Widok

wynajem mieszkania rodzinie z dzieckiem

mam pytanie, czy dla szanownych właścicieli mieszkań na wynajem każda rodzina z dzieckiem jest traktowana jak trędowata i dla niej ofert wynajmu w rozsądnej lokalizacji w Gdańsku już nie ma? czy są jakieś oferty wynajmu w okolicach Wrzeszcza, Oliwy, Żabianki, Przymorza, Zaspy?? czy tam to tylko turyści lub studenci? proszę o rozsądne odpowiedzi na temat,czy są takie mieszkania, gdzie ewentualnie, itd, a za niepotrzebne komentarze dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Olx zobacz tam dużo tego maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dzięki obowiązującemu prawu, które nadmiernie chroni najemce (lokatora) , nie pozostawiajac żadnych praw wynajmujacemu (wlascicielowi). Dopóki nie zmieni się prawo, rodziny z dziećmi będą miały trudności z legalnym wynajęciem mieszkania
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIestety, prawda.
Mamy takie chore prawo ktore pseudochroni kogokolwiek, a na pewno chroni cwaniakow.
Bardzo mi przykro z tego powodu, ale tez bym nie wynajal. Wole zaryzykowac problemy ze studentami niz matke z dzieckiem chocby nie wiem jak porzadna rodzina byla. Gra o zbyt duze pieniadze aby ryzykowac. Rodzina nieplacaca z dzieckiem to koszt lacznie z oplatami dwudziestu kilku tysiecy rocznie. a moze to sie ciagnac latami - kto chce ryzykowac ? Kogo na to stac ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najem okazjonalny chroni właściciela mieszkania przed takimi osobami, nie ma okresu ochronnego, można wyrzucić z lokalu rodzinę z dziećmi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To co piszesz nie jest prawda. To ze u notariusza wpiszesz w umowie okazjonalny nie oznacza ze taki jest. Z zasady musisz mieszkac w tym mieszkaniu i okazjonalnie np. ze wzgledu na wyjazd wynajmowac. Jesli masz drugie mieszkanie w ktorym mieszkac nic cie nie obroni przez takim lokatorem co nie placi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najem okazjonalny umożliwia eksmisję bez wyroku sądu, czyli jest możliwość przybliżenia fizycznej eksmisji niesolidnego najemcy. Niestety, czas oczekiwania zanim komornik dokona fizycznej eksmisji, jest nadal zbyt długi. Trzeba najpierw pisemnie wezwać niesolidnego najemcę do zapłaty, wyznaczyć mu kolejny termin zapłaty, dopiero po uporczywym uchylaniu się od płatności można wdrożyć procedurę eksmisji.
A powinno być krótko: najemca nie płaci zgodnie z umową - właściciel powinien mieć prawo do zatrzymania kaucji na poczet zaległego czynszu, natychmiastowego wypowiedzenia umowy i zmuszenia lokatora do zwrotu mieszkania, uniemożliwiając mu powodowanie dalszych zaległości w płatnościach. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to właściciel powinien mieć możliwość skorzystania z pomocy policji w celu wyegzekwowania swoich praw.
Na razie to najemca - cwaniak może korzystać z pomocy policji np. oskarżając właściciela o zakłócanie miru domowego
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

kosiarka robot - opinie (4 odpowiedzi)

Czy ktos z Was uzytkuje takie urzadzenie? jak to sie sprawdza? Jaka firme polecacie ?

Budowa domu z bali (12 odpowiedzi)

Witam proszę o opinie jak się mieszka w domach z bali i jakich wykonawców polecacie..

Ile wydajecie na zycie? (11 odpowiedzi)

Witam Chcialbym sie orientacyjnie zapytac ile trzeba przeznaczyc w miesiacu na jedzenie,...

do góry