Widok

wysyłka listem poleconym-pytanie techniczne

mam do wysłania pokazną przesyłkę (raczej cięzką tj. 1,5kg ), gabarytowo tez większa niz A4 czy mogę nadać taką przesyłkę listem poleconym i czy mogę zapakować to w folię(okleic, zabezpieczyc) a nie w papier, kopertę?

pierwszy raz wysyłam coś tak pokaznego
poradzcie doswiadczone , proszę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie, musi iść paczką

mi nawet jak większą kopertę przynoszę to marudzą że to już paczka powinna być

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nigdy nie mialam problemow z wysylka duzych(ale nie tak ciezkich) listow poleconych :) np. karton z butami, duza zimowa kurtka itp. kupowalam najwieksze koperty babelkowe albo takie rozszerzane ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
listy polecone mogą byc do 2000g,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem wlasnie , ze moze byc polecony do 2 kg, bardziej nurtuje mnie to opakowanie, bo nie dostane tak pojemnej koperty dlatego zastanawiam sie czy moze byc zapakowane w gruba folie(kilka warstw) i na tym naklejona kartka z adresem
wiecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiu ja tak wysyłałam i nie było problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie powinno być problemu, ja też tak robię

różnica jest taka że jak wysyłasz paczką to zaniosą adresatowi do domu a listem dostarczą awizo i musi pójść na pocztę bo takich dużych raczej nie noszą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie,lepiej wysłać paczką,róznica w cenie prawie,że żadna.....
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majka i Gosia, dzięki za odpowiedzi, o takie sprawdzone przykłady mi chodziło-dzieki wielkie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jako poleconą jak najbardziej możesz nadać...listy polecone mogą ważyć do 2000g (2kg)...wielkościowo też może być większa niż A4 wówczas płacisz troszkę drożej, bo to tzw. gabaryt B
(GABARYT B to przesyłki o wymiarach:
MINIMUM - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość grubość 20 mm lub długość 325 mm, lub szerokość 230 mm,
MAKSIMUM - suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm)

Ale nie wiem czy Ci się opłaca wysyłać listem poelconym, bo przy podanych warunkach (waga: 1-2kg, gabaryt B) wyniesie Cię 9,50, więc dokładnie tyle samo ile paczka, więc żadna różnica...

http://cennik.poczta-polska.pl/index.php?ramka=krajowe/formularze/k_polecony.php&boczek=menu/kraj.html

Nie wszędzie na poczcie przyjmą przesyłkę jako list polecony jeśli nie jest w kopercie. Miałam już przypadek, że babka kiwała nosem i mówiła, że to nie list tylko paczka. Przyjęła z oporami, ale teraz zawsze staram się pakować w kopertę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja osttanio kupilam papier szary taki ktory mozna kupic na poczcie gotowy zesatw do wyyslki, i tez wyslalalam jako list nic nie mowily:) moze zalezy od siedzacejw okienku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ciekawe i pomysłowe pytanie :) Z tego co się orientuję to niestety nie można tak zrobić. Inaczej tak samo można by było nadać karton z etykietą jako list. Ale chyba możesz zapakować wszystko w folię bąbelkową a potem w foliopak ;). Koperty bąbelkowe polecam tutaj: http://dobretasmy.pl/produkty/Koperty-babelkowe a folię bąbelkową tutaj: http://dobretasmy.pl/produkty/Folia-babelkowa. Nie znajdziesz lepiej i taniej :). Ps. mi się już zdażyło wysyłać w kopercie bąbelkowej ciężkie przedmioty około 1-2 kg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę, że wiele zależy od tego co konkretnie przesyłasz. Czasami zdecydowanie korzystniej jest nadać paczkę niż list, zwłaszcza, że dzięki zapakowaniu jej w karton i odpowiedniemu zabezpieczeniu dobrze dobranymi wypełniaczami, mamy gwarancję, że wysyłany towar nie uszkodzi się po drodze. Wiele materiałów do pakowania wszelkiego rodzaju towarów widziałam na stronie https://opaksystem.pl/ Kartony, folie bąbelkowe, wypełniacze, wszystko co potrzeba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

do góry