Widok

wynajem mieszkania rodzinie z dzieckiem

mam pytanie, czy dla szanownych właścicieli mieszkań na wynajem każda rodzina z dzieckiem jest traktowana jak trędowata i dla niej ofert wynajmu w rozsądnej lokalizacji w Gdańsku już nie ma? czy są jakieś oferty wynajmu w okolicach Wrzeszcza, Oliwy, Żabianki, Przymorza, Zaspy?? czy tam to tylko turyści lub studenci? proszę o rozsądne odpowiedzi na temat,czy są takie mieszkania, gdzie ewentualnie, itd, a za niepotrzebne komentarze dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Olx zobacz tam dużo tego maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dzięki obowiązującemu prawu, które nadmiernie chroni najemce (lokatora) , nie pozostawiajac żadnych praw wynajmujacemu (wlascicielowi). Dopóki nie zmieni się prawo, rodziny z dziećmi będą miały trudności z legalnym wynajęciem mieszkania
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIestety, prawda.
Mamy takie chore prawo ktore pseudochroni kogokolwiek, a na pewno chroni cwaniakow.
Bardzo mi przykro z tego powodu, ale tez bym nie wynajal. Wole zaryzykowac problemy ze studentami niz matke z dzieckiem chocby nie wiem jak porzadna rodzina byla. Gra o zbyt duze pieniadze aby ryzykowac. Rodzina nieplacaca z dzieckiem to koszt lacznie z oplatami dwudziestu kilku tysiecy rocznie. a moze to sie ciagnac latami - kto chce ryzykowac ? Kogo na to stac ?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najem okazjonalny chroni właściciela mieszkania przed takimi osobami, nie ma okresu ochronnego, można wyrzucić z lokalu rodzinę z dziećmi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

To co piszesz nie jest prawda. To ze u notariusza wpiszesz w umowie okazjonalny nie oznacza ze taki jest. Z zasady musisz mieszkac w tym mieszkaniu i okazjonalnie np. ze wzgledu na wyjazd wynajmowac. Jesli masz drugie mieszkanie w ktorym mieszkac nic cie nie obroni przez takim lokatorem co nie placi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Najem okazjonalny umożliwia eksmisję bez wyroku sądu, czyli jest możliwość przybliżenia fizycznej eksmisji niesolidnego najemcy. Niestety, czas oczekiwania zanim komornik dokona fizycznej eksmisji, jest nadal zbyt długi. Trzeba najpierw pisemnie wezwać niesolidnego najemcę do zapłaty, wyznaczyć mu kolejny termin zapłaty, dopiero po uporczywym uchylaniu się od płatności można wdrożyć procedurę eksmisji.
A powinno być krótko: najemca nie płaci zgodnie z umową - właściciel powinien mieć prawo do zatrzymania kaucji na poczet zaległego czynszu, natychmiastowego wypowiedzenia umowy i zmuszenia lokatora do zwrotu mieszkania, uniemożliwiając mu powodowanie dalszych zaległości w płatnościach. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to właściciel powinien mieć możliwość skorzystania z pomocy policji w celu wyegzekwowania swoich praw.
Na razie to najemca - cwaniak może korzystać z pomocy policji np. oskarżając właściciela o zakłócanie miru domowego
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wynajmowałam mieszkanie rodzinie z dzieckiem w Gdańsku przez okres ponad 4 lat.Poznałam ich rodzinę. (rodzina z Mazur). Od tego czasu minęło 10 lat. Do dziś ich mile wspominam (mają już swoje). Utrzymujemy stały kontakt.
A w ub. roku wynajęłam mieszkanie też rodzinie na 1 rok. z Trójmiasta ale ich nie chcę wspominać . tragedia. wszystko zależy od ludzi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry.
Właśnie zamierzamy przeprowadzić się z Płocka (piękne wzgórze Tumskie) do Gdańska. Dostałem pracę w Nowym Porcie od października 2019. Najpierw ja a później rodzina (żona, która również dostała pracę w tej samej firmie z 5 letnią córeczką przeprowadzą się jak zorganizuję mieszkanie i przedszkole). Planujemy kupić na stałe mieszkanie w Gdańsku lecz najpierw jesteśmy zmuszeni wynajmować min na rok. Czy istnieje szansa dla rodziny, która opłaty za najem traktuje priorytetowo? Pani Ewo lub Szanowni forumowicze może podpowiecie lub macie namiar na normalny wynajem 2 pokojowego mieszkania od października dla normalnej, szczęśliwej i bezkonfliktowej rodziny ? Z góry dziękuję za pozytywny odzew. Krzysztof tel 663 536 004
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nam już też odechciało się wynajmować rodzinie z dzieckiem. Wolimy żeby stało puste niż potem użerać się z naszym polskim prawem żeby pozbyć się takich lokatorów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się. Potem nie płacą, a ty nie możesz ich wywalić. Taki wynajem jest więc bardzo ryzykowny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po pierwsze nigdy nie wynajęła bym mieszkania bez umowy u notariusza jako wynajem okazjonalny. Kiedyś sama taki najem mnie obowiązywał. Po drugie nawet na takich zasadach i tak nigdy bym nie brała rodziny z dziećmi, a już w ogóle mowy nie ma samej matki z dzieckiem. I tu nie o dziecko chodzi, ale tak o prawo. Nigdy sobie bym nie pozwoliła na kłopoty z kobieta która powie ze nie ma gdzie iść. Prędzej pozwolę mieszkać komuś z 5 psami niż kobiecie z dzieckiem. A tak z innej beczki to sory ale decydując się na dzieci to nie wyobrażam sobie by żyć na wynajętym. To jest nie do pomyślenia. Decydować się trzeba na rodzinie jak są warunki a nie jakoś to będzie...My z narzeczonym właśnie zaczęliśmy się starać , ale mamy dobre prace oboje .Kilka otwartych działalności , ja prace na czas nieokreślony. A dla Nas i dzieci są 3 mieszkania i dom. i sory nigdy bym się w życiu nie zdecydowała na dziecko żyjąc na wynajętym... żadna stabilizacja dla dziecka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 18

Współczuję twoim dzieciom skoro masz takie myślenie. Nie każdy w życiu ma tak różowo jak ty i nikt nie czeka na dziedziczenie spadku po rodzicach czy dziadkach jak ty, bo zapewne sama nie dorobilas się tych trzech mieszkań i domu prawda? Nie opowiadaj głupot że ludzie którzy nie mają własnego mieszkania są nieodpowiedzialni mając dzieci. Ci którzy gonią za dobrem materialnym często zostają na starość bez dzieci bo są najzwyczajniej za starzy potem by je mieć albo po kilkunastu latach antykoncepcji okazuje się że są bezpłodni. Dzieci to skarb nie wolno ich traktować jak balast Królewno. Nie wieś co to prawdziwe życie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

To nie wina właściciela tylko kulawego prawa które chroniąc dzieci powoduje takie utrudnienia. Na wynajmie zawsze jest się na cudzym, nie na swoim, dlatego ceny mieszkań są takie wysokie, do tego najem to nie jest tania opcja. Pierwsze mieszkanie kupiłam bo nie było mnie stać na najem :p
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A teraz korona i puste mieszkania w wwa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zacznijmy od tego iż nie każdy może zdobyć się na dobra pracę , po drugie zero empatii z Twojej strony, po trzecie nie mierz wszytskich jedną miarą bo źle na tym wyjdziesz i to nie jeden raz... Po ente tak jak pisałam nie każdy z rodziców może mieć dobrą pracę a skoro masz tak wysokie mniemanie to jestem ciekawa co poswoecisz prace czy dziecko jak będziesz miała wybierać albo dziecko albo praca albo dalszą kariera albo dziecko ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Akurat w tym przypadku mierzenie wynajmujących jedną miarą może okazać się bardzo pomocne i dobrze na tym wyjdę... Za moje mieszkanie zapłaciłem ponad 400 tys. złotych - empatia dla najemcy, ale dla wynajmującego już nie obowiązuje? Może Twój punkt widzenia zależy jednak od punktu siedzenia?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

rachunki za prad z Energii - licznik "inteligentny" (10 odpowiedzi)

Witam. Mam taki problem : od poczatku tego roku to juz drugi rachunek za energie elektryczna,...

Jak wykurzyć mysz ze ściany? (69 odpowiedzi)

Dzień dobry wszystkim! Po kolejnej nieprzespanej nocy postanowiłam napisać o moim problemie....

Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt? (413 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście...

do góry