Widok

zalety outsourcingu

Dzień dobry!
Chciałabym poruszyć zagadnienie outsourcowania pewnych zadań poza firmę. Otóż spotkałam się z argumentem, że dzięki temu "nie trzeba angażować się w kontrolę pracownika i jego pracy"... Serio? A skąd mam mieć pewność, że zlecając coś zewnętrznym podmiotom wszystko będzie wykonane na tip-top - mam wierzyć na słowo, nie sprawdzać niczego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, jak napisałeś "nie trzeba się angażować w kontrolę pracownika" a kto kontroluje firmę? Często takie firmy nie mają swojego zaplecza i "trzonem" są podwykonawcy i im tańszy dla firmy outsourcingowej, tym lepszy. Oczywiście rachunek wystawiony za obsługę, odwrotnie proporcjonalny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Doprecyzujmy sobie. To nie ja napisałam, tylko zacytowałam fragment z https://magnesuperat.pl/ - i to rzekome "zwolnienie" zasobów przez inny system nadzoru dało mi mocno do myślenia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A od kiedy to podwykonawców nie trzeba pilnować?
Zlecanie na zewnątrz ma tyle samo wad co zalet, czasem warto coś podzlecić a czasem nawet się nie powinno
wszystko zależy od wielu czynników ale kontrola nad każdymi działaniami, również tymi zleconymi na zewnątrz musi być.
plus jest taki że nie musisz całego procesu wykonania nadzorować ale efekt czy terminy jak najbardziej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

do góry