Widok

Gdzie najtaniej niemieckie proszki do prania i płyny do płukania?

Jak w temacie :) Gdzie mają najlepsze ceny?


wreszcie dochodzimy do końca zapasów Vizirowo-Lenorowych ;)


chciałabym wypróbować teraz te niemieckie - tak je tutaj zachwalałyście ;)


Który proszek lepszy - Vizir czy Persil? Jakie ceny?


Jaki płyn do płukania polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
uzywam Softlan do płukania a do prania ten żel ostatnio
http://allegro.pl/ariel-zel-excel-kolor-actilift-duzy-27-p-s-cen-i1303607409.html

fajny jest :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupowalam w roznych punktach i ceny byly bardzo podobne (no moze roznica 1 czy 2 zł)

Ja osobiscie najbardziej lubie proszek ariel (pachnie dla mnie ladniej niz persil, a to u mnie wazne) a plamy dopiera super

a zplynow softlan migdalowo - waniliowy czy cos podobnego :)

ale zamkneli moje dwa pobliskie punkty i poszukuje gdzies w okolicy wrzeszcza....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też właśnie lubię jak proszek ładnie pachnie ;) czyli Ariel lepszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zdaje mi sie, ze plamy dopieraja tak samo, a ariel jednak dla mnie pachnie intensywniej i ladniej :)
ale ja to jestem wąchacz prania :D

kupowalam tez plyny (ariel i persil) niestety nie sprawdzily sie.... nie wiem czy to kwestia twardej wody czy co... ale nie dawaly rady tak jak proszek, zapach tez dla mnie byl nie teges :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupuje na rynku na przymorzu u takiego małżeństwa (gdzie on nie jest polakiem -Turek/Armen ciemny w każdym razie i słychac po akcencie), są b mili , dla stałych Klientów rabaty jak weźmiesz np i proszek i płyn do płukania to też taniej albo i jakiś gratis :) ja kupuję albo persil albo waise riese (powiększone opakowania na 100 prań) + duży lenor żółty ; średnio wychodzi mi ok 100 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
a stoja pod dachem , jak wejdziesz środkowym wejściem to w prawo koło białych budek z nabiałem czy czymś takim od razu z brzegu , na przeciwko owoców
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja testuje w tej chwili Persil. Do tej pory używałam OMO i byłam bardzo zadowolona i myślę, że jednak wrócę do niego (kupuję 7,8 kg za 35zł w Realu, ale on bywa dwa razy w roku i się rozchodzi bardzo szybko)...a płyn do płukania to zależy, ostatnio Lenor Aromatherapy Microcapsules, Silan...
Poza tym na Morenie przy Tesco widziałam sklep z chemią właśnie niemiecką i muszę tam zajrzeć i zrobić rekonesans...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja kupuję niemieckie produkty na Giełdzie w Chwaszcynie w sklepiku. Za PERSIL Żel na 45prań płacę 45zł- identyczna cena proszku. Pięknie pierze i pachnie. A do płukania SOFTLAN sensitive 7zł za butelkę, albo LENOR.
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi zawsze wszyscy mówili, że z niemieckich proszków to tylko Ariel...
z resztą według Which? (magazyn, w którym testują wszystko i wybierają najlepszy produkt) to również bezkonkurencyjnie wypadł Ariel i to ten w proszku... więc coś musi być na rzeczy...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ups... chyba zresztą ;P
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czasami niemiecki ariel jest tez w realu, ale dosc rzadko i tam jest bardzo konkurencyjna cena wiec warto kupic zapas :)

jak liczylam to o jakies 10-15 zl tanszy niz w tych punktach z niemiecka chemią, ale faktycznie ciezko na niego trafic
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ceny niemal wszędzie są podobne, ale jak się dobrze pgada, to dadzą zniżkę, albo dorzucą gratis, trzeba tylko trafić na stoisko, na którym sprzedają sami właściciele. Między ETC a biedronką są dwa stoiska konkurujące ze sobą, bez marcepanu Zentisa jeszcze stamtąd nie odeszłam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taki Ariel?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha tam na tym ryneczku są te punkty (miedzy ETC a biedroną) ???

bo byl tam sklep (miedzy biedrona a lotnią :D) ale zamknąl sie :/

w hurtowni na Chrobrego rowniez punkt zniknął :/

Agusia Ariel taki Color&Style :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :]


ja tam na Zaspie widziałam 2 stoiska mniej więcej na przeciwko Biedronki :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie na przeciwko biedronki stoja prawie codziennie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na próbę kupiłam dzisiaj Ariel w żelu :P i Lenor :) na Zaspie koło Biedronki ;)

image


zaraz pierwsze pranie ;) zobaczymy czy będziemy zadowoleni :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja uzywam zawsze teraz zel do pranie, jest duzo bardziej wydajniejszy i lepszy,, tylko, ze w UK i kupuje w supermarkecie, kupuje na wszystkie rodzaje, 15 st, non bio itp...bardzo wydajne za 2 duze opakowania place 6£ ale ja mam filter na wode podlaczony i nie jest tak twarda i wole uzywac zel....
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak żele są super (szczególnie persil) ale cenowo nie wychodzi już tak ok jak proszek niestety , szczególnie że moja pralka chodzi raz/dwa razy dziennie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedyś duzo punktów było na giełdzie samochodowej w Pruszczu
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda.. I jak tam Twoje pranie? Zadowolona...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiem szczerze, że bez większego zachwytu :P pachnie ładnie :) ale np. spodenki Gabrysia (bawełniane, białe w granatowe słonie) brudne na kolanach od raczkowania po mieszkaniu nie doprały się :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Upsssss... a ten żel uniwersalny czy do kolorów jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia ja tez zeli nie bylam zadowolona :/
Kupilam za namową kolezanki i stoją....
Jednak co proszek to proszek :)
dla mnie zele byly za slabe....
A mialam i Ariel i Persil...

Teraz uzywam je do prania czarnych rzeczy okazyjnie jak mi sie przypomnie, ze je mam :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba do kolorów :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy obwodnicy na kowalach z samochodu sprzedają też i polecam bo tanio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oglądałam kiedys program o popularności w Polsce niemieckich proszków do prania. Zrobiono badania i podobno nie ma różnicy w składzie między proszkiem produkowanym na potrzeby polskiego i niemieckiego rynku. Różnica leży w pokomunistycznej mentalności, że "co zachodnie, to lepsze".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nawet były artykuły w gazetach i internecie - niezależne testy pokazały duuużą różnicę, a przedstawiciele firm tłumaczyli się, że Polki i Niemki mają różne przyzwyczajenia, Polki sypią więcej proszku, więc oni musieli mniej składników aktywnych tam dodać ;)

Kilka miesięcy prałam w polskich proszkach i już chciałam białe ręczniki wyrzucić, stwierdziłam, że pewnie już stare są. Po dwóch praniach w niemieckim proszku znów są do użytku. Żelu nie kupuję, więc nie wiem.

Nawet zwykła kawa Jacobs Kronung z ryneczku to inna kawa.

Ale trafiają się też podróbki, ciągle są afery, trezba uważać.

Mam wujka, który pracuje w firmie rozlewającej różne kosmetyki, różnych firm, do różnych krajów. Też potwierdza, że są kraje, do których produkuje się niektóre rzeczy o wiele lepsze, niż do Polski.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja nie bardzo rozumiem politykę marketingową takiej fimy, która niby celowo gorsze proszki kieruje na polski rynek. Proszki na polskim rynku też przecież ze sobą konkurują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja osobiście bardziej jestem zadowolona z żeli-i tak już kilka lat..., mi żel Persil dopiera super wszystko i to w 40 stopniach...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko niemecki ARIEL w proszku,Agusia wlasnie taki w fioletowym kartonie 6 KG zakupiłam w REALU we wrzesniu za 35zl i od razu wziełam 3 kartony :) rewelacyjnie dopiera nawet w niskich temperaturach,ciemne ubrania sie nie spieraja...POLECAM
wlasnie na rynku na przymorzu ,ale cena juz 75zl za karton...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
plyn do plukania NIEMIECKI softlan taki zolty kolrek rewelacyjnie pachnie chyba dluzej niz leno,ale LENOR tez polacem niemiecki niebieski i taki zielony super zapachy i bez porownania z naszymi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gazeta - ja akurat nie wierzyłabym takiemu programowi ;) może był sponsorowany przez któregoś producenta proszków? ;P


a na serio - mojej Mamy dobra koleżanka też ma kogoś z rodziny czy znajomych(już nie pamiętam dokładnie), kto pracuje w firmie rozlewającej/rozsypującej różne zachodnie produkty ;)


2xmama - ja właśnie kupiłam Lenor koloru mięty :P

image



wow - 35zł za 6 kg tego Ariela to super cena :P na Zaspie mają mniejsze opakowania po 60-65zł, a takie wielkie za 120zł :P (nie wiem jakie to wielkości)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapomniałam dopisać - w łazience bardzo ładnie pachnie od wiszącego prania ;)

następnym razem wypróbuję te Softlany skoro tak zachwalacie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak Agusia mam wlasnie taki LENOR,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda - pewnie masz rację - wszystkie progamy są sponsorowane ;)
I mojej mamy siostry koleżanka koleżanki też mówi, że niemieckie proszki są najlepsze ;))

A serio, to ja różnicy nie widzę. Mąż ma fizia n temat niemieckich środków czysztości i czasem kupuje. Ja nie widzę różnicy między polskim. Ae ze mnie wybitna gospodyni domowa nie jest, więc może to dlatego ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A od kiedy w Realu sprzedają oryginalne produkty Niemieckie? Może i miał napisy po niemiecku ale zapewniam że daleko mu do oryginalnego.
To tak jaka z piwem w Niemczech kupuję piwo pszeniczne ostatnio byłem W Lidlu w Polsce i tam zobaczylem takie samo piwo też napisy po Niemiecku i małym drukiem napisane importer ???? Kupiłem i nie dało się tego pić było do d*pY waliło spirytem. A wracając do Ariela to w Niemczech na 70pran ok 5,6kg kosztuje w promocji od 12,45 do 14 euro zależy od sklepu co po przeliczeniu na złotówki daje ok 55zł. wiec jakim cudem w Polsce może kosztować taniej ???
Pozdrawiam Piotrek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znalazlam cos takiego:
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/dla-dziecka/oryginalne-niemieckie-proszki-do-prania-ariel-vizir-ogl3175803.html

to sa dobre ceny czy nie bardzo?
bo tez by mi sie przydal proszek i nie wiem czy latac po rynkach szukac czy tu skorzystac...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam pytanie o ceny - tez jestem ciekawa ... - po ile wy kupujecie?
tworzenie i projektowanie stron internetowych - http://www.ascomi.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to są chyba te mniejsze Ariele - skondensowany i zwykły, które na Zaspie widziałam po 60 i 65zł :P ale pewności nie mam :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od 25.11 w Realu:


image


to TE dobre proszki?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobre !
Teraz wlasnie na nich "jade", ze tak powiem :)

No i cena atrakcyjna, znowu musze zrobic zapasik :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a po ile sprzedają na rynku płyn do płukania lenor i softan o pojemności 1 litr????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem jak na rynku - na Zaspie koło Biedronki duży Lenor za 18zł, a Softlan litrowy chyba za 8zł :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TAK Agisia,to ten proszek,jest bardzo skoncentrowany ,super dopiera...polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jadę jutro zrobić zapasy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko nie wykup wszystkiego :) :)

bo tez lece jutro :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe :D postaram się ;)


sprawdzałam na stronie Reala od której mają otwarte - to prawda, że od 7 rano??? (na Kołobrzeskiej)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogliby sprzedawać koncentraty proszków w małych kartonikach i Persil w tabletkach. Mam za mało szaf w domu, już nic mi się nie mieści...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ej,ej zostawcie cos dla mnie:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny,mogę wam poprzywozić na święta z Niemiec,proszki, płyny czy inne artykuły.

Jeśli są chętne piszcie na @ rozliczymy się po powrocie,w połowie grudnia,a ja zrobię listę.
Paulo Coelho

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym
i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda, zlituj się - zostaw mi coś - najlepiej schowaj w jakims koszu z ciuchami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe :D ok - zakopię pod majtasami i skarpetkami ;) myślę, że jeszcze 2 kartony uda mi się zabunkrować w mrożonkach ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hell yeah!! Ariel zdobyty;-)
o 9 rano było jeszcze duuuuzo na Przymorzu - tylko kilka emerytek się kręciło wokół patrząc z rezerwą.
Są 2 rodzaje zielony i fioletowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też kupiłam :))) byłam ok 8 rano :)


a ten zielony to do białego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to na 100% jest oryginalny niemiecki ???bo kiedyś już malo się tak nie nabrałam - na opakowaniu napisy niemieckie a kod kerskowy to jak sie zaczyna ??? chyba nie powinna być 5-ka ( jak dla PL ) z przodu coo ?? zerkniecie co tam jest ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na kodzie kreskowym pierwsza jest "5" tak jak na Lenorze i Arielu w żelu, które kupiłam na stoisku z niemiecką chemią :) :P

wszystkie napisy też po niemiecku :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkie napisy są po niemiecku a kod jest z piątką ale kod i napisy polskie są naklejone na naklejce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziwne to nie ??? no , że w markecie maja z 5-ką to jeszcze rozumiem powiedzmy ale przenigdy nie miałam z 5-ką jak mi koleżanka z Niemiec przywoziła . Kupuje tez u babki na naszym osiedlu - sama jeżdzi po chemię do Niemiec i tez nic nie ma z 5-ką.
Pewnie teraz proszki z reala pójda na handelek na rynek na Przymorzu ..po 75 zł :-) Ja jednak nie jestem pewna , ze to te same proszki co przywiezione ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyjrzałam się - faktycznie te kody z 5 są przyklejone :)


oderwałam dół tej dużej bocznej fioletowej naklejki z polskim opisem - pod spodem wygląda jakby na kodzie pierwsza była 8 :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rybalon - czyli że co?


drukują identyczne etykiety jak oryginalne niemieckie tylko z polskimi kodami? po co? przecież im kody nie są potrzebne (na stoiskach z chemią)

bo ten Lenor jest identyczny jak na zdjęciu wyżej :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jakiś masoński spisek jak nic!

A na rynku te z "5" to są nadrukowane kody czy tez doklejone?

Jak w Realu jest doklejony to chyba dobrze, nie? W sklepie musi być pewnie polski kod, a pod spodem niemieckie opakowanie.

Obadam póżniej moje pudełko, bo zostawiłam w schowku w Realu;-)
6kg niech mąż dzwiga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa jeśli kody z 5-ka są przyklejone i pod spodem jest kod niemiecki to faktycznie musi być oryg niemiecki proszek ... ja widziałam w realu proszki niby niemieckie ale kody z 5-ką były na pudełku drukowane a nie przyklejane - jak są przyklejane to wygląda, że faktycznie poprostu zaklejają kod niemiecki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Real to niemiecka sieć, więc chyba nie byłoby potrzeby i sensu żeby robic taki groteskowy przekręt ;-)
Jak klient lubi niemieckie, to mogą przywieźc niemieckie z magazynu.

Ciekawe jest to, że, jak mowicie, na RYNECZKU są polskie kody.

AgusiaGda, a czy zielony do białego to nawet nie spojrzałam. Nastawiłyście mnie tak na ten fioletowy, że tylko on mnie interesował;-)
Ale w gazetce napisane "regular" więc pewnie taki do wszystkiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na ryneczku są polskie kody bo napewno jadą wykupić proszki z Reala ( własnie to po 40 zł ) i potem sprzedają NIBY przywiezioną z niemiec chemię ....nie trzeba nigdzie jechać a przebitka i tak jest bo kupują za 40 zł a sprzedadzą za 75 :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polska ma kod 590!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
porobiłam fotki tego żelu i Lenora :P niemieckie czy nie? :>
5 na początku kodów kreskowych ;)

zdjęcia trochę rozmazane - spieszyłam się, żeby Młody przez sen nie spadł mi z łóżka ;)

image

image

image

image





Dziewczyny, które macie chemię z polskich stoisk i przywiezioną z Niemiec - zobaczcie jak jest u Was z tymi kodami :P


bo aż jestem ciekawa :)



pamiętam, że kiedyś "4" była wyznacznikiem niemieckości na kodzie paskowym ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://wipos.p.lodz.pl/zylla/ut/barcode/systemkodowy.html

590 to polska
54 to by wynikało, że Belgia Luxemburg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że produkcja to może być nawet i w Polsce czy w Bułgarii.

Ważne, że robione NA RYNEK NIEMIECKI.

Patrze właśnie na krem nivea baby z polskimi napisami, na polski rynek wytworzony, w polsce kupiony - kod ma niemiecki ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak wrócę do domu to raz jeszcze sprawdze co mam na moim żelu :-) a moze teraz 5-ka jest dla UE ??? moze coś się zmieniło ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam w domu Perwoll do prania ciemnych ubrań - mąż mi przywiózł z Niemiec i kod zaczyna się 4 a na lenor koncentrat ( też przywieziony z Niemiec) kod zaczyna się 5 kolejna cyfra to 4. I co o tym myślicie????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kody Państwo lub region
000-139 USA & Kanada
20-29 Towary ważone w supermarketach
300-379 Francja
380 Bułgaria
383 Słowenia
385 Chorwacja
387 Bośnia-Hercegowina
40-44 Niemcy
45 Japonia (także 49)
46 Federacja Rosyjska
470 Kirgistan
471 Taiwan
474 Estonia
475 Łotwa
476 Azerbejdżan
477 Litwa
478 Uzbekistan
479 Sri Lanka
480 Filipiny
481 Białoruś
482 Ukraina
484 Mołdova
485 Armenia
486 Gruzja
487 Kazachstan
489 Hong Kong
49 Japonia (JAN-13)
50 Wielka Brytania
520 Grecja
528 Liban
529 Cypr
531 Macedonia
535 Malta
539 Irlandia
54 Belgia & Luksemburg
560 Portugalia
569 Islandia
57 Dania
590 Polska
594 Rumunia
599 Węgry
600 & 601 Południowa Afryka
608 Bahrain
609 Mauritius
611 Maroko
613 Algeria
619 Tunezja
621 Syria
622 Egipt
624 Libia
625 Jordania
626 Iran
627 Kuwejt
628 Arabia Saudyjska
64 Finlandia
690-692 Chiny
70 Norwegia
729 Izrael
73 Szwecja
740 Gwatemala
741 Salwador
742 Honduras
743 Nikaragua
744 Kostaryka
745 Panama
746 Dominikana
750 Meksyk
759 Wenezuela
76 Szwajcaria
770 Kolumbia
773 Urugwaj
775 Peru
777 Boliwia
779 Argentyna
780 Chile
784 Paragwaj
786 Ekwador
789-790 Brazylia
80 - 83 Włochy
84 Hiszpania
850 Kuba
858 Słowacja
859 Czechy
860 Jugosławia
867 Korea Północna
869 Turcja
87 Holandia
880 Korea Południowa
885 Tajlandia
888 Singapur
890 Indie
893 Wietnam
899 Indonezja
90 & 91 Austria
93 Australia
94 Nowa Zelandia
950 EAN - IDA
955 Malezja
958 Makao
977 International Standard Serial Number for Periodicals (ISSN)
978 International Standard Book Numbering (ISBN)
979 International Standard Music Number (ISMN)
980 Refund receipts
981 & 982 Common Currency Coupons
99 Coupons
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja poczytałam Świat konsumenta na temat tych wszystkich proszków w marketach i co...? Odpowiedź na końcu: Chcesz niemiecki proszek to kup w Niemczech... Ponoć te"niemieckie" w polskich sklepach są produkowane na licencji niemieckiej u nas w kraju...i jeszcze jedno, oryginalne proszki mają miarki w środku opakowań...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nooo i chyba prawda jest taka , że najlepeij kupić w sprawdzonym sklepiku tam gdzie jest 100% pewności , ze to jest przywieziony proszek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
..hm, na to wychodzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wstawiam fotki inne produkty np. odświeżacz do ubrań febreze kod 54


image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdyby ktoś był zainteresowany - dzisiaj w Realu na Przymorzu widziałam niemieckie proszki Ariel - duże kartony po ok 42zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam. a wie ktoś gdzie w Gdyni mozna kupić tanią chemie niemiecką? ja kupóje ariel niemiecki i jest super a płyn dla dziecka biały soflan a dla nas niebieski tez niemiecki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na warszawskiej (76 bodajże) jest sklepik taki 1001 artykułów ale chemie tez mają bo tu moja mama mi nakupywała płyny softlan i vernel a proszki nie wiem czy mają jakieś coś było na wystawie .widziałam tez sklepik na żwirki i wigury miedzy władka IV a świętojanska ale cen nie lukałam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DZIŚ BYŁAM W AUCHAN W REDZIE I MAJA TAM CHEMIE NIEMIECKĄ. W TESCO JEST TEŻ PERSIL I VIZIR NIEMIECKI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj w Realu na Kołobrzeskiej widziałam Ariele niemieckie :) 6kg za 42,99zł :) fioletowy i zielony :)
był jeszcze jakiś mniejszy biały :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w rumi w auchan jest ariel fioletowy ale maly po24,99 okolo1,5kg ale to chyba, żadna rewelacja cenowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podbijam dla Anna1979 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
thx;d
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W AUCHAN W REDZIE JEST NIEMIECKI LENOR 5L ZA 12.99
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monisss

po 1 sze nie w redzie tylko w rumi
a po 2gie nie 5 l tylko 3 l za 12.99zl.

AUCHAN RUMIA LENOR 3 L ZA 12.99ZL.

OD 8-16.06
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JEST TU KTOS KTO SAM WOZI CHEMIE ZNIEMIEC?????????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOŻLIWE. SĄSIADKA MI MÓWIŁA OTEJ PROMOCJI NIEMIECKIEGO LENORA.JA DZIŚ JADE PO NIEGO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam. ktory płyn polececie lenor niebieski czy soflan niebieski oczywscie chodzi mi o niemieckie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od jutra do 19.07 w Realu promocja proszku :) Ariel niemiecki, 6kg za 39,95zł :]


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupiłam dziś w Gdyni
ariel żel do prania 3.5 litra za 58 zł
i był tez persil 3 litry za 55 zł
czy może kupujecie gdzieś taniej ?
aha to są zwykłe - nie-koncentraty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BD sklep
przesylka tylko 15 zl
polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam kopnac sie po zakupy do niemiec w jedna strone to 5g samochodem do berlina i oprocz chemi,masz taniej jedzenie dla dzieci obiadki/dania/picie itp.nie mowiac juz o wyprzedazy ktora jest na koniec sierpnia . kupilam z****iaste spodnie z c&a za 2euro!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam. słyszałam ze niemiecki ariel ktory jest sprzedawany w realu co jakis czas to dosypywana jest do niego kreda. dlatego jest taki tani.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kreda??? coś mi się nie wydaje...


to chyba byłoby widać w/na praniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy któraś z Was kupowała chemię niemiecką z samochodu? Na wyjeżdzie z obwodnicy stoi taki pan z samochodem. Nie wiecie jaki ma ceny i czy rzeczywiście jest to towar niemiecki?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie podbijam pytanie Ewa7777...wczoraj widziałam też Pana który stał przy wyjeździe z obwodnicy i się tak właśnie zastanawiałam czy to towar niemiecki...ja zawsze zaopatruję się w Pruszczu Gdańskim, ale ostatnio mi tam wogóle nie po drodze ;/
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znajoma prowadzi sklep z chemia niemiecka w chyloni. i przyszla do nej kobieta ze kupiła w realu niemiecki proszek ariel i nie sypała go duzo tyle co miarka po proszku persil 150ml i w gumie od i na szkle od dzwiczek zrobil jej sie osad jak od kredy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawe.


ja od zeszłego roku używam proszków Ariel(niemieckich) kupowanych w Realu. żadnego osadu nie mam.

mało tego - nie mam problemów z brunatnymi. lepkimi plamkami na ubraniach jak przy polskim Vizirze i Lenorze.

(płyny do płukania kupuje na stoiskach z chemią niemiecką)



może to od wody?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupoje ariel niemiecki w zelu i jestem b.zadowolona. wszystko super doprane. a ile sypiesz na pranie proszku ariel? ja przymierzalam sie do kupna ariel w realu bo ten niemiecki jest w makro bodajrze za 32 zl musialabym w gazetke luknac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam jakąś tam miarkę do proszku - daję 1/2 max 3/4 jak mocno brudne (albo 2 x 1/2 jeśli z praniem wstępnym).

czasem dosypuję odplamiacza z Biedronki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dobry jest ten odplamiacz z biedronki? miarka jest w arielu niemieckim ? bo jakis czas temu kupilam w tesco niemiecki persil i nie bylo zadnej miarki ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w proszku nie było miarki.


odplamiaczy przetestowałam kilka - tańszych i droższych. i Biedronkowy najlepszy - tzn. ten, który był kiedyś - jakiś czas temu zmienili opakowanie i cenę, nie wiem jak jakość - zrobiłam zapas tego starszego Oxy.

Radzi sobie z plamami lepiej niż Vanish, Ariel Proffesional, Codi Energic(HWC) i jakieś takie specjalne mydło na plamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co do chemi niemieckiej to duzy wybor ma tez Auchan. maja nawet plyny softlan i lenory. tesciowej kupilam niemiecki Vizir duza butla za 28 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OD 31.08 W REALU ARIEL NIEMIECKI 6KG ZA 44.95 ZŁ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
KTO MI DORADZI...KTORY NIEMIECKI ZEL LEPSZY ARIEL CZY PERSIL???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wg mnie oba są bardzo dobre , choć ja częśćiej kupuję Ariel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ile mniejwiecej lejesz ml zelu niemieckiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny do tej pory uzywalam Niemieckiego persil w żelu chce zmienić na ariel ale czy proszek jest lepszy iz żel? Lepiej dopiera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Styczniówka - raz miałam żel Ariel i nie byłam zadowolona. Nie dopierał.

więcej go nie kupiłam.

od tamtej pory tylko proszek Ariel (fioletowy) :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Informuję, że kupiłam u pana sprzedającego z samochodu proszek Ariel z domieszką koncentratu. 6kg kosztuje 70zł. Proszek jak najbardziej pochodzi z Niemiec. A pan bardzo miły :-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc dziewczyny. czy ktoras uzywała tabletek pioracych persil???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zakupiłam dzis niemiecki proszek. ile go sypac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sypię tyle ile jest na opakowaniu wskazane , często te proszki to koncentraty więc nie można za dużo sypac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupuje na Zaspie przy etc są dwa stoiska jedno drogie sprzedaje matka z synem i tańsze , taki miśakowaty pan :) chyba biały namiot
ma bardzo dobre ceny i zna się na rzeczy , dobrze doradza

chodziłam po wielu stoiskach a pan ma jedne z lepszych cen np, lenor , softlan do płukania 1l koncentrat 7zł, a jak zrobisz większe zakupy to jeszcze spuści z ceny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Jagielońskiej przy barze mlecznym fajna budka , duży wybór i dobre ceny
softlan,lenor 1l - 7 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny. zauwarzyłyscie ze niebieski plyn soflan nie pachnie juz tak intensywniue jak kiedys?kiedys wlewałam 1 nakretke i pranie pachniało super po wysuszeniu prania prawie go nie czuc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej. czy wiecie moze czy w gdyni real ma jakis ariel niemiecki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chce spróbowac niemieckich płynow do płukania. ktore lepse niebieski softlan czy lenor???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja zapytam, czy gdzieś w Gdyni znacie/polecacie sklep z niemieckimi proszkami/płynami i w jakiej cenie kupujecie dany płyn do płukania, czy proszek?
nigdy nie używałam niemieckiej chemii, ale tak zachwalacie....aż się chce spróbować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zawsze kupowałam na bazarkach u ludzi ktorzy sprzedaja chemie z niemiec ale nie ukrywajmy ze proszki z niemiec sa u tych ludzi drogie wiec od roku kupuje w realu niemiecki proszek ariel. ostatnio kupiłam karton za ok 47zł. a płyn kupuje za 8 zł tylko softlan niebieski na rynku w gdyni chyloni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze jakieś miejsca w Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze ktos z gdyni jeszcze wie gdzie kupic niemiecka chemie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Chyloni na rynku jest sporo chemi z niemiec. Sporo chemi niemieckiej jest tez w domu towarowym w Chyloni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdyni chemia niemiecka dostępna jest w hali targowej, koło dworca, i w małym sklepiku obok Empiku w centrum Gdyni,od strony ul. Żwirki i Wigury (wchodzi się po schodkach).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam http://www.etnico.com.pl Znajdziesz tam produkty niemieckie w super cenach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w rumi otworzyli nowy sklepik
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i chelmie w pasażu też. persil duzy, na 100 pran za 100zł czy jakoś tak - rzucilo mii sie w oczy. ja uzywam kapsulek do prania i jest super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupowałem dzisiaj w nowym sklepie na Abrahama 2 naprzeciw biurowca w oliwie.
Ceny nawet nawet. A wybór ogromny nie tylko chemii z niemiec.
Np. tusz max factor 2000c kupić się da za 18 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agnieszka, a w którym miejscu Rumi dokładnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

Duży wybór chemii niemieckiej jest w Gdyni Chyloni a dokładnie Dom Towarowy Chylonia BoX 15 skrzyżowanie ul. Morskiej i Kartuskiej. Dokładny adres Gniewska 21. Nazwa sklepu to FreshChem :)
Generalnie można tam kupić również słodycze i kawy. Jeżeli nie maja czegoś z chemi zawsze można poprosić o zamówienie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dinx ale maja tam stracznie drogo. np. lenor 18 zł a na rynku w chyloni płace 15 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja polecam zakupy przez internet ;) Zabierają najmniej czasu i paczki przynoszą pod same drzwi, a ceny podobne jak w tych wszystkich sklepikach. Od dobrych kilku miesięcy kupuję na http://www.pralinka.pl i jestem bardzo zadowolona, mam przynajmniej pewność, że to oryginalne produkty, bo nie wiem czy bym zaryzykowała zakupy na ryneczku u pani Stasi... :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://finanse.wp.pl/kat,61158,title,Chemia-z-Niemiec-jest-lepsza-Sprawdzilismy-to,wid,15484290,wiadomosc.html - czy ktoś może mi powiedzieć na czym stanęło? bo nie mogę włączyć tego filmiku :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stanęło na tym,ze Niemiecka chemia jest zdecydowanie lepsza i tansza niż Polska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :] czyli tak jak się domyślałam ;) i co sama zauważyłam :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio lidl ma ariel,omo i weiber riese osobiście skusiłam sie na 2 kartony weiber riese noi plam nie doprał po kawie,i czekoladzie na dzieciecych ubraniach :((( wiec moze gorsza jakosc proszkow na rynek polski???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaglada tu ktos jeszcze???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na rynek polski chemia jest gorszej jakości:)
Najlepsze są jednak niemieckie produkty i to nie tylko dotyczy chemii :)

A jakie produkty niemieckie polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście do koloru używam niemieckiego persila megaperls skondensowany żeby sypać go nie dużo w rynku na chyloni 19.90 za 1.08kg świetnie pierze moim zdaniem nawet dziecięce ubranka. A do białego bardzo polecam weiber riese megaperls również skondensowany bo ma 5 modułów prania rzezcy białych i piorę w 60stopniach i wszystko pięknie białe 18.90 za 1.08kg. Oba proszki na 18 prań spokojnie starczają. sypie 3 łyzki stolowe na 4kg pranie. Do tego polecam płyny do płukania softlan nie wietrzeje podczas suszenia i pozostawia miły zapach 750ml/6.90 jest on również skondensowany. EKOLOGICZNIE KUPUJMY SKONDENSOWANE!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponawiam wątek:) postanowiłam przerzucić się na proszek i płyn niemiecki i teraz mam pytanie do Was, liczę na podpowiedź:) do białego chciałam kupić proszek Ariel Actilift - ten zielony, 40 prań za 50 zł lub ewentualnie Persil Power Business Line 75 prań, 70 zł ale zastanawiam się nad płynem/żelem do kolorowych - czy Persil czy Ariel?? Persil mają 40 prań za 55 zł...doradźcie coś bo mam problem;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka, ostatnio bylam w Niemczech, to sobie kupilam rozne srodki czystosci. istety nie znam niemieckiego i w necie musialam sprawdzac jak stosowac. Natknelam sie na Allegro i tam faktycznie nie ma tak drogo.
Jezeli chodzi o plyn do prania to kupilam Ariel actilift 60 pran+ 5 pran gratis, polecam, bo ladnie pachnie i super dopiera. Sprawdz czy nie ma w sprzedazy.
Jezeli chodzi o plyny do plukania, to uzywam lenor, softlan, nie polecam ci softlanu o zapachu orchidei fuu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ile zapłacilas za ten Ariel acitlift 65 pran?to jest zel czy płyn i do koloru czy uniwersalny? a softlanu tez uzywam ale niebieskiego:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokladnie niepamietam, cos ponad 11 euro, ale pewna nie jestem niestety, bo mnostwo zeczy kupowalam.
To jest taki gesty plyn, do rzeczy kolorowych, ale do bialych tez bylo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupilam fajny srodek do czyszczenia piekarnika i grilla, taka pianka w sprayu, spryskujesz wnetrze piekarnika przy 50C, zostawiasz na kilka minut, swietnie rozpuszcza tluszcz. Backofen spray firmy priva, rowniez dostaniesz w polsce, chyba wlasnie gdzies na allegro widzialam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze ktos jeszcze sie wypowie..:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyżej podałam zdjęcie żelu Ariel jaki miałam - kupiłam tylko raz, nie byłam z niego zadowolona, wolę proszek Ariel ten fioletowy :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, czytalam wlasnie Twoja opinie o tym zelu fioletowym....wiec raczej na pewno sie na niego nie zdecyduje...myslalam raczej o Persilu bialym http://www.ceneo.pl/9685266 lub zielonym/niebieskim http://archiwum.allegro.pl/oferta/niemiecki-persil-zel-plyn-do-prania-universal-6l-i3382304432.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupiłam ostatnio w Lidlu dużą paczkę OMO ( miał niemiecki kod paskowy) muszę przyznać , ze nie mam zastrzezeń - mam ten do kolorów - nie narzekam - tanio wychodził bo zapłaciłam 35 zł chyba za 5,5-6 kg ( nie pamiętam dokładnie ile tam jest w opakowaniu)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z Persilem nie pomogę ;) po jednorazowej przygodzie z tamtym żelem podarowałam sobie takie produkty i trzymam się proszku ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mnie jakos proszek do kolorowych nie przekonuje;/ ale wlasnie moze sprobuje tego Persila tylko do kolorów, chyba ze wziasc uniwersalny zel Persil do bialego i koloru...ech zglupialam:) ale poprostu nie chce przeplacac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dzis zakupilam fioletowy Ariel ale taki w granulkach. Opakowanie 1200gr za 24,99zl. Starcza na ok 16-20 pran. Zobaczymy czy bedzie dobry.
,image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny. czy wiecie gdzie w markecie dostane niemiecki ariel??? zawsze kupowałam w realu a od dłuzszego czasu nie maja go a szkoda bo cena atrakcyjna :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nowe boksy na rynku we Wrzeszczu , dobre ceny niskie i wybór
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rynek Wrzeszcz polecam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

do góry