajem jest bezpieczny, mam odpowiednią umowę i to firma odpowiada za ewentualne straty i szkody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rowy to wcale nie zad*pie jak ktoś napisał. Przeprowadziłem się tam z Wrocławia, bo miałem dość dużych miast, a że dodatkowo dostałem dobrą propozycje pracy w tamtej okolicy to kupiłem mieszkanie na osiedlu Lubicz jak przedmówca. A co do głównego tematu to skończyła się złota era brania kredytów na mieszkanie pod wynajęcie. Rentowność takich inwestycji jest bardzo słaba i można po odliczeniu opłat i kredytu zyskać szalone sumy 100 -200 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

I po co piszesz drugi raz to samo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałeś serwis https://startwynajem.pl ? Masz tam mnóstwo ofert wynajmu mieszkań - może znajdziesz też coś dla siebie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

budowa domu - koszt (52 odpowiedzi)

Witam, Zamierzam wraz z mężem budować dom w okolicy ok. 50 km od Gdańska. Dom ok. 130 m2 pow....

Meble ogrodowe (48 odpowiedzi)

Założyłem nowy wątek, bo wszystkie dotyczące mebli ogrodowych są już bardzo stare. Jakie macie...

Jakie okna polecacie? (144 odpowiedzi)

Potrzebuję dobrych okien, jakie firmy z trójmiasta polecilibyście?

do góry