Widok

zaparcia u dziecka - jak szybko pomóc

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Od około 10 dni mamy problem z kupką:(przypuszczam ze powodem moze byc zaburzona flora po antybiotyku, ale nie umiem pomóc mojemu dziecku a cierpi:(
na poczatku zastosowałam czopekm glicerynowy udało sie po kilku godz...po 2 dniach wróciły bóle brzuszka podalismy znowu czopek ktory wywołał tylko histerie...efekt kupki skromny prawie wcale..., z soboty na ndz trafiliśmy do szpitala -niestety lewatywa, dzis juz wtorek i nie ma kupki:(
dajemy Wiktorii naturalne jogurty, aktimelki, lacto baby i syrop na regulacje pracy jelit , ale nie widzę poprawy :(no moze mniej boli brzuszek...
jesli do jutra nic sie nie wykluje oczywiscie kierunek pediatra...

Prosze o sprawdzone i dobre sposoby jak naturalnie mogę pomóc dziecku
image
www:http://www.agatadekoracje.pl tel:508 414 614

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W jakim wieku jest dziecko?
Na zaparcia w każdym wieku pomaga picie dużej ilości wody i jedzenie owocków...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak zapomnialam dodac rok i 9m-cy;

niestety Wiktoria to niejadek...musze nad nia skakac zeby cokolwiek zjadla a owoce czy warzywa to problem, jedynie dodane do kaszki
image
www:http://www.agatadekoracje.pl tel:508 414 614

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tu znalazłam jakąś stronę:
http://www.zaparcie.pl/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
odstaw wszelkie bzdetne actimelki i kup w aptece Enterol lub Lacidobaby i podawaj przez 2 tyg codziennie 1 saszetkę , powinno się szybko poprawić jesli to zaburzenia po antybiotyku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
doczytalam że podajesz lacidobaby :-) to dobrze , czopek glicerynowy nie zaszkodzi możesz narazie stosowac jak pomaga - przerwij jak się wszystko wyreguluje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyczytałam gdzies o jabłkach to chociaz w postaci sczu dajemy ale na razie poprawy nie ma...
image
www:http://www.agatadekoracje.pl tel:508 414 614

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki za tego linka:) i pozostałe rady oczywiscie takze:)
image
www:http://www.agatadekoracje.pl tel:508 414 614

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze coś takiego znalazłam:
"Terapia zaparć wymaga odpowiedniej podaży płynów. Niemowlętom i dzieciom powyżej 10 kg należy podawać 1000 ml płynów + 50 ml na każdy kilogram powyżej 10kg, a dla dzieci powyżej 20kg, podaż płynów powinna wynosić, 1500 ml + 20 ml na każdy kilogram powyżej 20kg. Wskazane są produkty zbożowe jak: kasze gruboziarniste, ryż naturalny, płatki owsiane, pieczywo razowe, z pełnego przemiału, typu graham i chrupkie pełnoziarniste; wszelkie owoce i warzywa, zarówno świeże i suszone oraz nasiona, m. in. siemię lniane. Polecane są przetwory mleczne: jogurty, kefiry, maślanka, mleko zsiadłe oraz produkty probiotyczne."
tutaj:
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/841-zaparcia-u-niemowlat-i-malych-dzieci.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

dopiero po 3m-cach znaleziono prawdopodobną przyczynę zaparć...
wierze na tym sie zakończy...
przebadaliśmy Wiki z każdej strony...a wystarczyło zbadać poziom wapnia
Wiki ma hiperkalcemie (za wysoki poziom wapnia)co jest przyczyną zaparć i braku apetytu;
teraz mamy dietę i mam nadzieje ze za 2 -3 m-c będzie już ok:)

Pozdrawiam
image
www:http://www.agatadekoracje.pl tel:508 414 614

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mojemu synkowi w razie zaparć odrazu podaję Dicopeg-Junior,działa łagodnie,ale skutecznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lacidofil i lacido enter dwa razy dziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
forlax czyni cuda, moj syn byl na diagnostyce i tam od razu daja maluchom forlax zmikcza kupki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
forlax jest skuteczny ale u nas jest po nim taki problem, że jak mała nie robi kupki np. kilka dni to potem zanim się wypróżni przez kilka dni po kilkanaście razy dziennie tak jakby tylko brudzi majteczki ale nic konkretnego nie wychodzi. bardzo ją to stresuje bo nie może wtedy normalnie funkcjonować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, polecam forla x. Córka brała, jak to z lekami systematycznie trzeba podawać. 1saszetke dzienie na 2razy. Przede wszystkim owoce I warzywa, tak powie lekarz.Do tego można laktuloze w odpowiedniej dawce. PomozE. Wytrwałości. MozNa w aptece kupic tali płyn glicerynowy z aplikatorem i kupa jest po kilku minutach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja polecam leki z makrogolem, ja stosuję u dziecka akurat dicopeg junior. To jest najbezpieczniejszy składnik i tak nie podrażnia brzuszków, nie uzależnia, ale jest bardzo skuteczny.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ryż powoduje zaparcia, dzieciom które mają problem z oddawaniem stolca nie powinno się go podawać.

Starym sposobem naszych babć jest podanie dziecku obranego że skóry ( jeśli dziecko jest kniejsze też tartego) ogórka kiszonego. Oczywiście nie wolno go dawać bardzo małym dzieciom, ale tym od roku w górę można podać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problemy z zaparciem u dorosłych to nie problem ale u dziecka to jest jakaś katorga..... Moja córka miała kiedyś takei zaparcie, że myslelismy, że wezwiemy pogotowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaparcie u dziecka to coś okropnego. Kiedyś to już na prawdę nie wiedziała co robić. Suplementy czy syropki nie działały. Pediatra poleciła nam wtedy czopki evaqu bambini i dopiero one okazały się skuteczne. Już kilka minut po aplikacji zaczynają działać. Nie uzależniają a pomagają regulować wypróżnianie u dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas też te czopki pomogły mojej Ani gdy miały zaparcia. Są dużo lepsze niż zwykłe glicerynowe. Przede wszystkim nie uzależniają co w przypadku dzieci jest niezwykle ważne. Mam je w domowej apteczce tak na wszelki wypadek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mojemu 2 i pół rocznemu dziecku też pomogły czopki. To najszybszy i całkowicie bezpieczny sposób na opróżnienie jelit z zalegających mas kałowych. Po włożeniu czopka, czekałam około 10 minut i sadzałam dziecko na nocnik i po chwili pojawiała się wyczekiwana kupa. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas było podobnie. Synek pozwalał je zobie aplikowac bez problemu. Działają szybko. Dla mnie najważniejsze, że nie uzlaeżniają dziecka. Bezpieczne i bardzo skuteczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też stosowałam różne preparaty i z różnym efektem. Córka ma 4 lata i rok temu wystąpiły u niej zaparcia nawykowe, zaczęłam stosować czopki, które szybko pomogły wyregulować czas wypróżnień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam jakich czopków Pani używała, jak wyglądało dawkowanie i wychodzenie z problemu????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo dobrze z zaparciami radza sobie czopki musujące evaqu bambini. Są dużo lepsze niż czopki glicerynowe. Działają miejscowo rozpuszczając kupę i po kilkunastu minutach trzeba korzystac z nocnika. Szybko, ale nie gwałtownie. Moja córka pozwalała je sobie aplikować - nie było z tym, żadnego problemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka, na początku jak zaczęła uczęszczać do przedszkola, to nie chciała robić kupy w przedszkolu i pojawiły się zaparcia, długie i bolesne ): Zaczęłam podawać te czopki i okazały się skuteczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Lusia u nas podobna sytuacja była i też czopki musujące pomogły. Bardzo skuteczne i bezpieczne dla dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czopki są najskuteczniejsze. U nas również sprawdziły się super. Działają szybko, ale nie gwałtownie co w przypadku dzieci jest przecież bardzo istotne. Polecam bardzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

owoce waryzwa i woda do pica. Mało słodyczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakie lozko kolejne polecacie? (6 odpowiedzi)

Witam, Bylo sporo watkow o lozeczkach ale nie znalazlam tam interesujacej mnie odpowiedzi, a...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

Co na prezent dla babci na 80lat?? (38 odpowiedzi)

dajcie jakies pomysly na 80 ur dla babci, max do 100zl.

do góry