Widok

zagęszczanie mleka - proporcje ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Chciałabym zagęszczać wieczorne mleko kaszką smakową a nie kleikiem. Przy kleiku na 180ml dawałam standardowo 6 miarek mleka i 2-3 kleiku. Jak jest z kaszkami?

1. Mam Bobovitę Smaczny Sen (mleczno-ryżowa) - czy można dodać ją do mleka czy zrobić ją samą, tylko rzadszą, tak aby przeszła przez smoczek? Jeśli można ją dodać do mleka, to w jakich proporcjach?

2. Może lepiej zagęszczać typową kaszką ryżową (bezmleczną). W jakich proporcjach ją dodać do mleka? zamiast 2-3 miarek mleka czy standardowa ilość mleka plus dodatkowo kaszka?

Moj synek palaszuje kaszke lyzeczka raz dziennie ale wieczorem chce zostac przy butli z mlekiem, no i chcialabym szeby pospal dluzej niz do 3 a kleik nam niestety tego nie gwarantuje ;) moze z kaszka sie uda :)

Dzieki za rady!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a sprobuj dac mu kaszke Sinlack.ja daje mojemu zamiast mleczka rano i wieczorem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię tak że jeżeli daję 180 ml (mleka powinno dawać się 6 miarek na 180 ml) daję 4 miarki mleczka i dwie łyżki kaszki (kaszka jest mleczna).
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja daje Sinlac z mlekiem wieczorem

Na 150 ml wody, 4 miarki mleka i 5 Sinlac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie mozna ten sinlac dostac i jakiego smoka wtedy do butli dajecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robie tak jak daje 150 ml to daję 5 miarek mleczka bebiko i 2 miarki kaszki ryzowej malinowej czy bananowej, a jak 180 ml ro 6 miarek bebiko i 3 miarki kaszki.
A noc daję sama kaszkę mleczno-ryżową na 150 ml 5 miarek a na 180 ml 6 miarek, juz bez mleczka bebiko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super dziewczyny! dziekuje za podpowiedzi!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co do smoczka, to ja do mleka z kleikiem ryzowym uzywam smoczka tommee tippee wieloprzeplywowy (3kropelki), oznaczony "x" (dla dzieci od 0mca)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja MAM 2 normalny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj dać silnac, dzieci go lubią, a i syty jest :)
Dostaniesz go w hipermarkecie, aptekach ( ale tam drogo ) w akpolu, rossmanie itd.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rossmann i boedro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maslo maslane....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miarki od mleka czy zwykła łyżkę czy łyżeczkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo witaj Haniu!
Jak maluszek rośnie? odezwij się w naszym wątku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córeczka na noc pije 180ml mleczka czyli 6miarek i dodaje jej 3 czubate miarki kaszki ryżowej smakowej,nie powinno się robić tak jak pisał ktoś wyżej ze na 180ml 4miarki mleka i 2 kaszki,nie zmniejsza się miarek mleka, a także jeśli np 180ml mleczka czyli 6miarek to kaszki mleczno-ryżowej lepiej nie używać bo może zatwardzić dzidziusia, samej ryżowej.A polecam tez kleik kukurydziany. Takie jest moje zdanie, mam nadzieje że zrozumiałyście;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czy pisząc o "miarkach" kaszki używacie miarki dołączonej do mleka czy chodzi o łyżki? No bo na kaszkach zawsze jest podane ile dodać łyżek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry