Widok

rury gazowe ..wymiana.kto ponosi koszta?

Remont - porady Temat dostępny też na forum:
Witam.. Mam pytanie może ktoś się zna na tym.Dostałam mieszkanie od miasta do remontu...
Wszystko wy remontowane .chcę podłączyć gaz okazuje się ,że rury od licznika są stare i mi nie podłączą gazu.Teraz pytanie po czyjej stronie leży wymiana?
W umowie pisze,że lokal jest wyposażony w instalacje gazową.a wynajmujący zobowiązany jest do zapewnienia sprawnego działania istniejących urządzeń technicznych budynku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
normalnie właściciel, ale w tym wypadku kiedy na tobie ciąży zapewnienie sprawnego działania istniejących urządzeń to ten obowiązek jest po twojej stronie.
A może zrezygnuj z rur gazowych. Teraz są elektryczne płyty grzewcze. Ewentualnie zostaje jeszcze kuchenka na butle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Urzadzen nie. Bo mam protokół umowe. W ktorym pisze iz wynajmujacy musi mi zapewnic gaz .wode itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Baranie w budynku mieszkalnym wielomieszkaniowym obowiązuje CAŁKOWITY !!!!!!! zakaz stosowania dwóch rodzajów gazu.
Jeżeli jest instalacja gazowa miejska , to nie ma PRAWA !!!!!!! wnieśc do budynku butli gazowej. No chyba ,że chce poskładać budę z mieszkańcami .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wynajmującym jest w tym przypadku miasto. Z ustawy o ochronie praw lokatorów wynika, że naprawa/wymiana instalacji gazowej leży po stronie wynajmującego.
Możesz zajrzeć tutaj:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20010710733

Zobacz tekst ujednolicony, art. 6a.

EDIT: Chociaż z drugiej strony nie wiem na jakich zasadach oddawane są w najem mieszkania do remontu. Zakres prac do wykonania przez najemcę powinien być gdzieś określony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wrzeszcz

sklep z pokrowcami, etui do telefonów (21 odpowiedzi)

Witam! Poszukuje dobrego i niedrogiego sklepu z pokrowcami/etui do telefonów w Gdańsku....

Szukam partnerki do tenisa (4 odpowiedzi)

Do gry we Wrzeszczu.

Czy jest tu dojrzała Pani? (6 odpowiedzi)

Do znajomości, przyjaźni, rozmowy.

do góry