Widok

żelazo w ciąży a wpływ na ogólne samopoczucie

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
czy przyjmowanie żelaza w ciązy może powodować gorsze samopoczucie? miałyście jakieś skutki uboczne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja przez pierwsze dwa dni byłam bardzo ospała,ale później było już ok. Najgorsze były zaparcia które pojawiły się po żelazie :-(
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
mnie bolał żołądek :-(( nie moglam go brać na szczęście wyniki były w miarę O.K. potem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ehh ja to akurat chcialabym być ospała, ja z kolei bardzo trudno zasypiam i budze sie co godzina :(
a wogle odkąd biorę to żelazo to mam różne dziwne jazdy min. pobolewa mnie żołądek, szczególnie nad ranem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też sie zle czułam i czuje. Brałam tabletki niestety mało pomogły, a w tej chwili dostaje zastrzykli i jest lepiej. Nie mam nudności przynajmiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaciekawił mnie ten watek:) myślałm, że tylko mi się wydaje, że odkąd zaczęłam łykać tabletki wielkości piłki do rugby to jakby gorzej mi sie zrobiło, a tu sie okazuje, że to powrzechne. pocieszające :)
ja od tygodnia biore elewit, do 16 tyg. brałam tylko kwas foliowy, a teraz lekarz zasugerowal cały pakiet witamin. mam zaparcia, takie kłócie w żołądku i faktycznie więcej spię. gdyby nie Wasze wypowiedzi wogóle bym tego faktu nie łączyła z żelazem :)
kurcze, chyba pogadam z lekarzem, żeby jeśli to możliwe, odstawic te piguły, bo więcej mi zmartwień przynoszą niż porzytku :(
"Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies."
Christopher Morley
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Elevit biorę od 5 miesięcy, po nim nie miałam żadnych objawów, od dwóch miesięcy biorę jeszcze żelazo o przedłużonym działaniu-Tardyferon (jest też wersja z dodatkową ilością kwasu foliowego - Tardyferon-fol), Biorę 1 tabletkę przed śniadaniem. Kiedyś brałam żelazo-w jakiejś innej postaci, to miałam silne biegunki, po tym Tardyferonie mam uregulowane działanie przewodu pokarmowego- chyba właśnie zależało to od rodzaju tabletek. Te o przedłużonym działaniu są dużo lepsze. Może porozmawiaj z lekarzem na temat objawów, to zapisze Ci inną postać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też brałam Elevit gdzie jest żelazo i miałam straszne zaparcia, uczucie ciężkości...odstawiłam i jest ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja tez biore tardyferon-fol i jakichs strasznych "skutkow ubocznych" niezauwazylam... no moze zaparcia troche...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez biore elewit i takie objawy jak zaparrcia sa normalne,nie trzeba go odstawiac,pisza o tym w ulotce
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
brałam żelazo od 26tc i wszsytko było dobrze, bardzo dobrze się czułam, żadnych zaparć czy czegoś nie miałam.
Jedynie to kupki były bardzo ciemne :P i tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja tez biorę Tardyferon od jakis dwóch tygodni
od tamtego czasu mam zawroty głowy i uczucie jakbym miała zaraz zemdleć, zimny pot kołatanie serca i ciemno przed oczami

ale lekarz powiedział ze to nie od tego a mi sie jednak wydaje że od tego bo wczesniej tak nie miałam

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie po tym leku jest podobnie. Rano funkcjonuję normalnie do 30 min. po spożyciu Tardyferon-Fol. Po tym czasie ma zjazd. Ogólne moje samopoczucie spada do 0. Jakbym miała zaraz umrzeć. Nic mi się nie chce. kładę się do łóżka i zasypiam. Kładę się głównie dlatego bo robi mi się niedobrze i mdli mnie. Chce mi się płakać z niemocy. Tak na mnie wpływają te lecznicze specyfiki. Biorę bo lekarz mi powiedział że walczę z dzieckiem o czerwone krwinki i przetrwa ten kto silniejszy. Jedną ciąże straciłam więc staram się przyzwyczaić. Może ten stan kiedyś minie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam femiferal super środek dla kobiet w ciąży jak i po
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wydaje mi się, że takie objawy, to nie efekt działania żelaza, co samej anemii, zmęczenie, brak sił, ospałość... a, że wydaje Ci się, że to po żelazie, to pewnie siła autosugestii...żelazo zanim się wchłonie, nie mija 30 minut, więc raczej nie czujesz skutków ubocznych, a już na pewno nie w takiej postaci...może Cię bolec żołądek i mogą być mdłości, jak to po lekach, ale nie kwestia samopoczucia...może masz spadki ciśnienia? rano wstajesz, jest ok, za chwile uczucie zmęczenia i znużenia (anemia), plus spadek ciśnienia (ciąża), może dawać takie objawy...no i sama ciąża i burza hormonalna także (progesteron).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wydaje mi się, że jednak żelazo ma coś do rzeczy... Jestem w 13tyg ciąży, a mdłości przydarzyły mi się tylko 4 razy - 2 razy po spożyciu na wieczór preparatu multiwitaminowego (który przed ciążą nigdy mi nie szkodził), 2 razy po wypiciu świeżego soku z dodatkiem buraka (wiadomo, duża zawartość żelaza). Po multiwitaminach nie zawierających żelaza oraz po sokach bez dodatku buraka nic mi nie jest. Na wszelki wypadek zrezygnowałam więc z tabletek zawierających żelazo oraz soków z buraka. Jak lekarz zaleci, to oczywiście będę brała co trzeba, ale uważam, że jeśli organizm kobiety ciężarnej źle reaguje na żelazo, to chyba nie warto się katować "na zapas".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mam dokładnie tak samo od momentu jak to nazywam ze względu na anemie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powszechne a nie powrzechne
kłucie a nie kłócie
w ogóle a nie wogóle
pożytku a nie pożytku

A może trzeba bardziej myśleć o dziecku, któremu to jest potrzebne, a nie wyłącznie o sobie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te uwagi są do wpisu "adarechota" kilka wpisów powyżej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pożytku, a nie porzytku, jak było napisane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pożytkiem u Ciebie byłby przede wszystkim słownik ortograficzny...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

do góry